لیپوماتیک

لیپوماتیک چگونه باعث تخلیه چربی می شود؟

لیپوماتیک چگونه باعث تخلیه ی چربی می شود؟

لیپوماتیک چگونه باعث تخلیه ی چربی می شود؟

لیپوماتیک یکی از جدیدترین روش ها جهت تخلیه نمودن چربی از اندام های بدن با نتیجه ای رضایت بخش و متفاوت در مقایسه با دیگر روش های تخلیه نمودن چربی مانند ساکشن و یا لیپولیز می باشد.
دانشمندان همواره جهت اصلاح نمودن مشکلات و معایب روش های قبلی از جمله لیزر لیپولیز و همچنین روش لیپوساکشن اقدام به تولید دستگاهی کردند ، که علاوه برآسان تر بودن، کم خطرتر و با عوارض کمتری همراه باشد. از سوالات رایج کاربران این است که “ لیپوماتیک بهتر است یا لیپولیز ” ؟

لیپوماتیک چگونه باعث تخلیه چربی می شود؟

این روش جدید که لیپوماتیک نام دارد. از جمله روش های کاملا سرپایی بوده و بدون نیاز به بیهوش کردن بیمار حجم بسیار زیادی از چربی او را در یک جلسه تخلیه می نماید.

دریافت کد تخفیف لیپوماتیک در کلینیک رز + مشاوره رایگان

که این روش به همراه کمترین حالات بد از جمله کبودی و حتی ورم و درد بوده و بدون ایجاد نمودن خطر آمبولی در بیمار صورت می پذیرد. لیپوماتیک نه تنها سبب ایجاد افتادگی بیشتر پوست نمی شود، بلکه باعث سفت تر شدن پوست نیز می شود .

از جمله موارد خوب این عمل این می باشد که، کاهش سایز تا مدت ها بعد از انجام لیپوماتیک ادامه دارد وحتی باعث برطرف نمودن سلولیت نیز می گردد.

لیپوماتیک چگونه باعث تخلیه چربی می شود؟

چاقی عارضه ای است نگران کننده که مشکلات بسیاری را به همراه دارد که در عصر جدید بسیار شایع شده و افراد زیادی با آن مواجه می شوند. بسیاری از این افراد روش های زیادی را برای کاهش وزن خود امتحان می کنند اما اکثر این روش ها کارآمد نبوده و دوامی هم نخواهند داشت.

کاهش وزن و رفع چاقی به روش های سنتی و روش های خانگی نیاز به تحرک بسیار بالا و تحمل شرایط بسیار سخت دارد که برخی از افراد توانایی انجام این کارها را ندارند. بنابراین هر روز به تعداد کسانی که رو به روش های جدید می آورند افزوده می شود.

در روش های جدید با رفع مشکلات روش های قبلی و با استفاده از تکنولوژی های جدید گزینه های بهتری را به افرادی که به دنبال رفع چربی های بدن خود هستند پیشنهاد می کنند. روش هایی که به مراتب کارآمدتر بهتر و دارای مشکلات و عوارض کمتری نسبت به روش های قبلی هستند.

لیپوماتیک یک روش جدید است که با کاهش چربی کمک شایانی به زیبایی اندام شما می کند. این روش در نقاط مختلف بدن مانند شکم، پهلوها، ران و سایر قسمت های بدن قابل استفاده است.

افرادی که روش لیپوماتیک را انجام میدهند، اکثرا از نتیجه راضی بوده و شگفت زده می شوند و در صورت نیاز حاضر به امتحان مجدد این روش هستند اما همانطور که از درمان های زیبایی انتظار می رود این روش هم مانند سایر روش ها دارای عوارضی است هرچند کم تر از روش های مشابه است.

دستگاه لیپوماتیک آیا قابل اعتماد است ؟

لیپوماتیک توسط دستگاهی که توسط سازمان غذا و داروی آمریکا FDI مورد تایید است، انجام می شود.این دستگاه، سیستمی قابل اعتماد می باشد که با روشی بی خطر و دقیق و موثر باعث برداشتن حجم زیادی از چربی های موضعی می گردد.

مداومت به انجام حرکات و فعالیت های ورزشی و ایجاد تغییر شیوه و سبک و سیاق زندگى کمک شایانی به حفظ سایز بدن می نماید.

به عبارتی لیپوماتیک جایگزینی برای ورزش و تحرک نیست بلکه به شما کمک می کند تا در کنار ورزش چربی بدن خود را رفع کنید. این روش چربی قسمت هایی از بدن که با وجود تلاش زیاد باز هم از بین نرفتند را از بدن خارج می کند.

بدلیل اینکه از لیزر استفاده نمی شود و در انجام لیپوماتیک تولید حرارت در قسمت بافت چربى ایجاد فیبروز درقسمت بافت زیر پوست نکرده و یا امکان آن بسیار پایین است به این دلایل انتخاب نمودن دستگاه لیپوماتیک جهت شکم بانوانی که تا الان زایمان نداشته اند مناسب تر می باشد، همچنین انجام دادن این روش براى کسانی که قبلا ساکشن و یا عمل لیپولیزر انجام داده اند و بافت چربى سفت و حتی به صورت فیبروز شده دارند خیلی مناسب تر از سایر روش های گذشته است.

از مزایای دیگر دستگاه لیپوماتیک

لیپوماتیک به وسیله ی دستگاه استانداردی که صورت می پذیرد، از بهترین روش ها جهت رسیدن به اندامی متناسب، همچنین اصلاح نمودن سبک زندگی یا به عبارتی دیگر، مصرف نمودن به اندازه ی کافی غذاهای سالم و پرهیزکردن از خوراکی‌های پرکالری و حتی غذاهای چرب بو باعث افزایش میزان تحرک روزانه می شود.

همچنین یکی از مهم ترین مزایای آن این است که با تصفیه ی چربی های خارج شده از قسمت های مختلف بدن می توان این چربی ها را به اعضای دیگر بدن که نیاز به افزایش حجم دارند مانند باسن و سینه ها تزریق کرد.

با این کار نه تنها با کم کردن قسمت های پر چربی بدن باعث زیباسازی این قسمت ها می شویم بلکه با تزریق همان چربی ها به سایر نقاط می توانیم به آن اندام حجم داده و زیبایی آن را دوچندان کنیم.

انجام لیپوماتیک با در نظر گرفتن مقدار اضافه وزن

لیپوماتیک برای کسانی قابل اجرا است که اندازه‌گیری شاخص توده بدنی آنها یا همان BMI بدن آنها جهت انجام دادن عمل لیپوماتیک مناسب باشد. در این حالت با اندازه گیری شاخص توده سی بدنی به میزان اضافه وزن افراد پی می بریم . این روش با فرمول، وزن (به کیلوگرم) تقسیم بر مجذور قد (به متر) به دست می آید.

برای شاخص کمتر از عبارت کم وزن
برای شاخص 18.5 تا 25 عبارت وزن طبیعی
برای شاخص 25 تا عبارت اضافه وزن
برای شاخص30 تا 35 عبارت چاقی متوسط
برای شاخص 35 تا 40 عبارت چاقی زیاد
برای شاخص بیشتر از 40 عبارت فوق‌العاده چاق
به کار می رود. چنانچه اضافه وزن ندارید خوش بحالتان ولی اگر چاق هستید باید با انجام رژیم غذایی مناسب و انجام مرتب ورزش، اقدام به کاهش وزنتان نمایید و در صورت ناچاری تقریبا هیچ روش دیگری جز لیپوماتیک جهت لاغر شدن شما مناسب نمی باشد.

اگرشما درگروه افراد فوق‌العاده هستید علاوه بررعایت نمودن رژیم و انجام ورزش پزشک معالج شما گزینه جراحی را مانندگذاشتن بالون در داخل معده و یا حلقه به دور معده و کوچک نمودن معده مانند پلیسه و اسلیو کردن معده و یا کوتاه کردن روده مانند بای‌ پس نمودن معده را به شما پیشنهاد نماید.

روش‌هایی مانند لیپوماتیک و لیپوساکشن چه کاربردی دارند؟

لیپوماتیک، روشی می باشد که به وسیله ی امواج اینفراسونیک باعث جداسازی سلول‌های چربی از هم می شود و آن ها را به‌ صورت مایع درمی‌آورد و در نهایت به وسیله ی لوله‌های باریکی از بدن خارج می شود.

درست است که این روش ها به شما کمک می کند تا چربی کمتری را در بدن داشته باشید اما شما باید همچنان به سلامتی خود اهمیت داده، تغذیه ی سالمی داشته باشید و با انجام ورزش و تغییر روش زندگی خود به این روش کمک کنید تا سلامتی خود را حفظ کرده و اندام زیبایی داشته باشید.

از وجه تمایز های لیپوماتیک با روش هایی مانند لیزر لیپولیز

لیپوماتیک دارای تفاوت هایی با روش های مشابه دیگر است اما در روش لیزر لیپولیز، بافت‌های چربی شروع به ذوب شدن می کنند و پزشک جراح آن چربی ها را از بدن بیمار خارج می نماید.

این چربی‌ها که خارج می شوند برخلاف، لیپوماتیک قابل استفاده نمی باشد. اما روش لیپوماتیک به علت پایین بودن میزان خونریزی روش بسیار مطمئن تری نسبت به لیپولیز به شمار می آید. و خطر سوختگی پوست وجود ندارد چون که حرارتی تولید نمی‌شود .

همچنین این چربی‌های خارج‌ شده به این دلیل که حرارت ندیدند در صورتی که لازم باشد به قسمت‌هایی از بدن و صورت فرد تزریق می گردد. به طور مثال جهت پر نمودن خط اخم یا خط خنده مورد استفاده قرارمی گیرد.

در این بین لیپوساکشن از قدیمی ترین روش لاغری بوده و خارج نمودن چربی‌ها در هر بار به میزانی خیلی کم تر از لیپولیز و روش لیپوماتیک است.

یکی از مهم‌ترین مشکلات لیپوساکشن افتادگی پوست به‌ دلیل تخلیه بافت چربی زیرپوستی می باشد و درحالی که لیپوماتیک نه‌ تنها چنین عارضه‌ای ندارد، بلکه باعث سفت‌تر شدن پوست می‌شوند.

اما از مزیت های قابل توجه این روش می توان به این اشاره کرد که هنگام انجام روش لیپوماتیک از بیهوشی استفاده نمی شود و این روش عوارض ناشی از بیهوشی را به دنبال ندارد که این یک مزیت مهم است زیرا در بسیاری از روش های درمانی از بیهوشی استفاده می شود.

همچنین با وجود این که در این روش از بیهوشی استفاده نمی شود اما با توجه به بی حسی موضعی که بر روی بدن انجام می شود، آرام بخشی که به شما توصیه می شود و تزریق مداوم بی حسی به بدن، شما درد غیر قابل تحملی حس نمی کنید.

لاغر شدن با لیپوماتبک چگونه است ؟

لیپوماتیک برای افراد دارای اضافه وزن و یا چاقی که با استفاده از رژیم لاغری و انجام ورزش به تناسب اندام برسند به هیچ وجه توصیه نمیگردد.

همچنین اگر کاهش یافتن وزن به میزان 10 کیلو،12 و 15 کیلوگرم در یک جلسه لیپوماتیک که توسط پزشکان سودجو صورت می گیرد اصلا توصیه نمی شود.

به بیانی دیگر روش لیپوماتیک برای افرادی مناسب است که دارای چاقی موضعی در قسمت غبغب، شکم، بازو، ران، بغل پا، باسن، کتف و… را دارند و با انجام ورزش و گرفتن رژیم لاغری چربی‌هایشان آب نمی گردد یا ممکن است این روند لاغری به کندی صورت گیرد و مدت ها طول بکشد تا نتیجه ی مطلوب حاصل شود .

در این روش در مرحله ی اول نقاطی که نیاز به کاهش چربی دارند مشخص شده و علامت گذاری می شوند و سوراخ هایی در بدن شما ایجاد می شود. لوله ای توخالی وارد بدن شده، چربی های بدن را شل کرده و با مکش آن را از بدن خارج می کند.

روش لیپوماتیک جهت کاهش سایز بیمار به کار می رود نه کاهش یافتن وزن. حتی استفاده کردن از این روش برای برطرف نمودن چربی‌های دارای مقادیر بسیار زیاد در یک جلسه به هیچ وجه توصیه نمی گردد.

جلوی افزایش سن را نمی توان گرفت و طبیعی است که با افزایش سن شرایط بدن تغییر کرده و اثرات لیپوماتیک از بین می رود همچنین ورزش، تحرک و ثابت ماندن وزن به این روش کمک می کند تا آثاری طولانی مدت داشته باشد.

اما افزایش وزن، بی تحرکی، و داشتن تغذیه ی ناسالم عواملی هستند که این روش را بی تاثیر کرده و بدن دوباره چربی را در نواحی درمان شده و درمان نشده جمع می کند.

البته توجه داشته باشید با این که لیپوماتیک بر روی اعتماد به نفس افراد تاثیر می گذارد و کمک زیادی به افراد می کند. باید این را در نظر داشته باشید که این روش برای همه ی افراد مناسب نیست و شما باید کاندیدای خوبی برای انجام این روش باشید که این موضوع با مراجعه به یک متخصص و در نظر گرفتن تمامی شرایط مشخص می شود.

این روش برای کسانی که دارای خونرسانی ضعیف هستنند، مشکلات قلبی و یا دیابت دارند، دارای سیستم ایمنی ضعیف هستند و یا باردارند توصیه نمی شود.

دقت کنید که پزشک متخصصی که شما به آن مراجعه می کنید نقش مهمی در تشخیص و انجام این روش دارد و توصیه های پزشک بسیار به شما کمک می کند پس هنگام انتخاب مراکز درمانی حتما دقت کنید که یک کلینیک معتبر با تجهیزات بهداشتی، ایمن و استاندارد و همچنین پزشکان مجرب را انتخاب کنید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیپوماتیک و مراقبت های بعد از آن مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *