درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

ورزش سنگین بعد از کاشت ابرو

ورزش سنگین بعد از کاشت ابرو

کاشت ابرو در اکثر خانم ها طرفداران بسیاری پیدا کرده است. چرا که با کاشت ابرو می توان ابروهایی کاملا طبیعی و دائمی داشت. کاشت طبیعی ابرو به راحتی و در بسیاری از کلینیک ها انجام می شود.

ورزش سنگین بعد از کاشت ابروبا این حال لازم است که بعد از کاشت طبیعی ابرو برخی مراقبت ها نیز انجام شود. از جمله سوالات رایجی که مراجعه کنندگان می پرسند این است که آیا می توان بعد از پیوند ابرو ورزش های سنگین انجام داد. ما در این مقاله به این موضوع می پردازیم.

آیا می توان بعد از کاشت ابرو ورزش سنگین انجام داد؟

کاشت ابرو به روش های مختلفی انجام می شود. با این حال کاشت ابرو با هریک از روش ها نیاز به مراقبت های بعد از کاشت دارد. چرا که رعایت این مراقبت ها می تواند به بهبودی سریعتر کاشت طبیعی ابرو کمک کند.

یکی از این مراقبت ها عدم انجام ورزش های سنگین بعد از پیوند ابرو است. معمولا پزشکان توصیه می کنند که تا حداقل 10 روز بعد از کاشت طبیعی ابرو از انجام ورزش های سنگین خودداری کنید.

معمولا این مراقبت بعد از انجام کاشت ابرو به روش FUE بسیار مهم تر است. کاشت طبیعی ابرو به این روش به گونه ای است که فولیکلول های مو به صورت تکی از محل های پرپشت سر گرفته شده و در محل ابرو کاشته می شوند.

در روزها و هفته های اولیه پس از انجام پیوند ابرو به این روش، محل پیوند موی جدید بسیار شکننده است. در نتیجه برای محافظت از ابروهای جدید کاشته شده لازم است که از انجام ورزش های سنگین تا مدتی بعد از کاشت ابرو خودداری کنید.

ورزش سنگین بعد از کاشت ابروعلت ممنوعیت ورزش سنگین بعد از کاشت ابرو چیست؟

انجام ورزش سنگین بعد از کاشت ابرو به دلایل مختلف می تواند بر نتیجه پیوند ابرو اختلال ایجاد کند. از جمله این دلایل شامل موارد زیر است:

1- فشار خون : افزایش ضربان قلب در نتیجه ورزش کردن، باعث افزایش فشار خون نیز می شود. این افزایش فشار خون می تواند منجر به خونریزی در نواحی گیرنده پیوند در ابرو شود. در نتیجه ی این خونریزی، ممکن است موها از محل پیوند در ابرو خارج شده و در واقع پیوند پس زده شود.

مشاهده مطلب
کاشت ابرو با روش fut و عوارض کاشت ابرو به روش fut

2- تعریق : در حین انجام ورزش های سنگین، پوست صورت عرق می کند. پوست ابرو بسیار حساس بوده و ممکن است در اثر این تعریق تحریک شود. این تحریک شدن پوست ابرو می تواند به پیوندهای جدید در ابرو آسیب بزند.

3- حرکات کششی : معمولا قبل از انجام ورزش های سنگین لازم است که برخی تمرینات کششی نیز انجام شود. این تمرینات کششی ممکن است باعث کشیده شدن پوست صورت و در نتیجه آسیب به جای زخم در محل کاشت ابرو شود.

بنابراین بهتر است که تا چهار هفته بعد از انجام کاشت ابرو از انجام ورزش های سنگین خودداری کنید. همچنین لازم است تا دو ماه بعد از انجام پیوند ابرو، تمرینات کششی انجام ندهید.

چرا که همانطور که گفتیم به دلیل برخی عوامل، انجام ورزش سنگین می تواند در نتیجه کاشت طبیعی ابرو اختلال ایجاد کند. ممکن است برخی افراد تصور کنند که چون ورزش کردن به طور کلی برای سلامت عمومی بدن خوب است، پس در بهبود کاشت ابرو نیز مفید خواهد بود. در صورتی که این طور نیست.

بلکه به صورت کاملا برعکس، انجام ورزش سنگین تاثیر منفی بر روند بهبود کاشت طبیعی ابرو می گذارد. همچنین ممکن است در اثر انجام ورزش سنگین، پیوند ابرو پس زده شده و نیاز به انجام کاشت مجدد باشد؛ بنابراین لازم است که به جهت دریافت نتیجه مطلوب از کاشت ابرو، از انجام ورزش های سنگین تا دو هفته بعد از انجام کاشت ابرو خودداری کنید.

ممنوعیت ورزش سنگین بعد از کاشت ابرو تا چه زمانی است؟

زمان بازگشت به ورزش بعد از کاشت ابرو برای مراجعه کنندگان مختلف متفاوت است. توصیه های پزشکان بعد از انجام پیوند ابرو با توجه به شرایط مراجعه کننده انجام می شود.

با این حال به عنوان یک راهنمای کلی به شما می گوییم که یک برنامه عمومی برای بازگشت به انجام ورزش سنگین بعد از کاشت طبیعی ابرو به چه صورت است. ما در این برنامه روزهای مختلف بعد از کاشت ابرو را به جهت بازگشت به ورزش کردن بررسی کرده ایم.

این برنامه عمومی به صورت زیر است:

1- یک تا سه روز بعد از کاشت ابرو

در این مدت هیچ حرکت ورزشی نباید انجام شود. حتی کار کردن و پیاده روی های غیر ضروری نیز بهتر است طی یک تا سه روز بعد از پیوند ابرو انجام نشود. در این زمان، پیوند موها در ابرو بسیار حساس و شکننده است.

در نتیجه ممکن است هرگونه فعالیت یا ورزش سنگین باعث پس زدن پیوند شود. همچنین پیشنهاد می شود در این مدت از انجام حرکات کششی نیز خودداری کنید.

مشاهده مطلب
16 نکته که هرگز در مورد ابروهایتان نمی دانستید

2- 4 تا 9 روز بعد از کاشت ابرو

طی 4 تا 9 روز بعد از کاشت ابرو می توانید برخی ورزش های سبک را انجام دهید. بهتر است در این دوره از انجام ورزش های سنگین خودداری کنید. در این مدت می توانید برخی ورزش های سبک مانند پیاده روی را شروع کنید.

بنابراین احتیاط کنید که حتی انجام این ورزش های سبک نیز باعث افزایش ضربان قلب، افزایش فشار خون و تعریق پوست صورت نشود. اگر بعد از انجام این ورزش های سنگین مشاهده کردید که محل کاشت ابرو دچار تورم شده است، لازم است که ورزش کردن را متوقف کنید.

3- از 10 روز تا حدود 1 ماه بعد از کاشت ابرو

در این مدت می توانید انجام ورزش های کمی سنگین تر مانند بدنسازی را انجام دهید. معمولا بعد از 10 روز پوست ابرو عاری از هرگونه جای زخم و تورم است؛ بنابراین می توان در این مدت ورزش هایی که باعث افزایش ضربان قلب، افزایش فشار خون و تعریق می شوند را انجام داد.

با این حال لازم است انجام این ورزش ها با کمی احتیاط انجام شود. اگر از روش FUT به جهت پیوند ابرو استفاده کرده اید باید بعد از کشیدن بخیه ها به ورزش کردن بازگردید. معمولا برداشت بخیه در این روش از کاشت طبیعی ابرو، 10 تا 14 روز بعد از کاشت ابرو انجام می شود.

4- یک ماه بعد از کاشت ابرو

معمولا بعد از چهار هفته از کاشت طبیعی ابرو می توان انجام ورزش های سنگین را شروع کرد. به عنوان مثال بعد از یک هفته از کاشت ابرو حتی انجام ورزش هایی مانند وزنه برداری نیز بلامانع است.

با این حال باید این ورزش ها نیز با مراقبت های بیشتری انجام شوند. همچنین لازم است در صورت مشاهده تورم یا هرگونه علائم مشکوک دیگر حتما انجام ورزش سنگین را متوقف کرده و به پزشک مراجعه کنید.

این یک برنامه کلی بود که اکثر پزشکان به افرادی که کاشت ابرو (eyebrow implantation) را انجام می دهند توصیه می کنند. با این حال نمی توان گفت که این برنامه برای همه افراد با هر شرایطی صادق است. چرا که ممکن است برخی افراد دارای شرایط خاصی باشند. در نتیجه مدت زمان ممانعت از انجام ورزش های سنگین در این افراد ممکن است طولانی تر باشد.

اما به طور کلی می توان گفت که حداقل تا 10 روز بعد از پیوند ابرو ورزش نکنید و تا یک ماه بعد از کاشت ابرو از انجام ورزش های سنگین خودداری کنید. با این حال تشخیص مدت زمان انجام این مراقبت ها کاملا به تشخیص پزشک و شرایط مراجعه کننده بستگی دارد.

مشاهده مطلب
کاشت ابرو برای درمان ابروهای کم حجم

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک کاشت ابرو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

کاشت ابرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع