کاشت مو

کاشت مو برای موهای فر امکان پذیر است؟

کاشت مو برای موهای فر امکان پذیر است؟

کاشت مو برای موهای فر 

ریزش مو یک مشکل شایع است و افراد زیادی با آن دست و پنجه نرم می کنند. ریزش مو ممکن است برای هر فردی با هر مدل مو و بنا به دلایل متفاوت و گوناگونی رخ دهد. متاسفانه مو های فرفری هم از این قاعده مستثنی نیستند و به اندازه ی دیگر افراد با مو های متفاوت، ممکن است دچار ریزش مو شوند و چاره حل این مشکل کاشت مو خواهد بود.

کاشت مو برای موهای فر امکان پذیر است؟ اگر شما مو های فرفری دارید که دچار ریزش شده اند و قصد دارید با انجام کاشت مو این مشکل را برطرف کنید، ممکن است مانند بسیاری دیگر از افراد این نگرانی را داشته باشید که پیوند مو برای مو های فر چه نتیجه ای خواهد داشت و ظاهر موهایتان بعد از کاشت چگونه خواهد شد. برای رفع این ابهامات و نگرانی ها، شما را به خواندن این مطلب دعوت می کنیم.

دریافت مشاوره رایگان و تخصصی کاشت مو

آیا کاشت مو برای افراد مو فرفری امکان پذیر است؟

پاسخ این سوال یک کلمه است: کاملا! کاشت مو برای همه ی انواع مو امکان پذیر است و فرقی ندارد که آیا موهای شما صاف است و یا وز و فرفری. روند انجام پیوند مو به این صورت است که فولیکول های مو از نواحی از سر که دچار تراکم بالا هستند و ریزش مو بر آنها اثر نمی گذارد برداشته می شوند.

دلیل این امر این است که مو ها در این نواحی فولیکول های قوی دارند که در برابر ریزش مو مقاوم هستند و همچنین چون این نواحی از تراکم مناسب برخوردار هستند، برداشت مو از آن ها باعث نخواهد شد تا دچار به اصطلاح طاسی و کم پشتی مو شوند. پس از آن که فولیکول ها در نواحی از سر که دچار ریزش شده اند پیوند و کاشته شده اند، چند ماه طول می کشد تا تار های جدید مو رشد کنند.

این تار مو های جدید به طور خودکار و طبیعی، شروع به تطابق پذیری با محل جدید خود می کند و با کارکرد جدید خود هماهنگ می شوند؛ به عبارت دیگر، مو هایی که روی سر کاشته می شوند دقیقا همان ویژگی ها و حالتی را به خود خواهند گرفت که موهایی که قبلا آنجا بوده اند و دچار ریزش شده اند داشتند.

کاشت مو برای موهای فر امکان پذیر است؟حال شاید این نگرانی به وجود بیاید که آیا امکان ندارد موهایی با همان خصوصیات قبلی، دوباره دچار ریزش شوند؟

پاسخ این است که همانطور که گفته شده فولیکول های پیوندی از نواحی گرفته می شوند که در برابر عوامل منجر به ریزش مو مقاوم هستند و به همین دلیل علی رغم این که از نظر ظاهری کاملا شبیه به موهای قدیمی شما هستند، اما این مزیت را هم دارند که در برابر ریزش مقاوم هستند و دیگر مشکل ریزش مو نخواهید داشت.

البته این موضوع یک استثنا دارد و هستند برخی از افراد که بعد از کاشت مو، مو های جدید آن ها دقیقا مانند مو های قبلی آن ها نیست. اغلب این افراد کسانی هستند که تحت شیمی درمانی و یا دیگر درمان های مربوط به بیماری سرطان قرار داشته اند.

این روند های شدید درمانی و دارو هایی که طی آن مصرف می شود، تاثیراتی بر بدن می گذارد که باعث می شود تا مو های کاشته شده دیگر دقیقا مانند قبل رشد نکنند و کمی متفاوت باشند.

پیچیدگی های کاشت مو فرفری

کاشت مو فرفری نسبت به کاشت مو صاف کمی پیچیده تر است و نیاز به ظرافت بیشتری دارد. دلیل آن این است که در برخی از موارد ممکن است مو های کاشته شده نتوانند نسبت به شرایط جدید خود تطابق نشان دهند و دقیقا مانند موهای قبلی رشد نکنند.

این یک نگرانی بزرگ برای همه ی متقاضیان پیوند مو است چرا که دلیل اصلی انجام کاشت مو این است که ظاهر خود را طوری بهبود ببخشید که کاملا طبیعی به نظر بیاید؛ به عبارت دیگر اغلب افرادی که می خواهند کاشت مو انجام دهند، دلشان نمی خواهد که مو های آن ها به شکلی باشد که دیگران متوجه شوند این مو ها کاشته شده است. این امر به خصوص در جوان تر ها بیشتر شایع است.

حال اگر موهای کاشته شده نتوانند با محیط جدید خود روی سر تطابق یابند، ممکن است بخشی از موهای شما فرفری باشد و در بخشی دیگر که کاشته شده است مو ها به شکل صاف رشد کنند. در این صورت کاملا مشخص خواهد بود که شما کاشت مو انجام داده اید.

دلیل این که کاشت مو فرفری نسبت به مو صاف پیچیده تر و ظریف تر است این است که ساختار فولیکول ها و رشته های مو در افرادی که مو فرفری دارند کاملا متفاوت از مو های صاف است.

تار موهای فرفری، از قسمت ریشه تا نوک آن شکل مارپیچ و یا هلال مانند دارند؛ بنابراین دکتر کاشت مو برای این که ساختار فولیکول های مو را سالم نگه دارد و آن ها را به همان شکلی که هستند روی نواحی دچار ریزش بکارد، باید از ظرافت و دقت بسیار بالایی برخوردار باشد و از تکنیک مناسب برای این کار استفاده کند.

در این صورت موهای کاشته شده دقیقا به همان شکلی که مدنظر متقاضی کاشت مو با موهای فرفری است رشد خواهند کرد.

مزایای داشتن موهای فرفری نسبت موهای صاف

اگرچه نگهداری و رسیدگی به موهای فرفری نسبت به موهای صاف گاهی کمی سخت تر می شود، اما اکثر افرادی که موهای ضخیم و فرفری طبیعی دارند، از ظاهر خود راضی هستند و قصد ندارند تا آن را با موهای صاف عوض کنند. موهای فرفری مزیت های خاص خود را دارند که در این جا به چند مورد از آن ها اشاره می کنیم.

افرادی که به طور طبیعی موهای فرفری دارند،‌ دیگر لازم نیست از دستگاه های فر کننده ی مو و اتو موهای مخصوص فر کردن مو استفاده کنند؛ این دستگاه ها در دراز مدت می توانند به شدت آسیب زا باشند و موها را خشک کنند. همچنین اکثر افراد برای آن که بتوانند به مو های خود فر بدهند،‌ باید صبر کنند تا موها تا اندازه ی مطلوب رشد کنند؛ اما اگر موهایتان فر طبیعی داشته باشد دیگر لازم نیست به فکر این موضوع باشید.

در زمینه ی کاشت مو نیز، موهای فر نسبت به موهای صاف برتری دارند. دلیل آن این است که برای پوشش نواحی دچار ریزش،‌ به تعداد رشته موهای کمتری نیاز است. این امر باعث می شود تا کار متخصص پیوند مو کمی راحت تر شود چرا که نسبت به مو های صاف، به تعداد فولیکول های کمتری نیاز دارد و ریسک آسیب دیدن فولیکول های پیوندی اینگونه کاهش می یابد. همچنین نتیجه ی نهایی کاشت مو فرفری نسبت به مو صاف،‌ حجیم تر و پرپشت تر به نظر می رسد.

در مورد تکنیک های مورد استفاده برای کاشت مو فرفری هم باید بگوییم که تقریبا همه ی روش های مدرن و به روز کاشت مو فرفری نیز قابل استفاده هستند؛ مانند همه ی متقاضیان کاشت مو،‌ این که کدام روش برای شما بهترین روش کاشت مو است بستگی به نظر پزشک شما دارد.

پزشک در جلسه ی مشاوره و معاینه قبل از کاشت مو، ویژگی های موهای شما و الگوی ریزش مو را بررسی می کند و با تکیه بر تجربه و تخصص خود تشخیص می دهد که کدام روش پیوند مو برای شما بهترین نتیجه را به همراه خواهد داشت. اگر مشکل پزشکی خاصی نداشته باشید، استفاده از تمام روش های مدرن کاشت مو برای شما که مو های فر دارید امکان پذیر است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *