درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

کاشت مو در افراد سالمند

کاشت مو در افراد سالمند

کاشت مو از عمل های زیبایی پر کاربرد دنیا به شمار می آید. هیچ محدودیت سنی نیز در عمل زیبایی کاشت مو برای افراد وجود ندارد. hair transplant در سنین پیری هم صورت می گیرد و تاثیرات روانی خوبی نیز بر روی زندگی اشخاص می گذارد در نتیجه همه افراد می توانند زیبایی خود را بعد از کاشت مو بازگردانند.

کاشت مو در افراد سالمند

کاشت مو از رایج ترین عمل های زیبایی در دنیا محسوب می شود که از طرف افراد جوان و تا افراد پیر مورد استقبال قرار گرفته است.

با پیشرفت علم، دیگر آرزوی بازگرداندن موی های سر و درمان ریزش مو و بازگشت به دوران شور و نشاط امری دست نیافتنی نیست. کاشت مو در افراد سالخورده باعث ایجاد روحیه سرزندگی و امید در زندگی آنها می شود که موجب بهبود روحیه در زندگی شخصی خواهد بود.

کاشت مو در افراد سالمند

ریزش مو و کاشت مو در سنین پیری

امروزه ریزش مو از جمله نگرانی های افراد، هم در دوران جوانی و هم در دوران پیری است و افراد به دلایل مختلف مانند دچار شدن به بعضی از بیماری ها و یا مسئله ژنتیک، در طول دوران زندگی، دچار ریزش مو در نواحی مختلف سر خود می شوند که یکی از راه حل ها آن در تمامی سنین عمل زیبایی کاشت مو خواهد بود.

عمل زیبایی کاشت مو در سنین پیری نیز قابل انجام است چرا که ریزش موی آندروژنیک یا طاسی، شایع ترین علت ریزش مو در میان افراد سالخورده است که با وجود بانک موی مقاوت به راحتی توسط عمل زیبایی کاشت مو قابل درمان است.

ریزش مو در افراد ممکن است در هر زمانی رخ بدهد و محدوده زمانی مشخصی ندارد و این محدوده را می توان از سن 20 سالگی تا آخر عمر فرد، می توان در نظر گرفت.

باید به این نکته هم توجه کرد که ریزش مو یک فرایند طبیعی در همه افراد است و تمامی ریزش های مو منجر به طاسی در نواحی سر نمی شود. در هنگام شروع ریزش مو باید با یک پزشک متخصص این موضوع را در میان گذاشت تا تکنولوژی و روشی درست برای عمل زیبایی کاشت مو انتخاب شود.

آلوپسی یا طاسی الگوی مردانه، مرحله ای از ریزش مو در افراد است که از 30 سالگی شروع می شود و بعد از 40 سالگی، طاسی سر افراد شروع به کامل شدن می کند. این نوع ریزش مو، ارثی بوده و به خاطر استفاده از یک دارو یا بیماری اتفاق نمی افتد.

مشاهده مطلب
کاشت مو برای بیماران قلبی

ارثی بودن طاسی به این معنی است که اگر فردی در دوران پیری دچار طاسی شود این احتمال وجود دارد که فرزند او نیز دچار ریزش مو شود اما حتی در شرایط ارثی بودن نیز عمل زیبایی کاشت مو جوابگو خواهد بود.

از جمله درمان های قطعی که پزشکان و متخصصان برای افرادی که دچار ریزش مو و طاسی هستند توصیه می کنند، عمل زیبایی کاشت مو است که از رایج ترین عمل های زیبایی در دنیا به شمار می رود و زیبایی و نشاط را به افراد بر می گرداند.

عمل زیبایی کاشت مو یا همان hair transplant در دوران پیری هم ممکن است، در نتیجه افراد زیادی این عمل زیبایی را در سنین پیری با موفقیت پشت سر گذاشته و به نتیجه دلخواه خود خواهند رسید.

کاشت مو، با انتقال دادن فولیکول های مو از بانک موی افراد به نقاط کم پشت و طاس سر افراد انجام می شود. برای انجام عمل زیبایی کاشت مو در سنین پیری، باید با یک پزشک متخصص برای تعیین نقاط بانک موی افراد مشورت کرد.

بهترین سن برای انجام کاشت مو

تعیین بهترین سن برای hair transplant در افراد به عواملی مختلفی بستگی دارد که منجر می شود عمل زیبایی با موفقیت و با نتیجه هر چه بهتر حاصل شود. از جمله شرایط تعیین کننده و مهم در کاشت مو، داشتن بانک موی مناسب برای عمل زیبایی است.

بنا به توصیه پزشکان افرادی که در سنین کمتر از 25 سالگی شروع به ریزش مو می کنند، نباید با عجله عمل زیبایی کاشت مو انجام دهند و باید صبر کنند تا سن آنها به بالای 30 سال برسد،

زیرا در دوران قبل بلوغ کامل و سن 25 سالگی، تشخیص الگوی ریزش مو در فرد سخت است و باید تا مشخص شدن افراد کمی صبر کنند تا نتایج خوبی از کاشت مو حاصل شود.

همان طور که گفته شد از جمله دلایلی که افراد کمتر از 25 سال را از کاشت مو منع می کنند، این است که تشخیص و پیش بینی الگوی ریزش مو دشوار است، وقتی که پزشک شروع به hair transplant می کند ممکن است بعد از مدتی ریزش مو ادامه یابد و ناحیه دیگری از موی سر فرد دچار ریزش شود و موی سر فرد شکل غیر طبیعی به خود بگیرد چرا که خط رویش و ریزش تکمیل نشده بود.

به همین دلیل توصیه می شود این افراد برای کاشت مو باید تا 30 سالگی صبر کنند.

افرادی که در سنین پایین دچار ریزش مو شدند، در اولین قدم باید به یک پزشک متخصص مراجعه کنند زیرا ممکن است این ریزش مو طبیعی باشد یا بتوان با روش های جایگزین عمل زیبایی کاشت مو، این مشکل را برطرف نمود.

مشاهده مطلب
سوالات در رابطه با کاشت مو

معمولا پزشکان و متخصصان بهترین سن برای کاشت مو را بالای 30 سال می دانند زیرا در این سن به راحتی خط رویش قابل احیا و روند ریزش مو تقریبا متوقف خواهد شد و پزشک می تواند با اطمینان بیشتری نسبت به عمل زیبای کاشت مو اقدام نماید.

روش های جایگزین کاشت مو در شرایط خاص

عمل زیبایی کاشت مو به عنوان یک روش دائمی در درمان ریزش مو و طاسی سر مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه روش های دیگری هم وجود دارد که افراد در شرایط خاص می توانند با استفاده از آنها جلوی ریزش موی خود را بگیرند.

درمان های جایگزین این گونه هستند که با کاهش سرعت ریزش مو و تحریک مو برای رشد، از ریزش مو جلوگیری خواهد کرد. اولین مرحله روش درمانی کاشت مو این است که با مشاهده علائم ” ریزش مو “، این موضوع را با یک پزشک متخصص در میان بگذارید تا با توجه به شرایط موجود بهترین راه درمان را برای عمل زیبایی کاشت مو یا روش های جایگزین بررسی کند.

از جمله روش های جایگزین کاشت مو که امروزه استفاده می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. استفاده از روش پلاسمای غنی از پلاکت که به اختصار PRP خوانده می شود.
  2. استفاده از روش لیزر تراپی با لیزر کم توان
  3. استفاده از داروهای فیناستراید (Finasteride)و ماینوکسیدیل

روش های گفته شده برای درمان ریزش مو، برای افرادی است که بنا به دلایلی نمی توانند از روش کاشت مو استفاده کنند و مجبور می شوند این روش ها را انتخاب می کنند.

با اینکه روش های جایگزینی برای عمل زیبایی کاشت مو وجود دارد ولی باز هم بهترین روش که موجب درمان دائمی ریزش مو و طاسی می شود عمل زیبایی پیوند مو یا hair transplant است.

آیا عمل زیبایی کاشت مو دارای محدودیت سنی است؟

از آنجایی که کاشت مو، یک عمل زیبایی می باشد، نمی توان محدودیت سنی خاصی برای آن در نظر گرفت، ولی اکثر افراد بین 21  تا 80 سال کاندید مناسبی برای hair transplant شناخته می شوند، با اینکه کاشت مو محدودیت سنی به خصوصی ندارد ولی برای نتیجه بخش بودن کاشت مو باید افراد دارای ویژگی های زیر باشند:

  1. رسیدن به بلوغ کامل برای تشخیص و پیش بینی الگوی ریزش
  2. داشتن بانک موی مناسب برای کاشت مو
  3. ضخامت و رنگ موی مناسب

از جمله کسانی که به فکر کاشت مو هستند می توان به افراد سالخورده هم اشاره کرد زیرا hair transplant در افرادی که در سنین پیری هستند باعث افزایش اعتماد به نفس و چهره دلخواه می شود، در چنین سنی، داشتن روحیه مناسب کمک زیادی به افراد در ادامه و امید به زندگی می کند.

مشاهده مطلب
توضیحاتی در مورد ریزش مو بعد از کاشت مو

از جمله کاندید های دیگر کاشت مو، می توان به افرادی که به فکر زیبایی و ازدواج هستند نیز اشاره کرد که اکثریت متقاضیان hair transplant را تشکیل می دهند. امروزه افراد عمل زیبایی کاشت مو را به عنوان راه بازگشت به جوانی و شور و شوق قبلی خود در نظر می گیرند.

باید به این نکته هم توجه کرد که اگر در شروع فرایند ریزش مو، سن افراد کمتر از 30 سال باشد، احتمال آن وجود دارد که ریزش موی فرد ژنتیکی باشد. ولی اگر در خانواده یا اطرافیان فرد این مشکل وجود نداشته باشد، ممکن است به عوامل دیگری مانند سبک زندگی و بیماری برگردد.

هیچ کس نباید به دلیل ریزش موی سر خود خجالت بکشد و زندگی شخصی خود را دچار مشکل کند، زیرا برای زیبایی و بازگشت به چهره دلخواه هیچ محدودیت سنی وجود ندارد و همه افراد می توانند با عمل زیبایی کاشت مو به چهره دلخواه خود برسند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد کاشت مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

کاشت مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع