کاشت مو

کاشت مو با بیمه امکان پذیر است؟

کاشت مو با بیمه امکان پذیر است؟

کاشت مو با بیمه امکان پذیر است؟

افرادی که به دنبال انجام کاشت مو هستند، علاقه زیادی دارند تا بدانند دفترچه های بیمه، چه تاثیری در این فرآیند خواهند داشت. نقش بیمه در کاشت مو، سوال مشترک بسیاری از افراد به شمار می رود. این موضوع یک دغدغه جدی و مهم برای متقاضیان این فرآیند محسوب می شود. چرا که آن ها به دنبال راهی هستند تا پیوند طبیعی مو را با هزینه کمتر و بودجه محدود تر پشت سر بگذارند.

کاشت مو با بیمه حقیقت آن است که فرآیند های زیبایی به طور کلی، شامل بیمه نمی شوند. همان طور که بیمه درمانی هزینه های تزریق بوتاکس و چربی را نمی پذیرد، این موضوع در مورد کاشت مو نیز صدق می کند. در نتیجه در شرایط عادی، شما نمی توانید برای پرداخت هزینه های کاشت مو، حساب چندانی روی بیمه باز کند اما در شرایط کاملا خاص، ممکن است این اتفاق رخ بدهد.

کاشت مو، یک فرآیند ظریف و حساس به شمار می رود و طبیعتا هزینه های خاص خودش را نیز به دنبال دارد. شاید نتوانید برای این فعالیت روی بیمه حساب کنید اما می توانید با انتخاب یک کلینیک مناسب، هزینه ای معقول و منطقی برای پیوند طبیعی مو را تجربه کنید.

در چه شرایطی، کاشت مو شامل بیمه می‌شود؟

در وضعیت عادی و در شرایط معمول، پیوند مو شامل بیمه نخواهد شد. در واقع با دفترچه های درمانی، نمی توانید انتظار پرداخت شدن بخش زیادی از هزینه کاشت مو از سوی بیمه را داشته باشید. با این وجود چنین اتفاقی در شرایط کاملا خاص، ممکن می شود.

شرایطی که البته تنها برای افراد بسیار کمی رخ می دهد. همان طور که عمل بینی تنها در صورتی شامل بیمه می شود که به جای زیبایی به دلیل انحراف صورت گرفته باشد، پیوند مو هم تنها در صورتی شامل بیمه خواهد شد که به دلایل خاص درمانی انجام شود.

کاشت مو با بیمهبرای مثال، افرادی که کاشت مو در آن ها به دلایل نوع خاصی از سوختگی صورت می گیرد، ممکن است در مواری بخشی از هزینه های این فرآیند را از سوی بیمه دریافت کنند. اگر وضعیت سوختگی صورت آن ها شامل حال بیمه باشد و بخشی از مو های این افراد در جریان این حادثه از دست رفته باشد، احتمال پرداخت هزینه ها از طریق دفترچه های درمانی وجود دارد.

همچنین بعضی ها پس از سپری کردن دوران شیمی درمانی برای مبارزه با سرطان، دیگر شاهد رشد مو در سر خود نخواهند بود. این اتفاق معمولا یک تجربه نادر است و تنها برای گروه بسیار کمی از افراد رخ می دهد اما اگر شکل بگیرد، این احتمال وجود دارد که دفترچه های درمانی، بخشی از هزینه های پیوند مو در این افراد را پرداخت کنند.

مسئله مهم این است که افراد تنها در شرایط بسیار خاص، می توانند روی بیمه برای کاشت مو حساب باز کنند. درصد بسیار زیادی از آن هایی که این فرآیند را تجربه می کنند، اصلا به دنبال بیمه نمی روند.

افرادی که دارای شرایطی خاص برای گرفتن هزینه های این درمان هستند، باید به شرکت یا سازمان صادر کننده دفترچه درمانی خود مراجعه کنند و با شرح دادن شرایط خود، متوجه درصد دقیق رقم پرداختی بیمه شوند.

هزینه های کاشت موی طبیعی

عوامل زیاد بر هزینه های این فرآیند اثر می گذارند. قبل از هر چیز، هزینه های مربوط به پیوند مو، به شرایط اولیه خود بیمار بستگی دارند. در این فعالیت به ازای کاشتن هر گرافت، هزینه ای از فرد دریافت می شود. در نتیجه هر چقدر که میزان گرافت های کاشته شده در سر شما بیشتر باشد، باید هزینه بیشتری نیز پرداخت کنید. به همین خاطر نمی توان یک رقم ثابت را برای پیوند مو در همه افراد در نظر گرفت.

یکی از فاکتور های مهم دیگری که در هزینه های پیوند مو بسیار موثر است، به روش انجام این فرآیند مربوط می شود. هر متدی که با مشورت پزشک متخصص برای فرد در نظر گرفته شود، هزینه های خاص خودش را به دنبال خواهد داشت. طبیعتا متد های سنتی تر، کم هزینه تر هستند و متد های نوین تر، هزینه بیشتری را به دنبال خواهد داشت.

موقعیت جغرافیایی کلینیک مورد نظر، یکی دیگر از مسائلی است که می تواند روی هزینه های این فرآیند تاثیر بگذارد. با این وجود انتخاب یک کلینیک مناسب نقش مهمی در پرداخت هزینه ای منطقی برای پیوند مو خواهد داشت.

خطرات کاشت موی ارزان قیمت

بعضی از کلینیک های زیبایی در تبلیغات خود، هزینه های بسیار پایین و نامتعارف را برای فعالیت هایی مثل کاشت مو عنوان می کنند. شما باید مراقب انتخاب چنین کلینیک هایی برای خود باشید. چرا که در فعالیتی مثل پیوند مو، همه مراحل باید با دقت و ظرافت کافی صورت بگیرند تا بهترین نتیجه ممکن حاصل شود.

در کلینیک هایی که برای کاشت مو هزینه ای بسیار پایین دریافت می کنند، به طور معمول این فعالیت به جای یک پزشک متخصص و ماهر با سال ها تجربه کار، از سوی افرادی انجام می شود که فاقد تخصص و تجربه کافی هستند.

تحقیقات نشان می دهد افرادی که دانش مورد نیاز را برای کاشت مو ندارند، این فعالیت را 40 تا 50 درصد ناموفق تر از پزشکان حرفه ای انجام می دهند. در واقع در چنین شرایطی، شانس موفقیت این فرآیند بسیار پایین می آید و حتی این احتمال وجود دارد که سلامتی شما، در معرض خطر جدی قرار بگیرد.

از آن جایی که فرآیند کاشت مو تنها یک بار اتفاق می افتد، باید همه چیز در آن به بهترین شکل ممکن انجام شود. نتایج حاصل از این فعالیت، برای همیشه همراه فرد باقی می ماند و هر گونه اشتباه بزرگ در آن، ممکن است صدمات جبران ناپذیری به وضعیت ظاهری افراد وارد کند.

در نتیجه برای تجربه یک پیوند طبیعی مو موفقیت آمیز و دلچسب، باید این فعالیت را در یک کلینیک مجهز با امکانات مناسب و زیر نظر یک پزشک مجرب و با دانش انجام بدهید. تنها در این صورت است که کاشت طبیعی مو، شما را به نتایج دلخواه و مدنظر می رساند.

آیا انتخاب کلینیک در پرداخت هزینه کاشت مو توسط بیمه نقش دارد؟

بسیاری از متقاضیان کاشت مو، به دنبال کلینیک هایی هستند که برای این فعالیت، از آن ها کم تر و یا بیشتر از حد معمول هزینه دریافت نمی کنند.

همان طور که گفته شد، کلینیک هایی که بیش از حد ارزان هستند، ممکن است شرایط مطلوبی برای انجام این فرآیند نداشته باشند و کلینیک های بیش از حد گرانقیمت نیز، مشکلات مالی زیادی برای افراد ایجاد می کنند.

پرداخت یک هزینه معقول و منطقی، بهترین انتخاب در مورد پیوند مو خواهد بود. برای انتخاب بهترین کلینیک کاشت مو، می توانید از افرادی که قبلا در آن کلینیک این فعالیت را پشت سر گذاشته اند، نظر بپرسید. همچنین در جلسه های مشاوره نیز این فرصت را به دست می آورید که امکانات و تجهیزات کلینیک را مورد بررسی قرار بدهید.

بیمه ها در وضعیت عادی، هزینه ای از بابت این فعالیت به شما پرداخت نمی کنند اما شما می توانید پیوند مو را در بعضی از کلینیک ها به صورت اقساطی نیز انجام بدهید تا فشار مالی بسیار کم تری را تجربه کنید.

در نتیجه گول تبلیغات کاشت موی ارزان را نخورید!!!

به طور کلی کاشت طبیعی مو نسبت به نتایجی که ایجاد می کند و تغییری که در ظاهر شما به وجود می آورد، یک فعالیت بسیار گرانقیمت به شمار نمی رود. چرا که نتایج حاصل از این فرآیند، کاملا طبیعی و البته دائمی هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *