کاشت مو

کاشت مو به روش FUG و مزایای آن

کاشت مو به روش FUG و مزایای آن

کاشت مو به روش FUG 

کاشت مو روش های مختلفی دارد که از گذشته تا کنون دچار تحولات زیادی شده است. روش های ابتدایی نتوانستند چندان مطلوب به نظر برسند و سعی شد ایرادات آن در مراحل بعد برطرف شود و روش های جدیدی پایه گذاری شد.

این روند تا کنون همچنان ادامه دارد و هر چند وقت یک بار، روش های جدیدی از کاشت مو پا به عرصه ی وجود می گذارد. روش FUG جز جدیدیترین متد هایی است که برای کاشت وجود دارد و توانسته به سمت کامل تر شدن این روش ها پیش رود.

 

کاشت مو به روش FUG

 

افرادی که از روش FUG کاشت مو استفاده می کنند موهایی طبیعی با خط رویش موی طبیعی در ناحیه ی کاشت مشاهده می شود که سبب می شود تا به خوبی نتیجه مد نظر بیمار باشد.

کاشت مو به روش FUG

FUG یا پیوند واحد فولیکولی در اصل روشی جراحی برای درمان ریزش مو است. این روش بیشتر به عنوان یک مکمل برای عمل کاشت مو مورد استفاده قرار می گیرد. در روش FUG قوانین و اصول کاشت مو بیش تر از روش های قبل مورد توجه واقع شده است.

 

کاشت مو به روش FUG

 

تمامی تفاوت هایی که در روش FUG وجود دارد به نحوه کاشتن مو در نواحی مورد نظر بر می گردد.

در مرحله اول این روش مانند دیگر متد ها مو را از پشت سر برداشته و بدون جراحی و با بهره گیری از دستگاه های اتوماتیک این کار ها را انجام می دهند. سپس فولیکول های مو را در بخش جلویی سر کاشت می دهند.

افرادی که این متد از کاشت مو را برای خود انتخاب می کنند، باید به مقایسه آن با سایر متد های کاشت مو بپردازند. این فرآیند تفاوت های نسبتا زیادی با کاشت مو به شیوه FUE دارد که امروز مورد توجه بسیاری از افراد در دنیاست.

در FUG فولیکول ها به شکل یک نوار بزرگ از ناحیه پشت سر برداشته می شوند اما در FUE برداشت فولیکول ها به عنوان واحد هایی جداگانه صورت می گیرد. فرآیند کاشت مو FUG معمولا با توجه به نیاز فرد و حجم فولیکول های مدنظر او، بین 3 تا 6 ساعت طول می کشد و معمولا به جلسه دیگری برای این کار نیاز نیست اما کاشت مو به شیوه FUE برای کامل شدن، ممکن است به چند جلسه درمانی نیاز داشته باشد.

برتری مهم FUG به تراکم موی فرد پس از کاشت مو مربوط می شود که معمولا از متد های دیگر بیشتر است. با این وجود در این متد، جای زخم روی سر فرد باقی خواهد ماند. هر چند که این جای زخم به مرور زمان با رشد دوباره مو ها در ان ناحیه کمرنگ خواهد شد.

مراحل مختلف کاشت مو به روش FUG

برای شروع کاشت مو به روش های مختلف و FUG باید ابتدا یک سری آزمایشات و جلسات مشاوره توسط” دکتر کاشت مو ” انجام گیرد تا در صورتی که مشکلی از بابت سلامتی در فرد وجود دارد یا دچار حساسیت و … است بررسی ها و درمان های لازم قبل از اقدام به کاشت به خوبی انجام گیرد.

اگر فرد متقاضی کاشت مو با این متد، در گذشته به بیماری خاصی مبتلا شده و یا داروی خاصی را مصرف کرده، پزشک حتما باید در طول جلسه های مشاوره از آن مطلع شود. چرا که این موضوع ممکن است روی نتیجه نهایی کار تاثیر داشته باشد.

در جلسه های مشاوره، فرد انتظارات خود را از کاشت مو با پزشک در میان می گذارد و پزشک نیز، به او توضیح می دهد که چند درصد از این انتظارات، روی مو های او قابل اجرا هستند.

در نهایت آزمایش های لازم روی فرد صورت می گیرد و او با برنامه ریزی دقیق، آماده پشت سر گذاشتن فرآیند کاشت مو می شود. این یکی از انتخاب های مهم و حساس در زندگی فرد به شمار می رود و باید با نهایت دقت و حوصله صورت بگیرد.

سپس در شروع جلسه ی کاشت مو ابتدا از داروهای ضد تهوع و درد، آرام بخش و داروهای بیهوشی موضعی برای راحتی حال بیمار استفاده می شود.

 

مرحله اول روش FUG

ابتدا بخش خط موی جلوی سر مشخص می شود. این کار با نظارت بیمار و فرد متقاضی و تا حدی با سلیقه ی فردی اعمال می شود.

سپس ماده ی آرام بخش به بیمار تزریق می شود و این ماده به آرامی موجب ایجاد حالت خواب آلودگی در فرد متقاضی کاشت مو می شود.

همچنین تزریق مواد بی حسی موضعی در بخش های سر و به طور کامل در پوست سر باعث می شود که در حین عمل برداشت مو دردی احساس نشود و کار راحت تر پیش رود. البته این فرآیند در طول روز و بارها انجام می گیرد تا درد جراحی به مراتب کمتر شود.

مو هایی که از قبل کمی کوتاه شده اند، در این مرحله آماده شروع جراحی خواهند شد. از آنجایی که فرد متد FUG را برای کاشت موهای خود انتخاب کرده است، تنها در همین یک جلسه انتقال 4000 واحد فولیکولی و 10000 مو برای او امکان پذیر خواهد بود.

این متد با جلسات کمتر، نتایج طبیعی تری برای فرد به وجود می آورد. تراکم موها با این متد، برای فرد بسیار رضایت بخش است و تغییر چشمگیری در ظاهر او به وجود می آورد.

مرحله دوم کاشت مو به روش FUG

با دستگاه های اتوماتیک و کاملاً عاری از میکروب و ضد عفونی شده، یک نوار پوستی از بخش بانک مو برداشته می شود و در ظرف مناسب قرار داده می شود.

سپس به کمک تکنیک Closure Trichophytic محل زخم را بخیه می کنند. بخیه ها را به صورتی انجام می دهند که در کمترین زمان ممکن بدون ایجاد اسکار قابل توجه درمان و بهبودی حاصل گردد.

عمق بافت های برداشته شده از بانک مو، آنقدر زیاد نیست که نیاز باشد بخیه ها نیز به عمق زیادی نفوذ کنند. این عمق فقط تا جایی در نظر گرفته می شود که فولیکول های زنده سر فرد، در دسترس باشند.

در این متد هم مانند روش های دیگر کاشت مو، تا حد امکان تلاش می شود که سلامتی فرد در معرض خطر قرار نگیرد و در منطقه بانک مو، آثاری محو نشدنی از برداشت فولیکول ها باقی نماند. نوع بخیه های مورد استفاده و نحوه بخیه زدن، نقش مهمی در کم تر شدن آثار زخم باقی مانده در منطقه بانک مو ایفا می کنند.

مرحله سوم کاشت مو به روش FUG

در کلینیک های حرفه ای و معتبر، برای برداشت مو و فولیکول های آن از بخش جدا شده از بانک مو، از میکروسکوپ های فوق حرفه ای استفاده می کنند؛ زیرا دو دلیل رشد ضعیف مو کم آبی و تروما است.

به همین علت این میکروسکوپ ها بدون گرما کار می کنند و بزرگنمایی لازم را دارند. از این رو مانع از خشک شدن یا ترومای مکانیکی فولیکول ها می شوند.

همچنین انشعاب دقیق تر و بهتری از فولیکول های مو ایجاد می کنند. این فولیکول ها بسته به شرایط بانک مو و ناحیه ی کاشت در بخش مورد نظر برای کاشت آماده می شوند.

 

مرحله چهارم کاشت مو به روش FUG

در این مرحله فولیکول های مو به بخش گیرنده پیوند زده می شود. این کار بسته به حجم منطقه ی کاشت تا چند ساعت طول می کشد.

برای این کار شکاف های کوچکی در بخش پوست ایجاد می شود و به صورت کاملاً ماهرانه و با ظرافت فولیکول های مو را در ناحیه ی مورد نظر قرار می دهند. هر چه تجربه تکنسین بیشتر باشد درصد موفقیت بیشتر است.

اهمیت بسیار زیادی دارد که پزشک، گرافت ها را در جهت درست و زاویه درست روی سر فرد پیوند بزند تا رشد موها، هیچ تفاوتی با موهای قبلی خود فرد نداشته باشد و الگوی رشد مو های او، درست مثل گذشته به نظر برسد.

هر فولیکول باید طوری در سر قرار بگیرد که خون رسانی به مو برای تغذیه سایر فولیکول ها، مختل نشود. این کار به صورت کاملا طبیعی صورت می گیرد و اگر همه چیز در شرایط استاندارد و توسط پزشک متخصص و مجرب انجام شده باشد، دیگر در آینده خطر ریزش موها فرد را تهدید نخواهد کرد.

هنگامی که کاشت مو کامل شد، محل کاشت و اهدا کننده ی مو پانسمان می شود و توصیه های بعد از عمل نیز به بیمار داده می شود. استراحت و مراحل بعدی به طور کامل برای فرد توضیح داده می شود.

فرآیند بهبود پس از انجام عمل کاشت مو به روش FUG

بیماران متقاضی کاشت مو معمولاً پس از یک تا دو روز می توانند کارهای روزمره ی خود را انجام دهند. البته باید به دلیل این که فولیکول های مو هنوز به طور کامل در جایگاه خود قرار نگرفته اند و به اصطلاح شل هستند، از انجام کارهای سنگین تا 10 روز خودداری شود.

انجام فعالیت های سنگین در اولین روزهای پس از کاشت مو، می تواند تهدید بزرگی برای نتایج نهایی این کار تلقی شود.

همچنین به فرد توصیه خواهد شد که شرایط سلامتی بدن خود را حفظ کند و در اولین روزهای پس از عمل، به سراغ مصرف سیگار و الکل نرود. پس از کاشت مو، باید مراقبت تابش مستقیم اشعه خورشید نیز بود که ممکن است به فولیکول های کاشته شده آسیب برسانند. باید از دست زدن به منطقه کاشت مو ها و همچنین فشار وارد کردن به آن نیز برای چند روز پرهیز کرد.

به احتمال زیاد عمل کاشت به روش های مختلف از جمله FUG دارای درد در ناحیه ی دهنده است. این درد پس از تمام شدن بی حسی این منطقه بیشتر می شود که برای از بین بردن این مشکل داروهای مسکن و آرام بخش برای فرد تجویز می شود.

مصرف چنین داروهایی حتما باید با توصیه پزشک و تجویز او صورت بگیرد. افرادی که پس از کاشت مو به سراغ مصرف خودسرانه داروهای مختلف می روند. بدون آن که بدانند، نتایج کاشت مو را با یک خطر بزرگ روبرو کرده اند.

 

مزایای کاشت مو به روش FUG

نتایج کاشت مو به روش FUG دائمی است و نگرانی از بابت ریزش بی رویه ی مو در بخش کاشت وجود ندارد. گرفت هایی که از بانک مو برداشت می شود بیش از 90 درصد سالم باقی می مانند که دلیل این امر می تواند به دستگاه های اتوماتیک و حساسی که در مراحل مختلف از آن ها استفاده می شود برگردد.

همچنین موهایی که رشد مجدد داشته اند، کاملاً به صورت طبیعی رشد می کنند و حالت آن ها نیز طبیعی است. اگر خط کاشت مو توسط پزشک با تجربه طراحی شود و کاشت ظریفانه صورت گیرد در اکثر اوقات تشخیص کاشت مو بسیار مشکل است و حالت طبیعی موها زیبایی لازم را به فرد می دهد.

مزیت دیگر این متد، این است که معمولا زمان کم تری از فرد می گیرد و در بیشتر موارد تنها در یک جلسه انجام می شود. با انتخاب این متد، موهای جدید تراکم بسیار زیادی خواهند داشت و نتایج نهایی کار، ظاهر دلخواه و اعتماد به نفس کافی را به فرد برمی گرداند.

این روش برای افرادی که دچار ریزش موی دائمی هستند و در بخش پشت سر خود بانک موی قوی دارند بسیار مناسب است. البته باید سلامت جسمی کاملی داشته باشند تا بتوانند از این روش به نحو احسن استفاده کنند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد کاشت مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *