کاشت مو

کاشت مو به روش fci و مزایای آن

کاشت مو به روش fci و مزایای آن

کاشت مو به روش fci

کاشت مو هم جز عمل های زیبایی محسوب می شود و هم در زمره ی درمان قرار دارند. البته جنبه ی زیبایی آن بسیار مهم تر است و درمان طاسی هم محسوب می شود.

امروزه روش های متعددی برای کاشت مو وجود دارد که برای شناخت بهترین مورد مناسب برای خود بهتر است انواع روش های کاشت مو را بشناسید تا بتوانید انتخاب کنید کدام مورد مناسب شماست.

کاشت مو به روش fci

البته انتخاب روش کاشت بیشتر با مشورت پزشک صورت می گیرد و هنگامی در جلسات مشاوره قبل از کاشت مو حاضر می شوید اطلاعاتی در این موارد برای شما شرح داده می شود ولی خودتان هم می توانید این اطلاعات را جامع تر به دست آورید.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

به دلیل اهمیتی که مو دارد افراد سعی می کنند ابتدا جلوی ریزش مو را بگیرند ولی در اکثر اوقات که فرد مشکل ژنتیکی طاسی دارد کاری از پیش نمی رود و مشکلاتی از قبیل طاسی یا کم پشتی مو به وجود می آید که با کاشت مو قابل درمان است.

کاشت مو به روش fci

روش های کاشت مو که در کلینیک های پوست و مو می بینید

کاشت مو به روش های متعددی صورت می گیرد که شامل موارد زیر است:

  1. کاشت به روش fit
  2. روش کاشت fut
  3. کاشت با روش sut
  4. روش کاشت مو bht
  5. روش fci
  6. و…

روز به روز تعداد بیشتری از روش های کاشت پا به عرصه وجود می گذارند که می توانند تکمیل کننده روش های قبلی باشند.

حال در این مقاله به بررسی روش fci برای کاشت مو می پردازیم. این روش ” جدیدترین روش از کاشت مو ” است که در حال حاضر روی آن کار می شود و می تواند کار را بسیار ساده تر از قبل کند.

چگونگی روش کاشت مو fci

در روش کاشت مو fci ابتدا جلسات مشاوره با بیمار ترتیب داده می شود و روند کار برای او توضیح داده می شود؛ زیرا بیمار حق دارد از بخش های مختلف و روال این عمل اطلاع داشته باشد.

همچنین آزمایشات تشخیصی و سوالاتی در خصوص بیماری ها نیز بررسی می شود تا فرد برای کاشت آماده شود.

در روش fci کاشت مو از بانک موی قسمت پشت سر استفاده می شود. در این قسمت خواب موها به گونه ای است که می تواند منطقه مورد نظر را پوشش دهد و نگرانی از بابت جلوه ی نازیبای سر تا زمان ترمیم زخم کمتر وجود دارد.

تعدادی از موهای پشت سر فرد برداشته می شود و سلول هایی که در ریشه ی مو وجود دارند و به عنوان سلول های بنیادی یا زایا هستند از این بخش جدا می شوند. سپس سلول ها را در محیط آزمایشگاهی کشت می دهند و آن ها را تکثیر می کنند.

عناصر و مواد مغذی به این سلول ها داده می شود تا این سلول ها رشد بهتر و سریع تری داشته باشند. پس از مدتی تعداد این سلول ها به بالای صد هزار تا می رسد. پس از آماده شدن سلول های جدید و رشد یافته، این سلول ها به صورت زیر جلدی به ناحیه طاس سر تزریق می شوند.

در روش کاشت مو fci سلول هایی که به ناحیه ی طاس سر تزریق می شوند، به موهای جدیدی تبدیل می شوند و رشد می کنند.

این روش را علاوه بر کاشت مو می توان در ضخیم شدن مجدد موهای نازک سر نیز مورد استفاده قرار داد.

مزایای روش fci برای کاشت مو

کاشت مو بدین روش یک علم نوین در پزشکی پوست و مو است. این روش دارای مزایای زیر است که می تواند قابل توجه باشد.

  1. محدودیت کاشت مو در این روش وجود ندارد و می توان برای کسانی که بانک موی بسیار ضعیف دارند نیز انجام گیرد.
  2. کاشت مو پرپشت و با تراکم بالا را می تون با روش fci ایجاد کرد و در کسانی که ریزش موی شدید دارند گزینه ی مناسبی محسوب می شود.
  3. در روش fci می توان از موهای بخش های دیگر بدن مانند زیر بغل، ریش، سینه، پشت و … هم استفاده کرد و در ناحیه سر کشت را صورت داد. البته باید در نظر داشت که موهای بدن چندان برای کاشت مورد توجه نیستند و ترجیحاً باید از موی ناحیه سر استفاده کرد.

آیا می توان این روش از بانک موی دیگران استفاده کرد؟

در روش های متعدد کاشت مو می دانید که از موی دیگران نمی توان به دلیل خصوصیات سیستم ایمنی و بافتی منحصر به فرد برای هر فرد استفاده کرد و پیوند مو با مشکل و ریزش مواجه می شود که نتیجه ناموفق خواهد بود.

حال ممکن است فکر کنید به دلیل این که مستقیماً از فولیکول های مو در روش fci استفاده نمی شود شاید بتوان برای کاشت مو بدین روش از موی دیگران استفاده کرد. ولی در این مورد نیز نمی توان از بانک موی فرد دیگری استفاده کرد.

دلیل این امر این است که مسئله مهم در موها فولیکول آن نیست بلکه ژن مو است که در هر دو مورد وجود دارد و با ژن فرد گیرنده نمی تواند همخوانی کامل داشته باشد.

معایب کاشت مو به روش fci

با توجه به این که کاشت مو به روش fci روشی جدید است و چندان نتایج آن مشاهده نشده است تا بتوان در افراد مختلف آن را بررسی کرد، معایب خاصی برای آن هنوز در دسترس نیست؛ اما بهتر است بدانید که روش کاشت fci نسبت به روش های دیگر زمان بر است زیرا باید بانک مو در محیط آزمایشگاهی کشت شود و پس از انجام مراحل کشت و تکثیر سلول های زایا در جلساتی دیگر کار تزریق صورت گیرد.

احتمال می رود که تراکم نیز ممکن است به صورت یکدست نباشد و در جاهایی از سر رشد و رویش مو بیشتر باشد. ولی در هر صورت می توان با ظرافت کامل و هنرمندی این کار را انجام داد تا نتیجه مطلوب و بهتری به دست آورد.

آیا روش کاشت مو fci در حال انجام است؟

البته این روش کاشت هر چند موفقیت آمیز بودن خود را نشان داده است اما هنوز به مرحله عملی در حد عموم وارد نشده است و در حد تحقیقات آزمایشگاهی است.

بدون شک این روش در طول زمانی اندک به مرحله اجرای کامل در خواهد آمد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد کاشت مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *