کاشت مو

آیا میتوان کاشت مو انجام داد بدون اینکه کسی بفهمد؟

آیا میتوان کاشت مو انجام داد بدون اینکه کسی بفهمد؟

در چند سال اخیر تکنیک های کاشت مو به طرز شگفت آوری پیشرفت کردند و به گزینه ای ایده آل برای افرادی که می خواهند ریزش مو و طاسی خود را برطرف کنند تبدیل شده است.

آیا میتوان کاشت مو انجام داد بدون اینکه کسی بفهمد؟

تکنیک های جدید به این صورت هستند که فرد متقاضی کاشت کمترین درد و یا سوزشی حس نخواهد کرد و علاوه بر آن دوران نقاهت بسیار کوتاه و راحتی خواهد داشت.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

حالا این سوال به وجود می آید که چرا بسیاری از افراد که دچار ریزش مو شده اند و از ظاهر خود چندان راضی نیستند، اقدام به کاشت مو نمی کنند؟

یکی از دلایل اصلی این امر این است که این افراد از این که دیگران متوجه شوند آن ها مو های خود را کاشته اند، حس خوبی ندارند و خجالت می شکند.

همین حس ناخوشایند باعث می شود تا آن ها خود را از مزایای کاشتن مو ها به شکل طبیعی محروم کنند؛ اما آیا راهی هست که بدون آن که دیگران متوجه شوند، کاشت مو انجام داد؟ در ادامه به این سوال پاسخ می دهیم.

آیا دیگران متوجه خواهند شد که مو کاشته اید؟

پاسخ به این سوال بستگی به عامل زمان دارد؛ یعنی اگر در چند ماه ابتدایی بعد از انجام کاشت مو کسی شما را ببیند، طبیعتا متوجه خواهد شد که مو های خود را کاشته اید. چرا که در این زمان فولیکول های تازه کاشته شده کم کم شروع به جوانه زدن می کنند و مو های جدید و نازک روی سر شروع به رشد خواهند کرد.

این مو های جدید با دیگر مو های سر شما از نظر ظاهری تفاوت دارند که باعث می شود برای دیگران مشخص باشد این ها مو های کاشته شده هستند. در واقع پنهان کردن آثار کاشت مو در ماه های اولیه بسیار دشوار است.

اما بعد از حدود دوازده ماه، وقتی مو های کاشته شده به مراحل نهایی رشد خود رسیدند،‌ دیگر تفاوت مشهودی بین مو های کاشته شده و مو های قدیمی روی سر نخواهد بود.

آیا میتوان کاشت مو انجام داد بدون اینکه کسی بفهمد؟

در این زمان دیگر فولیکول ها کاملا به محیط جدید خود روی پوست سر عادت کرده اند و مو هایی که از آن ها رشد می کند بسیار ضخیم،‌ متراکم، زیبا و طبیعی خواهد بود؛ بنابراین اگر کسی شما را حداقل یک سال بعد از انجام کاشت مو برای اولین بار ببیند، بعید است که متوجه شود مو های شما کاشته شده اند.

آیا مو های کاشته شده مثل مو های خودم رشد می کنند؟

کاشت مو روشی است که در آن از مو های سر خودتان برای پیوند مو استفاده می شود. در واقع موهای پشت سر شما به قسمت جلویی که دچار ریزش شده اند منتقل می شوند بنابراین در قریب به اتفاق موارد رشد موهای کاشته شده تفاوتی با موهای دیگر سر شما ندارد.

البته همانطور که اشاره شد، در ماه های ابتدایی چون فولیکول ها هنوز در حال تطبیق خود با محیط جدید هستند، موها ضعیف و نازک رشد می کنند. با گذشت زمان به تدریج ظاهر مو های کاشته شده طبیعی تر می شود و به طور یکدست با دیگر مو های سر رشد خواهند کرد.

چگونه کاشت مو را از دیگران مخفی کنیم؟

اگر چه کاشت مو تغییرات گسترده ای در ظاهر شما ایجاد خواهد کرد و به خصوص در ماه های ابتدایی آثاری را روی پوست سر به جای می گذارد، اما راه هایی وجود دارد که به کمک آنها می توانید تا جای ممکن این آثار را مخفی کنید تا دیگران متوجه نشوند شما کاشت مو انجام داده اید.

1- حواس ها را پرت کنید

یکی از ساده ترین کارهایی که می توانید برای مخفی نگه داشتن کاشت و پیوند مو انجام دهید این است که حواس دیگران را از سر خود پرت کنید! قبل از آن که کاشت مو را انجام دهید، با بلند کردن ریش ها و یا استفاده از کلاه در تیپ و استایل، توجه ها را از مو های خود منحرف کنید.

حتی استفاده از عینک های دودی می تواند موثر باشد. در این صورت، خانواده و اطرافیان شما متوجه می شوند چیزی در ظاهر شما تغییر کرده و مو های شما کمتر به چشم خواهد آمد.

2- موها را بلند کنید

داشتن مو های بلند به شما این امکان را می دهد تا جای زخم برش هایی که برای برداشت فولیکول ها از پشت سر ایجاد شده اند را مخفی نگه دارید. البته این زخم ها اگر از روش های مدرن کاشت مو استفاده کرده باشید، بیشتر از چند هفته روی پوست مشخص نخواهند بود و محو می شوند؛ اما اگر می خواهید حتی در همین چند هفته هم کسی آن ها را نبیند، با استفاده از مو های خود می توانید روی آن ها را بپوشانید.

3- از تاپیک و لوازم آرایشی استفاده کنید

اغلب افرادی که با ریزش مو دست و پنجه نرم می کنند احتمالا نام تاپیک و محصولات مشابه به گوش آنها خورده است. این محصول با کمک فیبر هایی از جنس نانو، روی سر را می پوشانند و با مو های طبیعی شما قاطی می شوند تا تراکم مو ها را بیشتر نشان دهند. شما می توانید در دوران پس از کاشت مو نیز از این محصول برای مخفی کردن آثار کاشت فولیکول در پوست سر استفاده کنید.

همچنین از لوازم آرایشی رنگ پوست می توانید برای مخفی کردن قرمزی و دون دون شدن پوست سر استفاده کنید. البته این قرمزی ها موقتی است و لازم نیست این کار را در دراز مدت ادامه دهید.

4- مدل موها را عوض کنید

اگر بخش کوچکی از موهای خود را کاشته اید، می توانید با تغییر مدل مو هایتان و باز کردن فرق به شکلی که ناحیه ی کاشته شده پوشیده شود،‌ آن را مخفی نگه دارید.

5- موها را مرتب بشویید

در چند روز ابتدایی پس از انجام پیوند مو، باید از شستن ناحیه ی سر و گردن خود خودداری کنید؛ اما بعد از گذشت سه روز، می توانید با مقدار کمی آب سر خود را بشویید و به تدریج بر مقدار آب بیفزایید.

شست و شوی مرتب سر و مرطوب نگه داشتن ناحیه ی پیوند مو، روند بهبود را سرعت می بخشد و جای زخم ها را نیز کمرنگ تر می کند تا زودتر محو شوند.

6- یک یا دو هفته مرخصی بگیرید

مرخصی گرفتن نه تنها باعث می شود تا در روزهای ابتدایی و وقتی آثار پیوند مو بسیار واضح هستند کسی شما را نبیند، بلکه برای مدتی از استرس و مشغله های محیط کار دور خواهد کرد. آرامش داشتن و استراحت کردن باعث می شود تا روند بهبود پوست سر شما نیز با سرعت بیشتری سپری شود.

7- زیر سر خود بالش بگذارید

تعداد افرادی که بعد از کاشت مو دچار کبودی می شوند بسیار کم و معدود است؛ اما اگر شما جزو افرادی بودید که بعد از پیوند مو دچار کبودی شدید، می توانید علاوه بر استفاده از کمپرس یخ، با بالا نگه داشتن سر خود به هنگام خواب کمک کنید تا کبودی ها زود تر رفع شوند.

برای این کار، برای یک الی دو هفته پس از زمان کاشت، زیر سر خود یک بالش بگذارید و سر خود را تا زاویه ی ۳۰ الی ۴۰ درجه نسبت به بدن خود بالاتر قرار دهید.

خوب است بدانید که برای آن که شانس بروز کبودی را تا حد زیادی کاهش دهید، بهتر است از روش های مدرن مانند FUE برای پیوند مو استفاده کنید. اغلب افرادی که از این روش استفاده می کنند به ندرت دچار کبودی می شوند و اگر هم بشوند، شدت آن بسیار خفیف خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *