کاشت مو

کاشت مو در تابستان خوب است یا خیر؟

کاشت مو در تابستان خوب است یا خیر؟

کاشت مو در تابستان 

امروزه ریزش مو امری بسیار شایع است و در صورتی که برای درمان آن اقدامی صورت نگیرد روز به روز شدیدتر شده و در نهایت منجر به طاسی مو می شود. طاسی معضل بزرگی است که نگرانی های زیادی را برای شما به وجود آورده و اعتماد به نفس شما را کاهش می دهد، یکی از بهترین راهکار های مقابله با ریزش مو، کاشت مو است.

کاشت مو در تابستانروش های بسیاری برای رفع مشکل طاسی وجود دارد که بسیاری از این روش ها ناکارآمد بوده و نمی توانند انتظارات را برآورده کنند. موهایی که بعد از کاشت مو رشد می کنند طبیعی بوده و شما می توانید بدون ترس از ریزش، آنها را بشویید، خشک کنید و به آنها حالت بدهید.

کاشت مو یک درمان زیبایی بوده که باید زیر نظر پزشک متخصص و با رعایت تمامی اصول و استاندارد ها انجام شود. هر روش درمانی و زیبایی نکات مخصوص خودش را دارد؛ اما به طور طبیعی قبل از انجام هر روشی نگرانی ها و سوال هایی نیز برای افراد به وجود می آید.

یکی از این سوال ها در رابطه با بهترین فصل برای کاشت مو و همچنین کاشت مو در فصل تابستان است!

کاشت مو در تابستانآیا می توانیم کاشت مو را در ماه های آفتابی یا تابستان انجام دهیم؟

بله به طور معمول انجام پیوند مو حتی در تابستان نیز امکان پذیر است. در واقع بهتر است بدانید رشد مو در ماه های گرم سال بیشتر بوده و مدت زمان ترمیم پوست نیز کاهش می یابد.

همچنین در این ماه ها گردش خون، در پوست سر بیشتر از ماه های سرد زمستانی است؛ بنابراین تابستان تنها فصلی است که به رشد مو های شما کمک می کند.

اما از آن جایی که گرمای بیش از حد روند بهبودی را کند می کند، معمولا انجام درمان در فصل گرما توصیه نمی شود.

با توجه به برش های ریزی که در هنگام انجام پیوند مو بر روی سر به وجود می آید، پوست سر دچار قرمزی می شود. این قرمزی طبیعی بوده و نگران کننده نمی باشد اما در صورتی که پوست سر تحت تابش مستقیم نور خورشید قرار گیرد می تواند مشکلات جدی تری را به دنبال داشته و سرعت روند بهبودی را کاهش دهد.

به طور کلی عوارض ناشی از انجام درمان در روش کاشت مو با سرعت بالایی بهبود می یابند اما توصیه می شود حداقل تا 3 هفته از برخورد نور خورشید با پوست سر جلوگیری کنید. استفاده از کلاه یکی از ساده ترین راه ها برای جلوگیری از برخورد نور خورشید با پوست سر است.

مزایای انجام کاشت مو در تابستان

کاشت مو در تابستان این امکان را فراهم می کند تا تعطیلی و کاشت مو را به هم پیوند دهید، این موضوع باعث می شود تا بتوانید با کیفیت بالاتری روند بهبودی را پشت سر بگذارید. به خصوص اگر کاشت موی خود را در تهران انجام داده باشید حتی به واسطه تابستان می توانید به سفر و گشت و گذار بپردازید و از زیبایی های تاریخی و فرهنگی تهران نیز استفاده کنید.

علاوه بر این نکته، باید دقت داشته باشید که رشد مو و به طور کلی روند رشد مو در ماه های گرم سال همانطوری که گفته شد بیشتر است و با سرعت بیشتری اتفاق می افتد. تنها نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که اشعه فرابنفش نور خورشید در این ماه به شدت زیاد بوده و باید حتما از پوست سر خود محافظت نمایید.

پیوند مو در تابستان در صورت رعایت دستورالعمل پزشک در طول مدت عمل و همچنین بعد از عمل، عارضه ی خاصی برای شما به همراه نخواهد داشت.

نکات مهم برای انجام کاشت مو در تابستان

می توان گفت جلوگیری از تابش نور خورشید به پوست سر یکی از مهمترین چالش ها برای مراجعه کنندگان در دوران نقاهت کاشت مو در تابستان است. همچنین حرارت خیلی بالا نیز می تواند به مو آسیب رسانده و موجب طولانی شدن دوره ی نقاهت شود.

از دیگر نگرانی ها برای انجام کاشت مو در فصل گرم سال می توان به تعریق زیاد اشاره کرد؛ اما تا زمانی که شما مراقبت های لازم را انجام داده و پوست سر را تمیز نگه دارید تعریق نمی تواند به پوست سر شما آسیب برساند.

آب دریا به دلیل داشتن نمک فراوان، برای هر نوع زخمی در بدن مفید بوده و به درمان آن کمک می کند اما به دلیل ضعیف بودن ریشه موها در دوران نقاهت، توصیه می شود تا دو هفته از تماس آب دریا با پوست سر خودداری کنید زیرا نمک موجود در آب دریا می تواند به مو آسیب رسانده و دوره ی نقاهت را طولانی تر کند.

همچنین آب استخر نیز به دلیل داشتن کلر می تواند به بافت موها آسیب برساند بنابراین توصیه می شود به مدت یک ماه از شنا در استخر خودداری کنید.

برای این که موهای پیوند شده بتوانند به چرخه ی طبیعی خود باز گردند ابتدا باید پوست سر ترمیم شود. پس از 3_4 ماه موهای پیوند شده به حالت طبیعی خود باز گشته و رشد می کنند؛ بنابراین در صورتی که در تابستان برای انجام این درمان اقدام کنید، شما می توانید نتیجه نهایی را در زمستان مشاهده کنید.

کاشت مو در زمستان چطور خواهد بود؟

مانند ماه های گرم سال کاشت مو حتی در سردترین روز های سال نیز امکان پذیر است؛ اما توصیه های پزشکی بسیار مهم بوده و می توانند به شما در رسیدن به یک نتیجه ی مناسب کمک کنند.

از آنجایی که موهای پیوند شده نباید با پارچه برخورد کنند، توصیه می شود از روسری و کلاه هایی که تنگ هستند، استفاده نکنید. تمامی نکاتی که برای کاشت مو در تابستان و زمستان مورد نیاز است معمولا توسط کادر درمانی به مراجعه کنندگان گوشزد خواهد شد.

مناسب ترین فصل برای کاشت مو کدام است؟

انجام این درمان در هر فصلی مزایا و معایب خاص خود را دارد. برای انجام پیوند مو هیچ فصل خاصی وجود نداشته و شما در هر فصلی، چه در روز های گرم و چه روز های سرد می توانید برای انجام این درمان اقدام کرده و با مراقبت از پوست سر بهترین نتیجه ی ممکن را دریافت کنید. در واقع زمان ایده آل برای انجام این روش وقتی است که شما احساس می کنید برای انجام درمان آماده هستید.

از آنجایی که استرس بر نتیجه و روند بهبودی تاثیر می گذارد، توصیه می شود قبل از درمان با پزشک متخصص مشورت کرده و سوال های خود را از او بپرسید تا کمی از نگرانی هایتان کاسته شود. همچنین زمانی برای انجام درمان اقدام کنید که آمادگی کامل داشته باشید.

یکی از مهمترین فاکتورها برای دریافت نتیجه ای مناسب، مراجعه به یک پزشک کاربلد و پیروی از توصیه های پزشکی است. در هر فصلی شما می توانید با انجام توصیه های پزشکی از موهای خود مراقبت کرده و بهترین نتیجه را دریافت کنید. از آنجایی که موهای پیوند شده بسیار حساس و آسیب پذیر هستند در صورتی که مراقبت های لازم انجام نشود می تواند موجب آسیب مو شود.

در فصل تابستان تعریق زیاد بوده و پوست در معرض گرمای شدید و اشعه ماوراء بنفش خورشید قرار می گیرد بنابراین طبیعی است که شما برای انجام این روش در فصل گرم سال شک داشته باشید؛ اما با یک برنامه ریزی درست و با انجام تمامی توصیه های پزشکی می توانیم از بروز مشکلات جلوگیری کرده و کاشت موی موفقی را داشته باشیم.

تغذیه ی مناسب می تواند به شما در تقویت و حفظ سلامتی مو، جلوگیری از آسیب ها و در نهایت دریافت یک نتیجه ی قابل قبول کمک کند.

سخن آخر

کاشت مو یک روش حساس بوده که باید با دقت بالایی انجام شود. همانطور که گفته شد این روش مانند هر روش دیگری دارای استاندارد ها و اصول خاصی است که رعایت این استاندارد ها میتواند به شما برای رسیدن به کاشت مو موفق کمک کند. شما می توانید با مراجعه به یک دکتر کاشت مو کاربلد و حرفه ای نتیجه ای مناسب و شگفت انگیز را تضمین کنید.

همچنین این روش مانند سایر روش های درمانی و زیبایی عوارضی را نیز به دنبال دارد البته این عوارض خفیف بوده و طی مدت زمان کوتاهی ناپدید شده و به بهبودی کامل می رسند؛ اما از آن جایی که کاشت مو یک درمان حساس است باید توسط یک متخصص و با رعایت تمامی استاندارد ها انجام شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *