کاشت مو

کاشت مو در یک جلسه امکان پذیر است؟

کاشت مو در یک جلسه

عمل زیبایی کاشت مو روشی برای درمان ریزش مو است. تکنیک های مختلفی وجود دارد اما به طور خلاصه کاشت مو شامل گرفتن فولیکول از یک قسمت از پوست سر و پیوند این فولیکول ها به پوست نواحی طاس یا دچار ریزش شده است.

کاشت مو در یک جلسه امکان پذیر است؟

ریزش مو ممکن است چندین دلیل داشته باشد. عوامل ارثی، جراحات ناشی از سوختگی، جراحی یا حوادث رانندگی همگی امکان دارند منجر به ریزش موی فرد شوند. برخی از بیماری های التهابی مانند لپوس یا مورفا نیز می توانند به ریزش دائمی مو منجر شوند.

دریافت مشاوره رایگان و تخصصی کاشت مو

آیا کاشت مو در یک جلسه ممکن است؟

یکی از متداول ترین سوالاتی که جراحان کاشت مو با آن روبرو می شوند، این است که آیا برای کاشت مو یک جلسه کافی خواهد بود یا خیر. در بیشتر موارد فقط یک جلسه کافی است اما بعضی از مراجعه کنندگان ممکن است به منظور بهبود تراکم، حالت و شکل کلی در جلسه دوم هم شرکت کنند.

هنگامی که برنامه درمانی شما توسط پزشک طرح ریزی شود، حتما اطمینان حاصل کنید که این روند در یک جلسه انجام بگیرد. جراحی پیوند مو معمولا با استفاده از یکی از چند روش مختلف زیر، بسته به میزان ریزش مو انجام می گیرد.

روش FUE – استخراج واحد فولیکولی که فولیکول های واحد از پشت سر استخراج شده و در محل گیرنده کاشته می شوند. برداشت، یک به یک انجام می شود و منجر می شود حداقل جراحت و زخم ایجاد شود.

روش FUT – اگرچه با وجود روش FUT معمولا این روش مورد استفاده قرار نمی گیرد اما پیوند واحد فولیکولی برای کسانی که ممکن است از FUE سود زیادی نبرند، مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش نواری از پشت گردن که دارای موهایی مقاوم است، می گیرند مشاهده می کند و ناحیه طاس پیوند می شوند. با این حال می توان گفت این روش کمی عوارض فیزیکی به همراه دارد.

روش DHI – کاشت مو مستقیم که از روش مشابهی با FUE استفاده می کند اما با استفاده از قلم چوی ایمپلنتر انجام می گیرد. این روش تضمین می کند که فولیکول ها دیگر نیازی به ماندن در محلول خاصی ندارند و به صورت مستقیم به محل پیوند منتقل می شوند که می تواند به پیوند موفقیت آمیز منجر شود. همچنین گزارش شده که در این روش نتایج دقیق تر و طبیعی تری به دست می آید.

کاشت مو در یک جلسه امکان پذیر است؟

آیا ممکن است کاشت مو بیشتر از یک جلسه طول بکشد؟

در حالی که در بیشتر موارد یک جلسه کاشت مو نتایج مطلوبی به همراه می آورد و بسیاری از مراجعه کنندگان از این وضعیت راضی هستند، در برخی موارد ممکن است فرد از وضعیت کاشت راضی نباشد و یا بخواهد در قسمت تاج تراکم بیشتری داشته باشد که در صورت بروز این موارد، افراد به دومین جلسه کاشت احتیاج پیدا می کنند تا به ظاهر دلخواهشان برسند.

برخی همچنین به دلایل ژنتیکی می توانند بعد از پیوند اولیه دچار ریزش بیشتر مو شوند. در این موارد، دو جلسه یا بیشتر نیاز است تا پیوند مو نتیجه بخش شود.

افرادی که ممکن است نیاز به پیوند دوم یا بیشتر داشته باشند، بهتر است بدانند جراحان توصیه می کنند حداقل 10 تا 12 ماه صبر کنند تا مشخص شود نیاز به پیوند دوم دارند یا نه. در طول سال اول، موهای کاشته شده شروع به رشد می کنند و آن موقع قضاوت بهتری در مورد چگونگی نتیجه نهایی به دست می آید.

اگر شما و جراحتان در این مرحله هنوز از نتایج ناراضی هستید، می توانید برای انجام کاشت دوم برنامه ریزی کنید.

مواردی که باید قبل از انجام کاشت مو باید در نظر گرفت

قبل از انتخاب گزینه جراحی، این موارد را حتما در نظر بگیرید: داشتن انتظارات واقع بینانه بسیار مهم است. اگر بدون داشتن بانک موی مناسب جراحی کنید، احتمالا نتایج شگفت انگیز نخواهند بود. به طور کلی نتایج حاصله از موهای ضخیم که رنگی روشن یا خاکستری دارند، نسبت به موهایی که نازک و تیره هستند، بهتر است.

افراد سیگاری در معرض خطر عوارض ناشی از جراحی هستند. اگر در مورد جراحی جدی هستید، باید سعی کنید سیگار را ترک کنید چون گردش خون در دوران ریکاوری مهم است و سیگار می تواند روند درست آن را برهم بزند. معاینه پزشک یا جراح، کمک می کند تا در مورد مناسب بودن درمان تصمیم بگیرید.

زمان انجام کاشت مو در یک جلسه

پیوند مو معمولاً تحت بی حسی موضعی انجام می شود. بسته به تعداد گرافت ها، هر جلسه درمانی می تواند از دو تا هشت ساعت طول بکشد. پیوند بین 1000 تا 2000 فولیکول مو در یک جلسه طبیعی است اما بستگی به منطقه ریزش مو دارد.

در برخی شرایط، ممکن است نیاز به 4000 فولیکول مو باشد که یک جلسه می تواند چند ساعت طول بکشد. گاهی برخی در چنین شرایطی ترجیح می دهند در دو یا سه جلسه پیوند مو را انجام دهند.

پس از کاشت مو چه اتفاقی رخ می دهد؟

پس از پیوند مو یک سری عوارض رخ می دهند که شدید نیستند اما می توان انتظار داشت به سراغ افراد بیایند و در نتیجه آگاهی از آن ها بهتر است. این عوارض عبارتند از:

  1. کبودی و تورم
  2. بی حسی احتمالی
  3. درد، لرز و ناراحتی
  4. احساس فشردگی در پوست سر
  5. پانسمان یا بانداژ
  6. عوارض عمل جراحی کاشت مو

مراقبت های پس از کاشت مو در یک جلسه

تمام دستورالعمل های مربوط به مراقبت از خود را دنبال کنید. از ورزش یا هرگونه فعالیت شدید که می تواند فشار خون را افزایش دهد، خودداری کنید زیرا این امر باعث خونریزی زخم های شما می شود. جراح ممکن است به شما توصیه کند که حدود 10 روز از رابطه جنسی خودداری کنید.

هرگونه خونریزی، درد شدید یا علائم غیر معمول را به جراح خود گزارش دهید. از مصرف سیگار و نوشیدنی های الکلی دوری کنید. سعی کنید هنگام بیرون رفتن و وقتی نور خورشید، شدید می تابد، از یک کلاه استفاده کنید تا پرتوهای مضر آفتاب، بر فولیکول های مو تاثیری نگذارند.

این نکات به اندازه خود جراحی بسیار مهم هستند و در صورت رعایت این توصیه ها و نصیحت های دکتر کاشت مو، می توانید مطمئن باشید که به نتایج دلخواه و رویایتان در مورد ظاهرتان خواهید رسید.

مدت زمان نتیجه دهی کاشت مو در یک جلسه

اکثر پیوندهای مو موفقیت آمیز هستند و فرد طی یک بازه 18 ماهه به نتیجه ای که می خواهد، می رسد. اگرچه ریشه مو تا 9 ماه طول می کشد تا شروع به پر شدن کند. به همین خاطر نیاز به صبر دارید تا به نتایجی که دلخواهتان است برسید.

هنگامی که مو دوباره شروع به رشد مجدد کرد، باید طبیعی به نظر برسد زیرا مو در جهتی که رشد طبیعی دارد، پیوند داده می شود. هر زخمی که در طول جراحی ایجاد می شود، با گذشت زمان محو می شود. صبور باشید؛ بهبود زخم ها ممکن است یک سال یا بیشتر طول بکشد.

قبول اینکه ریزش مو بخشی طبیعی از فرآیند پیری است، همه چیز را ساده می کند. صحبت با یک مشاور یا روانشناس ممکن است به شما کمک کند بر نگرانی های خود در مورد ظاهرتان غلبه کنید.

فراموش نکنید کاشت مو در ایران به جایگاهی رسیده که در یک جلسه و بدون هیچ درد و عارضه‌ای، بهترین جراحی را انجام می دهند پس نیازی به نگرانی های دائمی و افسردگی نیست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *