کاشت مو

چک لیست پیوند مو شامل چه مواردی می شود؟

چک لیست پیوند مو شامل چه مواردی می شود؟

چک لیست پیوند مو

اگر مو های خود را به هر دلیلی از دست داده اید و در جستجوی کاشت مو به سر می برید، باید بدانید که در این زمینه تنها نیستید.

افراد بسیار زیادی در همه دنیا، شرایط مشابه شما را تجربه می کنند. جالب است بدانید که در سال 2016 میلادی، 600 هزار نفر در تمام جهان فرآیند کاشت مو را پشت سر گذاشتند. عددی که نشان از محبوبیت روزافزون این فعالیت دارد.

چک لیست پیوند مو برای از بین بردن اثرات ریزش مو، راهکارهای زیادی وجود دارد. کاشت مو، مفیدترین و موثرترین راهکار برای شما خواهد بود.

پیوند مو، انتخابی ایده آل به شمار می رود اما همه پزشک ها و کلینیک هایی که این فعالیت را ارائه می دهند، شرایط یکسانی ندارند و مانند هم نیستند. انتخاب بهترین پزشک کاشت مو، همیشه کار ساده ای نخواهد بود. بدون تردید افرادی که از ریزش مو رنج می برند، تنها در صورتی به بهترین نتاج پیوند طبیعی مو دست پیدا می کنند که تحقیقات کاملی برای انتخاب بهترین کلینیک انجام داده باشند.

اگر به دنبال کاشت طبیعی مو در سر خود هستید، باید بدانید که چه اطلاعاتی برای شما مفید و ضروری خواهند بود. مرور چک لیستی که در ادامه این مطلب به آن اشاره کرده ایم، می تواند در این زمینه به شما کمک کند.

چک لیست پیوند موسوالات اساسی و چک لیست کاشت مو 

برای انتخاب بهترین کلینیک زیبایی، باید قوانین و مسئولیت ها را در این زمینه به خوبی شناسایی کنید. باید بدانید مسئولیت شما در قبال کلینیک و مسئولیت کلینیک در قبال شما چه چیزی خواهد بود.

برای این انتخاب به هیچ وجه عجله به خرج ندهید. بلکه به درستی تحقیق کنید، سوال بپرسید و مطمئن شوید. شما باید به خوبی بدانید که هر کس در این زمینه، چه مسئولیتی خواهد داشت و چه تصمیم هایی مهمی در جریان فرآیند گرفته خواهد شد.

شما باید قبل از انجام فرآیند، از میزان تخصص و تجربه پزشک، وضعیت تیم پزشکی و همچنین امکانات و  شرایط خود کلینیک آگاهی داشته باشید. شاید کلینیک های متوسط و خوب زیادی در این زمینه وجود دارند اما این تحقیق وقتی اهمیت پیدا می کند که موجب شود شما بهترین کلینیک هایی پیوند مو را شناسایی کنید. این کلینیک ها، معمولا تنها «یک درصد» کلینیک های زیبایی فعال را شامل می شوند.

نقش فرد متقاضی در کاشت مو 

در چک لیست پیوند طبیعی مو، باید مسئولیت های همه طرفین دخیل در این فعالیت را به خوبی بشناسید. اولین نفر نیز خود شما هستید.

از آن جایی که این فرآیند قرار است روی سر شما انجام شود، پس همه تصمیم هایی نهایی نیز با نظر شما گرفته خواهد شد. در واقع پزشک نقشی مشورتی دارد و نباید هیچ تصمیمی را بدون اطلاع و مشورت شما بگیرد.

به عنوان فردی که آماده انجام این فرآیند می شود، شما باید از شرایط و اصول اولیه پیوند طبیعی مو آگاه باشید. در این صورت می توانید انتخاب بهتری برای خودتان انجام بدهید.

با شناخت دقیق همه اصول کلیدی در مورد این فرآیند، می توانید کلینیک های زیبایی را رتبه بندی کنید و در نهایت یک مرکز معتبر پیوند مو را برای خود در نظر بگیرید. این انتخاب اهمیت بسیار زیادی در تجربه یک کاشت مو موفقیت آمیز خواهد داشت.

بهترین پزشک کاشت مو 

پزشک تاثیری بسیار مهم و انکار نشدنی در این فرآیند ایفا می کند. در چک لیست مربوط به کاشت طبیعی مو، باید جایگاه قابل توجهی را برای پزشک در نظر بگیرید. همه پزشک ها شرایط مشابهی ندارند و از قابلیت های یکسانی برخوردار نیستند.

برای انجام این فعالیت، شما با طیف گسترده ای از پزشکان روبرو می شوند که همه مدعی تخصص، تجربه و اطلاعات بالا هستند اما سوال مهم اینجاست که چطور باید از بین آنها، بهترین انتخاب را انجام بدهیم؟

برای انتخاب بهترین پزشک پیوند مو، سوال های مشخصی وجود دارد.

  1. او برای چند سال این کار را به صورت تخصصی انجام داده است؟
  2. آیا می تواند متد های مختلفی از کاشت مو را به شکل ماهرانه ای انجام بدهد؟
  3. آیا با کادر پزشکی ثابت و همیشگی کار می‌کند؟
  4. آیا تنها به دستگاه های اتوماتیک وابسته است و یا اینکه می تواند این کار را با دست هم انجام بدهد؟
  5. آیا به اندازه کافی نمونه کار موفق و خوب قبل و بعد از پیوند طبیعی مو از متقاضیان مختلف دارد؟

اگر او از همه ویژگی های خوب برخوردار باشد، می توان برای این فرایند به این پزشک اعتماد کرد. البته یک پزشک ایده آل، تنها چیزی نیست که برای یک کاشت  طبیعی مو موفقیت آمیز به آن نیاز دارید.

سوالات متداول در مورد کادر پزشکی کاشت مو 

اگر موفق به انتخاب یک پزشک ایده آل برای انجام این فرآیند ظریف و حساس شدید، در چک لیست خود باید به سراغ گزینه بعدی بروید. گزینه بعدی که نیاز به تایید دارد، مربوط به کادر پزشکی حاضر در کلینیک می شود. سوال هایی که نقش مهمی در تایید این کادر ایفا می کنند.

1-در جریان پیوند مو، چند نفر دخیل هستند؟

به ازای هر 500 گرافت، حداقل باید یک نفر در تیم پزشکی حاضر باشد. برای مثال اگر قصد دارید 2000 گرافت را در سر خود انتقال بدهید، حداقل باید 4 نفر به همراه پزشک در این کادر حضور داشته باشند.

2-اعضای کادر پزشکی، چقدر سابقه کار دارند؟

در کلینیک های غیرمجاز، به ندرت اعضای تیم پزشکی «استخدام» می شوند. این اعضا معمولا به صورت موقت هستند و آشنایی چندانی با فرآیند ندارند. در کلینیک های معتبر اما اوضاع متفاوت است و اعضای این تیم، گاهی برای چند دهه سابقه کار در همان کلینیک را دارند.

3-آیا اعضای تیم پزشکی، قابل جایگزینی هستند؟

گاهی ممکن است در روز انجام فرآیند، یکی از اعضای تیم پزشکی بیمار شود و آمادگی لازم را برای انجام فعالیت نداشته باشد. در کلینیک های معتبر، حتما به این موضوع توجه می شود و حتما تعداد اعضای این کادر، به اندازه ای خواهد بود که شرایط جایگزینی برای یک یا چند نفر از آنها مهیا باشد.

4-آیا اعضای تیم پزشکی، از ابتدا تا انتهای فرآیند حضور دارند؟

گاهی اعضای این تیم در ابتدای فرآیند همراه شما هستند اما به مرور زمان جدا می شوند تا به فعالیت های دیگری در همان کلینیک ملحق شود. این یک نقطه ضعف بزرگ برای کلینیک های زیبایی خواهد بود. در نتیجه باید این فرآیند را در کلینیک هایی انجام بدهید که اعضای تیم پزشکی آن از ابتدا تا انتهای فرآیند همراه شما هستند.

انتخاب بهترین کلینیک پیوند مو 

بهترین کلینیک های کاشت طبیعی مو، نشانه های ساده و مشخصی دارند. در درجه اول، باید دقت کنید که اسم دکتر کاشت مو حتما روی در نوشته شده باشد. چرا که در کلینیک های غیرمجاز، چنین امکانی وجود ندارد و گاهی در این کلینیک ها، حتی از پزشکان متخصص برای انجام این فعالیت استفاده نمی شود.

در کلینیک های معتبر حتما فضای خاصی برای پذیرش در نظر گرفته می شود، همچنین این کلینیک ها از بهترین ابزار و مدرن ترین امکانات برای پیوند طبیعی مو برخوردار هستند.

در این کلینیک ها، جلسه های مشاوره اهمیت زیادی دارند و سلامتی فرد نیز همواره در اولویت یک فعالیت زیبایی قرار می گیرد.

شما می توانید از چک لیست پیوند مو، برای انجام این فرآیند در شرایط مطلوب و استاندارد استفاده کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *