کاشت مو

کاشت مو اقساط در کلینیک رز

کاشت مو اقساط در کلینیک رز

کاشت مو اقساط

کاشت مو یکی از رایج ترین روش هایی است که با هدف افزایش تراکم موها و همچنین افزایش ضخامت آنها صورت می گیرد. این روش از نظر اینکه یک روش درمانی محسوب می شود تا حدی گران قیمت بوده و هزینه های بالایی را شامل می شود.

کاشت مو اقساط در کلینیک رزریزش مو ممکن است که به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد و افراد را با معضل کاهش حجم موها و یا طاسی مواجه کند؛ اما خوشبختانه امروزه روش های بسیاری وجود دارند که با استفاده از آنها می توان از داشتن موهایی زیبا، پرتراکم و طبیعی بهره مند شد.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

کاشت مو معمولا به روش های مختلفی صورت می گیرد که بسته به نیاز فرد و نظر پزشک، هزینه های متفاوتی را شامل خواهد شد. بسیاری از افراد پیش از اقدام برای کاشت مو در مورد هزینه های مربوط به آن شک دارند و به دنبال آن هستند که در رابطه با این موضوع اطلاعات کافی را کسب کنند.

به همین جهت در این مقاله قصد داریم تا هزینه های مربوط به پیوند مو را مورد ارزیابی قرار داده و در رابطه با اقساطی شدن این تکنیک زیبایی نکات لازم را مطرح کنیم.

کاشت مو اقساط در کلینیک رزهزینه کاشت مو به صورت اقساط چقدر است؟

کاشت مو روشی است که در آن از موهای طبیعی فرد برای قرار دادن آنها در ناحیه سر استفاده می کنند؛ بنابراین لازم است که فولیکول های مو از قسمتی از بدن گرفته شده و به سر فرد متقاضی پیوند داده شوند. با توجه به اینکه ناحیه اهدا کننده مو کدام قسمت از بدن فرد باشد، هزینه های مربوط به این تکنیک زیبایی متغیر خواهد بود.

از طرفی سالم بودن فولیکول های مویی که در این روش مورد استفاده قرار می گیرند، بسیار حائز اهمیت است و در صورتی که فرد از فولیکول های سالمی برخوردار نباشد، ممکن است که نیاز باشد تا مجددا این تکنیک برای او تکرار شود که این موضوع خود می تواند سبب افزایش هزینه های مربوط به کاشت مو گردد.

بنابراین می توان بیان کرد که هزینه های مربوط به این تکنیک زیبایی بسیار متغیر است و نمی توان به صورت دقیق این هزینه ها را تعیین کرد. هزینه های مربوط به انجام این تکنیک زیبایی با توجه به کلینیک زیبایی که به آن مراجعه می کنید، متغیر است.

در واقع هرچه فرایند مربوط به کاشت مو پیچیده تر باشد، ممکن است که برای فرد هزینه های بیشتری را در پی داشته باشد.

چه عواملی بر هزینه کاشت مو موثر است ؟

یکی از عواملی که می تواند در گزینش یک کلینیک یا یک پزشک از جانب مراجعه کننده تاثیر بگذارد، هزینه خواهد بود. عوامل بسیار متعددی بر هزینه های ناشی از پیوند مو موثر است که در ادامه به بررسی این معیارها خواهیم پرداخت.

1- درجه طاسی

میزان طاسی در هر فرد متفاوت بوده و یکسان نخواهد بود به همین دلیل تعداد گرافت ها و پیوندهای لازم برای برطرف کردن طاسی متفاوت است. ممکن است است فردی به تعداد فولیکول های کمتری برای رسیدن به نتیجه دلخواه خود نیاز داشته باشد در حالی که فردی دیگر برای افزایش تراکم موهای خود به تعداد گرافت های زیادی نیاز داشته باشد.

به دلیل اینکه پرپشت ساختن موهای سر به وسیله تشخیص نوع الگوی طاسی سر و میزان موهای ریخته شده در ارتباط بوده و وابسته به تعداد گرافت های لازم برای پیوند میباشد، می توانند بر هزینه های ناشی از کاشت مو اثر بگذارند.

2- تراکم موهای کاشته شده

در واقع هزینه های مربوط به این تکنیک زیبایی به مساحت سطحی که قرار است پیوند مو در آن صورت گیرد، بستگی دارد. در واقع اگر این بخش، سطح کوچکی از سر فرد باشد، هزینه های کمتری نسبت به زمانی که قرار است کاشت مو در کل پوست سر صورت گیرد، دارد.

3- نوع روش کاشت مو

به طور کلی دو روش اصلی برای کاشت مو وجود دارد که عبارتند از روشی که تحت عنوان عمل جراحی نوار فولیکول (FUSS) شناخته می شود و روش استخراج واحد فولیکول که با نام FUE  نیز شناخته می شود. انتخاب هر یک از این روش ها توسط پزشک متخصص صورت می گیرد و لازم به ذکر است که هر یک از این روش ها ممکن است که هزینه های متفاوتی داشته باشند.

عکس کاشت مو

روش FUE روشی مدرن تر و پیشرفته تر بوده در حالی که کاشت مو به روش FUSS به پیوند مو در زمان کوتاه تر کمک خواهد کرد. با این حال می تواند گفت که ترمیم موی طبیعی به تکنیک FUE مقرون به صرفه تر خواهد بود.

4- تعداد جلسه های مورد نیاز درمان

در اغلب اوقات مراجعه کنندگان تنها به یک جلسه کاشت مو احتیاج داشته و به وسیله همان یک جلسه به تراکم مورد نیاز دست خواهند یافت اما در شرایطی که حجم طاسی بیش از حد باشد و پزشک به تعداد پیوندهای بیشتری برای پر کردن نواحی طاس سر احتیاج داشته باشد، به جلسات دیگر نیاز خواهد بود.

لازم به ذکر است که مدت زمان لازم برای انجام پیوند مو در یک جلسه عموما بین 5 الی 8 ساعت می باشد همچنین در یک جلسه می توان بین 3000 الی 4000 پیوند مو انجام داد.

اگر طاسی فرد به حدی گسترده باشد که 4000 پیوند پاسخگوی نیاز وی نباشد، پزشک در جلسه بعدی نیاز پیدا می کند تا تعداد 5000 یا بیشتر، پیوند مو انجام دهد در این صورت پزشک دستمزد بیشتری دریافت خواهد کرد.

5- جراح

همواره جراحان و متخصصان زمینه های مختلف درمانی و پزشکی نسبت به افراد غیرمتخصص، خدمات بهتری ارائه می دهند. نتیجه نهایی دسترنج این افراد تضمینی بوده و کمتر کسی به موفقیت درمان توسط متخصصان شک می کند.

این افراد در زمینه مختص به خود حرفه ای بوده و تخصص و تبحر بالایی دارند. این افراد علاوه بر هزینه درمان و hair transplant، هزینه مشاوره نیز از مراجعه کننده دریافت می کنند.

جراحانی که در حوزه خود به عنوان متخصص شناخته می شوند، غالبا بیشتر از سایر افرادی که شهرت کمی دارند، هزینه دریافت می کنند. با این حال پرداخت هزینه های بالاتر همیشه به معنای بهتر بودن نتیجه کار نیست و مهم این است که جراح کار خود را با دقت به انجام برساند.

6- میزان دسترسی گرافت های ناحیه اهدا کننده

برخی از افراد خواستار انجام کاشت مو و افزایش تراکم موهای خود می باشند، اما تعداد فولیکول لازم برای پیوند از نواحی کناره و اطراف سر را ندارد. پزشک برای از بین بردن طاسی در اینگونه افراد از کاشت مو به روش BHT استفاده خواهد کرد.

در این روش برای پیوند و انتقال موها، از موهای وجود در سایر اندام های بدن نظیر دست، پا و قفسه سینه استفاده می شود. به دلیل اینکه جنس و سایر ویژگی های موهای بدن با موهای سر متفاوت است، نیاز به مهارت و دقت بالاتری خواهد بود.

پزشکان متخصص در این شرایط، به تناسب کارکرد خود، هزینه بیشتری دریافت می نمایند.

7- مشاوره قبل از درمان

قبل از انجام درمان، مشاوره ای در کلینیک برگزار می گردد و مراجعه کننده با نحوه درمان و مراقبت های قبل و پس از آن آشنا می گردد.

برخی از کلینیک ها هزینه ای برای برگزاری این جلسه مشاوره در نظر نخواهد گرفت در حالی که برخی دیگر هزینه های بالایی دریافت خواهند کرد.

8- اعتبار و شهرت کلینیک

معمولا کلینیک هایی به شهرت می رسند که خدمات بهتر و بیشتری به مراجعه کننده خود ارائه داده و در مقابل مقدار هزینه دریافتی بیشتری نیز از وی دریافت می کنند.

مراجعه به اینگونه کلینیک ها نسبت به کلینیک های متوسط شهر، هزینه بیشتری در بر خواهد داشت.

9- تهیه دارو بعد از کاشت مو

برخی از افراد بر این باورند که هزینه های ناشی از درمان، تنها به هزینه دستمزد پزشک ختم می شود این در حالی است که برخی از افراد پس از ترمیم مو برای نتیجه دهی بهتر درمان از داروهایی نظیر فیناستراید و ماینوکسیدیل استفاده می نمایند. تهیه ی این قبیل داروها نیز هزینه هایی در بر خواهد داشت.

10- محل سکونت

زندگی در مناطقی که هزینه زندگی بیشتر است، می تواند در هزینه کاشت مو نیز تاثیر بگذارد. در ضمن رقابت نیز می تواند هزینه های مربوط به این تکنیک زیبایی را نیز تحت تاثیر قرار دهد و به همین جهت است که در مکان هایی که تعداد جراحان کاشت مو کمتر است، ممکن است که هزینه های مربوط به این تکنیک زیبایی بالاتر باشد.

11- هزینه های مسافرتی

بسیاری از افراد ممکن است که پیوند مو را در محل زندگی خود به انجام رسانده و نیازی به مسافرت نداشته باشند ولی با این وجود برخی از افراد برای یافتن بیمارستان ها و جراح مناسب، مسافت های طولانی را سفر می کنند که این امر در هزینه های مربوط به کاشت مو تاثیر داشته و ان را افزایش می دهد.

در چنین شرایطی کلینیک های زیبایی که پرداخت هزینه های مربوط به این تکنیک زیبایی را به صورت اقساطی در نظر می گیرند، میتوانند گزینه بسیار مناسبی باشند.

شرایط کاشت مو اقساط چیست؟

از آنجایی که کاشت مو نوعی درمان زیبایی بوده و بیمه مسئولیتی در قبال پرداخت هزینه های درمانی ندارد، پرداخت هزینه دریافتی متخصصان برای برخی از افراد مشکل خواهد بود. از طرفی به علت ایجاد ظاهری که طاسی سر برای افراد ایجاد می نماید، عده ای دچار کاهش اعتماد به نفس شده و از ظاهر کنونی خود احساس شرمساری می کنند.

در نتیجه این افراد مجبور به استفاده از این نوع درمان برای بازگشت جوانی و زیبایی به چهره خود می باشند. در این زمان برخی از کلینیک ها شرایط را درک کرده و طی چندین قسط و طبق قرارداد هایی، هزینه دریافتی را بطور کامل دریافت نمی کنند.

به طور کلی پرداخت اقساطی هزینه های مربوط به کاشت مو برای بسیاری از افراد می تواند بسیار امیدوار کننده باشد. چرا که برخی از آنها توانایی پرداخت یک جای هزینه های مربوط به این تکنیک زیبایی را ندارند؛ اما لازم به ذکر است که چنین خدماتی تنها در برخی از مراکز زیبایی به انجام می رسد.

در واقع کلینیک ما در جهت کاهش فشار هزینه های ناشی از کاشت مو، خدماتی مبنی بر اقساطی کردن هزینه های مربوط به این تکنیک زیبایی در نظر دارد که به شرح زیر قابل انجام است. هزینه های مربوط به این تکنیک زیبایی در کلینیک ما به صورت اقساط سه ماهه قابل پرداخت است.

بدین صورت که نخست نصف مبلغ مربوط به هزینه های کاشت مو (Hair transplant) از متقاضی دریافت شده و در پرداخت مابقی آن به صورت چک دوماهه خواهدبود. این مورد برای کسانی که قصد قسط بندی هزینه های مربوط به این تکنیک زیبایی را دارند بسیار کارآمد بوده و کمک زیادی در جهت کاهش فشار مالی وارد شده به آنها دارد.

چرا باید کاشت مو اقساط را انجام دهیم؟ 

پیوند مو به صورت اقساطی مزایای زیادی را به همراه دارد اما لازم است که فرد نکاتی در این رابطه با این مورد را درنظر داشته باشد. در حقیقت برخی از کلینیک های کاشت مویی که از مجوز های لازم برخوردار نیستند، ممکن است که برای جذب مشتری اقدام به ارائه چنین خدماتی کنند.

بنابراین بهتر است که پیش از مراجعه به چنین کلینیک هایی تحقیقات لازم در این زمینه را به انجام برسانید تا در نهایت با عوارض و یا مشکلات بعدی مواجه نشوید. در صورتی که فرد کلینیک مناسبی برای انجام کاشت مو انتخاب نکند، ممکن است که با معضلاتی همچون عفونت در ناحیه سر و یا ناحیه اهداکننده مو مواجه شود.

از طرفی پیش از مراجعه به مراکز زیبایی در مورد مهارت پزشکی که برای کاشت مو انتخاب می کنید، تحقیق کرده و از تخصص او در این زمینه اطمینان حاصل کنید؛ بنابراین در صورتی که مرکز زیبایی که به آن مراجعه می کنید، معتبر باشد و از طرفی پزشکان متخصصی در آن مشغول به کار باشند، ارائه چنین خدماتی می تواند کاملا به نفع متقاضی باشد.

پس از اینکه اقدامات مربوط به کاشت مو به پایان رسید، لازم است که فرد برای کسب نتیجه مورد نظر خود مراقبت هایی را به انجام برساند تا در نهایت این تکنیک زیبایی با مشکل مواجه نشده و در نتیجه هزینه های بیشتری را برای فرد به همراه نداشته باشد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *