کاشت مو

کاشت مو با قیمت پایین چه خطراتی در پی دارد؟

کاشت مو با قیمت پایین چه خطراتی در پی دارد؟

کاشت مو با قیمت پایین 

واقعا گاهی نمی توان با ریزش مو مقابله کرد و تنها راهی که برای ما باقی می گذارد، کاشت مو است. در چنین شرایطی بسیاری از افراد سعی می کنند با استفاده از بهترین روش های ترمیم مو و بهره گیری از صرفه جویی اقتصادی، از قیمت پیوند مو مطلع شده و با آگاهی کامل به کلینیک مراجعه کنند.

کاشت مو با قیمت پایین آری یا خیر؟

در این مطلب سعی خواهیم کرد به طور جامع به شما کاشت مو با قیمت پایین را توضیح دهیم.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

آیا کاشت مو با قیمت پایین ممکن است؟

بسیاری از کلینیک ها اغلب با ارائه طرح پیوند موی ارزان، سعی در جذب مراجعه کنندگان بیشتری دارند اما در بیشتر موارد، معلوم می شود که تنها هدف آن ها از ارزان کردن کاشت مو، جذب هرچه بیشتری مشتری (نه متقاضی پیوند مو) و پول درآوردن بدون انجام کار باکیفیت است.

پیشنهادات ارزان قیمت اغلب برای کسانی که بودجه محدود دارند، وسوسه‌انگیز است اما توصیه می شود قبل از انتخاب کلینیک پیوند مو در داخل کشور یا خارج از کشور، کاملا از همه چیز آگاهی پیدا کنید.

متأسفانه اکثر این کلینیک ها به وعده های خود عمل نمی کنند و بیشتر پیوندهای مو در چنین شرایطی منجر به نتایج ضعیف می شوند. در بیشتر موارد چندین عمل پیوند مو (ترمیم) انجام می شود تا به نتیجه دلخواه پزشک و مراجعه کننده دست یابند و خب این هم در واقعیت اصلا مقرون به صرفه نیست و وقت زیادی می طلبد.

با این وجود تنها تعداد کمی از این نفرات، این نتایج ضعیف را پیگیری و شکایت می کنند و به همین خاطر این کلینیک ها همچنان به فعالیت ادامه می دهند. از آنجا که ناحیه اهدا کننده، به میزان بی شماری فولیکول ندارد، اکثر افراد مجبورند تا پایان عمر با نتایج ناخوشایند زندگی کنند.

این کلینیک های ارزان قیمت به خاطر جذب بیشتر مشتری، از بدترین تکنیک های کاشت مو استفاده می کنند که باعث پشیمانی می شود. در نتیجه آن هزینه ارزانی که در ابتدا متقاضیان را جذب می کرد، تبدیل به دو برابر خواهد شد زیرا حتی اگر شانس بیاورند و گرافت کافی برای پیوند مو داشته باشند، باید دوباره هزینه کنند.

تفاوت کاشت موی طبیعی با قیمت پایین نسبت به کاشت مو معمولی

یکی از مهمترین عوامل موفقیت آمیز در ترمیم مو، استفاده کارآمد از فولیکول های ناحیه اهداکننده است. برای اینکه بتوانید برداشت این گرافت ها را مدیریت کنید، جراح نحوه برنامه ریزی و ارزیابی را با دقت و بدون خطر آسیب رساندن بررسی می کند. این موضوع نیاز به اندازه گیری دقیق داشته و به مهارت های گسترده جراح مو بستگی دارد.

کاشت مو با قیمت پایین آری یا خیر؟

در کاشت مو با قیمت پایین، معمولا اهمیتی به سلامت عمومی افراد نمی دهند. در واقع تعداد گرافت یا تعداد برداشت ها اصلا برایشان مهم نیست و اهمیت ندارد که نتیجه پیوند مو چیست.

در کاشت مو معمولی، پزشکان از بهترین تکنیک های ترمیم مو استفاده می کنند و این واقعا اهمیت دارد چون نتایج موفقیت آمیزی را به ارمغان می آورد. در کل تفاوت های زیادی میان این دو وجود دارد و کاشت مو با هزینه های معمولی، کاملا و صد درصد با دیگر گزینه متفاوت است.

هرگز ارزان ترین گزینه کاشت مو را انتخاب نکنید!

موارد بسیاری وجود دارد که یک خریدار به خرید کالایی با قیمت پایین فکر می کند و احساس می کند که کیفیت آن با قیمت اصلی یکی است؛ مثلا یک نمونه خرید ماشین دست دوم است. اگرچه ممکن است کار کند اما ممکن است مستعد خراب شدن هم باشد.

احتمالش زیاد است که قطعات خاصی از این ماشین سریعتر از یک وسیله نقلیه تازه خریداری شده خراب شوند. در واقع این مثالی بود که وضعیت ترمیم مو با هزینه پایین را نشان می داد.

خطرات کاشت موی طبیعی با قیمت پایین چیست؟

پیوند مو به شدت نیازمند دقت و ظرافت است. هیچکس نمی تواند در زمینه پیوند مو به موفقیت برسد مگر اینکه تمام فاکتورهای لازم را داشته باشد. وقتی از کاشت موی ارزان قیمت صحبت می کنیم، در واقع به این موضوع واقفیم که مثل شرایط معمولی نیست و از لحاظ امکانات چیزی کم دارد.

این موضوع می تواند حتی باعث بی حسی ناشی از آسیب عصبی شود. در جراحی، در صورت عدم تلاش پزشک برای مطلع شدن از اینکه آیا مراجعه کننده حساسیت خاصی دارد یا نه نتایج فاجعه‌ای به بار می آید که باعث ایجاد عوارضی در قلب یا سیستم عصبی مرکزی می شود. جای اسکار در هر جراحی ترمیم مو طبیعی است اما نه اینکه باعث مشکلات عدیده ای شود!

تعداد فعالیت های مشکوک در بازار سیاه، سازمان ISHRS را وادار کرده تا با هدف کمک به افراد نیازمند درمان مخصوص ترمیم مو، در شناسایی کلینیک های تقلبی تلاش کند.

در کل طی سال گذشته، بخش بزرگی از افرادی که پیوند مو انجام داده اند، در دام این افراد افتاده اند که باعث هدر رفتن هزینه و وقت شان شده است.

دکتر رضا روحانی مدرس کاشت مو در انجمن های زیبایی و کاشت مو ایران در این مورد هشدار داده است: «بسیاری از کلینیک های غیرقانونی، وب سایت های بزرگ داشته و تبلیغاتی طبیعی از طریق گوگل انجام می دهند تا بتوانند افراد را به کلینیکی جذب کنند که در سطح خوبی قرار ندارد و این مصداق بارز کلاهبرداری است.

استفاده از تاکتیک های بازاریابی فریبنده، تاکتیک این کلینیک ها است زیرا طوری به نظر می آید که انگار تیمی از پزشکان حرفه ای با تجهیزات کامل آنجا مشغول به کار هستند.

افرادی که کاشت مو با قیمت پایین را ترجیح می دهند، وارد کار خطرناکی می شوند زیرا ممکن است عفونت، مشکلات مربوط به رویش مو، ناکامی در نتیجه و هدر رفت وقت و پول، تنها بخشی از ضررها باشند.»

به گفته دکتر رضا روحانی مدرس کاشت مو در انجمن های زیبایی و کاشت مو ایران و یکی از سرشناس ترین پزشکان این زمینه تخصصی، افرادی که به ترمیم موی ارزان قیمت روی می آورند، اغلب پس از جراحی دچار جای زخم، لکه های طاسی، رشد بد و ضعیف مو و ظاهری ناخوشایند می شوند که به شدت باعث پشیمانی افراد می شود.

متاسفانه بسیاری از کلینیک ها، هیچ علاقه ای به متقاضیان ترمیم مو ندارند و فقط سود کسب می کنند. عالی نشان دادن جراحی های ارزان، یکی از تاکتیک هایی است که نمی تواند ادامه پیدا کند زیرا به ضرر جامعه است. با این وجود بهتر است افراد پیش از مراجعه به کلینیک کاشت مو ، یک تحقیق کلی انجام دهند تا از وضعیت کلی آگاهی داشته باشند.

اگر افرادی که دوست دارند دوباره موهایی زیبا داشته باشند، تحقیقاتی را انجام ندهند و پزشکان را مورد بررسی قرار ندهند یا اعتبار آنها را چک نکنند، ممکن است زیر نظر یک پزشک بی مهارت جراحی شوند و فاجعه به بار بیاید و زخم هایی ایجاد شود که دائمی است و ترمیم آن بسیار دشوار خواهد بود.

به عنوان سخن پایانی، باید بدانید این فرآیندی که مد نظر دارید، نیازمند یک متخصص کامل و با دانش است. از مراقبت های پیش از جراحی گرفته تا مواظبت های پس از جراحی، همه و همه به توصیه های پزشک بستگی دارد. پس لازم است در این مورد هوشیار باشید و کلینیکی را انتخاب کنید که موفقیت صد درصدی را به شما تضمین می کند.

بزرگترین لطفی که می توانید به خودتان کنید، عدم اعتماد به تبلیغات وسیع برخی کلینیک ها است که می خواهند به قصد جذب مراجعه کننده، مراکز غیر بهداشتی، بی کیفیت، پزشکان کم تجربه، مشکلات عدیده خودشان را پشت تبلیغات گسترده و جذاب پنهان کنند. پس لطفا هرگز سراغ این پیشنهادات وسوسه کننده اما زیان بار نروید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *