کاشت مو

همه چیز درباره کاشت مو در مردان

همه چیز درباره کاشت مو در مردان

کاشت مو در مردان

امروزه مردان بیشتر به سمت کاشت مو کشیده می شوند؛ آیا می دانید چرا؟ مردها طرفدار کاشت مو هستند چون می توانند موهای ریخته شده خود را دوباره در سرشان جایگزین کنند؛ موهای کاشته شده ظاهری کاملا طبیعی دارند و مردها با دیدن موهای بیشتر، احساس اعتماد به نفس بیشتری می کنند.

کاشت مو در مردان

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

وضعیت ریزش مو در بین مردان

یکی از شایعترین دلایلی که مردان را برای کاشت مو ترغیب می کند، اثرات الگوی طاسی مردانه است.کم پشت شدن موها در مردها، افزایش فاصله پیشانی و خط رویش مو و نقاطی که به طور کامل طاس شده اند، همه ی اینها را می توان با کمک کاشت مو درمان کرد.

دریافت مشاوره رایگان و تخصصی کاشت مو

البته قبل از اینکه بیماران مرد برای کاشت مو اقدام کنند، باید ماهیت و علت الگوی طاسی مردانه توسط ” بهترین دکتر کاشت مو ” و بیمار مشخص بشود تا بتوان به نتایج موفقیت آمیزی رسید و کاشت مو هم نتایج طبیعی را برای بیمار به دنبال داشته باشد.

 

کاشت مو در مردان

دلایل ریزش مو در بین مردها عبارت است از :

 1. آلوپسی ناحیه ای
 2. ریزش موی آناژن (ریزش مویی که به خاطر دوره مخصوص موها اتفاق می افتد)
 3. رشد موی نامنظم
 4. پوست سر ملتهب
 5. وسواس کندن مو و غیره

چه روشی از کاشت مو در بین مردان پرطرفدارتر است؟

در بین مردان، روش FUE طرفداران بیشتری دارد زیرا برعکس کاشت مو به روش FUT هیچ اسکار خطی از خود به جای نمی گذارد و نتایج طبیعی تری را برای بیمار به دنبال دارد. ” کاشت مو به روش FUE ” احتیاج به بخیه ندارد پس درد کمتری را به دنبال دارد و همچنین دوره ریکاوری آن کوتاه تر است و بیماران میتوانند بلافاصله پس از کاشت مو، کلینیک را ترک کنند.

در اکثر کلینیک ها، تعداد بیماران مردی که برای مشاوره مراجعه می کنند در مورد روش FUE از متخصص سوالاتی را می پرسند. البته کاشت مو به روش FUE نیاز به شیو تمام موهای سر دارد و از این جهت ممکن است ذهن مردها را درگیر کند.

بعلاوه با توجه به وضعیت شغلی مردان، این دسته از افراد زمان لازم و کافی برای استراحت و گذراندن دوران نقاهت با خیالی آسوده را نخواهند داشت.

از آنجاییکه کاشت مو به روش FUE روشی کم خطر بوده و در طی درمان از هیچگونه برشی برای جدا کردن و یا انتقال موها استفاده نخواهد شد، دوره نقاهت طولانی مدتی نخواهد داشت.

بسیاری از افراد پس از گذشت 1 الی 2 روز بعد از Hair transplant به محل کار خود بازگشته و انجام فعالیت های خود را از سر می گیرند اما بهتر است برای بهبودی کامل، حداقل یک هفته استراحت کرده و سپس به انجام فعالیت های دلخواه خود بپردازید.

خوشبختانه، کاشت مو به روش FUE پیشرفت هایی هم داشته است و میکرو  UFUEکه به شیو نیازی ندارد، گزینه بهتری برای کاشت مو در بین مردها شده است.

کاشت مو به روش میکرو  UFUE در مردان

میکرو  UFUEتحت بی حسی موضعی انجام می شود و از پانچی که کمتر از 1 میلی متر قطر دارد برای برداشت فولیکول ها از نقاط اهدا کننده استفاده می شود. برای مثال، 2500 الی 5000 فولیکول را می توان در طی یک جلسه میکرو  UFUE استخراج کرد.

برخی جاها به جای استفاده از micro FUE، از FUE plus و یا 3M FUE استفاده خواهد شد اما هیچ یک از این روش ها با یکدیگر فرق نداشته و تنها در نام با یکدیگر تمایز دارند.

در هنگام برداشت فولیکول های ناحیه اهدا کننده، پانچ و یا سوزن مورد استفاده به یک میکرو موتور متصل است و توسط آن فولیکول ها بدون هیچگونه آسیبی از محل خود خارج می شوند.

پیوندهای که از این روش برای کاشت مو مورد استفاده قرار می گیرند، دارای تراکم بیشتر بوده و فرد پس از ترمیم موی طبیعی با این روش صاحب موهایی پرپشت خواهد شد.

برای درمان هایی که شامل ناحیه جلویی مو، سبیل و ابروها می شوند، از سوزن هایی با قطر 0.6 – 0.65  استفاده می شود.

برای از بین بردن کم پشتی موهای سر از سوزن هایی با قطر تقریبی 0.7 – 0.75  استفاده شده و برای نواحی میانی و بالای مو نیز از سوزن های میکرو 0.8 میلیمتری استفاده خواهد شد.

اما برخی از پزشکان در چگونگی قرار دهی گرافت ها پس از  برداشت، اختلاف نظر دارند. برخی با ایجاد برشی در منطقه گیرنده و باز نگه داشتن برش توسط ابزار نوک تیز، اقدام به کاشت گرافت می کنند.

عده ای دیگر از سوزن هایی برای ایجاد سوراخ در سر استفاده کرده و سپس گرافت ها را در این سوراخ ها جایگذاری می کنند.

روش سومی نیز برای کاشت گرافت ها وجود دارد که انجام آن نیازمند تخصص بیشتری خواهد بود.

گرافت در سوزن قلم ایمپلنت قرار گرفته و پزشک بلافاصله با فشار، قلم را وارد پوست کرده و کاشت انجام می شود.

میزان مهارت متخصص در استخراج و کاشت فولیکول ها از اهمیت زیادی برخوردار است؛ متخصص باید توانایی زیادی در کاشت مو در زاویه، جهت و توزیع مناسب فولیکول ها داشته باشد تا نتایجی کاملا طبیعی را برای بیمار فراهم کند.

بیماران می توانند نتایج کاشت موی خود را بعد از اتمام فرآیند میکرو  UFUEمشاهده کنند و از این به بعد هم شاهد رشد موهای خود هستند.

در روش میکرو  UFUEبعد از چند هفته موها شروع به ریزش می کنند (دوره شوک موها) و نتایج بعد از 5 الی 6 ماه بعد از کاشت مو کم کم مشخص می شوند و تقریبا بعد از 1 سال، نتایج نهایی بطور دقیق معلوم می شود.

در این روش از کاشت مو نیز برای افرادی که دارای بانک موی مناسب نمی باشند، می توان از موهای نواحی دیگر بدن نیز استفاده نمود اما تراکم و پرپشتی قابل توجهی به دست نخواهد آمد.

از مزایای این روش می توان به موارد زیر اشاره نمود

 1. نتایج طبیعی
 2. تعداد جلسات محدود اما با بازده بالا
 3. یک تکنیک بدون درد
 4. زخمی وجود ندارد
 5. دارای نتایج دائمی است

به دلیل کارآمد بودن این تکنیک، علاوه بر کاشت مو، برای کاشت ابرو، ریش، سبیل، مژه و مناطق دارای زخم نیز کاربرد خواهد داشت.

کدام دسته از مردها کاندید خوبی برای کاشت مو هستند؟

با وجود اینکه اکثر مردها از الگوی طاسی مردانه رنج می برند ولی همه ی مردها کاندید خوبی برای کاشت مو محسوب نمی شوند.

کاندیدهای خوب برای کاشت مو :

 1. مردانی که بیشتر از 5 سال است که موهای خود را به علت الگوی طاسی مردانه از دست داده اند یا در مقیاس “نوروود” در رده 3 یا بالاتر قرار می گیرند
 2. مردانی که توقعات واقع بینانه ای از کاشت مو دارند و می دانند که ممکن است ریزش موهای آنها حتی بعد از کاشت مو هم ادامه پیدا کند؛ حتی اگر از دارو برای جلوگیری از ریزش موهایشان استفاده کنند. بعضی از مردها باید از داروها و محلول های خود حتی بعد از کاشت مو هم استفاده کنند تا بتوانند از موهای باقی مانده خود مراقبت بیشتری کنند
 3. مردانی که چندین سال درگیر طاسی موهایشان هستند و الگوی طاسی آنها ثابت و بدون تغییر مانده است و مردهایی که تمایل دارند به حجم موهایشان اضافه بشود تا ظاهری جوانتر داشته باشند
 4. مردانی که به خاطر جراحت یا سوختگی موهای سر خود را از دست داده اند
 5. مردانی که بخاطر فرآیندهایی مثل لیفت صورت، موهایشان را از دست داده اند.
 6. مردانی که دارای سن بالای 25 سال می باشند. اگرچه سن دقیق و قانونی برای انجام کاشت مو ارائه نشده است اما سن 25 سال، سنی ایده آل برای انجام این درمان می باشد.
 7. مردانی که دارای سلامت عمومی بوده و از داروهای خاصی برای درمان بیماری هایی نظیر دیابت و مشکلات قلبی استفاده نمی کنند.
 8. مردانی که از یک سبک زندگی سالم که شامل زندگی به دور از استرس، استفاده از مواد غذایی سالم و مقوی و انجام تمرین و فعالیت های ورزشی می باشد، پیروی می کنند.
 9. مردانی که در برابر دستورالعمل های پزشک متعهد بوده و تمامی گفته های وی را عملی می کنند.افرادی که دارای این شرایط می باشند، می توانند به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کرده و برای داشتن موهایی پرپشت و سالم اقدام نمایند.

آیا مردان قبل و بعد از کاشت مو باید از روگائین استفاده کنند ؟

روگائین که با نام ماینوکسیدیل نیز در بین جوامع شناخته می شود، دارویی است که با هدف باز کردن کانال های پتاسیم در بدن و تسهیل فشار خون در غشای سلولی، مورد استفاده قرار می گیرد.

در واقع زمانی که از روگائین استفاده میشود، گسترش رگ های خونی موجب شده که خون و اکسیژن مورد نیاز به فولیکول ها برسند.

با انجام این روند، فولیکول هایی که ضعیف شده و از کار افتاده می باشند، ریخته و فولیکول های جدید جایگزین آنها می شوند.

ریزش مو در مردان روز به روز پیشرفت بیشتری می کند؛ اکثر مردان قبل از کاشت مو از داروها و محلول های مو مثل روگائین استفاده می کنند و طبق تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده است، وقتی مردان شروع به درمان موهای خود می کنند باید تا 12 ماه همچنان از محلول و دارو استفاده کننند تا ببینند که نتیجه چه می شود.

حتی بسیاری از متخصص ها هم استفاده از محلول های موضعی را قبل از کاشت مو ضروری می دانند.

روگائین می تواند سرعت رشد موها را افزایش بدهد؛ البته اثرات روگائین در هر مردی متفاوت است.

قبل از کاشت مو، برای مردها بیشتر روگائین 5 درصد تجویز می شود و برای خانم ها 2 درصد مناسب تر است. مدت و مقدار مصرف روگائین، با توجه به شرایط و وضعیت بیمار تعیین می شود.

البته حتما یک هفته قبل از انجام درمان، باید مصرف این دارو متوقف گردد.

روگائین اثرات جانبی خاصی را هم به دنبال دارد؛ مثلا در اکثر موارد رشد موهای زائد بدن افزایش یافته است. در مواردی متخصص برای بیمار روگائین تجویز می کند که علت ریزش مو مشخص شده باشد و در بیمارانی که نمی دانند علت ریزش موهایشان چیست؛ نباید از روگائین استفاده کنند.

بیماران می توانند با دستور متخصص از روگائین 5 درصد، بلافاصله بعد از اولین کاشت موی خود استفاده کنند تا ساختار و ضخامت موهای طبیعی خودشان را تقویت کنند.

بسیاری از پزشکان توصیه می کنند که برای جلوگیری از ریزش موهای موجود بر سر، حداقل 5 الی 7 روز پس از کاشت مو از روگائین استفاده نمایید این در حالی است که برخی از افراد برای نتیجه دهی بهتر درمان، 5 الی 7 ماه پس از درمان از این دارو مصرف می کنند.

می توان گفت مصرف این دارو تا حدودی به تمایل فرد نیز وابسته می باشد. بسیاری از افراد برای فرار از مصرف قرص و دارو، به انجام ترمیم موی طبیعی روی می آورند اما عده ای در کنار انجام hair transplant برای رشد موی بیشتر و تقویت فولیکول ها، ماینوکسیدیل مصرف می نمایند.

اولین بار که بیمار از روگائین استفاده می کند، شاهد افزایش ریزش موهای خود است که مربوط به دوره شوک این دارو است. روگائین می تواند در جایگزینی موهای اهدا شده برای کاشت تاثیر خوبی بگذارد و ضخامت موها را به طرز چشم گیری افزایش بدهد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد کاشت مو در مردان و شرایط آن مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره 02144067005 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *