پوست و مو

آیا چای سبز برای رشد موهای کاشته شده مناسب است؟

آیا چای سبز برای رشد موهای کاشته شده مناسب است؟

آیا چای سبز برای رشد موهای کاشته شده مناسب است؟

همه ی ما می خواهیم که رشد مو های سالمی داشته باشیم و حتی بسیاری از افراد حاضرند برای حفظ و تقویت رشد مو های خود هزینه کنند و کاشت مو انجام دهند. اما کمتر افرادی هستند که از تاثیر خوراکی ها و رژیم غذای درست بر کیفیت و رشد مو های سر اطلاع داشته باشند.

آیا چای سبز برای رشد موهای کاشته شده مناسب است؟

چای سبز یک نوشیدنی بسیار مقوی است و اگر می خواهید موهایی سالم و قوی داشته باشید نباید از این نوشیدنی ارزشمند غافل شوید. چای سبز از مواد مغذی، آنتی اکسیدان ها و مواد فیتوشیمیایی تشکیل شده است که همگی آنها برای سلامت مو لازم و ضروری هستند.

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

مصرف چای سبز قبل و بعد از کاشت مو در هر شرایطی می تواند روند رشد مو ها را تسریع بخشیده و باعث افزایش مقاومت آن ها شود.

آیامصرف چای سبز روی رشد مو تاثیر دارد؟

از آن جایی که چای سبز موادی دارد که همگی آن ها فولیکول های مو را برای رشد مو تحریک می کنند، از این نوشیدنی ارزشمند به عنوان مواد اولیه در تولید بسیاری از محصولات مراقبت مو استفاده می شود. در اینجا به چند مورد از این محصولات اشاره می کنیم.

شامپو

شامپو های حاوی عصاره ی چای سبز به وفور در بازار پیدا می شوند. نحوه ی استفاده از این شامپو ها مانند دیگر شامپو ها است و باید آن را به آرامی به ریشه ی مو ها و پوست سر خود بمالید و با ملایمت ماساژ دهید و سپس موهای خود را آب بکشید.

نرم کننده

نرم کننده ها و ماسک مو های حاوی عصاره ی چای سبز یکی دیگر از محصولاتی هستند که می توانید از بازار تهیه کنید. دستور العمل این محصولات بسته به این که از چه برند تجاری هستند متفاوت است. به طور کلی باید ریشه ها، ساقه و نوک مو های خود را به ماسک مو و یا نرم کننده آغشته کنید و سپس برای چند دقیقه در همان حالت آن ها را رها کنید و سپس مو ها را آب کشی کنید. مدت ماندگاری ماسک و نرم کننده روی مو، توسط خود شرکت سازنده ی آن محصول مشخص شده است.

در زمان استفاده از نرم کننده ها و یا شامپو پس از کاشت مو حتما مراتب را ب هپزشک متخصص خود اطلاع دهید تا در صورت لزوم از دستورالعمل های ذکر شده برای نحوه شستشو و ماساژ پس از کاشت مو استفاده کنید.

محلول خانگی چای سبز

شما می توانید در خانه هم محلول مخصوص مو با عصاره ی چای سبز را تولید کنید. به این صورت که به اندازه ی دو کیسه کوچک چای سبز را به آب در حال جوش اضافه می کنید. سپس به مدت پنج الی ده دقیقه به آن اجازه می دهید تا استراحت کند. وقتی خنک شد، محلول را به مو های خود بزنید.

این کار پس از کاشت مو باعث خواهد شد تا روند رشد موها تسریع پیدا کرده و همچنین ریشه های مو تقویت شود، درصد موفقیت کاشت مو با استفاده از این تکنیک افزایش خواهد یافت.

آیا چای سبز برای رشد موهای کاشته شده مناسب است؟

چای سبز چند دقیقه باید روی موها بماند؟

برای مصرف ماسک ها و نرم کننده هایی که از بازار تهیه می کنید، همان طور که گفته شد روی بسته بندی این محصولات دستورالعمل های لازم نوشته شده و طبق آن باید عمل کنید. عموما این محصولات باید بین ده الی پانزده دقیقه روی مو و ریشه ی آن باقی بمانند.

اما اگر از محصولات دست ساز خانگی حاوی چای سبز استفاده می کنید، این زمان افزایش می یابد و باید حدود ۲۰ الی ۳۰ دقیقه محلول را روی سر خود نگه دارید تا بهترین نتیجه ی ممکن را برای رشد موهای کاشته شده پس از کاشت مو کسب کنید.

نوشیدن چای سبز برای جلوگیری از ریزش مو مفید است؟

شما می توانید روزانه سه الی چهار لیوان چای سبز برای کمک به رشد مو ها و پیشگیری از ریزش مو مصرف کنید.

توصیه می شود از مصرف بیشتر از چهار لیوان چای سبز در روز پرهیز کنید چرا که در این صورت به اندازه ی مصرف دو لیوان چای سیاه کافئین دریافت می کنید و این میزان از کافئین در چرخه ی رشد مو ها و زمان خواب شما اختلال ایجاد می کند.

به طور کلی، اگر قصد ندارید تا چای سبز را به شکل موضعی مصرف کنید،‌ می توانید در یک روز بین ۷۱۰ تا ۹۵۰ میلی لیتر چای سبز بنوشید تا به سلامت و رشد موهای خود پس از کاشت مو کمک بزرگی کرده باشید.

مصرف چای سبز بعد از چند روز روی رشد مو اثر می گذارد؟

اگر به طور روزانه چای سبز بنوشید و آن را به شکل موضعی نیز استفاده کنید، بعد از گذشت دو الی سه هفته تغییرات مثبتی را در مو های خود مشاهده خواهید کرد. خواهید دید که مو های شما براق تر شده اند،‌ وقتی به حمام می روید و یا مو های خود را شانه می کنید مو های کمتری می ریزند و همچنین سرعت رشد مو های شما سریع تر شده است.

اما از آن جایی که چرخه ی رشد موها تا چندین ماه طول می کشد، برای آن که تاثیر اصلی چای سبز بر مو ها را ببینید باید چند ماهی صبوری به خرج دهید.

آیا چای سبز از سفیدی مو جلوگیری می کند؟

مطالعات دانشمندان نشان داده است که هیدروژن پراکسید عامل اصلی بروز تار مو های سفید روی سر است. هیدروژن پراکسید توسط خود بدن تولید می شود و همچنین خود بدن با استفاده از آنزیم کاتالاز آن را تجزیه می کند. با افزایش سن، غلظت آنزیم کاتالاز در بدن کاهش پیدا می کند.

حالا در غیاب این آنزیم، هیدروژن پراکسید به آنزیم های تولید کننده ی ملانین حمله می کنند. ملانین همان رنگدانه های مو هستند که باعث می شوند مو های ما رنگ داشته باشند. به غیر از هیدروژن پراکسید، استرس، رادیکال های آزاد، کمبود استروژن و پرکاری تیروئید از دیگر عوامل بروز مو های سفید هستند.

چای سبز یک منبع سرشار از پولی فنول هایی مانند کاتچین است. این مواد آنتی اکسیدان هایی هستند که با اثر مخرب رادیکال های آزاد روی پوست و مو مقابله می کنند. به همین دلیل، مصرف چای سبز برای مو ها به طور غیر مستقیم باعث می شود تا تار مو های سفید ظاهر نشوند.

همچنین تحقیقات علمی ثابت کرده است که نوشیدن چای سبز و یا مصرف محصولات حاوی چای سبز به شکل موضعی روی مو ها،‌ سرعت سفید شدن مو ها بر اثر افزایش سن را تا کاهش می دهد.

آیا می شود مو ها را با چای سبز شست؟

بله، شما می توانید مو های خود را با چای سبز بشورید و آب بکشید. در واقع می توانید آن را به عنوان بخشی از برنامه ی همیشگی حمام خود به چند صورت انجام دهید.

می توانید آن را بین شست و شو با شامپو و استفاده از نرم کننده برای مو ها، یا بعد از دوش گرفتن، و یا به عنوان یک پاک کننده ی ملایم بین نوبت های حمام رفتن انجام دهید.

استفاده از چای سبز برای شست و شو بسیار ساده و راحت است. کافی است به اندازه ی تقریبا یک لیوان از آن را روی مو های خود بریزید و سپس به آرامی پوست سر خود را ماساژ دهید و در آخر با آب آن را بشویید و آب کشی کنید.

آیا شستن مو با چای سبز از نوشیدن آن برای رشد مو مفید تر است؟

پاسخ این سوال این است که اگر شست و شو با چای سبز را به طور درست انجام دهید، بله مصرف موضعی چای سبز از نوشیدن آن تا ۲ الی ۴ برابر مفید تر است.

توجه داشته باشید که اگر می خواهید از چای سبز برای شست و شو استفاده کنید، باز هم باید دقیقا در همان دمایی که آن را برای نوشیدن استفاده می کنید قرار دهید و صبر کنید تا دم بکشد و سپس خنک شود.

سپس از این محلول هم می توانید به تنهایی استفاده کنید و هم می توانید مواد مفید دیگری را برای اثربخشی بهتر به آن اضافه کنید. روغن های ضروری، آلوئه ورا، روغن های طبیعی و گیاهان دارویی مانند حنا و نعناع از جمله موادی هستند که می توانید به چای سبز برای شست و شوی سر اضافه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *