کاشت ابرو

دکتر خوب برای کاشت ابرو

دکتر خوب برای کاشت ابرو

دکتر خوب برای کاشت ابرو

ریزش ابرو امروزه یکی از مشکلات رایجی است که افراد مختلفی با آن مواجه می شوند و زیبایی فرد را به شدت تحت تاثیر خود قرار می دهد، کاشت ابرو به شرط انتخاب یک پزشک متخصص و با تجربه یکی از بهترین راهکار های حل این مشکل محسوب می شود.

دکتر خوب برای کاشت ابرودلایل زیادی برای ریزش ابرو وجود دارد که از جمله‌ی آنها می ‌توان به عوامل ژنتیکی، برداشت نامناسب و مداوم ابروها، مصرف برخی داروها یا برخی درمان‌های پزشکی و برخی بیماری ها اشاره کرد. برای پرپشت نشان دادن ابرو روش‌ های مختلفی وجود دارد اما یکی از محبوب ترین آنها که نتایج دائمی به همراه دارد، کاشت ابرو است.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت ابرو + مشاوره رایگان

پزشک مناسب کاشت ابرو چه کسی است؟

پیوند ابرو لزوماً منجر به کسب نتایج موفق نمی شود. عوامل مختلفی در سطح کیفیت موثراند؛ از انتخاب پزشک مناسب گرفته تا کلینیک مجهز و به روز که همگی باید قبل از اقدام به کاشت در نظر گرفته شوند.

در ادامه به نکاتی که باید در انتخاب پزشک مناسب برای کاشت ابرو در نظر داشته باشید اشاره می کنیم.

دکتر خوب برای کاشت ابرو

  1. در کاشت ابرو تخصص داشته باشد:

مهمترین ویژگی یک پزشک مناسب برای کاشت ابرو، داشتن مدرک معتبر است. اینکه پزشک دانش و تخصص لازم برای پیوند ابرو را داشته باشد، اولین قدم است.

متاسفانه دیده شده است که در برخی کلینیک ها این کار توسط افراد غیر متخصص و زیر نظر کسانی که دوره های آموزشی کوتاه دیده اند انجام می شود که مشکلات زیاد و گاهاً جبران نشدنی را برای افراد به بار آورده است.

  1. در زمینه‌ کاشت ابرو به روز باشد:

علم زیبایی علمی است که مدام در حال تغییر است و دائماً اطلاعات جدیدی در راستای بالا بردن سطح کیفیت نتایج، راحتی و رضایت هر چه بیشتر مراجعه کننده اضافه می شود.

دکتر خوب علاوه بر اینکه باید در این رشته دارای تخصص باشد و آموزش لازم را دیده باشد، باید مدام در حال مطالعه و به روزرسانی اطلاعاتش باشد.

برای مثال روش FUT جز اولین روش هایی بود که برای کاشت ابرو استفاده می شد. اما این روش با خونریزی و درد زیادی برای فرد به همراه بود لذا روش های جدید جایگزین آن شدند و امروزه دیگر از این روش برای کاشت ابرو استفاده نمی شود.

  1. در کاشت ابرو سابقه داشته باشد:

داشتن سابقه، مکمل داشتن دانش کافی و به روز است. برای نتایج بهترِ کاشت ابرو، باید سابقه‌ی دکتر ترجیحاً بالای ده سال باشد. بدین صورت او تجربه‌ی کافی برای ارائه‌ی یک نتیجه‌ی با کیفیت را دارد.

  1. برخورد مناسب داشته باشد:

یک پزشک خوب باید صبور و باحوصله‌ باشد. او باید وقت بگذارد و صبورانه به هرگونه سوالات احتمالی مراجعه کننده در مورد نتایج و روند فرایند پاسخ دهد. برخورد بی‌حوصله‌ی پزشک می ‌تواند مراجعه کننده را معذب کند یا کاری کند که او از پرسیدن سوال بیشتر پشیمان شود و توقعات غیر واقعی در ذهن خود از فرایند کاشت داشته باشد.

بعلاوه فرد باید بتواند نگرانی های خود را با پزشک مطرح کند و پزشک نیز صبورانه در جهت برطرف کردن آنها اقدام نماید. این کار به آرامش و همکاری فرد در طول فرایند کمک زیادی می کند.

  1. در مورد کاشت ابرو مشاوره بدهد:

پزشک خوب باید مشاوره‌ی خوبی به مراجعه‌کنندگان بدهد. او باید در طی یک جلسه وضعیت ابروی فرد را بررسی کند و گزارشی از آن ارائه نماید و بعد برای مراجعه کننده توضیح دهد که چه روشی برای وضعیت خاص وی مناسب است و بعد از تعیین روش قطعی، باید در مورد مراقبت‌های قبل، حین فرایند و بعد از آن به مراجعه‌کننده توضیحات کاملی ارائه دهد.

  1. سوابق قابل بررسی داشته باشد:

مسئله‌ی دیگری که می ‌توانید در انتخاب یک پزشک مناسب برای کاشت ابرو در نظر داشته باشید بررسی سوابق فعالیت‌ های گذشته‌ی او است.

بیشتر پزشکانی که فعالیت ‌های زیبایی انجام می ‌دهند، نمونه‌ های قبل و بعد از کارهای خود را دارند که می ‌توانند در اختیار مراجعه‌کننده قرار دهند یا در سایت به صورت عمومی بارگزاری ‌کنند که به راحتی برای همه قابل دسترسی باشد.

مشاهده‌ی نتایج کارهای قبلی، دو مزیت دارد. اول از هر چیزی به فرد کمک می‌ کند درک بهتری از نتیجه داشته باشد و توقعات غیر واقعی برایش ایجاد نشود. دوم این که یک نتیجه‌گیری کلی از میزان مهارت پزشک بدست می‌ آید.

نقش کلینیک خوب و مجهز در کنار پزشک متخصص

با وجود تمام این ویژگی‌ ها یک پزشک خوب وقتی می ‌تواند نتایج خوبی داشته باشد که در یک کلینیک مجهز و معتبر مشغول به فعالیت باشد. اما یک کلینیک خوب کاشت ابرو باید چه ویژگی‌ هایی داشته باشد؟

برای آن که یک پزشک بتواند کیفیت بالای نتایج را تضمین کند نیازمند داشتن ابزار و تجهیزات مناسب، کافی و به روز است. وجود برخی از این تجهیزات توسط وزارت بهداشت برای کلینیک‌ ها اجباری شده است و کلینیک برای دریافت مجوز رسمی برای فعالیت، موظف به تامین آنها است. اما برخی کلینیک‌ ها فراتر رفته و اقدام به تامین تجهیزاتی کرده‌اند که رفاه مراجعه کنندگان را افزایش می‌ دهد.

نظافت محیط و برخورد کادر درمانی بسیار موثر اند!

مورد دیگری که در نتیجه‌ی کاشت ابرو می ‌تواند تاثیر بسزایی داشته باشد، تیم جراحی زبده و با مسئولیت است. فرایند کاشت یک عمل تیمی است و در این فرایند همه باید مسئولیت خود را به خوبی انجام دهند و عملکردی حرفه‌ای داشته باشند.

کارمندان کلینیک باید خدمات خوبی را ارائه دهند. آنها باید در تمام مراحل به حقوق مراجعه‌کننده احترام بگذارند. از بدو ورود گرفته تا بعد از فرایند کاشت، صبورانه و بی معطلی پاسخگوی سوالات و نیازهای مراجعه کننده باشند.

همچنین در یک کلینیک خوب و معتبر باید توجه زیادی به مسائل بهداشتی شود و تجهیزات لازم برای تحقق این موضوع فراهم گردد.

روش های نوین کاشت ابرو

مورد دیگری که در انجام کاشت ابرو یک مزیت به حساب می‌ آید این است که کلینیک قادر به ارائه‌ی خدمات متنوع باشد. برای مثال پیوند ابرو به دو روش انجام می‌شود: FUE و FUG.

در روش FUG موها به صورت تار به تار توسط متخصص از بانک مو که معمولاً در پشت سر قرار دارد برداشت می شود، تعداد برداشت بسته به وضعیت فرد می تواند متفاوت باشد.

روش FUE محبوب ترین روش کاشت ابرو است به این خاطر که با آناتومی خط رویش ابرو سازگار است و درد و خونریزی ندارد. یک کلینیک کاشت ابرو خوب باید قادر به ارائه ی این خدمات متنوع باشد و بتواند قبل از کاشت، روند آنها را برای مراجعه کننده توضیح دهد و دست او را برای انتخاب باز بگذارد.

هزینه معقول و منطقی کاشت ابرو

در نهایت مسئله ی هزینه کاشت ابرو مطرح است. عوامل مختلفی در هزینه‌ی نهایی موثر اند. برخی از کلینیک ها از تجهیزات ارزان تر و قدیمی تری استفاده می کنند و اقدام به بروزرسانی آنها نمی نمایند و بدین صورت هزینه های کمتری برای کاشت به مراجعه کننده ارائه می دهند.

اما باید در نظر داشته باشید که استفاده از تجهیزات مدرن و به روز تاثیر زیادی بر سطح کیفیت نتایج دارد. برخی از کلینیک ها متاسفانه با استخدام افراد غیر متخصص یا کم سابقه، اقدام به کاهش هزینه ها می کنند. به همین خاطر باید قبل از اینکه برای کاشت ابرو به یک کلینیک مراجعه کنید سوابق پزشک را به خوبی بررسی کنید.

در برخی کلینیک ها پزشک حضور دارد اما بخش اعظمی از کار را به دستیارانش می سپارد و همین موضوع می تواند کیفیت کار را به شدت تحت تاثیر قرار دهد.

در برخی از کلینیک ها مدیریت و پزشک دو فرد متفاوت هستند به این صورت که مدیریت اقدام به استخدام افراد متخصص کرده است. این کار باعث می شود هزینه های کاشت ابرو افزایش پیدا کند زیرا حقوق این پزشکان نیز به هزینه ها اضافه می شود.

اما مسئله ای که باید به خاطر داشته باشید این است که هیچوقت کیفیت را قربانی هزینه نکنید و آن را در اولویت تصمیم گیری خود قرار دهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *