درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

در تزریق ژل از چه نوع ژل های پرکننده ای استفاده می شود؟

در تزریق ژل از چه نوع ژل های پرکننده ای استفاده می شود؟

پرکننده های پوستی و عمل زیبایی تزریق ژل می تواند در عرض یک ساعت و یا حتی کمتر پوست شما را از نو بسازد و مجددا باعث زیبایی ظاهر شما شود.

روش های استفاده شده در جراحی های انجام شده برای زیبایی صورت معمولا بسیار پرهزینه و همراه با دوران نقاهت طولانی هستند اما عمل زیبایی تزریق ژل به صورت سرپایی و بدون هیچ بیهوشی انجام خواهد شد و نتایج حاصل را می توانید خیلی زود مشاهده کنید.

در تزریق ژل از چه نوع ژل های پرکننده ای استفاده می شود

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

 

عمل زیبایی تزریق ژل معمولا باعث می شود که تمامی چین و چروک های به وجود آمده در سطح پوست به دلیل کهولت سن از بین رفته و همچنین افتادگی پوست نیز درمان شود!

در برخی موارد میزان چین و چروک ها تا حدی کاهش خواهند یافت که به نوعی یک پوست جدید دارید و دیگر خبری از ظاهر قبلی شما نخواهد بود.

رفع چین و چروک با عمل زیبایی تزریق ژل

عمل زیبایی تزریق ژل بر خلاف بوتاکس که عضلات و اعصاب تحت تاثیر قرار می دهند باعث خواهد شد تا مناطق فرو رفته و دارای چین و چروک همواره شده و تمامی خطوط از بین روند.

معمولا عمل زیبایی تزریق ژل با یک یا چند ماده مختلف انجام خواهد شد که هر کدام در شرایطی خاص استفاده می شود و ممکن است حتی برخی از این ماده ها به دلیل حساسیت بیمار استفاده نشود.

در تزریق ژل از چه نوع ژل های پرکننده ای استفاده می شود

عمل زیبایی تزریق ژل حتی می تواند در برخی مواقع باعث زیبایی بیشتر صورت و فرم دهی گونه ها، پر شدن زیر چشم و افزایش حجم لب ها شود.

عمل زیبایی تزریق ژل یک راه درمانی و ترمیمی سریع و سرپایی است و به سرعت نتیجه قابل مشاهده خواهد بود.

البته برخی از عوارض نیز به ندرت ممکن است در صورت عدم توانایی کافی پزشک یا رعایت نکردن دستورالعمل های مراقبت بعد از عمل رخ دهد که از جمله می توان به آلرژی، تورم و کبودی اشاره کرد.

مشاهده مطلب
تقویت مو با روش های سنتی

عمل زیبایی تزریق ژل و پرکننده زیر جلدی مانند یک نوع ژل هستند که به صورت مستقیم و با یک سوزن به زیر پوست تزریق خواهند شد تا برخی از لطافت و نرمی از دست رفته پوست را برگردانند و موجب کاهش چین و چروک ها و خطوطی شود که در اثر بالا رفتن سن به وجود آمده است.

البته برخی از خطوط و چین و چروک ها می تواند ژنتیکی بوده و یا دلیل دیگری داشته باشند.

اما این روش به عنوان یک راه حل کم هزینه بسیار متداول است و می تواند بدون جراحی و برش روی پوست نتایج مورد نظر را حاصل نماید.

هر نوع چین و چروک و شکافی نمی تواند توسط عمل زیبایی تزریق ژل درمان و ترمیم شود ولی در اکثر مواقع می تواند به عنوان یک راه حل موقتی که با جلسات بیشتر دائمی خواهد شد مورد استفاده قرار گیرد و نتیجه ای مد نظر و مطلوب حاصل گردد.

اما همواره سعی کنید برای دستیابی به نتیجه ای مطلوب و کاهش عوارض و خطرات احتمالی در انتخاب پزشک متخصص و همچنین نوع ماده استفاده شده دقت لازم را به عمل آورید.

انواع مختلف پرکننده های پوستی در تزریق ژل

پرکننده های پوستی و فیلر ها معمولا از مواد مختلف مصنوعی یا طبیعی ساخته می شوند که البته تمامی آن ها دارای تاییدیه اداره بهداشت جهانی است اما در حال کلی طبقه بندی پرکننده های پوستی مورد استفاده در عمل زیبایی تزریق ژل و فیلر بر اساس مواد موجود در آن ها انجام می شود.

قبل از پرداختن به انواع مختلف پرکننده های قابل استفاده در تزریق ژل به این نکته توجه کنید که در حین انجام تزریق فیلر به نام تجاری و تاییدیه وزارت بهداشت دقت کنید تا بهترین نتایج حاصل گردد و از عوارض احتمالی جلوگیری به عمل آید.

1- هیالورونیک اسید – Hyaluronic Acid (HA)

اسید هیالورونیک یک ماده کاملا طبیعی است که در حال حاضر در پوست بدن انسان ها یافت می شود. تزریق هیالورونیک اسید باعث خواهد شد تا چربی های پوست هیدراته شده و حالت صحیح تری به خود بگیرند.

پرکننده هایی که از اسید هیالورونیک ساخته شده است معمولا نرم هستند و دوام و ماندگاری آن ها در صورت رعایت تمامی نکات مراقبت بعد از تزریق ژل حتی بیشتر از 1 سال نیز خواهد بود.

پس از یک سال کم کم ذرات تزریق شده جذب بدن خواهد شد و نیاز به یک جلسه تزریق مجدد است.

2- هیدروکسی آلپاتیت کلسیم – Calcium Hydroxylapatite (CaHA)

هیدروکسی آلپاتیت کلسیم نیز یک ماده طبیعی بوده و عمدتا در استخوان های بدن یافت خواهد شد.

مشاهده مطلب
چند ماسک کوچک کننده بینی

این ماده زمانی که به عنوان یک فیلر استفاده خواهد شد به صورت ذرات میکروسکوپی کلسیم خواهد بود و در یک حال ژل مانند معلق هستند.

معمولا این ماده سازگاری بیشتری با بدن دارد و حتی بیشتر از یک سال پس از تزریق ژل ماندگاری خواهد داشت.

در واقع این ماده باعث تحریک پوست شده و موجب تولید کلاژن می گردد، کلاژن نیز به بهبود چین و چروک های پوست کمک خواهد کرد.

3- پلی لاکتیک – Poly-L-lactic

پلی لاکتیک در واقع یک ماده مصنوعی تولید شده به دست انسان است که البته با محیط زیست سازگاری داشته و می تواند در بدن جذب شود.

این ماده نیز باعث تحریک کلاژن شده تا نسبت به درمان چین و چروک ها اقدام نماید زیرا در مکانیسم اصلی بدن، کلاژن وظیفه بازسازی پوست را به عهده دارد.

ماده اصلی چند روز پس از تزریق ژل از بین خواهد رفت اما آثار باقی مانده از این ماده معمولا تا دو سال ماندگار است و بیشتر برای چین و چروک های عمیق استفاده می شود.

4- پلی متیل متاکریلات – Polymethylmethacrylate (PMMA)

پلی متیل متاکریلات نیز یک ماده مصنوعی و سازگار با محیط زیست است که می تواند در بدن تجزیه و جذب شود.

این ماده به صورت توپ های ریز به صورت نامحدود می توانند در زیر پوست باقی بمانند و استفاده شوند اما در عمل زیبایی تزریق ژل توسط پرکننده های پوستی پلی متیل متاکریلات از کلاژن استفاده شده است که موجب استحکام ساختار پوست خواهد شد.

برند ها و نام های تجاری تولید کننده فیلر برای تزریق ژل

برند ها و نام های تجاری در واقع شرکت هایی هستند که به تولید و عرضه این پرکننده ها مشغول شده اند و معمولا برخی از این برند ها به دلیل استفاده از مرغوب ترین مواد اولیه و بروز ترین روش های بهره وری محصولاتی با کیفیت تولید می کنند که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

در ادامه با توجه به دسته بندی های انجام شده قصد داریم برای برند های تولید کننده ماده اصلی تزریق ژل و پرکننده های پوستی مورد نظر را معرفی نماییم تا در پایان بتوانیم یک جمع بندی درست داشته باشیم.

1- برند های تولید کننده فیلر با استفاده از هیالورونیک اسید – Hyaluronic Acid (HA)

تولید شده توسط Juvéderm :

Juvéderm XC, VOLUMA, VOLBELLA, VOLLURE

تولید شده توسط Restylane:

Restylane, Restylane Silk, Restylane Lyft, Restylane Refyne، Restylane Defyne

تولید شده توسط Belotero:

Balance

2- برند های تولید کننده فیلر با استفاده از Calcium Hydroxylapatite (CaHA)

تنها برند تایید شده Radiesse است.

مشاهده مطلب
تناسب اندام سریع و بی بازگشت

3- برند های تولید کننده فیلر با استفاده از پلی لاکتیک – Poly-L-lactic Acid

تنها برند تایید شده Sculptra است.

4- برند های تولید کننده فیلر با استفاده از Polymethylmethacrylate (PMMA)

تنها برند تایید شده Bellafill است.

بهترین نوع تزریق ژل و برند کدام است؟

با توجه به تحقیقات انجام شده هر ساله بیش از یک میلیون نفر از زنان و مردان نسبت به انجام عمل زیبایی تزریق ژل و فیلر اقدام می کنند که همین نتایج باعث شده تا تزریق پرکننده پوستی یکی از محبوب ترین و متداول ترین عمل های زیبایی در دنیا محسوب شود.

متداول ترین ماده ای که برای انجام عمل زیبایی تزریق ژل استفاده می شود هیالورونیک اسید یا Hyaluronic Acid  با نماد (HA) است که به دلیل طبیعی بودن و همچنین عوارض بسیار کمتر در مقایسه با نمونه های مشابه بیشتر مورد استفاده قرار خواهد گرفت و همچنین همین موضوع باعث شده تا برند های بیشتری نسبت به تولید آن اقدام نمایند.

 

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو رز” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق ژل خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

پوست و موتزریق ژل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع