پوست و موتزریق ژل

در تزریق ژل از چه نوع ژل های پرکننده ای استفاده می شود؟

در تزریق ژل از چه نوع ژل های پرکننده ای استفاده می شود؟

در تزریق ژل از چه نوع ژل های پرکننده ای استفاده می شود؟

پرکننده های پوستی و عمل زیبایی تزریق ژل می تواند در عرض یک ساعت و یا حتی کمتر پوست شما را از نو بسازد و مجددا باعث زیبایی ظاهر شما شود.

دریافت تخفیف نقدی تزریق ژل کلینیک رز + مشاوره رایگان

امروزه زیبا سازی اعضای بدن اهمیت زیادی برای تمامی مردم جهان پیدا کرده و افراد علاقه ی زیادی به انجام درمان های زیبایی برای جوان سازی پوست خود دارند.

در گذشته معمولا برای ترمیم و زیبا سازی نقاط مختلف بدن از عمل جراحی استفاده می شد.

روش های استفاده شده در جراحی های انجام شده برای زیبایی صورت معمولا بسیار پرهزینه و همراه با دوران نقاهت طولانی هستند اما عمل زیبایی تزریق ژل به صورت سرپایی و بدون هیچ بیهوشی انجام خواهد شد و نتایج حاصل را می توانید خیلی زود مشاهده کنید.

در تزریق ژل از چه نوع ژل های پرکننده ای استفاده می شود

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

همچنین استفاده از پرکننده ها برای کسانی که به دلیل مشکلات بسیار عمل جراحی قادر به زیباسازی اندام خود نمی باشند، یک روش مناسب است.

امروزه افراد می توانند با روش های جدیدی مانند استفاده از پرکننده به خواسته ی خود برسند و حتی نتیجه ای بهتر از عمل جراحی نیز دریافت کنند. همچنین تزریق ژل از لحاظ هزینه های درمانی نیز بسیار به صرفه تر از عمل های جراحی است.

عمل زیبایی تزریق ژل معمولا باعث می شود که تمامی چین و چروک های به وجود آمده در سطح پوست به دلیل کهولت سن از بین رفته و همچنین افتادگی پوست نیز درمان شود!

در برخی موارد میزان چین و چروک ها تا حدی کاهش خواهند یافت که به نوعی یک پوست جدید دارید و دیگر خبری از ظاهر قبلی شما نخواهد بود.

پرکننده ها دارای خاصیت های درمانی و زیبایی هستند. از جمله خاصیت های زیبایی آن می توان به رفع چین و چروک ها، رفع گودی زیر چشم، رفع ناهمواری ها و به طور کلی حجم دادن به نقاط مختلف بدن اشاره کرد. همچنین این روش دارای خاصیت هایی درمانی مانند درمان آرتروز در مفاصل می باشد.

رفع چین و چروک با عمل زیبایی تزریق ژل

عمل زیبایی تزریق ژل بر خلاف بوتاکس که عضلات و اعصاب تحت تاثیر قرار می دهند باعث خواهد شد تا مناطق فرو رفته و دارای چین و چروک همواره شده و تمامی خطوط از بین روند.

معمولا عمل زیبایی تزریق ژل با یک یا چند ماده مختلف انجام خواهد شد که هر کدام در شرایطی خاص استفاده می شود و ممکن است حتی برخی از این ماده ها به دلیل حساسیت بیمار استفاده نشود.

در تزریق ژل از چه نوع ژل های پرکننده ای استفاده می شود

عمل زیبایی تزریق ژل حتی می تواند در برخی مواقع باعث زیبایی بیشتر صورت و فرم دهی گونه ها، پر شدن زیر چشم و افزایش حجم لب ها شود.

عمل زیبایی تزریق ژل یک راه درمانی و ترمیمی سریع و سرپایی است و به سرعت نتیجه قابل مشاهده خواهد بود.

همانند سایر روش های درمانی تزریق ژل هم دارای عوارضی مانند ورم، کبودی و قرمز شدن ناحیه ی تزریق شده است؛ اما این عوارض بعد از مدت کوتاهی از بین می روند و به سرعت به بهبودی کامل می رسند. در صورت از بین نرفتن عوارض تزریق می توان آن را با چند روش و استفاده از دارو به سادگی درمان کرد. در واقع می توان گفت تزریق ژل عوارض نگران کننده ای ندارد.

البته برخی از عوارض نیز به ندرت ممکن است در صورت عدم توانایی کافی پزشک یا رعایت نکردن دستورالعمل های مراقبت بعد از عمل رخ دهد که از جمله می توان به آلرژی، تورم و کبودی اشاره کرد.

عمل زیبایی تزریق ژل و پرکننده زیر جلدی مانند یک نوع ژل هستند که به صورت مستقیم و با یک سوزن به زیر پوست تزریق خواهند شد تا برخی از لطافت و نرمی از دست رفته پوست را برگردانند و موجب کاهش چین و چروک ها و خطوطی شود که در اثر بالا رفتن سن به وجود آمده است.

البته برخی از خطوط و چین و چروک ها می تواند ژنتیکی بوده و یا دلیل دیگری داشته باشند.

اما این روش به عنوان یک راه حل کم هزینه بسیار متداول است و می تواند بدون جراحی و برش روی پوست نتایج مورد نظر را حاصل نماید.

هر نوع چین و چروک و شکافی نمی تواند توسط عمل زیبایی تزریق ژل درمان و ترمیم شود ولی در اکثر مواقع می تواند به عنوان یک راه حل موقتی که با جلسات بیشتر دائمی خواهد شد مورد استفاده قرار گیرد و نتیجه ای مد نظر و مطلوب حاصل گردد.

یکی از ویژگی های مهم استفاده از پرکننده ها قابل تغییر بودن آن ها است. اکثر این مواد تأثیر موقتی دارند و بعد از مدتی اثر خود را از دست می دهند زیرا جذب بدن شده و به طور کلی از بین می روند. همچنین در برخی از موارد اگر نیاز به از بین بردن این مواد داشته باشید می توان با استفاده از روش هایی خاصیت این مواد را از بین برد و به حالت اولیه برگرداند.

اما همواره سعی کنید برای دستیابی به نتیجه ای مطلوب و کاهش عوارض و خطرات احتمالی در انتخاب پزشک متخصص و همچنین نوع ماده استفاده شده دقت لازم را به عمل آورید.

انواع مختلف پرکننده های پوستی در تزریق ژل

پرکننده های پوستی و فیلر ها معمولا از مواد مختلف مصنوعی یا طبیعی ساخته می شوند که البته تمامی آن ها دارای تاییدیه اداره بهداشت جهانی است اما در حال کلی طبقه بندی پرکننده های پوستی مورد استفاده در عمل زیبایی تزریق ژل و فیلر بر اساس مواد موجود در آن ها انجام می شود.

قبل از پرداختن به انواع مختلف پرکننده های قابل استفاده در تزریق ژل به این نکته توجه کنید که در حین انجام تزریق فیلر به نام تجاری و تاییدیه وزارت بهداشت دقت کنید تا بهترین نتایج حاصل گردد و از عوارض احتمالی جلوگیری به عمل آید.

1- هیالورونیک اسید – Hyaluronic Acid (HA)

اسید هیالورونیک یک ماده کاملا طبیعی است که در حال حاضر در پوست بدن انسان ها یافت می شود. تزریق هیالورونیک اسید باعث خواهد شد تا چربی های پوست هیدراته شده و حالت صحیح تری به خود بگیرند.

با این که اسید هیالورونیک به طور طبیعی در بدن وجود دارد و تولید آن توسط خود بدن انجام می شود اما عوامل مختلفی از جمله اشعه ماوراء بنفش خورشید، دود دخانیات، آلودگی ها و غیره باعث کاهش سطح تولید این ماده در بدن می شوند.

با کاهش سطح اسید هیالورونیک مشکلاتی مانند از دست دادن شادابی، تغییر رنگ، سستی و به وجود آمدن چین چروک برای پوست به وجود می آید. با تزریق این ژل پر کننده، اسید هیالورونیک پوست فراهم شده و پوست شکل و فرم خوبی به خود می گیرد.

پرکننده هایی که از اسید هیالورونیک ساخته شده است معمولا نرم هستند و دوام و ماندگاری آن ها در صورت رعایت تمامی نکات مراقبت بعد از تزریق ژل حتی بیشتر از 1 سال نیز خواهد بود.

پس از یک سال کم کم ذرات تزریق شده جذب بدن خواهد شد و نیاز به یک جلسه تزریق مجدد است.

2- هیدروکسی آلپاتیت کلسیم – Calcium Hydroxylapatite (CaHA)

هیدروکسی آلپاتیت کلسیم نیز یک ماده طبیعی بوده و عمدتا در استخوان های بدن یافت خواهد شد.

این ماده زمانی که به عنوان یک فیلر استفاده خواهد شد به صورت ذرات میکروسکوپی کلسیم خواهد بود و در یک حال ژل مانند معلق هستند.

معمولا این ماده سازگاری بیشتری با بدن دارد و حتی بیشتر از یک سال پس از تزریق ژل ماندگاری خواهد داشت.

در واقع این ماده باعث تحریک پوست شده و موجب تولید کلاژن می گردد، کلاژن نیز به بهبود چین و چروک های پوست کمک خواهد کرد.

علاوه بر این، وجود این ماده می تواند به استحکام استخوان ها نیز کمک کند.

3- پلی لاکتیک – Poly-L-lactic

پلی لاکتیک در واقع یک ماده مصنوعی تولید شده به دست انسان است که البته با محیط زیست سازگاری داشته و می تواند در بدن جذب شود.

این ماده هم پس از مدتی جذب بدن می شود و به آب و دی اکسید کربن تبدیل می شود.

این ماده نیز باعث تحریک کلاژن شده تا نسبت به درمان چین و چروک ها اقدام نماید زیرا در مکانیسم اصلی بدن، کلاژن وظیفه بازسازی پوست را به عهده دارد.

ماده اصلی چند روز پس از تزریق ژل از بین خواهد رفت اما آثار باقی مانده از این ماده معمولا تا دو سال ماندگار است و بیشتر برای چین و چروک های عمیق استفاده می شود.

اما از معایب این ژل این است که در برخی از نقاط بدن مانند لب ها، زیر و اطراف چشم ها و اطراف دهان نمی توان از آن استفاده نمود.

این ژل معمولا عوارض نگران کننده ای ندارد اما اگر با احتیاط و در مکان های مناسب استفاده نشود می تواند عوارض نگران کننده ای مانند تاول، کیست، عفونت، واکنش های التهابی، انسداد عروقی، زخم و نا بینایی را به همراه داشته باشد.

4- پلی متیل متاکریلات – Polymethylmethacrylate (PMMA)

پلی متیل متاکریلات نیز یک ماده مصنوعی و سازگار با محیط زیست است که می تواند در بدن تجزیه و جذب شود.

این پر کننده یک ماده ی سفت، شفاف و بی رنگ است.

این ماده به صورت توپ های ریز به صورت نامحدود می توانند در زیر پوست باقی بمانند و استفاده شوند اما در عمل زیبایی تزریق ژل توسط پرکننده های پوستی پلی متیل متاکریلات از کلاژن استفاده شده است که موجب استحکام ساختار پوست خواهد شد.

اما این ماده هم عوارضی به همراه دارد. این عوارض می توانند بلافاصله پس از تزریق یا بعد از چند ماه مشاهده شوند. از جمله ی این عوارض زردی پوست یا ضعف در پلک است. همچنین استفاده از این پر کننده ممکن است در برخی از موارد کارساز نباشد و بی اثر کردن این ماده مفید تر باشد.

برند ها و نام های تجاری تولید کننده فیلر برای تزریق ژل

برند ها و نام های تجاری در واقع شرکت هایی هستند که به تولید و عرضه این پرکننده ها مشغول شده اند و معمولا برخی از این برند ها به دلیل استفاده از مرغوب ترین مواد اولیه و بروز ترین روش های بهره وری محصولاتی با کیفیت تولید می کنند که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

در ادامه با توجه به دسته بندی های انجام شده قصد داریم برای برند های تولید کننده ماده اصلی تزریق ژل و پرکننده های پوستی مورد نظر را معرفی نماییم تا در پایان بتوانیم یک جمع بندی درست داشته باشیم.

1- برند های تولید کننده فیلر با استفاده از هیالورونیک اسید – Hyaluronic Acid (HA)

تولید شده توسط Juvéderm :

Juvéderm XC, VOLUMA, VOLBELLA, VOLLURE

تولید شده توسط Restylane:

Restylane, Restylane Silk, Restylane Lyft, Restylane Refyne، Restylane Defyne

تولید شده توسط Belotero:

Balance

2- برند های تولید کننده فیلر با استفاده از Calcium Hydroxylapatite (CaHA)

تنها برند تایید شده Radiesse است.

3- برند های تولید کننده فیلر با استفاده از پلی لاکتیک – Poly-L-lactic Acid

تنها برند تایید شده Sculptra است.

4- برند های تولید کننده فیلر با استفاده از Polymethylmethacrylate (PMMA)

تنها برند تایید شده Bellafill است.

بهترین نوع تزریق ژل و برند کدام است؟

با توجه به تحقیقات انجام شده هر ساله بیش از یک میلیون نفر از زنان و مردان نسبت به انجام عمل زیبایی تزریق ژل و فیلر اقدام می کنند که همین نتایج باعث شده تا تزریق پرکننده پوستی یکی از محبوب ترین و متداول ترین عمل های زیبایی در دنیا محسوب شود.

متداول ترین ماده ای که برای انجام عمل زیبایی تزریق ژل استفاده می شود هیالورونیک اسید یا Hyaluronic Acid  با نماد (HA) است که به دلیل طبیعی بودن و همچنین عوارض بسیار کمتر در مقایسه با نمونه های مشابه بیشتر مورد استفاده قرار خواهد گرفت و همچنین همین موضوع باعث شده تا برند های بیشتری نسبت به تولید آن اقدام نمایند.

با این که ژل هایی با ماندگاری بالاتر از اسید هیالورونیک وجود دارند اما این ماده با توجه به مزیت های فراوان و عوارض کمی که دارد کاربردی ترین ژل موجود، و یکی از پرطرفدارترین ژل های پر کننده است.

با توجه به این که این ماده به صورت طبیعی در بدن وجود دارد تزریق ژل اسید هیالورونیک باعث ایجاد واکنش های آلرژیک نمی شود.

از جمله مزیت های استفاده از اسید هیالورونیک می توان به کمک کردن در سلامت و نرمی پوست، سرعت بخشیدن به بهبود زخم های بر روی پوست، از بین بردن درد استخوان ها در صورت تزریق ژل اسید هیالورونیک به مفاصل، تسکین و بهبود مشکلات ناشی از ریفلاکس معده، بهبود خشکی و ناراحتی در چشم و همچنین مستحکم کردن استخوان ها نام برد.

این ماده عوارض جانبی خاصی ندارد اما در برخی موارد خاص مانند بارداری و شیردهی استفاده از این ژل های پرکننده توصیه نمی شود.

نوع پرکننده باید با توجه به مکان مورد نظر برای تزریق و با بررسی شرایط مراجعه کننده توسط پزشک انتخاب شود. در صورتی که به یک پزشک متخصص، کارآزموده و با تجربه مراجعه شود عوارض ناشی از تزریق به حداقل می رسد اما در صورت کارآزموده نبودن پزشک خطرهای زیادی سلامتی شما را به خطر می اندازد. همچنین استاندارد نبودن پرکننده ای که مورد استفاده قرار می گیرد می تواند یک خطر بزرگ برای مراجعه کننده باشد.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو رز” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق ژل خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *