تزریق ژل

تزریق ژل یا چربی برای خط خنده ؟

تزریق ژل یا چربی برای خط خنده ؟

تزریق ژل یا چربی برای خط خنده

بی شک با مشاهده پیشرفت های گسترده در علم پزشکی، امروزه شاهد حضور روش های مختلفی جهت رفع نازیبایی ها و چروک های صورت می باشیم که هر کدام می توانند اثرات خاص خود را در افزایش جذابیت آن دارا باشند.

دریافت تخفیف نقدی تزریق ژل کلینیک رز + مشاوره رایگان

اثرگذاری ” تزریق ژل یا چربی ” برای خط خنده نیز از این قاعده مستثنی نیست و صورت را بسیار جوانتر جلوه خواهد داد.

تزریق ژل یا چربی برای خط خنده ؟

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

 

تزریق ژل یا چربی برای خط خنده

یکی از معمول ترین شیوه های رفع خط خنده ” تزریق ژل خط خنده ” یا تزریق چربی به خط خنده می باشد. البته باید به نکته ای که متخصصان پوست به آن اشاره می کنند حتما توجه کرد و آن استفاده از ژل های استاندارد و روش های تخصصی می باشد که نیازمند مراجعه فرد به یک کلینیک تخصصی می باشد.

تزریق ژل یا چربی برای خط خنده ؟

ژل ها موادی هستند که به عنوان یک ماده خارجی به بدن وارد می شوند و دارای گونه های مختلفی می باشند.

این ژل ها با توجه به جنسی که از آن ساخته شده اند، خواص بسیار متنوعی دارند. قبل از استفاده از این ژل ها، افراد باید حتما خواص مختلف آن را بشناسند و موثر ترین نمونه از این ژل ها را برای خودشان انتخاب کنند.

این ژل ها اساسا حق انتخاب زیادی برای فرد به وجود می آورند اما مهم است که فرد با شناخت و آگاهی دقیق، بهترین انتخاب را انجام دهد و همچنین مطمئن باشد که از نوع اصل و تایید شده این ژل ها در کلینیک زیبایی مدنظرش استفاده خواهد شد.

اثرات این ژل ها بر حسب نوع آن ها به سه صورت موقتی، نیمه موقتی و دائمی دیده خواهد شد. ژل هایی که حالت موقتی دارند بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند و از ماده هیالورونیک اسید ساخته شده اند.

در تزریق ژل یا چربی برای خط خنده می توان به این مزیت ژل ها اشاره کرد که هم به عنوان ماده جبران کننده حجم از دست رفته ناحیه مورد استفاده قرار خواهند گرفت و هم در تحریک سنتز کلاژن نقش دارند.

در نتیجه این توانایی را دارند که به پوست انسان قوام و استحکام بیشتری بدهند.

ژل های خط خنده، مزیت های بسیار مهم دیگری هم دارند. یکی دیگر از این مزیت ها، به جوانسازی پوست و چهره توسط آن ها مربوط می شود. فردی که با استفاده از این ژل ها خط خنده و یا سایر خطوط صورت خود را محو می کنند، بسیار جوان تر از چیزی که هستند به نظر می رسند و روند پیری چهره خود را نیز کند تر می کنند.

علاوه بر این، این یک روش غیرجراحی است و ریسک چندانی را برای فرد به وجود نمی آورد. استفاده از ژل ها برای خط خنده، زمان بسیار کمی را از فرد می گیرد و دوران رسیدن به بهبودی پس از این کار، بسیار کوتاه است. افراد بلافاصله پس از تزریق ژل برای خط خنده، آماده می شوند تا به فعالیت های روزمره زندگی خود برگردند.

طراوت بخشیدن به چهره فرد، بالا رفتن اعتماد به نفس و ظهور سریع نتایج استفاده از ژل ها برای از بین بردن خط خنده، مزیت های مهم دیگر این ژل ها به شمار می روند. مزیت هایی که موجب شده اند امروزه بسیاری از افراد از این ژل ها برای تزریق به صورت خود استفاده کنند.

از طرفی بر خلاف ژل، چربی ها از خود بدن فرد استخراج می شوند و به نواحی مورد نیاز مانند خطوط خنده کنار لب تزریق می شوند تا زیبایی بیشتری برای صورت ایجاد نمایند. این مواد تزریقی به پوست صورت حجم می دهند و با این عمل خطوط ایجاد شده را رفع می کنند.

در تزریق چربی به دلیل استفاده از چربی های بدن بیمار، ریسک کار پایین تر نیز خواهد بود. چرا که چربی ها از سوی بدن پس زده نمی شوند و امکان ابتلا به انواع عفونت نیز به شدت پایین می آید.

در مقایسه بین این دو روش، ماندگاری تزریق چربی کمی بیشتر از ماندگاری تزریق ژل است اما از آن جایی که در تزریق ژل مرحله ای به نام «برداشت» وجود ندارد، زمان انجام آن کوتاه تر و دوران بهبودی آن نیز سریع تر طی خواهد شد. در مجموع تزریق چربی فرآیند طبیعی تری به نظر می رسد اما تزریق ژل نیز مزیت های خاص خودش را دارد.

در تزریق ژل یا چربی برای خط خنده کدام یک ضرر کمتری دارد؟

در حقیقت اگر بخواهیم در مورد کم ضرر بودن چربی یا ژل صحبت کنیم باید به این نکته اشاره کرد که به دلیل استخراج چربی از بدن خود فرد، می توان این روش را اطمینانی تر تلقی نمود چرا که بدن واکنش خاصی به آن نشان نخواهد داد و به عنوان یک ماده بیگانه شناخته نمی شود.

بدین ترتیب برای تزریق چربی ابتدا باید یک جراحی سطحی صورت گرفته و این چربی ها از بدن خارج شوند و سپس مجددا به نواحی مورد نظر مانند خط خنده یا سایر نواحی تزریق شوند.

در نتیجه از لحاظ هزینه، باید انتظار داشت که از تزریق ژل گران قیمت تر اما کم ضرر تر باشد.

ژل یک ماده بیگانه با بدن است که تزریق آن آسان و کم عارضه است. ممکن است در برخی از افراد ایجاد آلرژی کند و در تزریق آن باید دقت بیشتری صورت گیرد.

پاسخ دادن به این سوال که کدام روش برای تزریق به صورت روش بهتری به نظر می رسد، هنوز هم کار دشواری است. چرا که هر دو نوع تزریق، طرفداران خاص خودشان را دارند. افراد می توانند با توجه به شرایط و ویژگی های خاص بدنی خود و همچنین انتظاری که از نتیجه نهایی کار دارند، به سراغ انتخاب یکی از این دو روش بروند.

برای مثال افرادی که می خواهند هیچ اثری از این تزریق روی بدن آن ها باقی نماند و نتیجه قابل پیش بینی تری داشته باشند، می توانند به سراغ انتخاب فیلر بروند و افرادی که می خواهند چربی های انباشته شده در یک نقطه از بدن خود را نیز کاهش بدهند و ریسک کمتری را تحمل کنند، می توانند به سراغ برداشت چربی بروند.

آیا تزریق ژل یا چربی برای خط خنده عوارض دارد؟

در مورد عوارض ناشی از تزریق ژل برای خط خنده باید گفت: تزریق چربی تنها ممکن است با کمی تورم همراه باشد که عموما پس از مدت کوتاهی رفع خواهد شد. این عوارض در صورتی که مهارت پزشک بالا باشد به حداقل ممکن می رسد.

اگر تیم پزشک بی تجربه و کم مهارت تزریق چربی را انجام دهد در کمتر از یکماه چربی ها جذب شده و اثر آن ها از بین خواهد رفت.

اگر تزریق به درستی صورت نگیرد، سلول های چربی در نقطه تزریق شده خیلی زود آسیب خواهند دید. انتخاب درست تزریق چربی، اهمیت بسیار زیادی دارد. چرا که اگر این چربی بیش از حد به خطوط چهره تزریق شود، خون رسانی به سلول های چربی در نقطه جدید کافی نخواهد بود و این سلول ها در آستانه مرگ قرار خواهند گرفت.

اگر هم میزان چربی تزریق شده کمتر از میزان مورد نیاز فرد باشد، این تزریق سودمند نخواهد بود. پس اهمیت بسیار زیادی دارد که این کار را حتما نزد یک پزشک باتجربه و ماهر انجام دهید.

عکس تزریق ژل

عوارض تزریق ژل یا چربی برای خط خنده بسیار کم است. عوارضی که به دنبال تزریق ژل در بدن و صورت دیده می شود نیز شامل تورم و کبودی خواهد بود که با سرعت کمی برطرف می شود.

واکنش های آلرژیک در ردیف عارضه های ثانویه تزریق ژل قرار دارند اما به ندرت مشاهده می شوند و در صورت استاندارد بودن ژل ها نباید از این بابت نگرانی داشت.

ماندگاری تزریق ژل یا چربی برای خط خنده

به طور معمول تزریق چربی برای خط خنده از شش تا نه ماه پس از اولین تزریق انجام شده، نیاز به تمدید مجدد دارد. بعد از آن افراد می توانند حدودا هر دو سال یکبار این کار را تکرار کنند تا به دائمی شدن اثرات مد نظر در زیبایی صورت خود کمک کنند.

مدت زمان ماندگاری ژل ها نیز با توجه به نوعی که مورد استفاده قرار می گیرند متفاوت خواهد بود.

استفاده از ژل های ماندگار و استاندار میزان اثربخشی آن ها را نیز افزایش می دهد. معمولا در تزریق ژل برای خط خنده می توان انتظار نه ماه ماندگاری را داشت و سپس باید به انجام تزریقات مجدد روی آورد.

البته باید در این مورد بین دو تزریق، حداقل 4 تا 6 ماه صبر کرد. به طور کلی میزان ماندگاری ژل ها و چربی روی صورت، به چند عامل مهم بستگی دارد.

اول اینکه سوخت و ساز هر بدن، متفاوت با دیگری است و در بعضی از افراد ژل و یا چربی، زودتر جذب خواهد شد و این جذب در بعضی از افراد دیگر، دیرتر اتفاق خواهد افتاد. علاوه بر این، میزان مراقبت های افراد از نتایج تزریق نیز نقش موثری در دوام و ماندگاری نتایج این کار خواهد داشت.

گلوله گلوله شدن در تزریق ژل یا چربی برای خط خنده

یکی از نکات بسیار با اهمیت در انجام این تزریقات به کار بردن یک تکنیک درست در تزریق می باشد. افراد باید برای انجام این فرآیند های زیبایی حتما به کلینیک های معتبر و متخصصین پوست و مو مراجعه کنند تا بتوانند از ایجاد چنین عارضه هایی جلوگیری نمایند.

گلوله گلوله شدن در تزریق ژل یا چربی برای خط خنده هنگامی اتفاق می افتد که تزریق با یک تکنیک غیرحرفه ای انجام شود و به تبع آن سایر موارد مانند برجای ماندن جای سوزن های تزریق شده بر روی پوست نیز می تواند قابل مشاهده باشد.

در صورتی که این تزریق توسط متخصص پوست که دارای مهارت کافی در این زمینه است انجام می گیرد، بدون شک رضایت بیمار بسیار بالا خواهد بود و نتایج دلخواه خود را بدست خواهد آورد.

اقدامات لازم پس از تزریق ژل یا چربی برای خط خنده

فرد باید پس از انجام این تزریق از یک رژیم غذایی سالم پیروی کند. برای مثال نمک کمتری استفاده نماید تا احتمال تورم را به حداقل برساند. بعد از انجام این تزریق سر نباید در حالت پایین قرار گیرد و بهتر است با استفاده از کمپرس سرد و گرم میزان کبودی یا تورمات احتمالی را کاهش داد.

در هر دو نوع متفاوت از تزریق، اهمیت زیادی دارد که فرد از فشار وارد کردن به نقطه انجام تزریق خودداری کند. ژل ها و چربی در اولین روزهای پس از تزریق هنوز به ثبات کافی نرسیده اند و در صورت مواجه شدن با فشار زیاد، احتمال جابجایی آن ها نیز وجود دارد.

جابجایی آنها، نتایج ناامید کننده ای برای فرد به وجود خواهد آورد. همچنین مهم است که افراد تا چند روز پس از انجام تزریق، فعالیت های سنگین ورزشی را ترک کنند و همچنین به سراغ مصرف الکل و سیگار نروند.

محدودیت سنی تزریق ژل یا چربی برای خط خنده

تزریق ژل یا چربی برای خط خنده برای افراد با محدودیت سنی خاصی روبرو نیست. به طور معمول افرادی که سنی بالاتر از سی سال دارند به این اقدامات روی می آورند تا بر اثرات ناشی از شکسته شدن بافت های زیر سطح پوست غلبه کنند و بر زیبایی صورت بیفزایند.

البته باید توجه داشت که افراد مسن برای انجام این تزریقات باید از نظر شرایط پزشکی کاملا چکاپ شوند تا مشکلی برایشان به وجود نیاید.

نتایج حاصل از تزریق ژل یا چربی برای خط خنده

نتایجی که از تزریق ژل و چربی در ناحیه خط لبخند مشاهده می شود، پس از انجام این فرآیند زیبایی قابل مشاهده است. افراد می توانند با خطوط موجود بر روی صورت خود خداحافظی کرده و یک چهره جوان و شاداب داشته باشند.

فراموش نکنید که باید برای بدست آوردن نتایجی مطلوب و رضایت بخش از تزریق ژل یا چربی برای خط خنده به مراکز زیبایی شناخته شده مراجعه نمایید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق ژل مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *