تزریق ژل

تزریق ژل در دوران بارداری مجاز است؟

تزریق ژل در دوران بارداری مجاز است؟

تزریق ژل در دوران بارداری 

بارداری با فهرست کار هایی آغاز می شود که شما باید از انجام آن ها فاصله بگیرید. یکی از این فعالیت ها، تزریق ژل و به طور کلی پشت سر گذاشتن فرآیند های غیرضروری مربوط به زیبایی است.

تزریق ژل در دوران بارداری مجاز است؟دوران بارداری، حساسیت های خاص خودش را دارد. در این دوران خاص از زندگی، شما باید سلامتی جنین را در اولویت قرار بدهید و از همه فعالیت های غیرضروری اجتناب کنید.

دریافت تخفیف نقدی تزریق ژل کلینیک رز + مشاوره رایگان

شما از ابتدای این دوران زیر نظر پزشک قرار می گیرید و دکتر تزریق ژل شما را توجیه می کند که نباید به هیچ وجه سراغ فعالیت هایی بروید که حتی با درصد بسیار پایین، ممکن است برای سلامت فرزند شما خطرآفرین باشند.

هنوز هیچ تحقیق مشخصی درباره تاثیرات منفی تزریق ژل برای جنین در دوران بارداری وجود ندارد اما از آن جایی که این تزریق، چندان ضروری نیست و محدودیت زمانی خاصی ندارد، بهتر است مادران دست به هیچ ریسکی نزنند و چنین کاری را در این دوره خاص از زندگی خود انجام ندهند.

اگر در دوران حاملگی قصد انجام یک تزریق برای به دست آوردن چهره ای جذاب تر را دارید، بهتر است برای مدتی صبر کنید. شما دیر یا زود می توانید با تزریق ژل به ظاهر مطلوب خود برسید اما بهتر است این کار را زمانی انجام بدهید که هیچ نوع ریسک و نگرانی برای شما وجود نداشته باشد.

تزریق ژل در دوران بارداری مجاز است؟متقاضیان تزریق ژل در بارداری

افراد متقاضی تزریق فیلر ها در دوران بارداری، به طور معمول مادرانی هستند که در این دوره سخت، از وضعیت چهره خود رضایت ندارند.

حاملگی دوران بسیار سختی به شمار می رود ممکن است خستگی این دوران، روی چهره شما تاثیر منفی داشته باشد. خیلی از مادرها، دوست دارند در لحظات تولد فرزند، چهره ای زیبا و بدون نقص داشته باشند و کاملا جوان به نظر برسند. این افراد علاقه دارند که فرزندشان پس از تولد، چهره ای جذاب تر از آن ها ببیند.

این افراد معمولا متقاضی تزریق ژل در بارداری هستند اما به محض مراجعه به پزشک، متوجه می شوند که نباید چنین فعالیتی را پشت سر بگذارند. پزشک متخصص که تعهد کاری کافی را داشته باشد، هرگز چنین مسئولیت خطرناک و چنین ریسکی را قبول نمی کند و زیر بار آن نمی رود.

چرا تزریق ژل در دوران بارداری انجام نمی شود ؟

به طور کلی تا امروز، هیچ سند مشخصی درباره خطرآفرین بودن تزریق ژل برای مادران باردار و فرزند آن ها منتشر نشده است. همان طور که می دانید تزریق فیلر ها، یک فرآیند بسیار امن با ریسک پایین است و به ندرت پیش می آید که کوچک ترین مشکلی برای افراد ایجاد کند.

از آن جایی که میزان فیلر تزریقی در جریان این فرآیند چندان زیاد نیست، احتمال بسیار کمی دارد که تزریق ژل در دوران بارداری برای مادر و فرزند خطرناک باشد. همچنین در این فرآیند از بی حسی موضعی نیز استفاده می شود. میزان این بی حسی نیز آنقدر پایین است که احتمال بروز مشکل را به حداقل می رساند.

با این وجود، تزریق فیلر ها در دوران حاملگی، یک انتخاب ایده آل به شمار نمی رود. چرا که هیچ پزشکی مسئولیت سنگین این کار را نمی پذیرد. وقتی در دوران بارداری تصمیم به انجام یک فعالیت سنگین یا حتی سبک زیبایی می گیرید، پزشک به شما توصیه می کند که این کار را به آینده موکول کنید.

شاید درصد خطر در چنین فرآیندی، بسیار پایین باشد اما اگر  حتی یک درصد نیز ریسک برای سلامتی فرزند شما وجود داشته باشد، منطقی نیست که بخواهید دست به چنین ریسکی بزنید و برای خود و افراد نزدیک خود، نگرانی و تشویش به وجود بیاورید.

خطرات احتمالی تزریق ژل در دوران بارداری

در درجه اول باید به این موضوع توجه کنید که فیلر ها نیز انواع مختلفی دارند و میان آن ها، تفاوت های چشمگیری دیده می شود. برای مثال فیلر هایی که از جنس هیالورونیک اسید هستند، برای شما امن تر و مطمئن تر به نظر می رسند. چرا که این ماده به طور طبیعی در بدن شما نیز وجود دارد.

بر خلاف تزریق بوتاکس که در دوران بارداری بسیار خطرناک خواهد بود، تزریق ژل فعالیتی به مراتب کم خطر تر به نظر می رسد اما این موضوع دلیل نمی شود که شما در دوران حاملگی، به سراغ انجام چنین فعالیتی بروید.

حقیقت آن است که بدن شما در دوران بارداری، از ثبات کافی برخوردار نیست. در واقع شما هیچوقت نمی دانید که بدن، چه واکنشی به انواع تزریق ها نشان خواهد داد.

به همین خاطر ممکن است تزریق فیلر، یک شوک بزرگ برای بدن شما ایجاد کند و در نگران کننده ترین حالت، سلامتی فرزند شما را از بین ببرد. شما در چنین وضعیتی، همواره باید بدترین حالت ممکن را در نظر داشته باشید و از انجام فعالیت هایی از این دست، خودداری کنید.

تزریقِ ژل در دوران شیردهی

از آن جایی که فعالیتی مثل تزریق ژل، محدودیت زمانی و سنی ویژه ای ندارد، شما می توانید کمی صبر کنید و پس از دوران بارداری، این کار را انجام بدهید اما سوال اینجاست که در چه زمانی پس از پایان حاملگی، باید به سراغ تزریق فیلر رفت ؟

در اولین ماه های پس از پایان بارداری، شما مشغول شیردهی به فرزند خود هستید و هر نوع تزریقی، ممکن است روی این مسئله تاثیر منفی داشته باشد.

بهتر است شما در دوران شیردهی، روتین عادی زندگی خود را حفظ کنید و همچنان از انجام فعالیت های زیبایی فاصله بگیرید. در واقع اگر شما در دوران حاملگی قصد انجام تزریق فیلر را دارید، بهتر است نه تنها تا پایان این دوران، بلکه تا پایان دوران شیر دادن به فرزند خود صبر کنید تا این شیر، تحت تاثیر مواد خارجی قرار نگیرد.

البته احتمال بروز چنین وضعیتی بسیار کم است اما همان طور که گفته شد، بهتر است در این دوران دست به هیچ نوع ریسکی نزنید.

جایگزین های تزریق ژل در دوران بارداری

البته که تزریق ژل، می توانید چهره ای جوان تر و جذاب تر برای شما ایجاد کند اما در دوران حاملگی، این تنها راه رسیدن به چهره ای شاداب نیست. شما می توانید در این دوران به سراغ راهکار های جایگزین بروید و پس از پایان حاملگی و دوران شیر دادن به فرزند، این فعالیت را پشت سر بگذارید اما این راهکار ها چه چیزهایی هستند؟

  1. به اندازه کافی استراحت کنید و در طول شبانه روز، به اندازه کافی بخوابید. خواب کافی یکی از عوامل بسیار مهم برای داشتن پوستی سالم و زیبا به شمار می رود.
  2. از ترکیب پودر دارچین و روغن نعنا برای حجم بخشیدن به لب های خود استفاده کنید. اجازه بدهید که این ترکیب هر روز به مدت 3 دقیقه روی لب های شما باقی بماند.
  3. ورزش های سبکی انجام بدهید که روی پوست شما تاثیر مثبتی دارند و موجب سفت شدن پوست می شوند.
  4. یک برنامه غذایی کاملا متعادل را برای خود در نظر بگیرید. شما باید در این برنامه مقدار زیادی مواد مغذی مصرف کنید. برای تولید کلاژن بیشتر در پوست مصرف ویتامین سی نیز بسیار مفید خواهد بود. کلاژن نقش مهمی در بازسازی پوست شما ایفا می کند.
  5. حتما در طول روز مقدار زیادی آب بنوشید. وجود آب در بدن، به پوست شما طراوت می بخشد. همچنین اهمیت زیادی دارد که تا حد امکان، از مصرف کافئین خودداری کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *