تزریق ژل

تزریق ژل ضد چروک و مزایای آن

تزریق ژل ضد چروک و مزایای آن

تزریق ژل ضد چروک

تزریق ژل ضد چروک یک روش موثر و کاربردی جهت از بین بردن چروک های صورت و بدن می باشد که علاوه بر زیبایی ظاهری که برای پوست شما به ارمغان می اورد دارای مزایای مطلوبی نیز هست.

دریافت تخفیف نقدی تزریق ژل کلینیک رز + مشاوره رایگان

از این رو روش تزریق ژل ضد چرک طرفدارانت زیادی دارد که با آگاهی از نوع و روش تزریق اقدام به استفاده از آن می کنند تا نتایج دلخواه را بر روی پوست خود مشاهده کنند.

تزریق ژل ضد چروک

 

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

 

با پیر شدن پوست، کلاژن که کمک بزرگی برای شکل دهی به پوست می کند از بین می رود و بدین ترتیب چین و چروک های موجود بر روی پوست به شکل عمیق و گسترده تر دیده می شوند.

عوامل مختلفی می توانند موجب چروک شدن پوست شوند که مهم ترین آنها شامل آلودگی هوا، سیگار کشیدن و استرس می باشد. با از دست رفتن حجم صورت، گونه ها به طور کلی به شکل افتاده در می آیند بنابراین با استفاده از تزریق ژل ضد چروک می توان پوستی صاف و شفاف را به فرد بازگرداند.

تزریق ژل ضد چروک

در مواردی که بر روی پوست صورت چروک های عمیق ایجاد شده باشد می توان با استفاده از روش های غیر جراحی چروک های عمیق پوست را برطرف کرد. یکی از روش های غیر جراحی که به منظور رفع چروک های پوستی مورد استفاده قرار می گیرد تزریق ژل ضد چروک می باشد.

برای تزریق ژل ضد چروک افراد بالغی که در امتداد خط ابروی خود و همین طور اطراف لب ها و چشم علائم پیری را مشاهده می کنند و افراد بزرگسالی که از نظر وضعیت جسمانی در سلامت کامل به سر می برند می توانند از کاربردهای تزریق ژل بهره مند شوند. معمولا بیشتر افرادی که این تزریق را پشت سر میگذارند، بیشتر از 35 سال سن دارند.

چرا که بعید است قبل از این  سن، خطوط چندان عمیقی روی چهره افراد ظاهر شود. البته ممکن است افراد جوان تر نیز برای اضافه کردن جذابیت بیشتر به چهره خود، این کار را انجام بدهند اما به طور کلی بهتر است برای تزریق ژل به صورت، عجله زیادی اتفاق بیفتد. ژل های تزریقی با اضافه کردن حجم صورت، چین و چروک ها را تا حدودی زیادی محو می کنند.

البته این محو شدن همیشگی نیست و پس از جذب شدن بخشی از ژل ها در بدن، پس از چند ماه آثار چین و چروک دوباره ظاهر خواهد شد و افراد در صورت تمایل، می توانند این تزریق را دوباره تکرار کنند.

مزایای تزریق ژل ضد چروک

از مهم ترین مزیت های تزریق ژل ضد چروک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. تزریق ژل روشی غیر تهاجمی می باشد که دوره ی بهبودی آن کوتاه است و افراد می توانند پس از تزریق ژل فعالیت های روزمره خود را به راحتی انجام دهند.
  2. با کاهش میزان چین و چروک های پوستی فرد چهره ای جذاب و زیباتر خواهد داشت.
  3. با پر شدن حجم از دست رفته صورت با استفاده از تزریق ژل فرد صورتی نرم و جوان خواهد داشت.
  4. نتایج تزریق ژل به صورت، طبیعی است و به هیچ وجه مصنوعی به نظر نمی رسد. افرادی که برای اولین بار با شما برخورد می کنند، هرگز متوجه نمی شوند که شما چنین تزریقی را انجام داده اید و تصور می کنند که صورت شما به طور طبیعی چنین حجمی دارد.
  5. با بهبود شرایط ظاهری و رسیدن به حالت مطلوب، فرد اعتماد به نفس بیشتری در برقراری روابط شخصی و اجتماعی خواهد داشت. بالا بردن میزان اعتماد به نفس فرد، یکی از اهداف کلیدی در بسیاری از عمل های زیبایی به شمار می رود.
  6. تزریق ژل به صورت، باعث ارتقا کیفیت پوست نیز می شود. به ویژه اگر از فیلرهایی از جنس هیالورونیک اسید استفاده کنید، از آن جایی که در بدن هیالورونیک اسید به صورت طبیعی نیز وجود دارد، پوست شما واکنش خوبی به این اتفاق نشان می دهد و کاملا تقویت می شود.
  7. یکی دیگر از مزیت های مهم تزریق ژل به صورت، در این موضوع خلاصه می شود که ژل تزریقی می تواند بسیاری از آثار زخم روی چهره را نیز از بین ببرد. این کار حالتی صاف و یکدست به پوست شما خواهد بخشید.

نحوه تزریق ژل ضد چروک بدین صورت است که این عمل به صورت سرپایی و با استفاده از بی حسی موضعی در مطب پزشک انجام می شود و با توجه به میزان تزریق بین 15 تا 20 دقیقه زمان نیاز دارد.

افرادی که ژل های غیر حیوانی مثل جوودرم، رستیلین و یا رادیسه را انتخاب می کنند، معمولا نیازی به انجام تست آلرژی نیز ندارند. چرا که بدن واکنشی آلرژیک به این فیلرها نخواهد داشت.

با این وجود اگر افراد احساس کنند که ممکن است در معرض آلرژی به فیلرها باشند، پزشک قبل از انجام تزریق نهایی، تست آلرژی را برای آن ها انجام خواهد داد.

هیالورونیک اسید مهم ترین گلیکوز آمینو گلیکان (یک قند طبیعی) در پوست می باشد که موجب انعطاف پذیری و قوام پوست می شود. وقتی این ماده به زیر پوست تزریق می گردد موجب حجیم شدن، نرم و هیدراته (آبدار) شدن پوست می شود.

علاوه بر این هیالورونیک در رشد سلولی، عملکرد گیرنده های غشایی و چسبندگی نیز نقش مهمی دارد.

زمانی که سن افراد بالا می رود هیالورونیک اسید موجود در پوست از بین می رود و موجب می شود تا چین و چروک های پوستی بر روی صورت نمایان شود.

این مزایا موجب شده است تا هیالورونیک اسید به عنوان یک پرکننده پوستی مرغوب برای تزریق ژل مطرح شود و مورد استفاده قرار گیرد.

امروزه افراد زیادی، این ژل را برای تزریق روی صورت خود انتخاب می کنند و نتایج خوبی نیز از آن به دست می آورند. تزریق این ژل، یک روش بسیار امن برای کاهش چین و چروک صورت به شمار می رود و با وجود غیر تهاجمی بودن، فرد را به ظاهر دلخواه خود می رساند.

تزریق ژل ضد چروک عوارض جانبی خاصی را ایجاد نمی کند فقط ممکن است پس از تزریق تورم خفیف، کبودی، قرمزی و درد خفیف ایجاد شود که در مدت زمان کوتاهی بین یک یا چند روز با استفاده از کمپرس سرد و داروهای ضد التهاب از بین می روند. به طور کلی عوارض جانبی ناشی از تزریق فیلر، اصلا ماندگار نیستند و خیلی زود از بین می روند.

اگر به هر دلیلی این علائم برای مدت زیادی روی صورت شما باقی ماندند و یا اینکه برای شما ایجاد درد شدید، تورم شدید و خونریزی کردند، باید به سرعت با پزشک خود تماس بگیرید.

این عوارض معمولا تنها در شرایطی به مرحله حاد می رسند که تزریق، در وضعیتی غیر استاندارد صورت گرفته باشد و از ژل های استاندارد برای این کار استفاده نشده باشد.

میزان ماندگاری تزریق ژل ضد چروک با توجه به نوع ژل و میزان تزریق ژل متفاوت می باشد.

مدت ماندگاری ژل تزریقی بین 6 تا 18 ماه متغیر است. مهم ترین مزیت ژل های تزریقی جدید نسبت به ژل های قدیمی این است که ژل های مرغوب جدید عوارض ژل های قدیمی را به صفر رسانده اند و امکان تغییر فرم حجم سازی را برای افراد امکان پذیر می کنند.

میزان دقیق ماندگاری ژل ها در هر فرد، به ویژگی های ظاهری و متابولیکی خود آن فرد اختصاص دارد.

پس هیچ دلیلی وجود ندارد که ژل، به صورت یکسان تا یک زمان مشخص در چهره دو فرد متفاوت باقی بماند. طبیعتا بعضی از افراد زودتر آن را از دست می دهند و بعضی های دیگر، مدت بیشتری می توانند از اثرات ژل روی صورت خود بهره ببرند.

با این وجود برای همه افراد این امکان وجود دارد که پس از چند ماه صبر، بار دیگر تزریق ژل را انجام بدهد. این کار معمولا برای دو بار در هر سال توصیه می شود. البته به شرطی که بین این دو تزریق، فاصله کافی وجود داشته باشد.

موارد مورد توجه در تزریق ژل ضد چروک

برای درمان چروک پوست با استفاده از روش تزریق ژل توصیه می شود به ” بهترین کلینیک تزریق ژل ” که در این زمینه از تجربه کافی برخوردار هستند مراجعه کنید تا این روش درمانی به بهترین نحو انجام گیرد و بتوانید به نتیجه مطلوب خود دست پیدا کنید.

حرکت عضلات صورت به هنگام خندیدن موجب ایجاد چین و چروک در پوست صورت شده و چروک هایی را ایجاد می کند که با نام خط خنده شناخته می شود.

با گذشت زمان و افزایش سن چروک های پوست که به شکل عمیق تر دیده می شود موجب کاهش جوانی و زیبایی افراد می گردد. چین و چروک های پوست موجب می شود تا فرد مسن تر از سن واقعی خود به نظر برسد و در کاهش اعتماد به نفس افراد نقش مهمی را ایفا می کند.

با آغاز روند پیری پوست، درم ترکیبات اصلی خود را که شامل کلاژن، الاستین و هیالورونیک اسید می باشد از دست می دهد.

کلاژن یک پروتئین مهم حفاظتی برای پوست به شمار می رود. الاستین موجب می شود تا پوست مقاومت بالایی در برابر چین و چروک داشته باشد و پوست سفتی خود را حفظ می کند. اسید هیالورونیک آب پوست را حفظ می کند و از این طریق موجب فرم دهی پوست می شود.

ژل به عنوان ماده ای اثر بخش که از ترکیب اسید هیالورونیک تشکیل شده است روش درمانی موثر برای از بین بردن چین و چروک های پوستی می باشد.

با توجه به این که اسید هیالورونیک به شکل طبیعی در بدن افراد وجود دارد، استفاده از روش تزریق ژل ضد چروک نیازی به تست حساسیت قبل از درمان ندارد زیرا با گذشت زمان به طور طبیعی در بدن فرد جذب می شود.

روش تزریق ژل بدین صورت می باشد که پس از تشخیص پزشک برای انتخاب نوع ژل مقادیر کمی از ژل بطور مستقیم با استفاده از یک سوزن بسیار ریز به پوست تزریق می شود. پس از تمیز کردن ناحیه مورد نظر برای تزریق ژل از کرم های بی حس کننده جهت کاهش درد و ناراحتی بیمار استفاده می شود.

در ارتباط با هزینه تزریق ژل ضد چروک می توان گفت که میزان هزینه این روش درمانی با توجه به نوع ژل و تعداد جلسات درمانی تعیین می شود.

افرادی که روی صورت خود چین و چروک عمیقی دارند، می توانند با تزریق ژل ها این علائم را برای مدتی به طور کامل از بین ببرند. این افراد البته باید شرایط لازم برای تزریق ژل را نیز داشته باشند. در درجه اول، اهمیت زیادی دارد که آن ها از سلامتی عمومی قابل قبولی برخوردار باشند.

افرادی که دچار انواع بیماری های مزمن خونی هستند، افرادی که با دیابت حاد دست و پنجه نرم می کنند، افرادی که آلرژی بسیار شدید دارند و افرادی که دچار مشکلات و بیماری های عصبی هستند، گزینه های مناسبی برای تزریق ژل به شمار نمی روند.

همچنین افرادی که دائما سیگار و الکل مصرف می کنند. بهتر است به سراغ تزریق ژل نروند. این فرآیند برای افرادی که از سلامتی برخوردار هستند و همچنین انتظاری معقول از نتیجه نهایی کار دارند، یک راه حل بسیار ایده آل خواهد بود.

سن مشخصی که بتوان از روش تزریق ژل ضد چروک استفاده کرد وجود ندارد و تنها الزام آن این است که فرد باید بالغ باشد که بتواند از مزایای این روش درمانی بهره مند شود. مهم ترین کارایی تزریق ژل برای رفع چین و چروک های پوستی شامل موارد زیر می باشد:

  1. از بین بردن خط خنده
  2. از بین بردن خط اخم
  3. از بین بردن چین و چروک اطراف لب ( خطوطی که از طرف لب به سمت پایین و چانه می رود.)

پس از تزریق ژل، تمیز نگه داشتن محل تزریق، پرهیز از فشار آوردن و خوابیدن روی آن ، پرهیز از لمس کردن منطقه انجام تزریق و جلوگیری از قرار گرفتن این نقطه از بدن در معرض حرارت بیش از حد، به بهبود نتایج نهایی کمک خواهند کرد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق ژل مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *