کاشت ابرو
موضوعات داغ

کاشت ابرو با روش fut و عوارض پیوند ابرو به روش fut

کاشت ابرو با روش fut

پیوند ابرو با روش اف یو تی چیست؟ مقاله امروز ” کلینیک پوست و مو رز” به پیوند ابرو با روش اف یو تی اختصاص دارد؛ با ما همراه باشید تا درباره نحوه کاشت کاشت ابرو، مزایا و معایب، کیفیت واحدهای فولیکولی و سایر موارد مربوط به روش اف یو تی، اطلاعات بیشتری بدست بیاورید.

ابروها ساختار صورت را تکمیل می‌کنند و یکی از خواسته‌های هر فرد این است که ابروهای خوش فرم تر و پرتری داشته باشد. روش‌های زیادی برای بهتر نشان دادن ظاهر ابروها وجود دارد، مانند تاتوی ابرو و میکروبلیدینگ که نتایج حاصل از این روش‌ها خیلی زود از بین می‌روند و اصلا طبیعی به نظر نمی‌رسند.

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده فایل های پزشکی صوتی و متنی در ایران )

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت ابرو + مشاوره رایگان

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید

خیلی از مراجعه کننده‌ها بجای استفاده از روش‌هایی که نتایج ماندگاری را به دنبال ندارند، از موهای خودشان برای برطرف کردن نواقص ابروهایشان استفاده می‌کنند. امروزه پیوند ابرو، طرفداران زیادی پیدا کرده است زیرا فرد می‌تواند برای همیشه از شر ابروهای کم پشت و سایر نواقص ابروهایش راحت شود.

 کاشت ابرو با روش FUT
پیوند ابرو با روش FUT در کلینیک رز

نحوه کاشت ابرو با روش FUT

پیوند ابرو دارای سابقه طولانی مدتی می‌باشد و سالیان سال است که از این اقدام برای افزایش تراکم موهای سر و رفع کچلی استفاده‌های بسیار زیادی می‌شود. به همین علت از گذشته تا به امروز روش‌ها و متدهای بسیار متنوع و متعددی برای این اقدام موجود می‌باشد.

اما امروزه تنها تعداد محدودی از روش‌های کاشت مورد استفاده قرار می‌گیرند و مورد تایید سازمان‌های درمان و پزشکان متخصص می‌باشد. به طور کلی روش‌هایی که برای کاشت مورد استفاده قرار می‌گیرند، شامل دو دسته هستند، روش‌های قدیمی و روش‌های نوین.

از جمله روش‌های قدیمی که تا کنون توسط هزاران نفر در سراسر دنیا مورد استفاده قرار گرفته است، روش اف یو تی می‌باشد. این روش نسبت به روش های دیگر کاشت دارای تفاوت‌هایی در مراحل برداشت مو و فولیکول‌ها دارد و نسبت به آن‌ها کمی تهاجمی تر محسوب می‌شود.

برای شروع به کار در این روش پیوند ابرو، پزشک برای این که شخص در حین انجام عمل دچار احساس درد و ناراحتی در نواحی هدف نشود، از یک داروی بی‌حس کننده موضعی استفاده کرده و آن را به فرد تزریق می‌نماید.

پیوند ابرو با روش اف یو تی شامل استخراج واحدهای فولیکولی می‌شود که بطور طبیعی شامل 1 الی 4 تار مو می‌شوند. این واحدهای فولیکولی بصورت نوار خطی از سر متقاضی جدا می‌شوند که در اکثر موارد، فولیکول های اهدایی در پشت سر فرد قرار دارند.

برای برداشت نوار باریک از ناحیه بانک مو، پزشک متخصص با استفاده از یک تیغ جراحی، یک قطعه نوار که ضخامت آن تنها چند میلی متر و طول آن چند سانتی متر است را برداشت می‌کند و ناحیه‌ای که نوار از آن برداشت شده را به دقت بخیه میزند.

سپس نوار برداشت شده را با استفاده از میکروسکوپ، به قسمت های کوچک‌تر تقسیم می‌کند به طوری که در هر قسمت تنها یک یا دو فولیکول مو باقی بماند. از سوزن های کوچک برای جدا کردن واحدهای فولیکولی از یکدیگر استفاده می‌شود. فولیکول‌ها برای کاشت در ناحیه ابرو آماده می‌شوند و هنگام کاشت به ریشه‌های فولیکول‌ها توجه زیادی می‌شود تا بتوان شاهد نتایج بهتری از پیوند ابرو بود.

سپس پزشک در نواحی مورد نیاز ابروها، سوارخ‌ها و منافذی را با استفاده از سوزن ایجاد می‌کند تا بستر مناسبی برای کاشت فولیکول‌های مو فراهم شود. سپس گرافت‌ها را با دقت و هدفمندی در داخل سوراخ‌ها قرار می‌دهد.

جهت کاشت فولیکول‌ها، شبیه به ابروهای طبیعی خود متقاضی است زیرا هدف این است که ابروها در عین طبیعی به نظر رسیدن، پرپشت تر از قبل هم بشوند. متخصص تمام تلاش خود را می‌کند تا جای اسکارها در روی سر فرد کمتر مشخص بشوند.

اگر هنگام بخیه زدن از تکنیک پیشرفته‌ای استفاده بشود، موهای سر روی همین اسکارها شروع به رشد می‌کنند تا در نهایت جای تمام اسکارها با موها پوشانده بشوند. از طرفی دیگر، سایز برش سر در پیوند ابرو با روش اف یو تی بسیار کوچک است و به سرعت توسط موها پوشانده می‌شود و زیبا جو نباید نگران بخیه و اسکارهای روی سرش باشد.

مزایای کاشت ابرو با روش FUT

1- یکی از مهم‌ترین مزایای پیوند ابرو با روش اف یو تی نسبت به روش FIT این است که تعداد زیادی از واحدهای فولیکولی طی یک جلسه در ابروهای فرد کاشته می‌شوند.

2- در ایمپلنت ابرو با روش اف یو تی می‌توان از 2000 واحد فولیکولی در ناحیه ابروها استفاده کرد. البته میزان و تعداد کاشت فولیکول‌های مو بستگی به طرح شخص و همچنین دارا بودن شرایط مناسب جهت برداشت مو و فولیکول‌ها دارد.

3- در یک جلسه از پیوند ابرو با روش اف یو تی، حتی می‌توان تعداد 5000 واحد فولیکولی را از سر مراجعه کننده استخراج کرد. برای زیبا جویانی که نیاز به واحدهای فولیکولی زیادی دارند، استفاده از روش اف یو تی برای کاشت ابرو می‌تواند بسیار مفیدتر از سایر روش‌ها باشد.

4- استفاده از روش اف یو تی برای ایمپلنت ابرو از نظر اقتصادی هم مقرون به صرفه است. این روش نسبت به روش های موقتی و زود گذر که تنها چند روز یا چند ماه دوام می‌آورند بسیار بهینه‌تر می‌باشد و نیاز به تکرار دوباره عمل نمی‌باشد و تمامی آثار و نتایج آن به طور دائمی برای شخص باقی خواهد ماند. لذا تنها یک بار هزینه کردن برای دست یابی به نتیجه ایده آل و ماندگار کافی است.

5- پیوند ابرو با روش اف یو تی به جلسات منظم نیازی ندارد و در اکثر متقاضیان در یک جلسه انجام می‌شود.

6- با استفاده از این روش می‌توان تمامی نواقص موجود در ناحیه ابروها مانند مشکلاتی از قبیل عدم تقارن ابروها را به طور کامل رفع کرد و ابروهای یکدست و زیبا را بدست آورد.

7- تمامی نتایج و تاثیراتی که در انجام این روش بدست می‌آید طبیعی بوده و هیچ تفاوتی بین موهای کاشته شده و موهای قبلی نخواهد بود. زیرا موهای کاشته شده در تمامی ویژگی‌ها مثل رنگ، قطر مو، جهت و زاویه با دیگر موهای ابرو هماهنگ خواهند بود.

8- داشتن ابروهایی پرپشت و کلفت باعث افزایش جذابیت و زیبایی چهره شخص می‌شود و علاوه بر آن می‌تواند چهره شخص را تا چندین سال جوان‌تر نیز نشان داد.

مقایسه کیفیت واحدهای فولیکولی اسخراج شده در روش های FUT و FIT

به طور کلی برداشت فولیکول های مو بین دو روش FUT و FIT تفاوت های عمده ای وجود دارد و به کلی دارای متد‌های متفاوتی می‌باشند. در روش اف یو تی همان طور که می‌دانید پزشک با استفاده از تیغ جراحی یک نوار باریک از پوست ناحیه بانک مو برداشت می‌کند و سپس آن را به قسمت‌های کوچکتر تبدیل می‌نماید و محل برداشت را بخیه میزند.

اما در روش اف ای تی پزشک با استفاده از یک پانچ اقدام به برداشت فولیکول های مو از ناحیه بانک مو یا ناحیه اهدا کننده می‌کند. نکته قابل توجه این است که در این روش به هیچی وجه از تیغ جراحی و بخیه استفاده نخواهد شد.

فولیکول هایی که با استفاده از پانچ مخصوص برداشته می‌شود نیز طی فرایندی آماده کاشت در ناحیه ابرو می‌شوند. در واقع در روش های FUT و FIT، هر کدام از متدهای مختلفی برای کاشت فولیکول ها در ابرو استفاده می‌کنند و هر کدام خصوصیات منحصر به فردی دارند. در پیوند ابرو به روش اف یو تی سایز فولیکول های استخراج شده، بزرگتر از فولیکول های روش اف ای تی است.

اگر تکنیک مورد استفاده در روش FIT خوب و کاربردی باشد، طول برش عرضی برای استخراج فولیکول ها هم بسیار کمتر می‌شود؛ به عبارت دیگر در هر دو روش از پیوند ابرو، می‌توان فولیکول هایی را با کیفیت بالا استخراج کرد.

البته بعضی از متخصص‌ها بر این باورند که درصد آسیب به فولیکول ها در ایمپلنت ابرو به روش اف یو تی بسیار کمتر از روش FIT است و فولیکول های استخراج شده در روش اف ای تی بسیار شکننده تر و آسیب‌پذیرتر از فولیکول های استخراج شده با روش اف یو تی هستند.

عوارض کاشت ابرو با روش FUT
عوارض پیوند ابرو با روش FUT در سال 1400

عوارض کاشت ابرو با روش اف یو تی

بعضی از عوارض ها در هر دو روش از پیوند ابرو وجود دارند؛ مثل احتمال عفونت، خونریزی و ایجاد لخته‌های خونی کوچک در ابروها. سایر عوارض های مربوط به پیوند ابرو با روش اف یو تی عبارت است از :

1- ایجاد اسکار نواری در روی سر متقاضی: اسکار نواری که در اثر ایمپلنت ابرو به روش اف یو تی در روی سر زیبا جو به وجود می آید، با گذشت زمان ترمیم می‌شود و یا توسط موها پوشانده می‌شود.

2- بخیه‌های مشخص در روی سر زیبا جو : ظاهر غیر طبیعی بخیه‌ها به وضوح روی سر فرد دیده می‌شود و مهارت و تجربه متخصص می‌تواند این عارضه را تا حد زیادی کاهش بدهد.

3- تورم : در اطراف پیشانی و چشم‌ها ممکن است تورم به وجود بیاید که 1 الی 2 روز بعد رفع می‌شوند.

4- حساسیت و آلرژی : ممکن است فرد در نقاطی از سر که فولیکول ها استخراج شده‌اند و همچنین در ناحیه ابروهای خود، حساسیت و آلرژی خفیفی را احساس کند که معمولا به سرعت برطرف می‌شود.

5- درد : دردهایی که مراجعه کننده در قسمت سر و ابروهای خود احساس می‌کند را هم می‌توان با رعایت دستورالعمل های متخصص کاهش داد.

6- دوره چند روزه ریکاوری متقاضی : برای ترمیم بخیه‌ها و برطرف شدن هرگونه قرمزی در روی ابروها، لازم است زیبا جو چند روزی را استراحت کند.

7- ایجاد پوسته های زیاد در قسمت ابروها: ایجاد پوسته بخشی طبیعی از ایمپلنت ابرو است که فرد باید دستورات پزشک را در زمینه شستشو و مراقبت از ابروها بطور دقیق انجام بدهد.

با گذشت یک ماه از کاشت ابرو به روش FUT، زیبا جو می‌تواند شاهد چه نتایجی باشد؟

1- با گذشت یک ماه از کاشت ابرو به روش اف یو تی، باید تمام واحدهای فولیکولی کاشته شده در قسمت ابروها ریخته شده باشند. البته بعضی از واحدهای فولیکولی، در هفته اول شروع به ریزش می‌کنند ولی فولیکول های باقی مانده دیرتر شروع به ریزش می‌کنند و در طی چند هفته اول می‌ریزند. ریزش فولیکول های ابرو، بخشی طبیعی از فرآیند ایمپلنت ابروها است.

2- فرد می‌تواند شاهد بهبود و ترمیم اسکارهای روی سر خود باشد و از این به بعد هم باید از سر خود محافظت کند و طبق دستورات متخصص عمل نماید.

3- در بعضی از موارد هم ممکن است قرمزی روی کف سر ادامه پیدا کند. این مشکل تنها در برخی از افراد ممکن است ادامه پیدا کند که جای نگرانی نداشته و می‌توان با انجام برخی مراقبت‌ها به سادگی آن را رفع کرد.

4- با گذشت یک ماه، هیچگونه حساسیت و آلرژی در نقاط اهدا کننده و پذیرنده فولیکول باقی نمی‌ماند.

5- در موارد بسیار نادری، بعد از گذشت یک ماه سوزش ابروها ادامه پیدا می‌کند.

هزینه کاشت ابرو با روش FUT در ” کلینیک پوست و مو رز”

هزینه کاشت ابرو با روش اف یو تی بستگی به تعداد فولیکول های استخراج شده، حجم کار بر روی ابروهای فرد و مهارت و تجربه متخصص دارد و در هر فردی کاملا متفاوت با سایرین است.

پس به طور کلی نمی‌توان برای تمامی افراد متقاضی قیمت و هزینه یکسانی را تعیین کرد زیرا به عوامل و شرایط مختلف بستگی دارد. همچنین این نکته لازم به ذکر می‌باشد که از اعتماد به برخی افراد سودجو و بی‌تخصص در این زمینه که انجام این اقدام را با هزینه‌های بسیار پایین انجام می‌دهند خودداری نمایید و بر روی سلامتی خود ریسک نکنید.

لذا توصیه می‌شود سعی کنید همواره به دنبال بهترین کیفیت و خدمات باشید و در قبال آن نیز هزینه های منطقی بپردازید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پیوند ابرو به روش FUT و مشورت با متخصص، با شماره 02144067005 تماس حاصل فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *