کاشت ابرو
موضوعات داغ

سوالات متداول کاشت ابرو

سوالات متداول کاشت ابرو

ابرو‌ها عضو مهمی از اعضای صورت به حساب می‌آیند که نقش به سزایی در ظاهر و زیبایی صورت و افزایش اعتماد به نفس دارند و بدون آن‌ها صورت و چشم‌ها قالبی نخواهند داشت و زیبایی صورت به شدت کاهش خواهد یافت. زمانی که شما از داشتن این نعمت محروم شوید قطعا نیاز به انجام روش‌هایی مانند کاشت ابرو خواهید داشت که سوالات زیادی را در ذهن شما ایجاد خواهد کرد.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت ابرو + مشاوره رایگان

با وجود مشکلاتی همچون ریزش مو و افزایش تدریجی سن رشد موهای ابرو کاهش یافته و به دنبال آن ابروها کم پشت به نظر خواهند رسید؛ که نتیجه آن کاهش زیبایی و اعتماد به نفس خواهد بود.

می‌شود گفت ریزش ابرو و بروز اسکار روی ابرو با عمل کاشت قابل درمان هستند و به طور کامل رفع می‌شوند. امروزه با پیشرفت علم بیش از نود درصد عمل های ایمپلنت ابرو با موفقیت انجام می‌شوند که نشان می‌دهد یک راه حل مطمئن و کم خطر برای مقابله با ریزش ابروها است.به همین جهت امروزه عمل زیبایی پیوند ابرو بیش از پیش محبوبیت و طرفدار پیدا کرده و راه حل مناسبی برای افرادی که ابروهای کم پشت دارند و می‌خواهند ابروهای پرتراکم داشته باشند است.

کاشت ابرو چیست و چگونه انجام می شود؟
پیوند ابرو طبیعی چیست و چگونه انجام می شود؟

کاشت ابرو چیست و چگونه انجام می‌شود؟

در عمل زیبایی پیوند ابرو، از موهایی که در سر وجود دارند برای پیوند به ابرو استفاده می‌کنند؛ که این مو‌ها به دلیل این که طبیعی هستند می‌توانند به طور طبیعی و به صورت دائم رشد کنند؛ و زیبایی و جذابیت از دست رفته را دوباره برگردانند.

مزیت عمل زیبایی پیوند طبیعی ابرو نسبت به روش‌های پر هزینه و پر دردسر دیگر این است که هیچ گونه دردی نداشته و پس از گذشت مدت کم و به طور تقریبی 5 الی7 روز به طور کامل ترمیم می‌یابد. مدت زمان عمل زیبایی ایمپلنت ابرو بسته به تعداد موهایی که قرار است کاشته شوند دارد.

اما به طور معمول عمل زیبایی پیوند طبیعی ابرو به حداقل3 الی 4 ساعت زمان نیاز خواهد داشت و در مواردی دیده شده که به دلیل کاشت تعداد زیادی مو در ناحیه ابرو عمل زیبایی ایمپلنت ابرو تا 5 الی 6 ساعت هم طول کشیده است.

آیا موهای کاشته شده دقیقا مثل موهای ابرو رشد می‌کنند؟

در پاسخ باید گفت که در ماه‌های اولیه بعد از عمل جواب این سوال خیر است. چرا که موهای نواحی مختلف بدن فولیکول‌های متفاوتی دارند و سرعت رشد آن‌ها متفاوت است. این تفاوت‌ها باعث می‌شود تا موهای ناحیه‌ی کاشته شده کمی سریع تر رشد کنند و شکل کلی ابروی شما نا هماهنگ به نظر برسد.

در واقع می‌شود گفت شما باید ابروهای کاشته شده را تربیت کنید تا به طور یک دست رشد کنند. به همین منظور کوتاه کردن مرتب ابروها در ماه های اولیه‌ی بعد از عمل توصیه می‌شود. همچنین ممکن است زاویه‌ی رشد موهای کاشته شده کمی از حالت طبیعی انحراف داشته باشد. برای حل این مشکل می‌توانید از انواع ژل‌های آلوئه ورا، ژل مو، ژل ابرو و لوازم مشابه استفاده کنید. در صورت رعایت این نکات موهای کاشته شده بعد از گذشت سه الی چهار ماه به تدریج حالت طبیعی خود را پیدا می‌کنند.

کاشت ابرو مناسب چه کسانی بوده و مزایای آن چیست؟

عمل زیبایی ایمپلنت ابرو برای افرادی مناسب‌تر خواهد بود که میزان بسیار زیادی از موهای ابرو های خود را به طور کامل از دست داده‌اند و به دنبال بهترین راه حل برای افزایش تراکم در ابروهای خود هستند.

برای افرادی که دچار بیماری‌های خونی هستند مناسب نبوده و این افراد باید از انجام عمل زیبایی پیوند ابرو پرهیز کنند.

اگر شما یک آقا هستید و برای شما سوال است که آیا عمل ایمپلنت ابرو برای آقایان هم ممکن است باید بگوییم که بله کاملا ممکن و رایج است. در واقع عمل پیوند ابرو در آقایان بسیار راحت‌تر از زنان انجام می‌شود چرا که ابروها در مردان مدل خاصی ندارد و برای کاشت فولیکول های جدید به دقت و ظرافت کمتری نیاز است. اما جدای از این بحث همانند هر عمل، عمل زیبایی ایمپلنت ابرو هم مزایای فراوانی دارد که خود را از سایر روش های پیچیده و دردناک و پر هزینه متمایز می‌کند و نسبت به آن‌ها برتری کامل دارد. از جمله این روش‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. عمل زیبایی پیوند ابرو موجب بهبود هرچه بیشتر زیبایی فرد خواهد شد.
 2. راحت شدن در نحوه آرایش ابروها (به سبب خوش فرم شدن ابروها) خواهد شد.
 3. خلاص شدن از شر اصلاح ابروها
 4. صرفه جویی در هزینه‌ها
 5. نتیجه‌ی عمل ایمپلنت ابرو دائمی خواهد بود و شما با یک بار انجام عمل کاشت دیگر مشکل ریزش ابرو نخواهید داشت. این در حالی است که استفاده از روش های مشابه مانند تاتو بعد از مدتی اثرش از بین می رود و نیاز به این دارد که دوباره آن را تکرار کنید و متحمل هزینه‌های چند باره شوید. همچنین استفاده از این روش‌ها در طولانی مدت به علت وجود مواد آرایشی و مصنوعی، می‌تواند به ابروهای شما آسیب بزند و ریزش را شدت ببخشد.

مراقبت‌های بعد از عمل زیبایی کاشت ابرو چیست؟

زیبا جویان بعد از پیوند ابرو برای اینکه عوارض جانبی شان تا حد امکان کاهش یابد تا نتیجه‌ی مطلوب به دست آورند باید به یک سری نکات که تعدادی از آن‌ها را در پایین ذکر کردیم توجه لازم را داشته باشند:

 1. هنگام شستشوی صورت، به ابروها دست زده نشود.
 2. سر هنگام خوابیدن به سمت بالا باشد.
 3.  از بالش بلند استفاده شود تا سر از بدن بالاتر باشد. این امر برای جلوگیری از باد کردن و تورم قسمت پیشانی توصیه می‌شود. لازم به ذکر است که این تورم کاملا عادی است و اگر دچار آن شدید نگران نباشید چرا که بعد از چند روز به طور کلی رفع می‌شود.
 4. برای مدتی از انجام فعالیتهای ورزشی اجتناب کنید.
 5. از کرم‌ها و دارو های تجویز شده پزشک متخصص خود استفاده کنید.
 6. برای مدتی در معرض نور آفتاب قرار نگیرد.اگر در طول روز مدت زمان زیادی را در محیط باز سپری می‌کنید توصیه می‌شود از کلاه آفتابی و همچنین کرم ضد آفتاب استفاده کنید.
 7. هنگام حمام کردن و شستشوی بدن نباید آب بر روی ابروها بریزد.
 8. در هفته دو الی سه بار از پماد جنتامایسین برای ابرو های خود استفاده کنید.
 9. از مصرف مواد مخدر همچون سیگار خودداری شود.سیگار خون را آلوده می‌کند و این آلودگی باعث می‌شود زخم های کوچکی که بر اثر کاشت روی ابرو ایجاد شده است بسیار دیرتر بهبود یابد. خطر ابتلا به عفونت افزایش خواهد یافت. مصرف الکل هم به علت اینکه خطر خون ریزی از منافذ باز ابرو را افزایش می‌دهد توصیه نمی‌شود.
 10. در صورت تجویز پزشک از آنتی بیوتیک استفاده شود.
 11. به مدت 15 ماه از برداشتن ابرو‌ها پرهیز شود.

 آیا می‌شود طرح پیوند ابرو را با سلیقه‌ی خود انجام داد؟

بله کاملا ممکن است و حق شما است تا ابروی خود را مطابق سلیقه‌ی خود شکل دهید. عمل ایمپلنت ابرو یک عمل زیبایی محسوب می‌شود و فرد متقاضی حق دارد تا طرح ابروهای خود را طوری که خودش می‌پسندد انتخاب کند. به همین منظور در کلینیک های زیبایی معتبر قبل از عمل، یک جلسه‌ی مشاوره بین فرد متقاضی کاشت و دکتر متخصص شکل می‌گیرد و طی آن راجع به مسائل مختلف عمل از جمله نظر فرد متقاضی درباره نحوه‌ی کاشت سوال می‌شود. کلینیک تخصصی پوست و مو رز به شما این امکان را می‌دهد تا به سه شکل اینترنتی، تلفنی و حضوری با متخصصین مجرب مشاوره کنید.

سوالات رایج عمل زیبایی کاشت ابرو
سوالات رایج عمل زیبایی پیوند ابرو در سال1400

سوالات رایج در مورد عمل زیبایی کاشت ابرو و پاسخ به آن‌ها

علاوه بر نکاتی که در بالا به آن‌ها اشاره شد باز هم در این بین سوالاتی در ذهن زیبا جویان ایجاد می‌شود که تا یافتن پاسخ از ذهن آنها بیرون نمی‌رود. در اینجا قصد داریم تا به یک سری از سوالات مهم و رایجی که امکان دارد اکثر متقاضیان در مورد عمل زیبایی ایمپلنت ابرو داشته باشند به طور کلی پاسخ دهیم و تا حدودی از دغدغه این زیبا جویان بکاهیم.

1- آیا در هنگام عمل زیبایی پیوند ابرو مراجعه کننده را به صورت کامل بیهوش می‌کنند؟

در جواب به این سوال باید گفت خیر با بی‌حسی موضعی عمل پیوند انجام می‌شود که در طی این مدت شخص به صورت کامل هوشیار بوده و درد ناشی از عمل زیبایی ایمپلنت ابرو را حس نمی‌کند.

2- از چه روش‌هایی برای پیوند ابرو استفاده می‌شود؟

برای انجام دادن عمل زیبایی ایمپلنت ابرو از روش های FIT و FUT استفاده می‌شود. در این روش‌ها فولیکول های مو از ناحیه ای از بدن برداشت می‌شوند و روی ناحیه‌ی طاسی ابرو کاشته می‌شوند. برای ایمپلنت ابرو معمولا از موهای پشت سر استفاده می‌شود.

3- اصلی‌ترین دلیل ریزش موی ابرو چه می‌تواند باشد؟

اصلاح بیش از حد مو های طبیعی ابرو باعث کاهش شدید موهای ابرو می‌شود. همچنین ابتلا به بیماری‌های خاص هم در ریزش موهای ابرو تاثیر دارند. علاوه بر این پیری نیز یکی از عوامل ریزش ابرو محسوب می‌شود. تغییرات هورمونی یکی دیگر از اصلی‌ترین دلایل ریزش ابرو هست. این تغییرات می‌توانند بر اثر کم کاری یا پر کاری تیروئید، فشار روحی، استرس، اضطراب، بارداری، زایمان و غیره باشد.

4- مدت زمان استراحت بعد از عمل زیبایی پیوند ابرو چقدر است؟

به طور میانگین اکثر مراجعه کننده‌ها که عمل زیبایی ابرو داشته‌اند بعد از گذشت تنها 48 ساعت می‌توانند به فعالیت‌های عادی و کم تحرک تر خود بپردازند.

5- نتایج نهایی از عمل زیبایی پیوند ابرو چه زمانی مشخص خواهد شد؟

پس از گذشت دو هفته الی یک ماه از انجام عمل زیبایی موهای ابرو ریخته می‌شود و شاید با مشاهده این اتفاق از این بابت دچار استرس و نگرانی شوید ولی با گذشت 4 الی 6 ماه بعد از انجام عمل زیبایی رشد موها به تدریج افزایش خواهد یافت؛ بنابراین ریزش موهای ابرو بعد از کاشت امری عادی است و جای هیچگونه نگرانی نیست.

6- عمل زیبایی ایمپلنت ابرو در چند جلسه انجام می‌گیرد؟

در یک جلسه عمل زیبایی پیوند ابرو انجام می‌شود.

7- پس از انجام موفقیت آمیز عمل زیبایی می‌توان به استخر یا سونا رفت؟

تا زمانی که جراحت‌ها کاملا بهبود نیافته‌اند نمی‌شود به چنین مکان‌هایی رفت زیرا احتمال به وجود آمدن عفونت وجود دارد.

8- چه تعداد مو برای عمل زیبایی پیوند ابرو استفاده می شود؟

بسته به طرح متقاضی دارد معمولا بین 200 الی 400 عدد فولیکول مو برای Eyebrow transplant مورد نیاز خواهد بود.

9- چه مدت بعد از عمل کاشت می‌توان به کار برگشت؟

اگر شغل شما به گونه‌ای است که فشار فیزیکی زیادی را متحمل نمی‌شوید و به قول معروف پشت میز نشین هستید، می‌توانید همان فردای روز عمل به سر کار خود برگردید. اما اگر کار شما نیازمند تلاش فیزیکی و به خصوص حمل وزنه و بار سنگین است، بهتر است بین پنج تا هفت روز مرخصی بگیرید. معمولا اگر به روش FIT عمل کرده باشید به مرخصی کمتری نیاز دارید و زخم‌ها زودتر بهبود می‌یابند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر شما می‌توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد کاشت ابرو در مردان و زنان و شرایط آن مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می‌توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاورین آنلاین ما هم بهره‌مند شوید.

با آرزوی موفقیت روز افزون برای شما همراهان گرامی شاد و سلامت و تندرست باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *