کاشت ابرو

کاشت ابروی پهن

کاشت ابروی پهن

کاشت ابروی پهن

ابروها جزء بسیار مهم و برجسته ای از صورت را تشکیل می دهند. با رشد و افزایش اطلاعات، کاشت ابرو محبوبیت بسیار زیادی در میان مردم پیدا کرده است.

با این وجود، اگرچه ابرو بخش کوچکی از صورت را شامل می شود، کاشت آن به دقت و دانش زیادی راجع به آناتومی، طراحی ابروها و تکنیک های استخراج فولیکول ها و کاشت آنها نیاز دارد.

کاشت ابروی پهن

این مقاله دید جامعی را در مورد کاشت ابرو با تاکید بر تکنیک استخراج واحد فولیکولی که به محبوب ترین روش کاشت ابروی پهن در میان افراد تبدیل شده است، در اختیار خوانندگان قرار می دهد.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت ابرو + مشاوره رایگان

ابروها یکی از اصلی ترین اجزای صورت بوده و خط اصلی چهره فرد را ایجاد می کنند. محل قرارگیری ابروها نقطه عطف صورت محسوب می شود، به گونه ای که سایر زوایا و حد فاصل بین اجزای صورت، در تناسب با آنها قرار می گیرند.

کاشت ابروی پهن

کاشت ابرو برای افرادی که با ریزش مو در این قسمت مواجه شده بودند، نخستین بار توسط دکتر اوکادا در سال 1939 انجام گرفت و تاکنون نیز ادامه دارد. با توجه به رشد دانش و اطلاعات و نتایج برجسته کاشت ابرو، این روند زیبایی به محبوبیت بسیار زیادی دست یافت.

با توجه به تجربه زیاد و گسترده متخصصین در زمینه استخراج واحد فولیکولی (FUE) به خصوص در طاسی پیشرفته، کاشت موی بدن و ترمیم موهای صورت، امروزه امکان اجرای تکنیک های جراحی باکیفیت در کاشت ابروی پهن فراهم شده است؛

این تکنیک ها در بیمارانی که انتظارات واقع بینانه داشتند،منجر به نتایج رضایت بخش و پیامدهای خوشحال کننده شده است.

ترمیم ابرو، روندی است که نیاز به عمل جراحی دارد و منجر به پرشدن ابروها می گردد. با افزایش سن، رویدادی که معمولا اتفاق می افتد، پایین آمدن ابرو یا اصطلاحا افتادگی ابرو است.

وضعیت مشابه آن نیز تحت عنوان افتادگی پلک چشم وجود دارد که معمولا با تزریق ژل درمان می شود.

کاشت ابرو، امروزه به عنوان یک عمل جراحی زیبایی رایج شناخته می شود. در فرآیند کاشت ابرو، ابرو به بهترین شکل و مطابق خواسته بیمار، ترمیم و پر شده و افتادگی آن نیز اصلاح می گردد.

همه ی این موارد به شکلی انجام می شود که نتیجه ی عمل کاملا طبیعی به نظر می رسد و حتی نزدیکان فرد متوجه نخواهند شد که فرد عمل جراحی کاشت ابرو انجام داده است.

روند جراحی در کاشت ابرو و اصلاح افتادگی آن

روند جراحی ترمیم ابرو، ممکن است به صورت باز (با ایجاد یک برش استاندارد در ناحیه کرونال) انجام شود که در این روش، تخریب جزئی یا کامل ماهیچه چین دهنده بالای مژگانی که به آن ماهیچه اخم نیز گفته می شود صورت می گیرد؛

این عمل معمولا به وسیله تزریق فیلرهای فلج کننده (پارالیتیک) انجام می شود.

بدین ترتیب، فرد دیگر نمی تواند اخم کند اما سایر احساسات را می تواند با چهره خود نمایان کند. در افراد بسیار جوان، موقعیت ابرو با تزریق مقادیر محدودی از فیلرهای پارالیتیک اصلاح می گردد. تزریق جانبی به ماهیچه حلقوی چشم، می تواند کنار ابرو را تا حدی بالا ببرد؛

بدین ترتیب افتادگی ابرو تصحیح شده و پس از آن می توان کاشت ابرو را انجام داد که در این صورت، نتیجه بهتری حاصل می گردد. در کل، تزریق فیلرهای پارالیتیک به پیشانی، منجر به افتادگی ابرو خواهد شد و بنابراین، موقعیت ابرو می تواند با تزریق انتخابی یکی از فیلرهای پارالیتیک در میزان محدود، اصلاح گردد.

تغییر عمده و قابل توجه در موقعیت یا حالت ابرو، عموما نیاز به عمل جراحی دارد تا خواسته بیمار محقق شود.

از دیگر اهداف عمل ترمیم افتادگی ابرو، شخصی سازی ظاهر ابروها مطابق با میل و سلیقه فرد می باشد. شما می توانید در جلسه ی مشاوره ی پیش از عمل با دکتر خود راجع به انتظارات خود از عمل کاشت ابرو مشورت کنید و نظرات خود را با او در میان بگذارید.

دکتر هم با توجه به انتظارات شما مسیر عمل کاشت ابرو را مشخص می کند و با به کار بردن تکنیکی که به سلیقه ی شما نزدیک تر است تلاش می کند تا نتیجه ی ایده آل به طبیعی ترین شکل ممکن حاصل شود.

در گذشته کاشت ابرو، عموما برای قربانیان سوختگی و بیمارانی که مریضی شان مانع از رشد مو در ناحیه ابرو می شود توصیه می شد؛ اما امروزه عمل های ترمیم یا کاشت ابرو، به یک عمل زیبایی محبوب در افرادی که دوست دارند ابروهایی زیبا، پرپشت و خوش حالت داشته باشند تبدیل شده است.

برخی از متخصصین کاشت مو، کاشت ابرو را نیز به افراد پیشنهاد می کنند. بدیهی است که هر دو این موارد، باید فقط توسط جراحان دارای گواهی که در زمینه کاشت ابرو و مو تخصص دارند انجام شود.

انجام عمل کاشت ابرو توسط افراد فاقد صلاحیت و بدون گواهی، دو خطر عمده برای فرد متقاضی کاشت ابرو به همراه دارد. اول آن که چون فرد فاقد صلاحیت از دانش، مهارت و تجربه ی کمی در زمینه ی کاشت ابرو برخوردار است نمی تواند انتظارات فرد متقاضی کاشت را برآورده کند و نتیجه ی عمل بسیار نامطلوب و غیر طبیعی خواهد بود.

خطر دوم که شاید مهم تر هم باشد این است که معمولا این افراد متفرقه در رعایت نکات بهداشتی حین عمل دقت کافی را به خرج نمی دهند و این امر می تواند مشکلات سلامتی جدی و غیر قابل جبرانی را برای فرد متقاضی کاشت به همراه داشته باشد.

همانگونه که اشاره شد، محبوب ترین روش جراحی ترمیم یا کاشت ابرو و مو، تکنیک کاشت واحد فولیکولی است. در این روش، فولیکول های اعطاکننده از کنار گوش بیمار برداشته می شوند، زیرا موهای این ناحیه بیشترین شباهت را به موهای ابرو دارند.

هرچه شباهت موهای کاشته شده با موهای ابرو بیشتر باشد، مدت زمان کمتری طول می کشد تا فرد نتیجه ی نهایی عمل کاشت ابرو را روی صورت خود ببیند.

چرا که فولیکول های تازه کاشته شده به کمی زمان نیاز دارند تا کاملا با فولیکول های موجود در ابرو هماهنگ شوند و با همان سرعت و جهت رشد کنند.

این بدان معنا است که اگر هم فولیکول ها از ناحیه ای غیر از کنار گوش ها برداشته شوند، باز هم در نهایت با موهای ابرو هماهنگ می شوند اما مدت زمان بیشتری طول می کشد تا این هماهنگی حاصل شود و نتیجه ی عمل کاشت به طبیعی ترین و زیبا ترین شکل خود برسد.

پیشرفته ترین شکل کاشت ابرو با روش جراحی واحد فولیکولی، از طریق سیستم رباتیک انجام می گیرد؛ پس از برداشت فولیکول ها، ناحیه دهنده بدون به جا ماندن هیچ زخم قابل رویتی، بخیه زده می شود. سپس این فولیکول ها، در ابروی بیمار کاشته می شوند.

عکس کاشت ابرو

سیستم رباتیک این مزیت را دارد که از دقت و ظرافت بسیار بالایی برخوردار است. این مزیت برای آن دسته از متقاضیانی که مدل ابرو ها برایشان بسیار مهم است مزیت بزرگی محسوب می شود.

چرا که با استفاده از این سیستم می شود ابروها را طوری کاشت که بیشترین نزدیکی را به سلیقه ی فرد متقاضی داشته باشند. همچنین فولیکول های مو در این روش در حین عمل بسیار کمتر آسیب می بینند و این بدان معنا است که در هر عمل کاشت ابرو با روش رباتیک، می شود تعداد فولیکول های زیادی را پیوند زد که نتیجه ی آن تراکم بالا و ایده آل در ابروها است.

روند کاشت ابروی پهن

کاشت ابرو به منظور ترمیم موهای قابل رشد، در ابروهایی که بسیار کم پشت و نازک هستند یا کاملا ریخته اند طراحی شده است.

عدم وجود یا کم بودن مو در ناحیه ابرو، می تواند به علت ژنتیک، برق گرفتگی یا مو زدایی به وسیله لیزر، برداشتن بیش از حد ابرو، ناهنجاری تیروئید یا سایر هورمون ها و همچنین، آسیب ناشی از یک عمل جراحی، سوختگی یا سایر انواع حوادث باشد.

گاهی تغییراتی هورمونی که در دوران بارداری و زایمان رخ می دهند هم بر روند رشد و ریزش موهای ابرو تاثیر می گذارند. همچنین استفاده ی افراطی از مواد آرایشی و شیمیایی می تواند به مرور زمان تارهای موی ابرو را ضعیف و نازک بکند تا آن که به طور کل رشد آنها متوقف شود.

موهای مورد استفاده در کاشت ابرو، از کنار گوش برداشته می شوند و پس از کاشت، رشد مادام العمر دارند و بنابراین معمولا هر ماه، نیاز به مرتب شدن دارند.

موهایی که از کنار گوش برداشته می شوند در برابر هورمون هایی که ریزش مو را سبب می شوند بسیار مقاوم هستند و نمی ریزند. به همین دلیل گزینه ای ایده آل برای کاشت ابرو هستند و نتیجه ی دائمی برای فرد متقاضی را تضمین می کنند.

برای اینکه نتیجه حاصل از کاشت ابرو طبیعی به نظر برسد، موها در ابتدا به صورت تکی و گاه به صورت دوتایی کاشته می شوند (زیرا رشد طبیعی ابروها نیز به همین شکل است).

این یک روند بسیار ظریف و حساس است و به جایگذاری مناسب و صحیح این موها در شکاف های بسیار کوچکی (به اندازه نیم میلی متر) که در موقعیت و زاویه صحیح ایجاد شده اند نیاز دارد؛ زیرا موها باید به گونه ای قرار بگیرند که منجر به رشد طبیعی آنها شود.

به خصوص در روند کاشت ابرو های پهن برای فرد متقاضی کاشت، اگر دکتر متخصص از تجربه و مهارت کافی برخوردار نباشد نمی تواند این  زاویه ها را به درستی شناسایی کند و فولیکول ها را در مسیر مناسب قرار دهد.

این امر باعث می شود بعد از گذشت چند ماه از عمل کاشت ابرو که موهای جدید شروع به رویش می کنند، عدم هماهنگی جهت رویش موهای کاشته شده با مو های طبیعی ابرو کاملا به چشم بیاید و ظاهر نا متقارنی به خود بگیرد.

استفاده از موهای پیوندی چند بخش شده و میکروسکوپی، امکان قرارگیری آنها در کوچک ترین شکاف های ممکن، به منظور به حداقل رساندن زخم و آسیب به موهای موجود را فراهم می سازد.

روند کاشت ابرو بسته به مقدار موی موجود در ابرو و اندازه و تراکم دلخواه بیمار، معمولا شامل جایگذاری 50 تا 325 مو در هر ابرو می باشد. بدیهی است که اگر شما متقاضی کاشت ابروی پهن هستید باید تعداد موهایی بیشتری را بکارید که هزینه ی آن کمی بیشتر از کاشت ابروی معمولی است و مدت زمان عمل کاشت هم نسبتا طولانی تر خواهد بود.

بدیهی است که اگر بیمار قصد کاشت ابروی پهن که امروزه بسیار رایج شده و جلوه ای زیبا به صورت می بخشد را داشته باشد، باید تعداد موهای بیشتری کاشته شود.

عمل کاشت ابرو، معمولا با مصرف یک داروی مسکن خوراکی انجام می شود؛ حدود 2 ساعت طول می کشد و ذاتا بدون درد است. دوران بهبود پس از کاشت ابرو نیز با درد همراه نیست.

در طی دو تا چهار روز اول پس از عمل کاشت ابرو، لایه های سفت و کوچکی در اطراف هر موی کاشته شده تشکیل می شوند.

همچنین در سه تا پنج روز اول، قرمزی های ملایمی در برخی نقاط ابرو ایجاد می شود که پس از دو روز، به تدریج محو می گردند.

پس از کاشت ابرو، بیماران قادر خواهند بود که بدون هیچ نشانه ای از انجام عمل جراحی، به فعالیت های روزمره و طبیعی خود بازگردند. بخیه هایی که در ناحیه دهنده فولیکول زده شده اند، پس از یک هفته کشیده می شوند.

برای اغلب افراد عوارض عمل کاشت ابرو به همین موارد جزئی و خفیف خلاصه می شود. اما برای عده ای نیز همراه با تورم و باد کردن ناحیه ی ابرو است. این مشکل هم چندان جدی نیست و در عرض چند روز کاملا برطرف می شود. توصیه می شود برای مقابله با آن از کمپرس یخ استفاده شود.

موهای کاشته شده پس از حدود دو هفته شروع به ریزش کرده، سپس تا سه ماه مجددا رشد می کنند و پس از آن، تا مادام العمر به رشد خود ادامه خواهند داد.

در واقع ریزشی که بعد از دو هفته بعد از عمل کاشت رخ می دهد، نشانه ی مثبتی است و بیانگر این امر است که عمل کاشت مو با موفقیت انجام شده و فولیکول ها به خوبی در جای خود مستقر شده اند. این ریزش جا را برای رویش تار موهای جدید و قوی تر از قبل باز می کند.

در نهایت می توان گفت که با استفاده از بالاترین استانداردهای موجود در کاشت ابرو FUE و افزایش دانش و تجربه در حوزه کاشت ابرو، می توان نتایج بسیار زیبا، عالی و طبیعی را به بیمارانی که انتظارات واقع بینانه و آگاهی لازم را دارند هدیه کرد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد کاشت ابرو در مردان و شرایط آن مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره کاملا رایگان واتساپ