کاشت ابرو

جراحی فلاپ برای کاشت ابرو

جراحی فلاپ برای کاشت ابرو

جراحی فلاپ برای کاشت ابرو

کاشت ابرو نه تنها به دلیل زیبایی بلکه به علت داشتن جنبه ی محافظت از چشمان در برابر آفتاب و عرق اهمیت بالایی دارد. برخی افراد به دلایل متعددی ممکن است ابروهای خود را از دست دهند یا مشکل کم پشتی ابرو داشته باشند.

از این رو بهتر است که در مورد روش های متعدد کاشت ابرو اطلاعاتی کسب کنند تا بتوانند برای انتخاب روش مورد نظر خود تصمیم گیری کنند.

جراحی فلاپ برای کاشت ابرو

بدون شک روش های متعدد برای افراد مختلفی مناسب است و پزشک معالج در این مورد راهنمایی های لازم را در جلسه ی مشاوره به فرد می دهد، اما داشتن اطلاعات به بهتر طی شدن این روند کمک شایانی می کند.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت ابرو + مشاوره رایگان

در برخی مواقع فقط قسمتی از ابرو باید ترمیم شود ولی در مواردی که ابرو کاملاً از بین رفته است تمام ابرو نیاز به ترمیم یا پیوند مو دارد.

جراحی فلاپ برای کاشت ابرو

روش های مختلفی که برای کاشت ابرو به کار می رود

کاشت ابرو به روش های متعددی صورت می گیرد. این روش ها تفاوت های جزئی و گاه اساسی با هم دارند. روش های FIT,FUT, SUT و… هر کدام را که مناسب باشد می توانید برای این منظور به کار ببرید؛ اما روش های جدید تر بیشتر مورد توجه قرار می گیرند.

در برخی از این روش ها بیمار شرایط لازم برای دریافت خدمات آن را ندارد و مجبور به استفاده از روش های قدیمی تر می شود. پس اطلاع از روش های قدیمی تری مانند روش جراحی فلاپ نیز می تواند اطلاعات خوبی را به بیمار بدهد.

روش کاشت ابرو با جراحی فلاپ

جراحی به روش فلاپ سال ها است که مورد استفاده قرار می گیرد. این روش شاید در حال حاضر چندان مورد استفاده قرار نگیرد ولی باز هم در برخی مواقع به خصوص هنگامی که ابرو به دلیل جای زخم از بین رفته است می تواند مفید واقع شود.

در روش فلاپ پوست سر به ابرو که امروزه چندان مورد استفاده قرار نمی گیرد، یک بخش نواری شکل از پوست سر به همراه بافت های موجود در آن از بانک مو که در پشت گوش قرار دارد برداشته می شود.

این ناحیه دارای عروق خونی تغذیه کننده است که شامل یک شاخه سرخرگ و یک سیاه رگ شقیقه ای است.

به این نوع بافت پیوندی که دارای عروق خونی نیز می باشد فلاپ گفته می شود. سپس بخش ابرو و پوست آن آماده می شود تا بتواند فلاپ را دریافت کند.

عکس کاشت ابرو

فلاپ که برای کاشت ابرو در نظر گرفته شده است، در تونل زیر پوستی به داخل ناحیه ابرو قرار داده می شود و در جایگاه محل مورد نظر به صورت یک بخیه محکم قرار داده می شود.

این فلاپ برای این که زنده بماند از ذخیره خونی خود تغذیه می کند تا به ادامه حیات بپردازد. پس از مدتی عروق خونی اصلی در بخش پیوند داده شده برای کاشت ابرو تشکیل شده و تغذیه گرافت مو به صورت طبیعی ایجاد می شود.

هنگامی که موها رشد کرد و از پوست پیوندی به بیرون آمد، ممکن است نیاز باشد برای ایجاد حالت طبیعی رشد ابروها، ژل یا واکس مو نیاز است که استفاده شود از این رو موها حالت مناسبی به خود می گیرند.

برای بهتر شدن این حالت ها باید ابروهای پیوند داده شده به طور منظم کوتاه شوند تا حالتی مناسب و منطبق با ابروی طبیعی به خود بگیرند.

فرق جراحی فلاپ سر برای کاشت ابرو با پیوند ابرو

در روش پیوند مو به ناحیه ی ابرو، بافت های زیر پوست و واحدهای فولیکولی برداشته می شود و بخشی از پوست سر نیز همراه آن ها به ناحیه ی ابرو انتقال داده می شود؛ اما در روش جراحی فلاپ کاملاً بافت به همراه مو و عروق خونی در حجمی وسیع تر انتقال داده می شود.

بدون شک در کاشت ابرو به روش های ظریف تر از فلاپ، نتیجه ی کار طبیعی تر و ظریف تر خواهد بود.

مزایای استفاده از روش جراحی فلاپ سر برای کاشت ابرو

این روش برای کسانی که به دلیل سوختگی ناحیه ی ابرو یا زخم های وسیع دچار ریزش یا از دست دادن ابروی خود شده اند مناسب است. همچنین این روش در یک جلسه قابل انجام است و نیازی به مراجعه ی متعدد به کلینیک کاشت ابرو برای انجام آن وجود ندارد.

معایب روش جراحی فلاپ برای کاشت ابرو

در روش ترمیمی فلاپ معایب زیادی وجود دارد که در روش های جدید به خوبی این معایب رفع شده اند و کمتر کسی به سراغ این روش قدیمی می رود.

یکی از معایب مهم در روش جراحی فلاپ، استفاده از عمل جراحی و قطع بافت است که ممکن است درد و خونریزی زیادی را به دنبال داشته باشد. به همین علت باید مراقبت های زیادی در زمان قبل و بعد از عمل جراحی فلاپ هم در ناحیه ی اهدا هم در ناحیه ی پذیرنده انجام گیرد.

خطر عفونت و اسکار های زیاد نیز در نواحی ذکر شده بالاست و نیاز به مصرف داروهای جلوگیری کننده از عفونت ها نیز وجود دارد.

در این روش ظرافت روش های جدید کاشت ابرو وجود ندارد و هر چند که مهارت پزشک و تکنسین بالا باشد نتیجه به اندازه ی روش های جدید نمی تواند مطلوب به نظر برسد.

خط رویش موها انتخابی نیست و باید مدت زیادی پس از رشد موها بر روی حالت آن ها کار کرد.

در این صورت ممکن است حتی پس از مدت زمان زیادی باز هم خواب ابروها به صورت مناسب ایجاد نشود و فرد نیاز داشته باشد که همیشه ابروهای خود را کوتاه نگه دارد تا این حالت چندان قابل مشاهده نباشد.

اسکار به جای مانده از کاشت ابرو در بخشی که فلاپ به داخل پوست انتقال داده شده است ممکن است به چشم بیاید و حتی ظاهر ابرو و پوست اطراف آن نیز در صورتی که دقت کافی وجود نداشته باشد احتمالاً دستخوش تغییراتی می شود.

به طور کلی روش های جدید کاشت ابرو برای افرادی که یک بیمار عادی هستند و مشکلی با روش های جدید ندارند مناسب تر است.

این روش که جز قدیمی ترین روش های کاشت ابروست فقط در حد اطلاع بیماران ارائه می شود و ممکن است در کمتر کلینیکی بتوان استفاده از این روش را دید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد کاشت ابرو برای مردان مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *