لیزر موهای زائد

جلسه اول لیزر موهای زائد و نتایج بعد از آن

جلسه اول لیزر موهای زائد و نتایج بعد از آن

جلسه اول لیزر موهای زائد

از وکس و شیو خسته شده اید؟ پس به لیزر موهای زائد نیاز دارید. تنها روشی که میتوان در طی چند جلسه از آن جواب خوبی برای کاهش و یا رفع موهای زائد گرفت، لیزر است. لیزر موهای زائد روشی غیر تهاجمی است که آسیبی به بدن شما وارد نمی کند و خیلی سریع هم انجام می شود.

وقتی برای اولین بار میخواهید اقدام به لیزر موهای زائد خودتان بکنید، شاید در مورد لیزر اطلاعات چندانی نداشته باشید؛ مثلا نمی دانید که چگونه باید برای لیزرموهای زائد آماده بشوید، اولین جلسه از لیزر چه مراحلی دارد و اینکه نتایج بعد از اولین جلسه لیزر چگونه است.

جلسه اول لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد جز روش هایی است که امروزه توانسته است نسبت به روش های دیگر برای افراد مزایای خوب و زیاد و همچنین عوارض کم ارائه دهند. این روش پیشرفته و کاملا به روز تقریبا در صورت وجود شرایط توانسته است که برای افراد بدون عوارض تداعی شود. به گونه ای که کم ترین مراقبت را در زمان سپری کردن دوران نقاهت برای آن اختصاص داده اند.

شرکت در جشنواره لیزر موهای زائد کلینیک رز + دریافت کد تخفیف

لیزر کردن موهای زائد افراد در یک یا چند ناحیه ی بدن اتفاق می افتد. در صورتی که افراد بخواهند همه ی مو های زائد بدن خود را لیزر کنند باید از تعداد جلسات بیش تری برای این کار بهره بگیرند زیرا بدن افراد کشش انجام این عمل را در این سطح وسیع در یک جلسه را نخواهد داشت. بنابراین افراد برای انجام این کار از تعداد جلسات بیش تری بهره ببرند.

این روش از حذف مو های زائد در جلب اعتماد مردم عملکرد بسیار خوبی را داشته است به گونه ای که افراد هیچ نوع ترسی را در صورت داشتن اطلاعات لازم و کافی را برای انجام این روش در جلسه ی اول و یا جلسات بعدی نخواهند داشت. این روش در سراسر دنیا برای افراد به صورت کاملا تضمین شده توسط کلینیک های به روز و پیشرفته و توسط پزشکان ماهر انجام می شود.

روشی که از آن می توان به عنوان یکی از بهترین ها در زمینه ی از بین بردن موهای زائد نام برد همین روش لیزر کردن موهای زائد می باشد که به دلیل بهره مندی از فناوری نوین و روز جهانی متقاضیان زیادی برای انجام و استفاده کردن در سراسر دنیا جذب می کند. افراد در صورتی که شرایط مناسب و مطلوبی داشته باشند می توانند از این روش استفاده کرده و مشکل خود را از بین ببرند.

علاوه بر این باید بگوییم اکثر ورزشکارانی که دچار این مشکل می باشند و راه مناسبی برای رهایی از موهای زائد خود نمی یابند معمولا با به کار گرفتن این روش برای از بین بردن موهای زائد خود اقدام می کنند.

این روش برای ورزشکاران نتایج بسیار خوبی به دلیل آمادگی بدن آنان و داشتن شرایط مطلوبشان خواهد داشت. حتی افرادی که ورزشکار حرفه ای نیستند نیز می توانند از این روش استفاده کنند.

در این مقاله سعی شده است به تمام سوالات و نگرانی های شما در مورد اولین جلسه لیزر مواهی زائد پاسخ داده بشود.

تکنولوژی لیزر موهای زائد

دستگاه لیزر خیلی پیشرفته به نظر می رسد ولی کار با آن بسیار ساده است. پالس ها و ضربات لیزر، ملانین فولیکول ها را هدف میگیرد تا به خود فولیکول آسیب برساند.

ملانین، پالس ها را جذب می کند و فولیکول به حدی آسیب می بینند که نمیتوانند دوباره رشد کند.

این تخریب فولیکول ها در زمانی که برای اولین بار از بین می روند پس از گذشت زمانی بین 3 الی 5 ماه دوباره رشد می کند و افراد باید با هماهنگی پزشک متخصص نسبت به از بین بردن و تخریب دوباره ی این فولیکول ها با استفاده از لیزر کردن اقدام کنند.

زمانی که افراد از این روش برای بار دوم استفاده می کنند این فولیکول ها آسیب بیش تری می بینند و به شدت تخریب می شوند. این تخریب شدن در دفعه ی دوم به حدی است که برای رشد کردن دوباره، زمانی در حدود 6 الی 8 ماه را نیاز خواهد داشت. به این ترتیب افراد می توانند با انجام این روش به صورت مرتب این فولیکول ها را به صورت کامل از بین ببرند و سبب متوقف شدن رشد آن ها به صورت کامل شوند.

همه بیماران با هر نوع رنگ مو و رنگ پوستی می توانند جواب خوبی از لیزر بگیرند. لیزر ان دی یاگ طول موج بلندتری دارد و میتواند ملانین ها را بهتر مورد هدف قرار بدهد. لیزر ان دی یاگ میتواند بهتر در فولیکول ها نفوذ کند و به پوست و بافت های اطراف آن هم صدمه ای وارد نمی کند.

جلسه اول لیزر موهای زائد

آمادگی های لازم برای قبل از جلسه لیزر موهای زائد

اگر میخواهید برای رفع موهای زائد از دستگاه لیزر استفاده کنید، کلینیکی را انتخاب کنید که متخصصان با تجربه ای داشته باشد. اگر لیزر موهای زائد توسط تکنیسین یا پرستار انجام می شود، مطمئن شوید که لیزر موهای زائد تحت نظر دکتر انجام می شود و خود دکتر هم در جلسه اول حضور دارد.

از سالن های آرایشی یا دیگر مکان هایی که افراد معمولی اقدام به لیزر موهای زائد می کنند هیچ وقت استفاده نکنید. قبل از اینکه در مورد جلسه اول لیزر برنامه ریزی کنید، لازم است با متخصص خود در این زمینه مشورتی داشته باشید.

متخصص از موهای زائد بدن یا صورت شما عکس می گیرد تا نتایج قبل و بعد لیزر را بتوانید بهتر مقابسه کنید. برای لیزر باید آمادگی هایی هم داشته باشید مثلا:

 1. در معرض آفتاب قرار نگیرید، افرادی که این روش را به کار می گیرند تا موهای زائد خود را از بین ببرند باید به این موضوع توجه داشته باشند که پس از انجام این عمل به هیچ عنوان نباید در معرض خورشید و نور آن قرار گیرند. معمولا پس از انجام لیزر درمانی در همه ی زمینه ها این مورد توسط پزشک برای افراد ارائه خواهد شد و افراد باید این مورد را به صورت کامل رعایت کنند.
 2. از وکس و الکترولیز و روشهای دیگر استفاده نکنید، افرادی که اقدام به انجام هر نوع عمل زیبایی و یا روش های از بین بردن موهای زائد مانند استفاده از لیزر کنند تنها در صورتی می توانند از روش های دیگری در حین انجام این روش و عمل ها بهره مند شوند که اجازه ی پزشک را داشته باشند که معمولا پزشکان با این کار مخالفت کرده و این اجازه را به افراد نمی دهند.
 3. از محصول و کرم خاصی استفاده نکنید
 4. پوستتان باید کاملا پاکسازی بشود

تجربه بیمار از اولین جلسه لیزر موهای زائد

افراد هنگامی که برای اولین بار اقدام به از بین بردن موهای زائد با استفاده از لیزر می کنند معمولا دارای استرس و نگرانی می باشند که به محض شروع این کار و با گذشت مدت زمان کوتاهی خودشان با مشاهده ی روند این کار آرامش پیدا می کنند و بدون استرس و نگرانی جلسه ی اول را به پایان می رسانند.

طول موج لیزری که برای شما انتخاب می شود، به بخشی که میخواهید موهای زائد را لیزر کنید بستگی دارد.

اولین جلسه می تواند از چند دقیقه طول بکشد تا یک ساعت؛ مثلا لیزر کامل صورت 10 دقیقه طول می کشد، لیزر زیر بغل 1 دقیقه، پشت بدن 30 دقیقه، ناحیه بیکینی 15 دقیقه و پاها هم 5 دقیقه. قبل از اینکه لیزر شروع بشود، به شما عینکی برای محافظت از چشمها در برابر نور لیزر داده می شود.

کرم بی حسی هم بر روی بخش مورد نظر از بدن شما زده می شود. به محض اینکه دستگاه لیزر در مجاورت پوست شما قرار بگیرد، احساس سوزش خواهید داشت و این تجربه برای شروع لیزر الزامی است زیرا نشان دهنده فعال شدن دستگاه و نفوذ پرتوهای آن به درون پوست شماست.

جلسه اول لیزر موهای زائد شامل مجموعه ای از پالس های منظم دستگاه لیزر بر روی پوست شما خواهد بود.

نتایج و مراقبت های بعد از اولین جلسه لیزر

1 الی 2 روز بعد از اولین جلسه لیزر موهای زائد

 1. دمای پوست شما نسبتا بالاست و کمی حساس به نظر می رسد. بهتر است لباس های گشاد نخی بپوشید.
 2. آلوئه ورا، تنها محصولی است که میتوانید 24 ساعت بعد از اولین جلسه لیزر موهای زائد از آن استفاده کنید. آلوئه ورا دمای پوست شما را پایین می آورد و هرگونه سوزشی را هم کاهش میدهد. بعضی از مرطوب کننده ها حاوی ترکیباتی هستند که باعث سوزش و التهاب پوست می شوند پس فقط از الوئه ورا استفاده کنید.
 3. از ضد آفتاب استفاده کنید.
 4. بعد از لیزر موهای زائد فقط میتوانید از مواد آرایشی که در ترکیبات خود مواد طبیعی دارند استفاده کنید. شما میتوانید 24 ساعت بعد از اولین لیزر مقداری آرایش کنید.
 5. اگر احساس میکنید که پوستتان بیش از حد قرمز شده است یا لکه های قهوه رنگی را روی پوستتان می بینید، بخاطر این است که قبل از لیزر، در معرض نور آفتاب قرار گرفته بودید. این عوارض بعد از چند روز برطرف می شوند.

4 الی 5 روز  بعد از اولین جلسه لیزر موهای زائد

 1. پوست شما پوسته پوسته می شود تا سلول ها و بافت های مرده پوست از بین بروند و بتوانید به بهترین نتایج لیزر برسید.
 2. شما میتوانید موهای زائدی که رشد کرده ند را شیو کنید. وکس و سایر روش ها پیشنهاد نمی شود چون موهای زائد را از ریشه خود جدا می کند و بناراین لیزر نمی تواند به فولیکول آسیب برساند.
 3. در استفاده از کرم های برنزه کننده پوست عجله نکید زیرا باعث خراش و آسیب به پوستتان می شوند.

5 الی 14 روز بعد از اولین جلسه لیزر موهای زائد

در این چند روز موهای زائد شروع به ریزش می کند.

تعداد جلسات لارم بعد از اولین جلسه لیزر موهای زائد

بیشتر افراد در جلسه اول لیزر موهای زائد خود شاهد کاهش حجم زیادی از موهایشان هستند. میزان تاثیر گذاری لیزر در جلسه اول به خوبی مشخص می شود.

درست است که شاهد نتایج خوبی بوده اید ولی هنوز کلی کار دارید و باید برای جلسات لیزر در آینده هم برنامه ریزی کنید.

بیشتر بیماران 4 الی 6 هفته بعد از اولین جلسه، برای جلسات دوم و سوم خود اقدام می کنند. اگر بین جلسه اول و جلسات بعدی لیزر تاخیر بیفتد، اشکالی ندارد زیرا به موها فرصت داده می شود تا رشد کنند.

بعضی از افراد به 6 جلسه لیزر موهای زائد نیاز دارند، در حالیکه دسته ای دیگر از افراد، تعداد جلسات لیزر مواهی زائدشان به 10 جلسه هم می رسد.

تعداد جلسات لیزر به نوع مو، نوع پوست و بخش مورد نظر بستگی دارد و متخصص به پروسه کاهش موهای زائد شما در طول جلسات مختلف نگاه می کنند و تعداد جلسات لازم را به شما می گوید. تخقیقات در بین بیماران نشان میدهد که حداکثر جلسات لازم در بین بیماران مختلف، 10 جلسه است.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیزر موهای زائد صورت مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *