درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

احتمال فیبروز بعد از لیپوماتیک چقدر است؟

 >> فیبروز بعد از لیپوماتیک 

با توجه به اینکه ورزش و تغییر دادن شیوه زندگی هر دو در حفظ یک اندام زیبا نقش قابل توجهی دارند، باز هم جراحی های زیبایی مانند عمل لیپوماتیک جایگاه ویژه ای جهت حذف چربی های اضافی بدن دارند.

دستگاه لیپوماتیک به وسیله سازمان غذایی و دارویی کشور آمریکا مورد تایید قرار گرفته است. بی خطر و ایمن بودن این روش مدت هاست که به اثبات رسیده و بسیاری از عوارض روش های پیشین از جمله احتمال فیبروز بعد از لیپوماتیک در آن مشاهده نمی شود.

 

فیبروز بعد از لیپوماتیک

 

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

>> لیپوساکشن هوای فشرده یا لیپوماتیک

لیپوماتیک شیوه ای مدرن است که جهت حذف چربی های موضعی اندام های بدن در نقاط مختلف دنیا بر روی بیمارانی که مبتلا به چاقی می باشند، انجام می گیرد. دستگاه لیپوماتیک با بهره مندی از سه جنبش متفاوت: ارتعاشی، زیگزاگ و چرخشی چربی های مازاد را با میزان دقت بسیار بالایی محو خواهد کرد.

 

فیبروز بعد از لیپوماتیک

>> خداحافظی با عوارضی مانند فیبروز بعد از لیپوماتیک

در این روش به علت اینکه از لیزر و حرارت استفاده نمی شود در نتیجه فیبروز بعد از لیپوماتیک در پایین تر حد خود قرار می گیرد. با این تفاسیر انجام عمل لیپوماتیک برای بانوانی که تاکنون هیچگونه زایمانی نداشته اند بسیار بهتر است.

همینطور این عمل زیبایی برای افرادی که در گذشته لیپولیزر یا ساکشن انجام داده اند، چون بافت های چربی فیبروز شده اند خیلی بهتر از شیوه های قبلی می باشد.

 

>> کاهش عوارض در عمل لیپوماتیک

تنها عارضه ای که در این جراحی زیبایی به حداقل می رسد، فیبروز بعد از لیپوماتیک نیست بلکه ساختار دستگاه لیپوماتیک طوریست که از اعصاب و ماهیچه های بدن کاملا محافظت خواهد کرد و موجب آسیب رسیدن به رگ های خونی نمی شود.

مشاهده مطلب
تاثیر بارداری بعد از لیپوماتیک

بهره مندی از روش لیپوماتیک برای حذف چربی ها از مناطقی که دسترسی به آن ها دشوار است و یا از بافت فیبروزی زیادی برخوردارند بسیار عالی و کاربردی می باشد.

استریل کردن دستگاه لیپوماتیک بسیار آسان است در نتیجه می توان انتظار داشت که احتمال بروز عفونت در آن به صفر برسد.

بیمارانی که جهت انجام لیپوماتیک به کلینیک های تخصصی و معتبر مراجعه می کنند هیچگاه نیازی نیست که نگران خطراتی مانند احتمال عفونت، فیبروز بعد از لیپوماتیک و سایر اختلالات باشند.

علاوه بر کاهش احتمال فیبروز بعد از لیپوماتیک، طی این روش از حرارت جهت از بین بردن چربی ها استفاده نخواهد شد. بدین ترتیب ریسک سوختگی و نکروز پوست نیز در پایین ترین سطح و حداقل میزان ممکن قرار دارد.

در صورتی که لیپوماتیک به درستی اجرا شود، هیچگونه عارضه جانبی را برای بیمار نخواهد داشت. کانول های لیپوماتیک زمانی که به داخل بافت های چربی نفوذ پیدا می کنند از مجاورت رگ ها و عروق خونی لغزیده و فرار خواهند کرد.

بنابراین میزان خونریزی بسیار کم خواهد شد. خطر آمبولی همچنین در لیزر لیپولیز نیز به صفر نزدیک است و دلیل آن تحت تاثیر قرار گرفتن لیزر و حرارتش می باشد که سبب انعقاد رگ های خونی و عدم ورود چربی ها به درون آن ها خواهد شد.

 

>> آیا لیپوماتیک نوعی لیزر است؟

عمل لیپوماتیک روشی است که توسط امواج آن می توان بر روی بافت های چربی تاثیرات مثبتی گذاشت. در واقع سلول های چربی با دخالت امواج اینفراسونیک از هم جدا می شوند و سپس بصورت مایع در آمده و از اندام مورد نظر تخلیه خواهد شد.

 

>> ممنوعیت های انجام لیپوماتیک

با توجه به اینکه لیپوماتیک شیوه ای ایمن است و خطراتی مانند فیبروز بعد از لیپوماتیک در آن کم است، برخی از افراد برای انجام لیپوماتیک ممنوعیت هایی دارند که موجب می شود جزو کاندید های این روش قرار نگیرند.

برای مثال افرادی که به فشار خون بالا مبتلا می باشند و از بیماری های قلبی و عروقی رنج می برند باید قبل از لیپوماتیک حتما با متخصص قلب مشورت نمایند.

افراد دیابتی با توجه به اینکه اگر حجم چربی های بدنشان کمتر شود سطح سلامت بدنشان بالاتر می رود، اما برای انجام لیپوماتیک باید بدون استثناء با متخصص غدد مشورت کرده و نظر وی را در رابطه با میزان قند خون خود و ریسک هایی که ممکن است آن ها را تهدید کند، بپرسند.

رعایت بسیاری از نکات و مشاوره با پزشکان موجب می شود تا بسیاری از مشکلات احتمالی مانند فیبروز بعد از لیپوماتیک برای بیماران به وجود نیاید. خطراتی که در روش های مختلف جراحی های زیبایی وجود دارد می تواند به طور مستقیم سلامت و امنیت جان بیماران را تحت تاثیر قرار دهد. جلسات مشاوره با پزشکان متخصص به طرز چشمگیری میزان این ریسک ها را کاهش می دهد.

مشاهده مطلب
لیپوماتیک زنان و کاربرد های آن

 

>> آیا لیپوماتیک بهترین روش کاهش وزن است؟

عمل لیپوماتیک یک نوع جراحی پیکرتراشی برای زیباتر شدن اندام هایی است چربی اضافی دارند.  در نتیجه به عنوان یک روش برای لاغرتر شدن یا کاهش وزن به شمار نمی رود.

البته نباید این امر را نادیده گرفت که اعتماد بنفس افرادی که لیپوماتیک انجام می دهند بسیار بالا می رود چرا که ظاهر اندام آن ها را به طور کامل تغییر می دهد و موجب می شود آن ها بیشتر به رعایت رژیم های غذایی و فعالیت های بدنی پس از لیپوماتیک اهمیت بدهند.

 

>> عکس العمل پوست بعد لیپوماتیک

در روش لیپوماتیک با حضور امواج اینفراسونیک، فعال شدن فیبروبلاست ها و کلاژن ها یک امر قابل توجه است.

لذا سفت شدن و جمع شدن پوست بسیار بهتر از سایر روش ها اتفاق خواهد افتاد. تنها نکته ای که باید به آن توجه داشت سن بیمار و وجود استریا در بدن اوست که در صورت بالا بودن هر دو مورد اثر منفی بر عمل لیپوماتیک خواهد گذاشت.

جالب است بدانید که ارتعاشات این سیستم طی لیپوساکشنی که انجام می دهد، فرآیند کلاژن سازی را بسیار خوب در پوست تحریک و فعال خواهد ساخت. در واقع نه تنها این عمل بسیاری از عارضه ها را به همراه ندارد بلکه مزایای قابل توجهی را نیز به دنبال خواهد داشت که سبب افزایش میزان رضایت بیماران می شود.

 

>> فاکتور های اثرگذار در جمع شدن پوست بعد از لیپوماتیک

به طور معمول در مقایسه با سایر اندام ها پوست ناحیه گردن، سینه و بازو ها برای اینکه جمع شوند و سریع تر به حالت اولیه خود بازگردند تمایل بیشتری نشان می دهند. پوست ناحیه زیرین ناف هم از بالای ناف و داخل زانو دارای خاصیت جمع شوندگی بیشتر و بهتری است.

تعداد بارداری ها در بانوان تاثیر زیادی در جمع شدن پوست بعد از لیپوماتیک دارد.

اگر حجم چربی های بدن زیاد باشد میزان جمع شدن پوست بعد از لیپوماتیک بسیار پایین خواهد بود.

در روش های سطحی میزان جمع شدن پوست خیلی بهتر است.

 

>> سخن پایانی در مورد لیپوماتیک و احتمال فیبروز بعد از لیپوماتیک

طی اقداماتی که بیماران برای اجرای این عمل انجام می دهند، بسیاری از عوارضی که احتمال بروز آن ها وجود دارد، ذهنشان را درگیر خواهد کرد. خوشبختانه می توان این نوید را به متقاضیان داد که عارضه هایی مانند آمبولی، خونریزی، فیبروز بعد از لیپوماتیک و … که هر کدام می تواند سبب ایجاد مشکلات ثانویه در بیماران شود در عمل لیپوماتیک به حداقل رسیده است.

مشاهده مطلب
لیپوماتیک و تزریق چربی همزمان

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیپوماتیک و مراقبت های بعد از آن مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

لیپوماتیک

دیدگاهتان را بنویسید