لیپوماتیک

احتمال فیبروز بعد از لیپوماتیک چقدر است؟

احتمال فیبروز بعد از لیپوماتیک چقدر است؟

 فیبروز بعد از لیپوماتیک 

با توجه به اینکه ورزش و تغییر دادن شیوه زندگی هر دو در حفظ یک اندام زیبا نقش قابل توجهی دارند، باز هم جراحی های زیبایی مانند عمل لیپوماتیک جایگاه ویژه ای جهت حذف چربی های اضافی بدن دارند.

لیپوماتیک برای افرادی که از مشکلاتی نظیر داشتن چربی در نواحی مختلف بدن رنج می برند حکم فرشته ی نجات را دارد. این درمان به دلیل دارا بودن مزایای بسیار خوب و فوق العاده، افراد زیادی را به سمت خود جذب کرده و متقاضیان در صورت بکارگیری این روش از این مزایا بهره مند می شوند. این روش برای از بین بردن و یا به صورت درست تر تخلیه ی چربی از دسته روش های کاملا تضمینی می باشد.

دریافت کد تخفیف لیپوماتیک در کلینیک رز + مشاوره رایگان

با انجام مقایسه ی ساده بین این روش و دیگر روش ها افراد می توانند متوجه این موضوع شوند که لیپوماتیک با اختلاف می تواند از روش هایی که افراد مختلف از آن ها در بازه های زمانی متفاوت استفاده می کنند، عملکرد بهتری داشته باشد. بهره مندی از فناوری نوین جهانی و همچنین برخورداری از فناوری روز سبب شده است که افراد مشتاق انجام این عمل به منظور دستیابی به نتایج آن شوند.

عوارض و مشکلاتی که روش های قدیمی و سنتی برای افراد در بر داشتند امروزه با استفاده از روش لیپوماتیک به کلی از بین رفته اند به گونه ای که این درمان تبدیل به یکی از روش های آسان و سریع در حذف چربی های اضافی شده است.

برای مثال ورزش کردن در یک بازه ی زمانی و به صورت مرتب نیاز به وقت و تلاش بسیاری دارد اما لیپوماتیک علاوه بر سریع بر بودن در نتیجه دادن، نیازی به برنامه روزانه نداشته و یک جلسه برای انجام آن کافیست.

دستگاه لیپوماتیک به وسیله سازمان غذایی و دارویی کشور آمریکا مورد تایید قرار گرفته است. بی خطر و ایمن بودن این روش مدت هاست که به اثبات رسیده و بسیاری از عوارض روش های پیشین از جمله احتمال فیبروز بعد از لیپوماتیک در آن مشاهده نمی شود.

فیبروز بعد از لیپوماتیک

 

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

درباره ی هزینه های انجام این عمل هم می توان گفت که کم و یا زیاد شدن این هزینه ها تا حد بسیار زیادی به فرد بستگی دارد چرا که میزان چربی خارج شده و همچنین ناحیه ی تحت عمل، دستمزد پزشک و کلینیک می تواند تاثیرهای بسیار زیادی بر روی هزینه های ناشی از انجام این عمل بگذارد. افراد می توانند برای اطلاع دقیق از این هزینه ها به پزشک متخصص در این زمینه مراجعه کنند.

علاوه بر موارد فوق این عمل در صورتی برای افراد قابل ارائه خواهد بود که افراد از سلامت کامل جسمانی برخوردار باشند. در صورتی که افراد از سلامت بدنی به صورت تمام و کمال برخوردار نباشند، پزشک متخصص از انجام و ارائه ی این عمل برای اینگونه افراد خودداری کرده و اجازه ی انجام lipomatic را به فرد نخواهد داد. این افراد به هیچ عنوان نامزد مناسبی برای پیکرتراشی نمی باشند.

لیپوساکشن هوای فشرده یا لیپوماتیک

لیپوماتیک شیوه ای مدرن است که جهت حذف چربی های موضعی اندام های بدن در نقاط مختلف دنیا بر روی بیمارانی که مبتلا به چاقی می باشند، انجام می گیرد. دستگاه لیپوماتیک با بهره مندی از سه جنبش متفاوت: ارتعاشی، زیگزاگ و چرخشی چربی های مازاد را با میزان دقت بسیار بالایی محو خواهد کرد.

فیبروز بعد از لیپوماتیک

خداحافظی با عوارضی مانند فیبروز بعد از لیپوماتیک

عوارض کم و تا حدودی ناچیز از مزایای انجام لیپوماتیک است که افراد می توانند با انجام آن از این مورد هم برخوردار شوند. در صورتی که افراد خواستار انتخاب روشی برای رسیدن به تناسب اندام می باشند که عوارض کمی داشته و برای افراد درد سرهای مختلفی را به وجود نیاورد، می توانند از این روش یعنی لیپوماتیک بهره ببرند.

پس از انجام لیپوماتیک افراد در صورتی که از دستورات پزشک به صورت تمام و کمال پیروی کنند می توانند این عوارض را به حداقل رسانده و از دوره ی نقاهت کمتری هم برخوردار شوند اما در صورتی که افراد پس از انجام این عمل دستورات و راهنمایی هایی که پزشک به آن ها ارائه می دهد را جدی نگرفته و در صدد انجام آن ها بر نیایند این دوره ی نقاهت افزایش یافته و نتایج کامل تری برای آن ها صورت نمی گیرد.

در این روش به علت اینکه از لیزر و حرارت استفاده نمی شود در نتیجه فیبروز بعد از لیپوماتیک در پایین تر حد خود قرار می گیرد. با این تفاسیر انجام عمل لیپوماتیک برای بانوانی که تاکنون هیچگونه زایمانی نداشته اند بسیار بهتر است.

همینطور این عمل زیبایی برای افرادی که در گذشته لیپولیزر یا ساکشن انجام داده اند، چون بافت های چربی فیبروز شده اند خیلی بهتر از شیوه های قبلی می باشد.

کاهش عوارض در عمل لیپوماتیک

تنها عارضه ای که در این جراحی زیبایی به حداقل می رسد، فیبروز بعد از لیپوماتیک نیست بلکه ساختار دستگاه لیپوماتیک طوریست که از اعصاب و ماهیچه های بدن کاملا محافظت خواهد کرد و موجب آسیب رسیدن به رگ های خونی نمی شود.

بهره مندی از روش لیپوماتیک برای حذف چربی ها از مناطقی که دسترسی به آن ها دشوار است و یا از بافت فیبروزی زیادی برخوردارند بسیار عالی و کاربردی می باشد.

استریل کردن دستگاه لیپوماتیک بسیار آسان است در نتیجه می توان انتظار داشت که احتمال بروز عفونت در آن به صفر برسد.

کلینیک هایی که این روش را برای افراد جهت از بین بردن چربی ارائه می دهند معمولا برای اینکه این دستگاه از جمله بهترین دستگاه های ساخته شده برای عمل های زیبایی است و در نظر بهداشتی در سطح بالایی قرار دارد، این دستگاه را به صورت کامل و دقیق ضدعفونی می کنند.

بیمارانی که جهت انجام لیپوماتیک به کلینیک های تخصصی و معتبر مراجعه می کنند هیچگاه نیازی نیست که نگران خطراتی مانند احتمال عفونت، فیبروز بعد از لیپوماتیک و سایر اختلالات باشند.

این کلینیک ها معمولا تحت نظر وزارت بهداشت کشور هستند و باید دستگاه ها و به طور کلی محیط محل انجام عمل های زیبایی را به صورت کامل ضد عفونی کنند.

علاوه بر کاهش احتمال فیبروز بعد از لیپوماتیک، طی این روش از حرارت جهت از بین بردن چربی ها استفاده نخواهد شد. بدین ترتیب ریسک سوختگی و نکروز پوست نیز در پایین ترین سطح و حداقل میزان ممکن قرار دارد.

در صورتی که لیپوماتیک به درستی اجرا شود، هیچگونه عارضه جانبی را برای بیمار نخواهد داشت. کانول های لیپوماتیک زمانی که به داخل بافت های چربی نفوذ پیدا می کنند از مجاورت رگ ها و عروق خونی لغزیده و فرار خواهند کرد.

بنابراین میزان خونریزی بسیار کم خواهد شد. خطر آمبولی همچنین در لیزر لیپولیز نیز به صفر نزدیک است و دلیل آن تحت تاثیر قرار گرفتن لیزر و حرارتش می باشد که سبب انعقاد رگ های خونی و عدم ورود چربی ها به درون آن ها خواهد شد.

آیا لیپوماتیک نوعی لیزر است؟

عمل لیپوماتیک روشی است که توسط امواج آن می توان بر روی بافت های چربی تاثیرات مثبتی گذاشت. در واقع سلول های چربی با دخالت امواج اینفراسونیک از هم جدا می شوند و سپس بصورت مایع در آمده و از اندام مورد نظر تخلیه خواهد شد.

ممنوعیت های انجام لیپوماتیک

با توجه به اینکه لیپوماتیک شیوه ای ایمن است و خطراتی مانند فیبروز بعد از لیپوماتیک در آن کم است، برخی از افراد برای انجام لیپوماتیک ممنوعیت هایی دارند که موجب می شود جزو کاندید های این روش قرار نگیرند.

برای مثال افرادی که به فشار خون بالا مبتلا می باشند و از بیماری های قلبی و عروقی رنج می برند باید قبل از لیپوماتیک حتما با متخصص قلب مشورت نمایند.

افراد دیابتی با توجه به اینکه اگر حجم چربی های بدنشان کمتر شود سطح سلامت بدنشان بالاتر می رود، اما برای انجام لیپوماتیک باید بدون استثناء با متخصص غدد مشورت کرده و نظر وی را در رابطه با میزان قند خون خود و ریسک هایی که ممکن است آن ها را تهدید کند، بپرسند.

رعایت بسیاری از نکات و مشاوره با پزشکان موجب می شود تا بسیاری از مشکلات احتمالی مانند فیبروز بعد از لیپوماتیک برای بیماران به وجود نیاید.

خطراتی که در روش های مختلف جراحی های زیبایی وجود دارد می تواند به طور مستقیم سلامت و امنیت جان بیماران را تحت تاثیر قرار دهد. جلسات مشاوره با پزشکان متخصص به طرز چشمگیری میزان این ریسک ها را کاهش می دهد.

ممنوعیت هایی که برای انجام این عمل وجود دارد باید حتما برای افراد ارائه گردند. این موارد حتما توسط پزشک برای افراد گوشزد خواهند شد. نکته ای که وجود دارد این است که افراد باید در صورت داشتن هرگونه بیماری و یا مشکل آن را به صورت کامل برای پزشک متخصص خود گزارش دهند و هیچ نکته ای را از قلم نیندازند. گزارش نکردن هر مورد ممکن است برای افراد مشکلات ریز و درشتی را به وجود آورد.

آیا لیپوماتیک بهترین روش کاهش وزن است؟

عمل لیپوماتیک یک نوع جراحی پیکرتراشی برای زیباتر شدن اندام هایی است چربی اضافی دارند.  در نتیجه به عنوان یک روش برای لاغرتر شدن یا کاهش وزن به شمار نمی رود.

البته نباید این امر را نادیده گرفت که اعتماد بنفس افرادی که لیپوماتیک انجام می دهند بسیار بالا می رود چرا که ظاهر اندام آن ها را به طور کامل تغییر می دهد و موجب می شود آن ها بیشتر به رعایت رژیم های غذایی و فعالیت های بدنی پس از لیپوماتیک اهمیت بدهند.

بسیاری از افرادی که دارای اضافه وزن و یا چربی بیش از اندازه در ناحیه پهلو ها و شکم هستند در رویای داشتن تناسب اندام و استایل بسیار زیبا به سر می برند. در صورت بکارگیری این روش افراد می توانند به این رویا دست یافته و به تناسب اندام مورد نظر خود برسند.

عکس العمل پوست بعد لیپوماتیک

در روش لیپوماتیک با حضور امواج اینفراسونیک، فعال شدن فیبروبلاست ها و کلاژن ها یک امر قابل توجه است.

لذا سفت شدن و جمع شدن پوست بسیار بهتر از سایر روش ها اتفاق خواهد افتاد. تنها نکته ای که باید به آن توجه داشت سن بیمار و وجود استریا در بدن اوست که در صورت بالا بودن هر دو مورد اثر منفی بر عمل لیپوماتیک خواهد گذاشت.

جالب است بدانید که ارتعاشات این سیستم طی لیپوساکشنی که انجام می دهد، فرآیند کلاژن سازی را بسیار خوب در پوست تحریک و فعال خواهد ساخت.

در واقع نه تنها این عمل بسیاری از عارضه ها را به همراه ندارد بلکه مزایای قابل توجهی را نیز به دنبال خواهد داشت که سبب افزایش میزان رضایت بیماران می شود.

فاکتور های اثرگذار در جمع شدن پوست بعد از لیپوماتیک

به طور معمول در مقایسه با سایر اندام ها پوست ناحیه گردن، سینه و بازو ها برای اینکه جمع شوند و سریع تر به حالت اولیه خود بازگردند تمایل بیشتری نشان می دهند. پوست ناحیه زیرین ناف هم از بالای ناف و داخل زانو دارای خاصیت جمع شوندگی بیشتر و بهتری است.

تعداد بارداری ها در بانوان تاثیر زیادی در ” افتادگی پوست بعد از لیپوماتیک ” دارد.

اگر حجم چربی های بدن زیاد باشد میزان جمع شدن پوست بعد از لیپوماتیک بسیار پایین خواهد بود.

در روش های سطحی میزان جمع شدن پوست خیلی بهتر است.

سخن پایانی در مورد لیپوماتیک و احتمال فیبروز بعد از لیپوماتیک

طی اقداماتی که بیماران برای اجرای این عمل انجام می دهند، بسیاری از عوارضی که احتمال بروز آن ها وجود دارد، ذهنشان را درگیر خواهد کرد. خوشبختانه می توان این نوید را به متقاضیان داد که عارضه هایی مانند آمبولی، خونریزی، فیبروز بعد از لیپوماتیک و … که هر کدام می تواند سبب ایجاد مشکلات ثانویه در بیماران شود در عمل لیپوماتیک به حداقل رسیده است.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیپوماتیک و مراقبت های بعد از آن مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *