تزریق چربی

تزریق چربی در مازندران | بررسی هزینه دقیق

تزریق چربی در مازندران | بررسی هزینه دقیق

تزریق چربی در استان مازندران

تزریق چربی یا همان فت گرفتینگ (fat grafting) فرایندی است که در آن با استفاده از سلول های چربی اضافه در قسمت های نامطلوب بدن، مشکلات و ناملایمات پوستی را در قسمت های صورت، دست و پا، سینه و باسن برطرف می کنند.

دریافت تخفیف ویژه تزریق چربی + مشاوره رایگان

با استفاده از فت گرفتینگ می توانید افتادگی گونه ها، آویزان شدن پوست، چین و چروک ها و خطوط نسبتا عمیق در ناحیه ی صورت به خصوص زیر چشم و اطراف بینی را برطرف کنید و پوستی کاملا جوان و شاداب داشته باشید.

تزریق چربی در مازندران | بررسی هزینه دقیقبه علاوه شما می توانید با استفاده از تکنیک های مختلف تزریق چربی در استان مازندران برای افزایش حجم لب و گونه های خود اقدام کنید. تزریق سلول های چربی تنها هدف زیبایی شناختی ندارد و در بسیاری از موارد می تواند به عنوان روشی ترمیمی و درمانی نیز به کار برود. به عنوان مثال جای سوختگی و زخم و یا جای زخم ناشی از عمل جراحی لیپوساکشن را می توان به راحتی با استفاده از تزریق سلول های چربی ترمیم کرد.

به طور کلی برای انجام فرایند تزریق سلول های چربی نیازی به استفاده از دارو های بیهوشی نیست. دلیل این امر این است که اصولا فت گرفتینگ و یا همان تزریق سلول های چربی نیازی به جراحی سنگین ندارد و در بسیاری از موارد حتی به شکل سرپایی و در مطب دکتر یا کلینیک تخصصی پوست و زیبایی انجام می شود.

برای انجام این تزریق سرپایی در مطب دکتر و یا یکی از کلینیک های تزریق چربی در آمل، طبیعتا لزومی به استفاده از دارو های سنگین بی هوشی نخواهد بود. برای آن که درک بهتری از فرایند فت گرافتینگ داشته باشید، خوب است که مراحل فت گرفتینگ را با هم مرور کنیم.

فرایند تزریق سلول های چربی در سه مرحله انجام می شود. استخراج سلول ها از ناحیه ی اهدا کننده مرحله ی اول است. در این مرحله دکتر ابتدا محل مورد نظر را با دارو های بی حسی موضعی، بی حس می کند تا شما کمترین درد و احساس ناخوشایندی را تجربه نکنید.

تزریق چربی در مازندران | بررسی هزینه دقیقتوجه داشته باشید که اثر این دارو ها بسیار خفیف تر از دارو هایی بی هوشی است که در عمل های جراحی استفاده می شود. دارو های بی هوشی که در عمل جراحی استفاده می شوند تا چندین ساعت بعد از عمل نیز بدن شما را تحت تاثیر قرار می دهند و تا زمانی که اثر آن ها به طور کامل از بدن خارج نشود نمی توانید به فعالیت های عادی روزمره مانند رانندگی بپردازید.

اما داروی بی حسی موضعی که برای تزریق چربی استفاده می شود اثری کوتاه مدت دارد و همین امر باعث می شود تا بلافاصله بعد از پایان فرایند تزریق سلول های چربی، بتوانید به خانه بروید و هر چه سریع تر ریکاوری کنید.

استخراج سلول های چربی با استفاده از سرنگ های مخصوصی انجام می شود که ابزاری لوله مانند به آن ها وصل است و سلول های چربی را از بدن شما با دقت و به آرامی بیرون می کشد.

در مرحله ی دوم موادی که توسط سرنگ از بدن شما بیرون کشیده شده اند تصفیه می شوند تا تنها سلول های چربی سالم و تمیز برای تزریق در نواحی مانند صورت استفاده شوند. دلیل لزوم تصفیه سازی این است که سلول های چربی همراه با دیگر مایعات بدن از بدن شما استخراج می شوند و نمی شود آن ها را بلافاصله به صورت یا دیگر قسمت های مورد نیاز تزریق کرد.

در مرحله آخر که همان تزریق سلول های چربی به ناحیه ی مطلوب شما است، باز هم از دارو های بی حسی موضعی استفاده می شود. سپس با استفاده از سرنگی که حاوی سلول های سالم و تمیز چربی است، چربی ها به آرامی و به شکل تدریجی به بافت مورد نظر تزریق می شوند.

بهترین دکتر تزریق چربی در بابل | ساری | آمل

همان طور که در ابتدا اشاره شد در برخی از موارد ممکن است تزریق فت گرافتینگ به شکل سرپایی و در مطب یا کلینیک های تزریق چربی در بابل قابل انجام نباشد.

تشخیص این موضوع که آیا شما می توانید تزریق سلول های چربی را به شکل سرپایی انجام دهید یا باید در اتاق عمل انجام شود، بر عهده ی دکتر شما است. دکتر با توجه به شرایط فیزیکی و سوابق پزشکی شما و البته با توجه به این که چربی باید از چه ناحیه هایی برداشت شود و در کدام قسمت ها تزریق شود تصمیم می گیرد که آیا انجام فت گرافتینگ به شکل سرپایی ممکن است یا نه.

طبیعتا میزان تجربه دکتر در این امر بسیار اثر گذار است تا تشخیص درستی در مورد شرایط شما برای انجام تزریق سلول های چربی بدهد. به همین جهت توصیه می شود که در انتخاب کلینیک و کادر پزشکی که قرار است تزریق چربی را انجام دهند بسیار با دقت عمل کنید.

اگر چه کلینیک ها و مراکز تزریق چربی در بابل از کیفیت قابل قبولی برخوردار هستند اما در ایران، به دلیل تمرکزی که بر پایتخت یعنی شهر تهران وجود دارد تعداد کلینیک های تخصصی پوست مانند کلینیک رز در این شهر بیشتر است و مراجعین بیشتری نیز در این شهر وجود دارند.

این امر باعث شده است تا دکترین تزریق چربی مشغول در تهران از با تجربه ترین و ماهر ترین پزشکان زیبایی در ایران و حتی بین کشور های منطقه باشند؛ بنابراین با توجه به فاصله ی کم آمل با تهران،‌ منطقی است که برای انجام تزریق سلول های چربی با اطمینان خاطر بیشتر به شهر تهران مراجعه کنید.

عوارض تزریق چربی واقعیت دارد؟

تزریق سلول های چربی به عنوان یکی از ایمن ترین و راحت ترین تزریق های زیبایی شناخته می شود چرا که برای تقریبا تمام افرادی که با استفاده از این تکنیک پوست خود را جوان و شاداب می سازند، هیچ گونه عوارض نامطلوب جدی پیش نمی آید و دوران ریکاوری به راحتی و به سرعت سپری می شود.

در واقع عوارض ناشی از تزریق سلول های چربی به چند مورد بسیار خفیف و گذرا محدود می شوند که در اینجا آن ها را بررسی می کنیم.

بعد از انجام فت گرافتینگ در یکی از کلینیک های معتبر و رسمی تزریق چربی در قائم شهر، شما تا حدود یک هفته الی ده روز با عوارضی مانند کبودی و یا تورم در نواحی اهدا کننده ی چربی و نواحی دریافت کننده ی چربی مواجه خواهید بود.

برای مقابله با این موارد، دکتر برای شما دارو های ضد التهاب را تجویز خواهد کرد که به طور کامل می توانند شدت و ماندگاری کبودی و تورم را کاهش دهند.

همچنین خوب است بدانید که برای کاهش تورم در ناحیه ی دریافت کننده ی چربی، استفاده از راهکار های پیشگیری در ساعات اولیه ی پس از انجام فت گرافتینگ بسیار مهم است. یکی از رایج ترین راهکار ها در این زمان استفاده از کمپرس یخ روی ناحیه ی مورد نظر است. کمپرس یخ در ساعات ابتدایی پس از تزریق سلول های چربی تا حد زیادی باعث کاهش شدت تورم می شود و دوران نقاهت شما را نیز کاهش خواهد داد.

مورد دیگری که باعث کاهش شدت عوارض فت گرافتینگ می شود تکنیک اجرای تزریق و لوازم مورد استفاده برای برداشت و تزریق سلول های چربی است. بدیهی است که کلینیک های تزریق چربی در قائم شهر از امکانات کمتری نسبت به کلینیک های معتبر و شناخته شده تهران مانند کلینیک تخصصی پوست رز برخوردار هستند. به همین دلیل است که انجام تزریق چربی در کلینیک های تهران راحت تر خواهد بود و با عوارض بسیار کمتری همراه خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button