تزریق ژل

عوامل موثر بر هزینه تزریق ژل چیست ؟

عوامل موثر بر هزینه تزریق ژل چیست ؟

عوامل موثر بر هزینه تزریق ژل چیست ؟

تزریق ژل امروزه به یکی از پرطرفدار ترین روش های جوان سازی و زیبا سازی پوست تبدیل شده است؛ اما این عمل می تواند با هزینه های متفاوتی انجام شود. از مهمترین عواملی که می تواند بر هزینه عمل تزریق ژل در صورت و یا سایر نواحی بدن اثر بگذارد کیفیت و نوع ژلی است که پزشک برای تزریق از آن استفاده می کند.

عوامل موثر بر هزینه تزریق ژل چیست

چرا که امروزه ژل های متفاوتی با ترکیبات مختلف در بازار وجود دارد. رایج ترین نوع این ژل ها،  ژل هایی هستند که بر پایه هیالورونیک اسید ها ساخته شده اند و امروزه از این ماده بسیار برای تزریق ژل در نواحی مختلف بدن استفاده می شود.

دریافت تخفیف نقدی تزریق ژل کلینیک رز + مشاوره رایگان

چرا که هیالورونیک اسید ماده ای است که به صورت طبیعی نیز در بدن وجود دارد و ساخته می شود که در جذب رطوبت در بدن نقش بسیار مهمی دارد. حتی از این ماده در ساخت بعضی از کرم های مرطوب کننده نیز استفاده می شود.

بنابراین استفاده از این نوع پرکننده کمترین میزان عوارض را برای فرد پس از تزریق ژل به همراه خواهد داشت و همچنین می تواند در نواحی مختلفی از بدن می تواند استفاده شود چه در صورت و چه در نقاط دیگر چرا که بیشترین میزان سازگاری را با بدن دارد.

بنابراین از قیمت نسبتا بالاتری در مقایسه با سایر فیلرهای موجود در بازار برخوردار است. اما نکته منفی که در مورد این نوع ژل وجود دارد این است که اثر تزریق این ژل به دلیل جذب سریع آن در بدن بین 6 ماه تا یک سال است و نتایج حاصل از تزریق پس از این مدت به طور کامل از بین می رود.

در هر فرد زمان جذب این پر کننده ها به دلیل سوخت و ساز متفاوت بدن انسان ها با یک دیگر تفاوت دارد. در برخی ممکن است حتی قبل از شش ماه جذب صورت گیرد اما در عده ای دیگر حتی بعد از یک سال هم اثر پر کننده قابل مشاهده باشد.

بعد از این که اثر پر کننده از بین رفت فرد می تواند با تزریق دوباره ی هیالورونیک اسید شکل مطلوب خود را بازیابی کند. البته این تزریق دوباره با هزینه هایی همراه است و یکی از موانعی که بر سر راه افراد برای تزریق ژل وجود دارد همین هزینه های چند باره برای تجدید هیالورونیک  اسید است.

به همین دلیل متخصصان به دنبال راهکار دیگری برای برطرف کردن این موضوع و افزایش میزان ماندگاری فیلرها و در عین حال سازگار بودن این مواد با بدن بودند که باعث شد پس از مدتی نوع دیگری از پرکننده ها که از آن ها به برای تزریق ژل استفاده می شود و معروف به پرکننده های غیر هیالورونیک اسیدی هستند به بازار معرفی شوند.

تفاوتی که بین این نوع پرکننده ها و پرکننده ای هیالورونیک اسید است این است که این مواد می توانند تاثیر فوری و قابل مشاهده ای را بر روی صورت فرد داشته باشند؛ که برخی از متخصصان زیبایی معتقد هستند که پس از گذشت 6 الی 12 هفته تاثیر آن به طور کامل قابل مشاهده است.

همچنین این مواد پرکننده نسبت به نوع هایی که از هیالورونیک اسید هستند دارای ماندگاری بیشتری بوده و امروزه طرفداران بیشتری را پیدا کرده است؛ اما از طرفی وجود همین ویژگی های مثبت در این نوع پرکننده ها سبب شده است که قیمت آن ها نیز نسبت به سایر انواع فیلرها بیشتر باشد.

هیالورونیک اسید ها البته فواید مهمی هم دارند که باعث محبوبیت آن ها شده است. همان طور که گفته شد این ماده در بدن ما وجود دارد و به همین دلیل احتمال بروز آلرژی در اثر تزریق آن به صورت بسیار پایین و نزدیک به صفر است.

برای مثال برخی از انواع کلاژن وجود دارند که در بعضی از افراد سبب بروز آلرژی و حساسیت می شوند و عمل را با شکست مواجه می کنند. دیگر فایده ی پر کننده ی هیالورونیک اسید این است که نسبت به دیگر روش ها از کبودی و تورم کمتری برخوردار است و حتی در مواردی هیچ کبودی قابل مشاهده ای بر جای نمی گذارد.

همچنین هیالورونیک اسید به دلیل این که رشد تدریجی دارد، دکتر می تواند با تزریق آن در فاصله ی چند جلسه روند رشد آن را کاملا تحت کنترل داشته باشد و دقیقا تا اندازه ای که برای فرد متقاضی ایده آل است تزریق صورت گیرد. این امر همچنین از بروز تغییر ناگهانی و شدید در صورت فرد پیش گیری می کند.

عوامل موثر بر هزینه تزریق ژل چیست

آیا هزینه تزریق ژل ثابت است ؟

هزینه تزریق ژل یکی از مهمترین فاکتورهایی است که هر فردی برای استفاده از این روش برای جوان سازی و زیبا سازی چهره خود به آن توجه دارد؛ و باید این را در نظر گرفت که هزینه تزریق ژل برای هیچ دو فردی ممکن است یکسان نباشد.

چرا که هزینه این عمل با توجه به اینکه برای کدام ناحیه از بدن و به چه میزانی از ژل و همچنین اینکه از چه نوع ماده پرکننده ای استفاده می شود می تواند بسیار متفاوت باشد. برای مثال اگر فردی بخواهد تزریق ژل را فقط برای ناحیه خاصی از صورت خود مثلا گونه ها انجام دهد.

بسته به اینکه پزشک چه میزان ماده پرکننده تزریق می کند و از چه ماده ای استفاده می کند متفاوت است با فردی که ممکن است بخواهد به قسمت های دیگر صورت خود همانند لب و یا چانه خود نیز ژل تزریق کند و بخواهد از نوع دیگری از ماده پرکننده استفاده نماید.

بنابراین هزینه تزریق ژل در نهایت به توصیه پزشک در نوع ماده پرکننده ای که می بایست استفاده شود و تصمیم خود فرد بستگی دارد. همچنین در بسیاری از موارد پس از یک بار تزریق ژل در دفعات بعدی فرد به میزان کمتری ماده پرکننده نیاز خواهد داشت.

حتی ممکن است دو نفر که هردو اقدام به تزریق چربی در لب خود می کنند و از یک نوع پر کننده هم استفاده می کنند، هزینه ی متفاوتی را پرداخت کنند.

چرا که به غیر از ناحیه و نوع مواد پر کننده، مدلی که فرد برای آن ناحیه در نظر دارد هم تعیین کننده است. مثلا کسی که می خواهد لب های پهن و تو پر داشته باشد نسبت به کسی که فقط می خواهد یکی از لب هایش را با تزریق چربی بزرگ کند، نیاز به مواد پر کننده ی بیشتری دارد.

بنابراین هزینه تزریق ژل می تواند در دفعات بعدی تزریق کمتر باشد؛ اما این موضوع تا حد بسیار زیادی به فیزیولوژی بدن فرد نیز بستگی دارد و اینکه بدن این فرد تا چه حد و با چه سرعتی ماده تزریق شده را جذب می کند.

طبیعتا هر چه سوخت و ساز بدن فرد آرام تر باشد پر کننده ها دیر تر جذب می شوند و فرد متحمل هزینه های کمتری در بازه ی طولانی مدت می شود.

مثلا فردی که سوخت و ساز سریع دارد شاید در طول دو سال مجبور شود چهار بار عمل تزریق را انجام دهد اما برای فرد دیگر که سرعت جذبش کمتر است، انجام دو عمل تزریق در طول دو سال کافی است.

چه مواردی سبب افزایش هزینه تزریق ژل می شود ؟

عوامل مختلفی می تواند در تعیین هزینه تزریق ژل و همچنین افزایش آن نقش داشته باشد. همانطور که پیشتر توضیح داده شد نوع ماده انتخابی برای تزریق ژل مهمترین عامل در میزان هزینه این عمل است. هر چه ماده پرکننده ی استفاده شده در تزریق ژل از کیفیت بالاتری برخوردار باشد.

قطعا هزینه تزریق آن نیز بیشتر خواهد بود. از دیگر مواردی که می تواند منجر به افزایش قیمت تزریق ژل شود میزان ژل مصرفی است که پزشک تشخیص می دهد برای هر کدام از نواحی مورد نظر چه میزان از ماده پرکننده استفاده نماید که این امر در افراد مختلف با توجه به نتیجه ای که مد نظر بیمار است می تواند متفاوت باشد.

عامل دیگری که در هزینه تزریق ژل نقش دارد میزان واکنش بدن خود فرد به ماده تزریقی می باشد. امروزه بیشتر مواد پرکننده را به گونه ای می سازند که سازگار با بدن بوده تا فرد پس از تزریق دارای کمترین عوارض ممکن باشد.

اکثر این فیلر ها نیز به دلیل سازگاری با بدن پس از مدتی جذب بدن می شوند که همین دلیل موقتی بودن تزریق با ژل می باشد؛ اما میزان جذب این مواد  و مدت زمانی که طول می کشد این مواد در بدن جذب شود در افراد مختلف، متفاوت است.

بنابرایم ممکن است در افرادی جذب این مواد سریع تر در بدن رخ دهد و فرد مجبور به تزریق ژل (gel injection) در فواصل زمانی کمتری باشد. در نتیجه فرد مجبور به پرداخت هزینه بیشتری برای تزریق ژل خواهد بود.

آیا استفاده از روش های تزریق ژل دائمی به صرفه تر نیست؟

احتمالا با خواندن این نکته که تزریق پر کننده ها بعد از حدود یک سال نیاز به عمل مجدد و صرف هزینه (هر چند کمتر نسبت به عمل اول) دارند، از خود پرسیده اید آیا بهتر نیست به دنبال یک راه حل دائمی باشیم که نیاز به عمل مجدد نداشته باشد؟ آیا اصلا چنین راه حلی وجود دارد؟ باید بگوییم که بله عمل هایی وجود دارد که نیاز به تجدید ندارند و از موادی استفاده می شود که به راحتی جذب بدن نمی شوند.

یکی از موارد پر کاربرد آن تزریق چربی در بافت لب است که اثر آن دائمی است و نیازی هم به عمل دوم ندارد. اما مسئله ای که باعث می شود این روش های دائمی چندان مورد استقبال قرار نگیرند این است که تضمینی وجود ندارد که با گذر زمان شکل اولیه ی عمل حفظ شود.

حتی اگر شما فرد مناسبی برای این عمل باشید و عمل به خوبی و با موفقیت انجام شود، ممکن است بعد از چند سال این مواد تزریق شده جا به جا شوند و یا بر اثر افزایش سن و تغییر چهره، ناحیه ی تزریق شده نا متقارن شود و با دیگر اجزای صورت هم خوانی نداشته باشد.

در این موارد فرد مجبور می شود با عمل جراحی مواد کاشته شده را استخراج کند یا به نوعی آن را ترمیم کند. به همین دلیل پزشکان تزریق ژل به شکل دوره ای  را راه حلی مطمئن تر و ایمن تر می دانند و افراد متقاضی تزریق هم این راه ها را ترجیح می دهند.

آیا تزریق ژل ارزان پیشنهاد می شود ؟

هزینه تزریق ژل برای بسیاری از افراد بالا می باشد و همین امر فرد را برای انتخاب این روش برای جوان سازی چهره خود دچار تردید میکند و موجب می شود تا فرد تصمیم به استفاده از روش های ارزان تر دیگری به این منظور استفاده کند.

این موضوع باعث شده است که بسیاری از مراکز و کلینیک های زیبایی نیز به منظور جذب مشتری برای انجام تزریق ژل در مراکز خود، خدمات ارزان تری را ارائه می دهند؛ که این بدان معناست که از مواد پرکننده ای با کیفیت پایین استفاده می کنند.

موادی بر خلاف سایر فیلر ها همچون هیالورونیک اسید با بدن سازگاری نداشته و در نتیجه احتمال اینکه بدن نسبت به این مواد از خود واکنش نشان دهد بسیار زیاد است. در چنین مواردی فرد ممکن است دچار عوارض بسیار زیادی پس از انجام عمل تزریق ژل شود.

همچنین جدا از آسیب هایی که مواد بی کیفیت به بدن می رسانند، نتیجه ی ظاهری آن ها هم چندان چنگی به دل نمی زند و در نهایت انتظارات فرد از عمل تزریق بر آورده نمی شود.

همان طور که گفته شد یکی از خصوصیات هیالورونیک اسید ها این است که می توان آن را به تدریج تزریق کرد و روند رشد را تحت کنترل نگه داشت. اما مواد ارزان و کم کیفیت این ویژگی را ندارند.

همچون بروز علائم آلرژیک شدید که در اثر واکنش نشان دادن سیستم ایمنی فرد به ماده ای است که بدن بیمار تزریق شده است و یا ممکن است بیمار دچار عفونت پس از عمل قرار گیرد؛ که همه این موارد می تواند اثرات موقت و گاها دائمی را برای فرد به همراه داشته باشد.

حتی زندگی او را در خطر قرار دهد. به همین دلیل به هیچ عنوان توصیه نمی شود که در هنگام تزریق ژل از مواد پرکننده ای با کیفیت پایین تر که ممکن است ارزان تر ارائه شود استفاده گردد.

برای انتخاب کلینیک زیبایی خود وسواس به خرج دهید و حسابی تحقیق کنید. تنها به قیمت توجه نکنید و عوامل مهم دیگری مانند کیفیت کادر پزشکی، بهداشتی و استاندارد بودن مکانی که در آن عمل انجام می شود و رضایت افرادی که قبلا در آن مرکز عمل انجام داده اند را مد نظر داشته باشید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک تزریق ژل مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *