کاشت مو

ورم صورت بعد از کاشت مو

ورم صورت بعد از کاشت مو

ورم صورت بعد از کاشت مو

امروزه کاشت مو یکی از درمان هایی می باشد که سبب زیبایی ظاهری فرد می شود. بعد از کاشت مو بیشتر افراد دچار ورم و التهاب می شوند که بعد از مدتی از بین می روند. در این محتوا به درمان ورم صورت بعد از کاشت مو می پردازیم.

ورم صورت بعد از کاشت مو

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

آیا بروز ورم صورت بعد از کاشت مو طبیعی است؟

به طور طبیعی بسیاری از عمل های زیبایی و اقداماتی که حتی برای درمان مورد استفاده قرار میگیرند دارای برخی عوارض جانبی پس از عمل هستند. انجام کاشت مو نیز همچون بسیاری از عمل ها دارای برخی عوارض مانند ورم صورت می باشد که به دلایل متعددی به وجود می آید و می تواند باعث آزار و اذیت شخص شود.

البته در بسیاری از روش ها و متد های جدید و امروزی، احتمال وجود و بروز بسیاری از عوارض جانبی تا حد زیادی کاهش یافته و تنها تعداد اندکی از آن ها باقی مانده اند. به همین علت به همه افراد متقاضی انجام کاشت مو توصیه می شود که سعی کنند تا از اخرین متد ها و روش های به روز دنیا برای رسیدن به اهداف خود استفاده کنند.

ورم صورت نیز از جمله عوارضی می باشد که ممکن است در برخی افراد به دلایل ذکر شده در قسمت زیر به وجود بیاید. ورم معمولا در نواحی مختلف صورت به ویژه شقیقه ها و پیشانی به وجود می آید و سبب می شود که چهره شخص ناخوشایند و غیر طبیعی به نظر برسد.

باید توجه داشته باشید که این عامل، امری طبیعی محسوب می شود و می تواند به علت واکنش های طبیعی بدن نسبت به کاشت مو اتفاق بیفتد و عمدتا پزشکان این عامل را نشانه بهبودی شخص محسوب می کنند.

دلایل به وجود آمدن ورم صورت بعد از کاشت مو 

همان طور که ذکر شد ورم های صورت می تواند حاصل واکنش بدن نسبت به انجام پیوند مو باشد، اما عامل های دیگری نیز در به وجود آمدن این مشکل تاثیر دارند و می توانند باعث افزایش احتمال ورم در صورت شوند.

  1. ایجاد شیار هایی در ناحیه سر، سبب بروز ورم، التهاب و قرمزی در ناحیه کاشت می شود.
  2. هرچه تراکم این شیار ها زیاد باشد فرد دچار ورم بیشتری در ناحیه سر می شود.
  3. هرچقدر ناحیه کاشت مو وسیع تر باشد فرد بیشتر دچار ورم و التهاب در ناحیه سر می شود.
  4. اگر بعد از کاشت بر روی ناحیه کاشت مو بخوابید منجر به افزایش مایع لنف شده و فرد دچار ورم و التهاب در صورت خود می شود.

ورم صورت بعد از کاشت مو

اصولا بعد از کاشت مو و ابرو پیشانی و زیر چشم ها شروع به ورم کردن کرده و بعد از مدتی ورم آن می خوابد. درمان ورم صورت بعد از کاشت مو راه های مختلفی دارد که به بعضی از آن ها در اشاره می نماییم.

لازم به ذکر است که این ورم تنها بلافاصله پس از پیوند مو به وجود نمی آید و ممکن است بسته به شرایط مختلف، این مشکل پس از چند روز از کاشت ایجاد شود.

درمان ورم صورت بعد از کاشت مو 

برای جلوگیری از ورم صورت بعضی از ” بهترین دکتر های کاشت مو ” داروی کورتون را به صورت قرص به نام پردنیزولون یا آمپول دگزامتازون به فرد تزریق می نمایند تا صورت دچار ورم و التهاب نگردد. اما این نکته را باید در نظر داشت که کورتون تاثیر منفی بر روی موهای کاشته شده می گذارد و به همین دلیل برای کمتر کسانی داروی کورتون تزریق می شود.

یکی از راه های درمان ورم صورت بعد از کاشت مو خم نکردن سر به سمت پایین می باشد و در صورت خم شدن سعی نمایید از ناحیه کمر خم شوید تا ورم صورت شما کم شده و یا بیشتر ورم ننماید.

کمپرس آب یخ می تواند یکی از راه های درمان ورم صورت بعد از کاشت مو باشد. کمپرس آب یخ را بر روی پیشانی و ناحیه کاشت قرار دهید تا التهاب و ورم شما را کم نماید.

نکته مهمی که در این باره باید توجه داشته باشید این است که نباید به طور مستقیم یخ را بر روی ناحیه کاشت شده قرار دهید. زیرا این عامل می تواند به تنهایی مشکل ساز باشد و مواردی همچون آسیب دیدن موهای کاشت شده یا عفونت را به وجود آورد.

بعد از کاشت مو مصرف آب کرفس، آب و نوشیدنی ها را زیاد نمایید تا صورت شما کمتر ورم نماید.

همچنین استفاده از برخی میوه ها به ویژه آناناس بسیار مفید است و تاثیرات بسیار مثبتی در رفع این گونه مشکلات دارد، لذا خوردن آن و یا حداقل نوشیدن آب آن می تواند باعث بهبود سریع تر ورم صورت شود.

شیوه صحیح خوابیدن یکی از راه های جلوگیری از ورم صورت می باشد تا حد امکان سعی نمایید از خوابیدن بر روی ناحیه کاشت مو جلوگیری نمایید این افراد بهتر است در چند روز اول به طور نیمه نشسته و با زاویه 45 درجه بخوابند تا کمترین فشار را به سر خود متحمل شوند.

خوابیدن صحیح با شیوه فوق می تواند تاثیرات خوبی در رفع ورم صورت فرد به وجود آورد.

می توانید از بالشت به زیر کمر خود نیز استفاده نمایید تا فشار در ناحیه سر کم شود این امر به درمان ورم صورت بعد از کاشت مو کمک شایان می نماید.

اصولا ورم صورت بعد از 5 روز از بین می رود اگر عجله ای ندارید و به سرکار نمی روید، به درمان ورم صورت بعد از کاشت مو احتیاج نداشته و خود به خود بهبود می یابد.

میزان ماندگاری ورم صورت پس از کاشت مو

به طور کلی میزان بروز ورم در صورت در همه افراد یکسان نیست و به شرایط و عوامل متعدد بستگی دارد و برای رفع این نوع مشکلات نمی توان مدت زمان دقیقی را برای فرد تعیین کرد. زیرا به چند عامل بستگی دارد که باعث متفاوت بودن دوره بهبود و نقاهت ورم صورت می شود. به عنوان مثال افرادی که توصیه ها و نکات مربوط به درمان ورم صورت را به طور کامل و دقیق انجام می دهند، تاثیرات بسیار زیادی را در ماندگاری و دوام این مشکل خواهند داشت و باعث می شود که روند بهبودی و ریکاوری بسیار تسریع گردد و تنها پس از چند روز این مشکل از بین رود اما به طور میانگین معمولا در افراد مختلف، ورم صورت پس از کاشت مو تا 5 روز باقی می ماند و پس از این مدت تقریبا مقدار زیادی از آن رفع می شود و تنها مقدار کمی از آن باقی می ماند که در طی دو سه روز نیز به مرور رفع خواهد شد.

توصیه هایی بعد از کاشت مو 

ازجمله اقدامات بعد از کاشت مو این است که معمولا افراد نمی توانند تعادل خود را حفظ نمایند پس بهتر است برای بازگشت به منزل یک همراه داشته باشد تا به منزل برگشته و استراحت نماید.

بعد از کاشت اصولا افراد دچار سردرد هایی می شود که به دلیل برش هایی است که در ناحیه سر ایجاد می شود و کم کم بهبود می یابد.

عمدتا این سردرد ها  خفیف می باشند و به سادگی قابل تحمل هستند اما در صورتی که نتوانستید این مشکل را تحمل کنید برای بهبود می توانید از مسکن های مختلف استفاده نمایید تا سردرد شما آرام تر گردد.

درمان ورم صورت بعد از کاشت مو یکی از نکاتی است که همه بعد از کاشت به آن فکر می کنند ولی جای نگرانی نداشته و تنها با انجام برخی اقدامات ذکر شده در قسمت های فوق می توان به سادگی آن را کنترل کرده و بعد از چند روز بهبود می یابد.

اصولا بعد از ده روز به طور کاملا علائم تورم صورت و پیشانی، زخم و دلمه های خون از بین می رود و بهبود کامل حاصل می گردد.

البته این مدت زمان در همه افراد یکسان نیست و در افرادی که مراقبت های بعد از عمل خوبی دارند و تمامی نکات و توصیه های پزشک را به درستی انجام می دهند، این زمان بسیار کمتر خواهد بود.

شستشوی به موقع و درست مو نه تنها منجر به عفونت در سر فرد نمی شود بلکه اگر درست صورت گیرد از عفونت و چربی سر جلوگیری می نماید. سعی نمایید از شامپوی ملایم مانند شامپو بچه برای شستشو استفاده نمایید تا عوارض کمتری را در پی داشته باشد.

البته لازم به ذکر است که باید در روز های ابتدایی از شیوه صحیح شست و شو که توسط پزشک متخصص توضیح داده می شود، استفاده نمایید و با ظرافت و حساسیت موهای کاشت شده را شست و شو دهید تا  از آسیب رسانی به فولیکول ها و موهای جدید پیشگیری شود.

از فشار آب زیاد و آب داغ برای شستشوی سر استفاده نکنید زیرا به فولیکول های کاشته شده مو آسیب وارد می کند و حتی منجر به ورم بیشتر در ناحیه سر و صورت شما می گردد که مجبور به فکر درباره ی راه حل و درمان ورم صورت بعد از کاشت مو می افتید.

از شامپوی تجویز شده توسط پزشک به ویژه در ماه های ابتدایی پس از پیوند مو استفاده نمایید، زیرا این نوع شامپو علاوه بر شستشوی مطلوب موها، باعث پیشگیری از برخی مشکلات همچون عفونت در این ناحیه می شود.

توصیه می گردد که بعد از کاشت چند روز را مرخصی و در منزل سپری نمایید تا ورم صورت و قرمزی کمتر شده و ظاهر شما کمی بهتر شود.عدم استراحت فرد می تواند باعث شود که روند بهبودی بسیار کند شود و سبب طولانی مدت شدن رفع این عامل از صورت فرد شود.

توصیه می شود برای درمان ورم صورت بعد از کاشت مو و پیشگیری از یک هدبند محکم استفاده نمایید و هر 15 دقیقه از کمپرس آب یخ استفاده نمایید.

از برخورد نور مستقیم خورشید به موی کاشته شده در روزهای اول خودداری نمایید و به هنگام خروج از خانه برای موهای کاشته شده کلاه و برای ابروی کاشته شده حتما از عینک آفتابی استفاده شود تا آسیب کمتری به آن ها وارد گردد.

بعد از 2 هفته از کاشت مو می توانید از محلول ماینوکسیدیل برای رشد سریع تر و بهتر موها بر روی موهای کاشته شده استفاده نمایید ولی این امر کمی آزار دهنده می باشد زیرا هر روز روزی 2 بار باید از این محلول بر روی موها ریخته و به آرامی و با دقت کمی ماساژ داده شود و در نهایت دست ها را باید تمیز نمود.

توصیه می شود بعد از کاشت مو افراد تا حد امکان یک ماه از استعمال سیگار و دخانیات جلوگیری نمایند تا روند بهبود آن ها طولانی نشود و رشد موها به کندی صورت نگیرد و این امر به درمان ورم صورت بعد از کاشت مو نیز کمک می نماید.

استفاده از دارو هایی که توسط پزشک تجویز شده است باید جدی گرفته شود و به طور مرتب و منظم مصرف شوند. این داروها علاوه بر این که مدت زمان نقاهت و بهبودی را کمتر می کنند، از بروز مشکلات و برخی عوارض جانبی نیز پیشگیری می نمایند.

ریزش مو بعد از کاشت مو ” امری طبیعی می باشد و هیچ جای نگرانی وجود ندارد زیرا این امر بدین دلیل می باشد که موهای ضعیف از ساقه می ریزند و بعد از مدتی دوباره از ریشه شروع به رشد می نمایند بهتر است به تقویت موها پرداخته تا موهای قوی تری با ضخامت بیشتری رشد نماید.

مزوتراپی یک تکنیک است برای درمان ریزش مو و تقویت مو می باشد که از طریق تزریق هورمون ها ، ویتامین ها و عصاره گیاهان صورت می گیرد .

مزوتراپی امروزه یکی از سریع ترین راه حل هایی می باشد که به درمان ریزش و رشد مو کمک می نماید و از طریق تعادل سازی هورمون ها رشد مو را بهبود می بخشد که می توان در زیر نظر پزشک این شیوه را برای رشد و بهبود موها استفاده نمود تا نتیجه رشد موها را هر چه زودتر مشاهده نمایید.

این روش کاملا بی خطر می باشد و فرد به هیچ عنوان احتیاج به بیهوشی و بی حسی ندارد و به واکنش های آلرژیک نیز منجر نمی گردد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد کاشت مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *