تزریق ژل

ورم بعد از تزریق ژل و راه های جلوگیری از آن

ورم بعد از تزریق ژل و راه های جلوگیری از آن

از بین بردن ورم صورت بعد از تزریق ژل

تزریق ژل، یک روش غیر تهاجمی برای رسیدن به چهره ای دلخواه است که خوشبختانه به ریکاوری بلند مدت هم نیازی ندارد. از ژل برای کاهش آثار پیری در صورت استفاده می شود و می تواند باعث افزایش حجم لبها، گونه ها و اطراف چشم ها هم بشود.

دریافت تخفیف نقدی تزریق ژل کلینیک رز + مشاوره رایگان

تزریق ژل می تواند طراوت و شادابی را در چهره فرد احیا کند و حس جوانی را به صورت او برگرداند. البته که این تزریق تنها برای افراد میانسال و مسن صورت نمی گیرد و جوان تر ها نیز می توانند کاندیدای تزریق ژل به صورت تلقی شوند.

دلایل متعددی وجود دارند که ممکن است صورت را از وضعیت مطلوب برای فرد خارج کنند. بالا رفتن سن، برخی از بیماری ها، صدمه دیدن صورت و همچنین کاهش وزن شدید در اثر رژیم های سنگین، ممکن است روی صورت شما تاثیر منفی داشته باشند.

ورم بعد از تزریق ژل

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

تزریق ژل اما دوباره صورت شما را به حالت دلخواه خودتان می رساند. البته ماندگاری ژل روی نقاط مختلف صورت همیشگی نیست و تاثیرات آن بسته به نوع فیلر انتخابی، پس از مدتی از بین می رود اما اگر از نتیجه این کار راضی باشید، می توانید این تزریق را تکرار کنید و دوباره برای داشتن چهره‌ای جذاب، اقدام کنید.

بعضی از بیماران برای تزریق ژل اقدام نمی کنند چون در مورد تورم بعد از تزریق ژل خیلی نگران هستند. جالب است بدانید که لیدوکائینی که در بی حسی موضعی از آن استفاده می شود و یا جزو ترکیبات ژل ها است هم باعث تورم صورت بعد از تزریق ژل می شود؛

بخاطر همین بهتر است 20 الی 30 دقیقه قبل از شروع تزریق ژل از لیدوکائین استفاده شود. البته راه های زیادی برای کاهش و از بین بردن تورم بعد از تزریق ژل وجود دارد.

چرا بعد از تزریق ژل تورم بوجود می آید ؟

تورم، اولین مرحله از بهبود وضعیت پوست بعد از تزریق ژل است و رگ های خونی شروع به لخته شدن می کنند تا مانع از این بشوند که بدن شما خون زیادی را از دست بدهد.

وقتی در این مرحله قرار بگیرید، مقداری قرمزی و تورم در پوست شما به چشم می آید که متخصص با انجام معاینه می تواند میزان نرمال بودن/ نبودن تورم را تشخیص بدهد.

ورم بعد از تزریق ژل

در شرایط عادی، این تورم به سرعت از بین می رود و درصد بسیار زیادی از افرادی که به صورت خود ژل تزریق می کنند، تنها برای چند ساعت یا نهایتا چند روز با مشکل تورم روبرو هستند.

این مشکل گاهی تنها توسط خود فرد احساس می شود و حجم تورم صورت آن قدر زیاد نیست که توجه اطرافیان فرد را نیز جلب کند. اگر پس از تزریق ژل به صورت دچار تورم شدید، هیچ دلیلی برای ترس و نگرانی شما وجود ندارد.

تا اینجا همه چیز طبیعی به نظر می‌رسد و این یکی از مراحل درمانی به شمار می رود. اگر این ورم بیش از حد ادامه پیدا کرد فرد می تواند به پزشک مراجعه کرده و معاینه دیگری را نیز انجام بدهد.

برای کاهش تورم صورت می توانید :

1- از کمپرس سرد استفاده کنید

کمپرس سرد می تواند رگ های خونی را منقبض و جمع تر کند زیرا رگ های خونی کوچکتر در مسیر ورود سوزن به داخل بافت های پوست قرار ندارند و در نتیجه همین رگ های کوچک می توانند باعث افزایش تورم صورت بشوند.

کمپرس سرد می تواند باعث بی حسی موضعی بخشی از صورت بشود که قصد تزریق ژل را دارید.

دستورالعمل:

1- از کمپرس سرد به مدت 5 الی 15 دقیقه بر روی نقاطی که قصد دارید ژل تزریق کنید استفاده کنید

2- 10 دقیقه بعد از تزریق ژل هم دوباره از کمپرس سرد بر روی نقاطی که ژل تزریق کرده اید استفاده کنید

2- از مصرف بعضی از داروها و غذاها خودداری کنید

داروها و غذاهای رقیق کننده خون، مسئول تراوش ژل به درون رگ ها هستند و همین مسئله باعث تورم صورت می شود. رقیق کننده هایی که باید به مدت 1 الی 2 هفته قبل از تزریق ژل از مصرف آنها خودداری کنید، عبارتند از:

1- داروهای مسکن و آرام بخش: آسپرین، ایبوپروفن، ناپروکسن سدیم و ادویل (استامینوفن و تایلنول)

2- مکمل ها: ویتامین E، روغن ماهی و روغن بذر کتان

3- نوشیدنی ها: الکل، چای گیاهی ژاپنی و چای سبز

4- گیاهان و ادویه ها: سیر، جنسینگ، فلفل و شنبلیله

برای کمرنگ کردن تاثیر تورم صورت پس از تزریق ژل، بهتر است برای مدتی از خوردن غذاهای سرخ شده در روغن زیاد یا اصطلاحا همان غذاهای فست فودی خودداری کنید. مصرف غذاهایی که دارای نمک بسیار زیاد هستند نیز می تواند ورم صورت را تشدید کند.

همچنین به افرادی که تزریقِ ژل به صورت را پشت سر می گذارند، توصیه می شود برای چند روز مصرف سیگار و دخانیات را کنار بگذارند. در واقع در مورد تورم صورت پس از تزریق ژل، همه چیز به شیوه زندگی خود فرد بستگی خواهد داشت.

اگر او همه دستورالعمل های پزشک را با دقت انجام بدهد، مشکل چندانی را احساس نخواهد کرد و تورم صورت او نیز به سرعت برطرف خواهد شد اما اگر فرد به این نکته های مهم بی توجه باشد، ورم صورت برای مدت بیشتری همراه او خواهد بود.

3- به باشگاه نروید

هیچ ورزشی را انجام دهید و فقط 24 الی 48 ساعت بعد از تزریق ژل می توانید پیاده روی کنید. ضربان قلبتان را زیر 100 نگه دارید. یوگا کار نکنید. مویرگ های آسیب دیده برای اینکه خودشان را ترمیم کنند به دو چیز احتیاج دارند؛

یکی اینکه به پلاکت احتیاج دارند و مورد بعدی هم این است که به جریان خون کمی نیاز دارند. ورزش، ضربان قلب و جریان خون را در رگ ها و مویرگ هایی که آسیب دیده اند هم بالا می برد.

حداقل تا دو روز پس از تزریق، باید از هر گونه فعالیت سنگین دوری کنید. افرادی که در این دوره زمانی عجله به خرج می دهند تا هر چه زودتر به باشگاه برگردند و دوباره تمرین ها را آغاز کنند، به شکل ناخواسته ای صورت خود را در معرض ورم بیشتر قرار خواهند داد. این کار بدون شک تاثیر منفی آشکاری در نتیجه تزریق خواهد داشت.

4- از آرنیکا مونتانا استفاده کنید

صدها سال است که از کرم آرنیکا مونتانا برای درمان تورم صورت بعد از تزریق فیلرهای پوستی و ژل استفاده می شود. شما هم می توانید بر روی نقاطی که ژل تزریق کرده اید از کرم موضعی آرنیکا مونتانا استفاده کنید و هم می توانید قرص آرنیکا را مصرف کنید.

این کرم اساسا برای کاهش درد و از بین بردن تورم به کار می رود. ترکیبات موجود در آرنیکا، می تواند ورم صورت را پس از چند روز کاهش داده و در نهایت تاثیر آن را از چهره فرد محو کنند.

5- از میوه هایی مثل آناناس استفاده کنید

میوه آناناس حاوی آنزیم بروملین است که با کاهش سوخت و ساز می توانند التهاب را برطرف بکند. با برطرف شدن التهاب از میزان تورم پوست هم کاسته می شود و آسیب هایی که به مویرگ ها در حین تزریق سوزن حاوی ژل وارد شده است را هم می تواند بهبود ببخشد.

آناناس از لخته شدن خون هم می تواند جلوگیری کند.

6- از مصرف غذاهای حاوی سالیسیلات خودداری کنید

آیا می دانستید که غذاهای حاوی سالیسیلات می توانند بر روی جریان خون تاثیر بگذارند و باعث تورم صورت بشوند؟ غذاهای حاوی سالیسیلات شامل:

 1. زیتون
 2. قارچ
 3. گوجه
 4. بلوبری
 5. شاه توت
 6. خرما
 7. میوه گواوا
 8. -کشمش
 9. زرد آلو
 10. طالبی
 11. ترب

7- به اندازه کافی استراحت کنید

بسیار مهم است که پس از انجام تزریق ژل، بدن فرد برای ساعاتی فرصت استراحت و بازسازی را داشته باشد. حضور در یک فضای کاملا آرام و چند ساعت استراحت، یک قدم کلیدی برای کاهش تورم صورت خواهد بود.

تجربه ثابت کرده میزان آرامش فرد پس از تزریق، در ظهور عوارض جانبی در چهره او موثر خواهد بود و این عوارض را به شکل واضحی کاهش خواهد داد. در بعضی از افراد، به آرامی ماساژ دادن نقطه ای از صورت که تزریق در آن صورت گرفته، برای کاهش ورم صورت موثر خواهد بود. البته به هیچ وجه نباید فشار زیادی به صورت وارد شود.

چرا که ممکن است این کار، تهدیدی برای نتایج تزریق باشد. حساسیت ها، هورمون ها، مشکلات تیروئیدی و بیماری، ممکن است این ورم را تقویت کنند.

استراحت کافی و صبر کردن برای از بین رفتن ورم ها، باید از سوی فرد مورد توجه قرار بگیرند. اگر هم پس از چند روز این ورم تشدید شد، بهترین کار مراجعه به پزشک و پرهیز از خود درمانی است.

راه های جلوگیری از تورم صورت قبل از تزریق ژل

قبل و بعد از تزریق ژل می توانید با انجام یک سری از کارها میزان تورم صورتتان را تا حد زیادی کاهش بدهید.

اولین و مهم ترین قدم برای اینکه از نتایج تزریق ژل رضایت داشته باشید این است که ” بهترین دکتر تزریق ژل ” را برای خودتان انتخاب کنید که سابقه چندین ساله در زمینه تزریق ژل داشته باشد؛

مهارت بالای متخصص می تواند نقش خوبی در کاهش تورم و سایر اثرات جانبی بعد از تزریق ژل داشته باشد.

قبل از اینکه در صورتتان ژل تزریق کنید، با متخصص در مورد تمام داروها و مکمل هایی که مصرف می کنید صحبت کنید؛ چه داروهایی باشند که متخصصان دیگر برای شما تجویز کرده اند و چه داروهایی که بدون نسخه مصرف می کنید.

راه های جلوگیری از تورم صورت بعد از تزریق ژل

اگر بعد از تزریق ژل شاهد تورم بودید، مطمئن باشید که در طول 1 الی 2 هفته از بین می رود. شما میتوانید با عدم مصرف الکل و انجام ندادن فعالیت های سخت به مدت 48 ساعت بعد از تزریق ژل، پروسه بهبود تورم را سریع تر کنید.

در معرض نور خورشید قرار نگیرید و اگر به بیرون از منزل می روید، حتما از کلاه و عینک آفتابی مناسبی استفاده کنید. از تماس دستتان با نقاطی که متخصص ژل تزریق کرده است خودداری کنید؛

تماس با صورت می تواند شامل لمس کردن، فشار دادن و ماساژ پوست هم بشود. استفاده از دو بالش نرم و مناسب برای قرار گرفتن سر در زاویه مناسب در هنگام خواب هم می تواند در کاهش تورم بسیار مفید باشد.

حفظ آب بدن، استفاده از بعضی مکمل های مفید گیاهی به مشورت پزشک متخصص و رعایت کردن همه دستور العمل ها پزشک، می تواند تورم صورت را تنها ظرف چند روز از بین ببرد. البته در مواردی این اتفاق کمی بیشتر طول خواهد کشید اما باز هم فرد به هیچ وجه نباید دچار اضطراب شود.

چرا که اضطراب تاثیر مخربی روی بدن دارد و راه را برای ورود بیماری ها و اختلال های مختلف به بدن باز می کند. با حفظ آرامش و عمل کردن به توصیه های مفید، فرد خیلی زود با تورم صورت خداحافظی خواهد کرد.

آرایش صورت، راهی برای پنهان کردن تورم

آرایش صورت نمی تواند از تورم جلوگیری کند ولی با یک کانسیلر خوب و یا بی بی کرم می توانید تورم صورتتان را به خوبی بپوشانید.

با این حال حتما مراقبت ترکیب های شیمیایی استفاده شده در این لوازم آرایشی باشید. چرا که در بعضی از آن ها موادی وجود دارد که ممکن است به نتیجه تزریق ژل، آسیب برساند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق ژل مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره 02144067005 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *