پوست و مو

روش های مختلف عمل زاویه سازی صورت

آشنایی با انواع روش های زاویه سازی صورت

آشنایی با انواع روش های زاویه سازی صورت

آیا تاکنون متوجه شده اید که داشتن یک زاویه صورت متناسب  نشانه سلامتی، آمادگی جسمانی و جوانی است؟ در هر سنی یک زاویه صورت متناسب می تواند شما را جوان تر نشان دهد به همین جهت زاویه سازی صورت امروزه طرفداران بسیاری را به خود اختصاص داده است.

روش های مختلف عمل زاویه سازی صورت تحقیقات اخیر پزشکی تایید می کند که ساختار استخوان صورت شما با افزایش سن تغییر می کند که به لطف روش های جراحی پلاستیک مدرن به طریق غیر جراحی و جراحی در دسترس هستند می توانید به فرم ایده آل زاویه صورت خود برسید.

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

گزینه غیر جراحی زاویه سازی صورت

گزینه های غیر جراحی زاویه سازی صورت برای افرادی که چربی خفیف تا متوسط در اطراف فک دارند مناسب است. در مواردی که افراد در ناحیه ای از چانه به میزان اندک تا متوسط  پوست شل در اطراف فک دارند مواد پرکننده های پوستی، نوروتوکسین ها و تزریق کننده چربی بهترین گزینه هستند.

روش های مختلف عمل زاویه سازی صورتپرکننده های پوستی به جهت زاویه سازی صورت در قسمت فک

با تزریق پرکننده های پوستی به طور مستقیم به خط فک، لبه زاویه صورت و فک پایین شما تقویت می شود. به طور معمول، شما به 1-4 سرنگ پرکننده پوستی، بر اساس آناتومی و نوع فک خود نیاز خواهید داشت. نتایج این روش فوری بوده و بسته به نوع پرکننده پوستی مورد استفاده، باید حدود 12 تا 18 ماه دوام داشته باشد.

تزریق نوروتوکسین به عضله ماساژ دهنده

سم بوتولینوم (Botox،Dysport،Xeomin)  را می توان مستقیماً در عضلات ماساژور صورت قرار داد که باعث می شود شکل زاویه صورت شما V مانند شود.

برای رسیدن به نتایج قابل مشاهده، نازک شدن عضله ماساژور نیاز به مقدار نسبتاً مناسبی از نوروتوکسین دارد، معمولاً حدود 30-60 واحد Botox / Xeomin یا 84-168 واحد Dysport از هر طرف. این نتایج حدود 3-4 ماه ماندگاری دارند.

نخ های جراحی به جهت زاویه سازی صورت و سفت کردن پوست شل

نخ های جراحی را می توان در اطراف فک شما قرار داد تا پوست شل شما سفت شود و به زاویه صورت متناسب برسید. بسته به اینکه تعداد سوزن شما در طول فرایند زاویه سازی صورت چقدر باشد و چه میزان پوست شل داشته باشید، احتمالاً به 4-8 ناحیه نیاز خواهید داشت. به طور کلی 6 تا 12 ماه طول می کشد.

عکس تزریق ژلگزینه جراحی

گزینه های جراحی به جهت زاویه سازی صورت برای بیمارانی است که دارای چربی بیشتر و شلی نسبت به پوست و اطراف ناحیه گردن و فک دارند؛ که در واقع در این روش زاویه سازی صورت به واسطه درمان اصلی لیپوساکشن یا لیفت گردن یا هر دو همراه هم است.

لیپوساکشن گردن

لیپوساکشن ناحیه گردن و فک می تواند برای از بین بردن چربی و ایجاد یک فک زیبا و زاویه سازی صورت بسیار مناسب باشد. بسته به فناوری مورد استفاده، پوست به صورت ملایم و متوسط ​​با لیپوساکشن سفت خواهد شد.

از آنجا که چربی از نظر جسمی برداشته می شود، نتایج سالها یا یک عمر طول باقی خواهد ماند.

لیفت گردن

به جهت شکل دهی صورت بعد از ایجاد برش در نزدیکی گوش و پشت گوش و همچنین برش زیر چانه، پوست گردن شما بلند شده و دسترسی به عضلات گردن، چربی و ساختارهای پشتیبان یا گردن شما را نشان می دهد و نتایج طولانی مدت را در بر دارد.

ریسک جراحی زاویه سازی صورت چیست؟

بیشتر بیماران بعد از عمل هیچگونه ناراحتی قابل توجهی را تجربه نمی کنند. درد و تورم ممکن است با داروهای تجویز شده توسط جراح شما کاهش یابد. به شما گفته می شود تا دو روز بعد از عمل، سر خود را مرتفع و تا حد ممکن نگه دارید تا به حداقل برسد ورم را کاهش دهد.

برای از سرگیری تدریجی فعالیتهای عادی پس از شکل دهی صورت، دستورالعملهای خاص تری به شما داده می شود. حداقل دو هفته از فعالیت شدید، از جمله رابطه جنسی و کارهای سنگین در خانه باید اجتناب کرده (پیاده روی و کشش خفیف خوب است) و چند ماه از الکل، حمام بخار و سونا خودداری کنید

 

مهمتر از همه استراحت زیادی داشته باشید و به بدن خود اجازه دهید انرژی خود را برای بهبودی مصرف کند. عوارض ناشی از افزایش زاویه دار کردن صورت نادر است و معمولاً جزئی است. با این حال، افراد در آناتومی، واکنشهای جسمی و تواناییهای بهبودی خود بسیار متفاوت هستند.

نتیجه عمل جراحی هرگز به طور کامل قابل پیش بینی نیست. عوارض ممکن است شامل هماتوم (مجموعه خون زیر پوست باشد که باید توسط جراح برداشته شود)، عفونت و واکنش در مورد بیهوشی باشد.

شما می توانید با رعایت دستورالعمل های جراح خود قبل و بعد از عمل خطرات ناشی از جراحی را کاهش دهید.

مزایای عمل زاویه سازی صورت

بهبود چهره

اولین و اصلی ترین فواید جراحی زاویه سازی صورت این است که به هم ترازی ظاهر طبیعی شما با ظاهر دلخواه شما کمک می کند.

اگر می خواهید تحت عمل جراحی زاویه سازی صورت قرار بگیرید، معقول است که فرض کنید از بعضی از جنبه های ظاهری خود ناراضی هستید و به شدت می خواهید آن را تغییر دهید. پس از انجام این کار، ظاهر شما برای همیشه تغییر خواهد کرد – در نتیجه نسخه بهبود یافته از خودتان است.

اعتماد به نفس بهبود یافته

با تثبیت و تغییر ظاهر خود متناسب با خواسته های خود، به طور خودکار عزت نفس بهتری خواهید داشت. این باعث شگفتی برای زندگی اجتماعی و سلامت روانی شما می شود.

اعتماد به نفس به روشی که به شما نگاه می کند باعث می شود در همه ابعاد زندگی احساس بهتری داشته باشید. این یکی از بزرگترین فواید جراحی زاویه سازی صورت برای بسیاری از بیمارانی است که کل زندگی خود راضی از ایرانی بودن خود نگذرانده اند.

معایب عمل زاویه سازی صورت

هزینه

این یک راز نیست که جراحی زیبایی گران است. با این حال، این عامل باعث می شود عمل جراحی زیبایی همچون زاویه سازی صورت به آسانی قابل دسترسی نباشد، زیرا همه چنین سرمایه هایی را بدست نمی آورند. با این وجود گزینه های مالی جایگزین دیگری وجود دارد که اگر علاقه مند به یک عمل جراحی زیبایی هستید، حتماً باید آنها را در نظر بگیرید.

برآورده نشدن انتظارات

یکی دیگر از مضرات جراحی زیبایی از جمله زاویه سازی صورت (face-angle) این است که پس از انجام این عمل، به طور کامل تضمین نمی شود که شما از انتهای دیگر کاملاً از تغییرات راضی شوید.

این تنظیمات صورت یا بدن شما ممکن است قبل از انجام آنها مطلوب بوده باشد، با این وجود ممکن است آنطور که انتظار دارید به نظر نرسد و شما را از پشیمانی پر کند؛ بنابراین، شما همیشه باید دقیقاً از آنچه می خواهید مطمئن باشید و تحقیقات خود را قبل از انجام عمل جراحی انجام دهید تا ناامید نشوید.

مدت زمان بهبودی

یکی دیگر از فاکتورهای نامطلوب که باید در نظر داشته باشید این است که پس از عمل زاویه سازی صورت، دوره بهبودی می تواند مدت زیادی طول بکشد. این دوره بسته به نوع روش می تواند تا 2 یا 3 هفته ادامه داشته باش  د.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک زیبایی مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *