پوست و مو

مراقبت از ابرو و عوارض تاتو

مراقبت از ابرو

>> مراقبت از ابرو

مراقبت از ابروهایی که تاتو شده اند باید بسیار بیشتر از ابروهای عادی باشد. امروزه تاتو به روش های مختلف و با نام ها و طرح های متنوعی در بازار خدمات آرایشی ابرو وجود دارند.

 

مراقبت از ابرو و عوارض تاتو

 

فرقی نمی کند هاشور باشد یا میکروپیگمنتیشن یا سایه یا هر مورد دیگری، در هر صورت این روش ها می توانند همگی به ابرو آسیب برسانند. از این رو اگر می خواهید ابروهای خود را تاتو کنید، باید ابتدا بدانید که تاتو چه عوارضی دارد سپس برای اقدام تصمیم بگیرید.

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

 

مراقبت از ابرو و عوارض تاتو

>> مراقبت از ابرو و عوارضی که تاتو دارد

اگر ابروهای کم پشتی دارید یا دوست دارید حالت ابروهای خود را تغییر دهید ممکن است با دیدن تبلیغات وسیع در زمینه ی تاتو ابرو یا مدل های دیگر ترمیمی مانند هاشور، قاب ابرو، سایه ابرو و سایر مواردی از این قبیل به این فکر بیفتید که شما هم برای مراقبت از ابرو و زیبایی چهره تان کاری کنید؛ اما بهتر است بدانید که این روش ها نمی توانند جایگزین یک ابروی طبیعی و زیبا شوند و حالتی مصنوعی به چهره ی شما می دهند.

پس بهتر است ابتدا یک سری اطلاعات در مورد آن ها کسب کنید. در زیر به بررسی عوارض تاتو ابرو می پردازیم تا بدانید که چه ریسکی دارید می کند.

  1. اگر سیستم ایمنی بدن تان دچار نقص است باید از همان ابتدا درو تاتو را خطر بکشید. این عمل سبب می شود تا سلول های ناحیه ی ابرو به صورت برجسته و بنفش رنگ شوند و ممکن است که سیستم ایمنی بدن نسبت به آن ها واکنش نشان دهد.
  2. رنگ هایی که در این روش ها استفاده می شود می تواند حساسیت ایجاد کند. در این موارد پوست دچار قرمزی، حساسیت و خارش می شود. تاتو ممکن است بسیاری از حساسیت های پوستی را برای فرد ایجاد کند. برآمدگی در بخش زخم که التیام پیدا کرده است و ایجاد اسکار که در پوست های تیره بیشتر دیده می شود یکی از عوارض حساسیت های پوستی است. برای مراقبت از ابرو و پوست این ناحیه بهتر است که از تاتو خودداری کنید. رنگ های تاتو در اکثر اوقات موادی نامناسب هستند که به ممکن است سیستم ایمنی بدن به آن ها هجوم آورده و ایجاد التهاب کند.
  3. عفونت پوستی در انواع مختلفی ممکن است با تاتو پدید اید. تاتو ممکن است به علت زخم کردن و انتقال برخی مواد به درون بافت های ابرو، سبب عفونت باکتریایی موضعی شود. این اتفاق زمانی احتمال آن زیاد می شود که از وسایل استریل برای این کار استفاده نکنید. از این رو ممکن است پس از چند روز سرخی، گرم شدن محل، تورم و چرک در ابرو مشاهده شود که باید سریع تر برای درمان آن اقدام کرد. در برخی از مواقع عوارض عفونت ابرو بسیار خطرناک است و ممکن است سبب التهاب چشم و پیشانی نیز شود. اگر این عوارض بعد از یک هفته شروع شد باید سریع تر به پزشک مراجعه کرد زیرا ممکن است تا آخر عمر فرد نیازمند استفاده از کورتون های تزریقی باشد.
  4. یک بحث بسیار مهم در تاتو، علاوه بر مراقبت از ابرو، مربوط به انتقال بیماری های مختلف است. بیماری هایی که به علت سوزن های آلوده می توانند به درون بدن منتقل شوند و ویروس آن ها در خون منتشر شود. بیماری های خطرناکی مانند هپاتیت و ایدز از این جمله هستند. البته باید بدانید که این مشکلات زمانی پیش می آید که آرایشگر از دستگاه های یک بار مصرف استفاده نمی کند و ممکن است برای هر چند نفر از یک سوزن استفاده کند. در این موارد به هیچ عنوان جان خود را به خطر نیندازید و درخواست سوزن جدید برای انجام تاتو کنید.

 

>> مراقبت از ابرو و کم پشت شدن آن توسط تاتو

معمولاً اکثر افرادی که در زمینه ی آرایش ابرو و تاتو کار می کنند به شما اطمینان می دهند که تاتو هیچ اثری بر روی پرپشتی ابرو ندارد؛ اما بهتر است بدانید که سوزن های تاتو که به درون بافت می روند به فولیکول های مو می توانند آسیب برسانند و به مرور سبب کم پشت شدن ابرو شوند.

همچنین مواد بی حسی یا رنگ هایی که ممکن است دارای کیفیت پایینی باشند می توانند اطراف فولیکول های مو جمع شوند و مانع از تغذیه ی کامل آن شده و به مرور ابروها دچار ریزش شوند.

از این رو اگر به فکر مراقبت از ابروهایتان هستید، بهتر است که از روش های تقویت ابرو به جای روش تخریبی تاتو بهره ببرید تا هم ابروهای خودتان زیبا شده و هم یک ابروی طبیعی و زیبا و پرپشت داشته باشید.

 

>> برای مراقبت از ابروی تاتو شده چه باید کرد؟

اگر ابروهای خود را تاتو کرده اید یا از روش های دیگر مانند هاشور، سایه و مواردی از این قبیل برای ترمیم ابروی خود استفاده کرده اید، بهتر است که از این به بعد حداقل بیشتر به تقویت ابروهای خود بپردازید تا دچار ریزش شدید ابرو نشوید.

سعی کنید در فواصل زمانی کم اقدام به تاتو نکنید. برخی افراد هر ساله یا سالی دو بار برای پررنگ تر کردن ابروی تاتو شده ی خود، این بخش از بدن را زیر تیغ آرایشگران می برند؛ اما بهتر است که بدانید این کار بسیار آسیب رسان است.

برای مراقبت از ابروی خود و جبران آسیب هایی که به آن وارد شده است از ماسک ها و مواد مکمل برای تقویت ابرو استفاده کنید تا وضعیت آن به مرور بهتر شده و حتی در شرایطی بتوانید از ابروی طبیعی خود به جای تاتو و هاشور استفاده کنید.

برخی افراد برای یک دست شدن ابرویشان اقدام به کندن تمام موی ابرو یا بند انداختن آن می کنند، اگر می خواهید موهای ابروی خود را بردارید، بهترین گزینه تیغ زدن آن است. کندن موها سبب ریزش و کم پشت شدن بیشتر آن ها می شود و عوارضی جبران ناپذیر به فولیکول های مو وارد می کند.

سعی کنید موهای ابروی خود را روزی چند بار به کمک شانه ی ابرو ماساژ دهید تا تحریک شده و به مرور رویش مجدد داشته باشند. همچنین می توانید از روغن های مختلف تقویت کننده و گیاهی برای بهتر کردن حالت ابرو بهره ببرید.

این روغن ها حاوی مواد مختلفی هستند که همگی سبب رشد بهتر و تقویت فولیکول های ابرو شده و می توانند رویش مجدد این موها را سبب شوند. همچنین داشتن یک سری اطلاعات از ماسک های تقویت کننده خانگی نیز می تواند به شما کمک کند تا در اوقات فراغت خود در خانه ابروی های خود را تقویت کرده و برای مراقبت از ابروی آسیب دیده ی خود کاری کنید.

از آرایش کردن و مداد کشیدن در ابروی خود تا جایی که امکان دارد خودداری کنید تا آسیب بیشتری را به ریشه و فولیکول های ابروی خود وارد نکنید.

کلینیک پوست و مو رز ارائه دهنده تمامی خدمات پوست و مو و زیبایی اعم از کاشت ابرو و … می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *