کاشت ابرو

کاشت ابرو بدون جراحی به چه صورت می باشد

کاشت ابرو بدون جراحی به چه صورت می باشد

کاشت ابرو بدون جراحی

کاشت ابرو سالهاست که در زمره ی عمل های زیبایی قرار گرفته است. داشتن ابروی زیبا برای هر کسی مورد نیاز است و بیشتر خانم ها بیشتری سعی خود را در این مورد می کنند که ابرویی مد نظر خود داشته باشند.

روش های مختلفی مانند تاتو، میکروپیگمنتیشن، هاشور و … برای ترمیم ابرو وجود دارد که به دلیل مصنوعی بودن حالت آن ها چندان زیبا به نظر می رسند.

 

کاشت ابرو بدون جراحی

 

مدت هاست که روش های کاشت ابرو پا به عرصه ی وجود گذاشتند و با الهام گرفتن از کاشت مو توانستند جای پایی بین عمل های زیبایی برای خود باز کنند.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت ابرو + مشاوره رایگان

داشتن کارایی بالای این روش ها به خوبی توانسته است توجه افراد به خصوص خانم ها را به خود جلب کند.

کاشت ابرو بدون جراحی

دلیل ترس نسبت به کاشت ابرو

هر چند کاشت ابرو یک روش شناخته شده است که امتحان خود را پس داده ولی هنوز هم برخی از افراد نسبت به کاشت ابرو ترس دارند.

مراقبت های پس از کاشت ابرو و زخم های ایجاد شده در روش های قدیمی مزید بر علت می شود و نتیجه ی درمان را از نظرها پنهان می کند.

گاهی اوقات دیدن تصاویری از زخم های ایجاد شده در بخش بانک مو و محل کاشت ابرو می تواند تاثیر زیادی بر روحیه ی فرد برای شروع کاشت داشته باشد.

در گذشته کاشت ابرو، یک فرآیند دردناک با دردسرهای فراوان بود اما حالا دیگر نباید چنین نگاهی به کاشت ابرو وجود داشته باشد. چرا که پیشرفت علم و مدرن شدن تجهیزات در کنار استفاده از متد هایی کاملا جدید برای کاشت ابرو ها، عوارض این کار را به شکل قابل توجهی کاهش داده اند.

اگر زمانی دوران رسیدن به بهبودی پس از کاشت ابرو طولانی بود و فرد برای مدتی با آثار مشخص این فرآیند روی سر و صورت خود به زندگی ادامه می داد، امروز کاشت ابرو هم به نتایجی طبیعی و ماندگار ختم می شود و هم شرایطی را به وجود می آورد که فرد به سرعت، به فعالیت های روزمره زندگی برگردد.

امروزه روش های متعددی برای کاشت ابرو وجود دارند که هر کدام نیز می توانند مزیت ها و معایب خود را داشته باشند.

اهمیت این روش های متعدد، در این موضوع خلاصه می‌شود که فرد متقاضی کاشت ابرو می تواند با توجه به نیاز خود و همچنین شرایطی که مد نظر دارد، از بین همه این روش های برای خودش یک انتخاب مهم انجام بدهد.

انتخاب ها در عمل های زیبایی دیگر به هیچ وجه محدود نیستند و حالا افراد می توانند با در نظر گرفتن تفاوت میان این روش ها، به سراغ بهترین انتخاب برای خودشان بروند.

برای رسیدن به ایده آل ترین نتیجه در کاشت ابرو، حتما باید مناسب ترین متد برای ابرو های خودتان را انتخاب کنید. این کار در درجه اول، به شناخت کامل متد های کاشت ابرو و کسب آگاهی در مورد آن ها نیاز دارد.

در روش های نوین سعی شده کمترین عوارض و زخم را در هنگام کاشت ابرو ایجاد کرد تا دوره ی درمان پس از کاشت کوتاه تر شود. اخیراً روش های کاشت ابرو بدون جراحی باعث شده تا تمایل متقاضیان کاشت ابرو به این روش ها بیشتر شود و طرفداران زیادی پیدا کنند.

کاشت ابرو بدون جراحی چگونه صورت می گیرد

به کمک تکنولوژی روز به روز دستگاه های پزشکی پیشرفته تر می شوند و کارایی آن ها نیز بالاتر می رود. از این رو عمل های جراحی راحت تر و با زخم کمتری صورت می گیرد.

با توجه به این که ناحیه ی ابرو به دلیل نزدیک بودن به چشم و موقعیت خاص آن حساسیت بالایی دارد، ممکن است نیاز باشد با دقت بیشتری روی آن کار شود.

به طور کلی کاشت ابرو، یک فرآیند حساس تر از کاشت مو به شمار می رود. چرا که از یک طرف، کاشت دقیق موهای ابرو در زاویه درست در این عمل حیاتی هستند و از سوی دیگر، ابرو عضو بسیار مهمی در صورت به شمار می رود.

اگر کاشت ابرو با زاویه اشتباهی صورت بگیرد، نتایج نهایی کار برای فرد ناامید کننده خواهد بود. پس در این مورد توجه به دو نکته ضروری به نظر می رسد. نخست اینکه عمل حساس و مهم کاشت ابرو، حتما باید نزد یک پزشک متخصص و متبحر صورت بگیرد تا نتایج نهایی مطلوبی برای فرد به دست بیاید و دوم اینکه فرد باید در مشورت با پزشک، بهترین روش را برای این کار در نظر بگیرد.

امروزه روش های کاشت ابرو بدون جراحی نیز به کار گرفته شده است تا بتوان به کمک آن ها بدون زخم عمل کاشت را انجام داد.

هر چند روش های قبلی نیز شکاف های ریزی را در منطقه ی بانک مو ایجاد می کردند که به سرعت ترمیم می شد ولی باز هم رشد در تکنولوژی باعث شد تا بدون اعمال جراحی این کار صورت گیرد.

بعضی از افراد، ترجیح می دهند که حتی همین شکاف های ریز را نیز در منطقه بانک مو نداشته باشند. معمولا برای این افراد اهمیت زیادی دارد که هیچ آثاری از برداشت مو و همچنین کاشت آن در ابرو ها، روی سر و صورت آن ها دیده نمی شود.

در این صورت، آن ها می توانند از روش های غیرجراحی برای کاشت مو استفاده کنند. روش هایی که نتایجی طبیعی به دنبال دارند و هیچ ردپایی از خودشان باقی نمی گذارند.

برای کاشت ابرو نیاز به فولیکول های مو وجود دارد که بتوان آن ها را در منطقه ی ابرو پیوند زد. به دلیل این که ناحیه ابرو نسبت به سر ظریف تر است از موهای پشت گوش برای این کار استفاده می شود تا بتوانند علاوه بر ظرافت، خواب خوبی را هم ایجاد کنند.

در روش های بدون جراحی به کمک دستگاه های پانچ فولیکول های مو را از بانک مو برداشته و به منطقه ی ابرو انتقال می دهند.

این روش باعث می شود زخم در ناحیه مورد نظر ایجاد نشود و به خصوص برای خانم هایی که حساسیت بیشتری روی مراقبت های پس از درمان دارند مورد مناسبی محسوب می شود.

برای انجام این فرآیند، فرد در ابتدا باید مو های ناحیه بانک مو را کوتاه کند تا دسترسی به فولیکول ها برای پزشک، ساده تر شود. پزشک در اولین مرحله از انجام کاشت ابرو به شیوه غیرجراحی، از بی حسی موضعی در بانک مو استفاده می کند تا فرد در طول برداشت فولیکول ها دردی را احساس نکند.

سپس از یک پانچ 4 میلی متری برای برداشت فولیکول ها استفاده می شود. پانچ وسیله ای کوچک و لوله مانند ساخته شده از استیل کربن است. این وسیله به کمک لبه های تیز خود، فرآیند برداشت گرافت ها را انجام می دهد.

پس از استخراج فولیکول ها، مرحله مهم بعدی کاشت آن ها در ابروهای فرد است. برای انجام این کار توجه به جهت و زاویه ابرو ها بسیار مهم به نظر می رسد.

مزایای استفاده از روش کاشت ابرو بدون جراحی

بدون شک یک روش درمانی که محبوبیت بالایی دارد باید یک سری مزیت ها داشته باشد که توانسته باشد حرفی برای گفتن داشته باشد.

در این روش کاشت ابرو که محبوبیت بالایی دارد سرعت انجام آن نسبت به روش های دیگر بسیار بیشتر است و نیازی به مراجعات مکرر به کلینیک کاشت ابرو ندارید.

به دلیل این که هیچ برشی بر روی سر ایجاد نمی شود، خطرات و عوارضی نیز برای بیمار متقاضی کاشت وجود ندارد و نیازی به نگرانی از بابت ایجاد عفونت در منطقه ی بانک مو نیز به شدت کاهش می یابد.

کاشت دارای تراکم مناسب است و رضایت فرد متقاضی کاشت را به دنبال دارد همچنین در این روش به دلیل ظرافت بالای کار می توان نتیجه ی مطلوب تری را به خصوص برای منطقه ی حساس ابرو انتظار داشت.

اثرات کاشت در همان جلسه ی اول نیز قابل پذیرش است و ایجاد اسکارهای شدید را در پی ندارد. از این رو می توان پس از کاشت ابرو به روش بدون جراحی با اعتماد به نفس زندگی عادی را از سر گرفت و در جمع حاضر شد.

امکان از بین رفتن فولیکول های مو به صورت فریز شده به شدت پایین می آید و می توان در صورت نیاز فرآیند کاشت ابرو را به چند مرحله تبدیل کرد و نتیجه جالب تر و با دقت بیشتری به دست آورد.

یکی دیگر از مزایای مهم این روش، ماندگاری آن است. کاشت ابرو غیر جراحی، یک شیوه دائمی برای داشتن ابروهایی ضخیم و جذاب به شمار می رود و ابرو های جدید فرد پس از طی کردن مراحل نهایی رشد، دیگر در خطر ریزش نیستند. نتایج حاصل از این کار، برای همیشه در صورت فرد پیدا خواهند بود.

مدتی پس از انجام کاشت ابرو به این شیوه، فرد می تواند ابرو های خود را رنگ کند و آن ها را به هر شکلی که می خواهد در بیاورد. این روش، ابرو هایی کاملا طبیعی را به فرد می بخشد و با رشد دوباره ابروها، ایجاد هر تغییری در آن ها ممکن خواهد بود.

مزیت دیگر کاشت ابرو به شیوه غیر جراحی، در این موضوع خلاصه می شود که فرد می تواند پیش از انجام فرآیند، مدل مورد نظر برای ابروهای خود را انتخاب کند و از پزشک بخواهد که این مدل را برای ابروهای او در نظر بگیرد. برای این کار البته فرد باید توجه داشته باشد که چه مدلی از ابرو برای مشخصات صورت او مناسب است.

نکاتی که پس از کاشت ابرو بدون جراحی باید در نظر داشته باشید

برخی افراد فکر می کنند به دلیل این که زخمی بر روی سر آن ها دیده نمی شود نیازی به مراقبت های پس از کاشت وجود ندارد؛ اما بهتر است بدانید که هر چند مراقبت از این ناحیه نسبت به سایر روش ها بسیار کمتر است ولی باز هم باید از شستشوی آرام و نرم منطقه بانک مو غافل نشد.

همچنین در ناحیه ی کاشت ابرو باید تا دو الی سه هفته پس از درمان، سعی شود که به آرامی محل شستشو داده شود و از شامپوهای مناسب برای تقویت ابرو استفاده کرد که توسط پزشک برای فرد تجویز می شود.

کندن موی کاشته شده به هیچ عنوان نباید صورت بگیرد و در افرادی که به علت مشکلات عصبی احتمال کندن مو وجود دارد باید قبل از کاشت ابرو برای درمان مشکلات عصبی خود اقدام کنند و روند درمان را به خوبی طی کنند.

خارش ناحیه ی کاشت ابرو و بانک مو می تواند ایجاد زخم یا خونریزی در محل داشته باشد که به روند درمان آسیب وارد می کند. بهتر است در صورت خارش در این نواحی از کرم ضد خارش استفاده شود.

در اولین روزهای پس از کاشت ابروها، مصرف سیگار و الکل می تواند نتیجه مخربی به دنبال داشته باشد. همچنین فرد باید حداقل تا دو روز، از انجام فعالیتهای سنگین بدنی خودداری کند. شنا کردن در استخر تا چند روز به هیچ وجه توصیه نمی شود و همچنین باید ابروها از تابش مستقیم و مداوم اشعه خورشید، دور نگه داشت.

استفاده از داروهای تقویتی که توسط پزشک تجویز می شود باید با دقت و سر وقت صورت گیرد تا نتیجه ی مطلوب از عمل کاشت مو حاصل شود.

پس از کاشت ابرو فرد به هیچ وجه نباید به صورت سرخود، به سراغ مصرف دارو ها برود و استفاده از هر دارویی، حتما باید با مشورت پزشک صورت بگیرد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد عمل زیبایی کاشت ابرو مشورت نمایید.

جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *