کاشت ابرو

کاشت ابرو برای مردان و ماندگاری آن

کاشت ابرو برای مردان و ماندگاری آن

کاشت ابرو برای مردان

کم پشت شدن ابروها از میزان جذابیت صورت می کاهد و هر کسی که شاهد ریزش ابروهایش بوده است، دوست دارد به نحوی این نقص را در صورت خود برطرف کند.

وقتی ابروها به مرحله ریزش کامل برسند، چهره فرد کاملا تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. از دست دادن ابروها می تواند به معنای از دست رفتن بخشی از اعتماد به نفس باشد.

کاشت ابرو برای مردان

شاید بعضی از افراد مشکلی با این ماجرا نداشته باشند اما آن‌ هایی که نگران از دست دادن ابروهای خود هستند، امروز دیگر به سادگی می توانند به این نگرانی پایان بدهند.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت ابرو + مشاوره رایگان

چرا که این معضل، حل شدنی به نظر می رسد. با پیشرفت علم و تکنولوژی، اصلاح نقص های چهره دست یافتنی تر از گذشته شده و این کار پیچیدگی و دشواری خاصی را به فرد تحمیل نخواهد کرد. چرا که در این فرآیند ها همه چیز کاملا واضح و شفاف به نظر می رسد.

امروزه اکثر خانم ها ابروهای خود را کاملا شیو می کند و از رنگدانه های تاتو یا هاشور به عنوان جایگزینی برای ابروهایشان استفاده می کنند ولی مردها نمی توانند از این گزینه ها برای ابروهای کم پشت خود استفاده کنند و تصمیم به کاشت و یا ترمیم ابروهای خود می گیرند تا به نتایج دلخواهشان برسند.

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

در گذشته مردها کم تر به سراغ فعالیت هایی مثل کاشت ابرو می رفتند اما حالا دیگر این کار ارتباطی به جنسیت ندارد و در دنیای امروز، همه می خواهند در زیبایی از هم سبقت بگیرند. در طی چند سال گذشته مردان زیادی در تمام دنیا به کلینیک های زیبایی مراجعه کرده اند تا ابروهای از دست رفته خود را دوباره احیا کند.

این کار نه حالتی مصنوعی به چهره می دهد و نه تلاشی افراطی برای رسیدن به زیبایی باور ناپذیر است. تنها کاری که کاشت ابرو انجام می دهد این است که همه چیز را به شکل طبیعی به حالت اول برمی گرداند و به مردان کمک می کند تا دوباره صاحب ابروهایی ضخیم و پرپشت شوند.

نتیجه این کار به اندازه ای طبیعی است که به جز افرادی که از ریزش ابروی شما خبر داشتند، دیگر هیچکس متوجه کاشت ابرو در صورت شما نخواهد شد.

پیوند ابرو یک راه حل منحصر به فرد برای کمک به شما در رفع کم پشتی موهای ابرو می باشد. ما از روش هایی در کاشت ابرو استفاده می کنیم که از رشد آنها و هم چنین سلامت آنها اطمینان داشته باشیم.

در چند سال اخیر مردان در این مورد اطلاعات بیشتری به دست آورده اند و برای اینکه به بهبود ظاهر خود کمک کنند بیشتر به سمت کاشت ابرو روی آورده اند و در واقع به ظاهر خود اهمیت می دهند.

کسانی که ریزش مو در ابرو را تجربه میکنند به دنبال راهی هستند که موهای ابرو را بازسازی کنند و با توجه به کاشت ابرو این خواسته آنها تحقق می یابد.

منظور از کاشت و ترمیم ابروها چیست؟

کاشت و یا ترمیم ابروها، روشی طبیعی برای برگرداندن تارهای موهای ریخته شده یا از دست رفته در ابروهاست. برای کاشت یا ترمیم ابروها از فولیکول های سر بیمار استفاده می شود؛ مخصوصا فولیکول هایی که ابعاد کوچکتری داشته باشند و از نظر شکل، اندازه و فرم شبیه موهای ابرو باشند.

کاشت و ترمیم ابروها حدودا 3 ساعت طول می کشد و برای هر دو ابرو از این روش استفاده می شود. نتایج کاشت ابرو کاملا طبیعی است و تاثیر زیادی در زیبایی صورت بیمار می گذارد.

داروهای تقویتی بعد از کاشت مو

هدف از کاشت ابرو این است که با استفاده از فولیکول هایی که در مناطق مقاوم به ریزش مو در سر وجود دارند، ابرو های جدید در صورت فرد کاشته شوند.

این کار با استخراج فولیکول ها و کاشتن آن ها در نقاط جدید صورت می گیرد و فرآیندی شبیه کاشت مو در سر دارد. نتیجه مدنظر در این فرآیند، رسیدن به ابروهایی ضخیم و کاملا طبیعی است.

کاشت ابروها نسبت به کاشت مو کمی حساس تر است و در جریان این کار، باید به جهت کاشت نیز دقت کرد تا مشکلی برای نظم و تعادل حالت ابرو ها در فرد به وجود نیاید.

کاشت و ترمیم ابروها برای مردها

فرآیند کاشت و ترمیم ابروها برای مردها در مقایسه با کاشت ابرو در خانم ها، به زمان کوتاه تری نیاز دارد. ابروهای زنها به طراحی دقیق تری نیاز دارد تا حالت نهایی ابروها زنانه تر باشد ولی ابروهای مردها پیچیدگی های خاصی ندارد و میتوان به راحتی ابروهایی مردانه و پرپشتی را برای بیمار طراحی کرد.

علائم ریزش ابرو عبارتند از :

از دست دادن مو: ریزش مو ابرو ممکن است از کم شدن تراکم موها در ابرو شروع شود و یا بروز تکه های کوچک و یا حتی ریزش کل موهای ابرو نیز میتواند نتیجه از دست دادن مو باشد و ابتدا ممکن است این ریزش ابرو با نازک شدن موهای ابرو شروع شود.

بهتر است در صورتی که با این نوع علائم مواجه شدید بلافاصله این وضعیت را گزارش دهید زیرا پزشک ممکن است برخی از آزمایش را انجام دهد تا مانع کم کاری تیروئید و یا بیماری های که در بالا به آن اشاره کردیم شود. در صورت تشخیص زودهنگام چنین شرایطی ممکن است با داروها درمان شود.

بعد از مدتی ممکن است موهای ابروهایتان مجدد رشد کند و اگر شاهد رشد موها ابرو نبودید میتوانید کاشت ابرو را تجربه کنید.

برای بسیاری از افراد، ریزش ابرو تا حدودی اجتناب ناپذیر به نظر می رسد اما پس از این اتفاق هیچ دلیلی برای نگرانی و ناامیدی وجود ندارد. چرا که با انجام فرآیند کاشت ابرو، این مسئله قابل حل خواهد بود. کاشت ابرو می تواند بسیاری از نگرانی ها در مورد چهره را به خوبی برطرف کند.

مراحل اصلی کاشت و ترمیم ابروها برای مردها

کاشت و ترمیم ابروها در مردها دارای دو مرحله اصلی است :

 1. تغییر شکل و بازسازی شکل ابروها
 2. قرار دادن فولیکول های استخراج شده در ناحیه ابروها

متخصص در هنگام مرتب سازی و قرار دادن فولیکول ها دقت زیادی می کند تا ابروهای مردها هم ظاهری طبیعی داشته باشد و هم با سایر خصوصیات مردانه آنها هماهنگ باشد. تعداد فولیکول های مورد نیاز برای هر کدام از ابروها با توجه به چهره بیمار و نظر متخصص تعیین می شود.

پیوند ابرو شامل استخراج فولیکولار است که یک روش کاملا پیشرفته است و در آن فولیکول های مو به صورت جداگانه از پشت سر برداشته می شوند( که به عنوان ناحیه اهدا کننده) شناخته می شوند.

موها از ناحیه اهداکننده حذف می شوند و به ابرو ها پیوند می دهند تا ابروهایی سالم و طبیعی داشته باشید. این درمان قادر است باعث تغییر شکل صورت و هم چنین شکل دادن ابروها شود.

جایگزینی موهایی که به دلیل اختلالات ژنتیکی مانند آلوپسیا از دست رفته است. تنظیم و موقعیت فولیکول های مو تمرکز بیشتری را به خود اختصاص می دهد به طوری که از جهت گیری طبیعی ابروها پیروی می کند.

پیوند ابرو به این شکل است که ابتدا ناحیه اهداکننده و ناحیه ابرو را بی حس می کنند، در واقع این کار باعث می شود که شما احساس درد بسیار کمی داشته باشید.

مو در ناحیه اهدا کننده تا طول 1 میلی متر کاهش می یابد و با استفاده از یک پانچ که یک برش دور دایره ای را در قسمت فولیکولار  ایجاد میکند، این فولیکول های مو به طور یکنواخت به منظور پیوند استخراج می شوند.

سپس گرافت ها تحت یک میکروسکوپ آماده می شوند و برش های کوچکی را در ناحیه ابرو ایجاد میکنند. سپس فولیکول های موی فردی به این برش ها وارد میشوند و پزشک باید مراقب ناحیه رشد و جهت رشد موهای ابرو از نظر زاویه و موقعیت باشد تا در آینده مشکلی برای فرد ایجاد نشود.

اما در خصوص هزینه کاشت ابرو باید بگوییم که هزینه آن بسیار مقرون به صرفه تر از پیوند پوست سر است. با این حال مقدار دقیق آن به عوامل مختلفی بستگی دارند که عبارتند از: تعداد دقیق موهای پیوند شده و چگالی موردنظر آن.

اینکه شرایط اولیه پوست و ابروها به چه صورت است و فرد چه انتظاری از نتیجه نهایی کار دارد، روی قیمت نهایی اثر خواهد گذاشت.

فراموش نکنید که ارزانی بیش از حد بعضی از کلینیک ها، ممکن است به دلیل تجربه کم پزشک و شرایط غیر استاندارد آن کلینیک باشد. این کار می تواند در نهایت سلامتی شما را به خطر بیندازد.

در واقع این درمان باعث می شود که:

1) تغییر شکل و رشد مجدد موهای ابرو

2) بازسازی موهای ابرو

3) حذف تمامی عواملی که باعث ریزش موهای ابرو میشود.

در واقع نکاتی که بهتر است شما در طول عمل کاشت ابرو بدانید این است که به چه مقدار فولیکول مو نیاز دارد که نیازها در هر شخص متفاوت است و این مقدار ممکن است به 50 الی 100 پیوند مو برسد و بر اساس ارزیابی پزشک قبل از عمل انجام میگیرد.

نشانه های ریزش ابروها در مردان

ریزش ابروها در مردها ممکن است خیلی خفیف و کم باشد یا اینکه نقاط خالی را روی ابروهای مردها به جا بگذارد و یا همه ابروها به یکباره دچار ریزش بشوند.

هر زمان که متوجه تغییراتی در حجم ابروهایتان شدید، به نزد متخصص مراجعه کنید. متخصص ابتدا از شما تست کم کاری تیروئید می گیرد.

اگر ریزش ابروها به خاطر کم کاری غده تیروئید باشد، میتوان با تجویز چند تا دارو این مشکل را به راحتی حل کرد؛ مخصوصا اگر کم کاری تیروئید در مراحل اولیه خود تشخیص داده بشود.

بعد از مدتی ممکن است ابروهای شما دوباره رشد کنند ولی اگر چنین اتفاقی نیفتد و ابروهایتان ریزش بیشتری داشتند، می توانید از روش کاشت یا ترمیم ابروها برای درمان ریزش ابروهایتان استفاده کنید.

متخصص چگونه علت ریزش ابروهای مردها را تشخیص می دهد؟

متخصص با آزمایش هایی که از شما می گیرد، می تواند به شما بگوید که الگوی ریزش ابروهایتان به چه صورت است.

ممکن است بعد از مدتی متخصص برای شما آزمایش خون را هم بنویسد تا مشکل شما بیشتر کنترل بشود. در موارد بسیار نادری هم احتمال بافت برداری از پوست اطراف ابروها لازم است.

تشخیص از دست دادن مو: معاینه دکتر و بررسی علت ریزش مو ابرو ممکن است باعث شود دکتر یک آزمایش خون برای فرد تجویز کند در بعضی موارد نادر، بیوپسی پوست در اطراف ابرو ممکن است باعث ریزش مو ابرو شود.

چه عواملی در بین مردان باعث ریزش ابروها می شود؟

 1. بالا رفتن سن
 2. اختلالات تیروئیدی
 3. سوختگی صورت و ابروهای مردها  در اثرسانحه/تصادف
 4. دلایل ژنتیکی
 5. مشکلات سیستم خود ایمنی بدن
 6. کشیدن سیگار
 7. مصرف الکل
 8. مصرف داروهای خاص
 9. استرس و فشارهای روحی و روانی
 10. کمبود مواد مغذی
 11. کم کاری غده تیروئید

علل از دست دادن موی ابرو به عوامل مختلفی مربوط می‌شود و از بین رفتن موهای ابرو تا حد زیادی بر چهره مردان تاثیر میگذارد و در واقع فقط کاشت ابرو میتواند به آنها در رسیدن به یک ظاهر زیبا کمک کند اما عواملی که باعث ریزش مو میشوند عبارتند از :

پیری: هنگامی که سن شما رو به افزایش است موهایتان شروع به خشک شدن و نازک شدن میکند. این می تواند باعث ریزش مو در قسمت های مختلف بدن از جمله ابروها شود.

در واقع به همان نسبتی که سن بالاتر می رود، مو نیز ضخامت خود را از دست می دهد. این اتفاق به این دلیل رخ می دهد که از یک سن و سال به بعد، فولیکول ها تولید مو را کاهش می دهند. این مسئله در سنین بالا، تا حدودی اجتناب ناپذیر خواهد بود.

درماتیت آتوپیک یا اگزما: این وضعیتی است که در آن شما التهاب پوست را تجربه خواهید کرد که منجر به قرمزی و خارش می‌شود و در صورتی که در پوست اطراف ابرو این بیماری ایجاد شود باعث ریزش موهای ابرو می‌شود.

از آن جایی که فولیکول های مو در زیر پوست قرار دارند، نقش پوست در زمینه ریزش ابروها انکار نشدنی به نظر می رسد. هر مشکلی در پوست، می تواند مو ها و ابروها را نیز دچار مشکل کند. به همین خاطر است که مراقبت از پوست سر، برای مراقبت از ابروها ضروری به نظر می رسد.

تغذیه نادرست: رژیم غذایی نادرست می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در سلامت موها داشته باشد و بسیار نکته مهمی می‌‌باشد. کمبود مواد غذایی مانند: روی، آهن، پروتئین و ویتامین ها می تواند موجب بروز ریزش مو ابرو در برخی افراد شود.

افرادی که به جای رژیم های غذایی مغذی و سرشار از پروتئین به سراغ مصرف همیشگی فست فود ها و غذاهای مضر می روند، بدون آن که بدانند خودشان را در معرض ریزش ابرو ها قرار می دهند. تغذیه روی همه وجوه سلامتی اثر دارد و بدون تغذیه درست، نمی توانیم ابروهای خوبی داشته باشیم.

هیپوتیروئیدی: این یکی دیگر از شرایطی است که ممکن است باعث بروز ریزش مو در ابروها شود. علت اصلی کم کاری تیروئید معمولا ید است.

جالب است بدانید که حتی پرکاری تیروئید هم می تواند موجب ریزش مو شود اما این موضوع در کم کاری، ملموس تر و جدی تر است.

علاوه بر موارد فوق، انواع خاصی از سرطان ها و داروهای خاص نیز می تواند باعث ریزش مو ابرو شوند.

سوختگی ابروها، حوادث و ضربه های شدید و مسائل ژنتیکی نیز عوامل دیگری هستند که سلامتی ابروها را تهدید می کنند.

آلوپسی آندروژنیک؛ عامل اصلی ریزش ابروهای مردها

آلوپسی آندروژنیک یک اختلال خود ایمنی است که در آن سیستم ایمنی بدن مردها شروع به حمله به فولیکول های موها یا ابروها می کند.

اگرچه آلوپسی آندروژنیک بیشتر بر روی موهای سر تاثیر می گذارد ولی در موارد زیادی باعث ریزش ابروها در مردها هم می شود.

از بین مردان چه کسانی کاندید خوبی برای کاشت و ترمیم ابروها محسوب می شوند؟

 1. مردانی که مشکل لخته شدن خون ندارند.
 2. مردانی که خونریزی داخلی ندارند.
 3. مردانی که از سلامتی عمومی خوبی برخوردار هستند، آلرژی حاد و بیماری خونی ندارند و ترجیحا الکل و سیگار نیز مصرف نمی کنند.
 4. مردانی که بانک موی کافی را برای انتقال به ابرو ها دارند و می توانند منبع اصلی این انتقال را تامین کنند.

انواع کاشت ابرو در مردها

1- کاشت کامل ابروها

مردها می تواند برای کاشت در هر یک ابروهای خود از 30 تا 300 فولیکول استفاده کنند. کاشت کامل ابروها برای مردانی مناسب است که هر دو ابرویشان بسیار نازک است و یا بر اثر حادثه با بطور ژنتیکی هیچ ابرویی در صورت خود ندارند

2- کاشت جزئی ابروها

متخصص با بررسی ابروهای بیماران مرد، بخش هایی از ابروهای آن ها را که به کاشت فولیکول نیاز دارد مشخص می کند و در حین کاشت فقط در همان بخش ها از فولیکول های اضافی استفاده می کند.

کاشت جرئی ابروها برای مردهایی مناسب است که فقط بخش/ بخش هایی از ابروهایشان دچار ریزش شده است.

ماندگاری کاشت ابرو در مردان

کاشت و ترمیم ابروها در مردها نتایج ماندگار و طبیعی را به دنبال دارد زیرا فولیکول های اهدایی از سر خود بیمار گرفته می شود و سپس این فولیکول ها در ناحیه ابروها توسط متخصص گذاشته می شوند.

در واقع این فرآیند یعنی کاشت ابرو شبیه همان چیزی که در بین خانم ها با عنوان تاتو رایج شده اما بسیار طبیعی تر و زیباتر که ممکن است مدتی بعد از عمل عوارضی مانند تورم و کبودی داشته باشید که خیلی زود از بین می رود.

اکثر بیماران سه روز بعد از عمل حال عمومی خوبی دارند و از روز هشتم به بعد ابروها سعی میکنند فرم خود را نشان دهند. حدود چهار ماه طول میکشد که موهای جدید شروع به رشد کند و ابروهایی زیبا را به شما بببخشد.

در واقع هر آنچه را که به طور کامل میتوانید ببینید یکسال پس از عمل به خوبی نتیجه میبینید. در واقع باید بگوییم که کاشت ابرو هیچگاه از بین نمیرود بسیار طبیعی و زیبا می باشد و ماندگاری آن به صورت دائم می باشد.

ماندگاری، مهم ترین برتری کاشت ابرو بر روش های دیگر ترمیم ابرو ها به شمار می رود. البته که ظهور نتایج نهایی کمی طول می کشد و اگر این کار را انجام دادید باید برای مشاهده نتایج، صبور باشید.

دوره ریکاوری بعد از کاشت ابرو در مردان

دوره ریکاوری به چند روز بعد از کاشت ابرو گفته می شود که به یک سری مراقبت های خاصی نیاز دارد تا باعث استحکام بیشتر فولیکول های کاشته شده در ابروها بشود. در پشت سر هم بخیه ای زده می شود که میتوان آن را در 2 الی 3 هفته بعد از کاشت ابرو برداشت.

در مردها موهای ابرو بعد از چند روز وارد دوره شوک خود می شوند و به طور کامل می ریزند و بیمار باید صبر کند تا موهای جدید ابرو دوباره رشد کنند.

به بیماران مرد توصیه می شود که بعد از کاشت یا ترمیم ابروهای خود در معرض نور آفتاب قرار نگیرند زیرا نور آفتاب به فولیکول ها آسیب می رساند.

شستشوی آرام ابروها چند روز بعد از کاشت انجام می شود. حدودا 3 الی 6 ماه بعد، بیماران مرد شاهد رشد ابروهای جدید خود هستند.

برای اینکه مردها نتایج خوبی از کاشت ابرو بگیرند، باید کاشت ابروها را نزد متخصص باتجربه ای انجام بدهند.

خبر خوبی که باید به شما بدهیم این است که عمل کاشت ابرو به صورت سرپایی است و شما بیهوش نمیشوید.

مدت زمان عمل نیز بستگی به این دارد که چه میزان کار باید بر روی بیمار انجام شود و پیوند مو ابرو می تواند 5 الی 6 ساعت طول بکشد.

از آنجا که این روش از ابزار های خوب و تکنیک های مهاجم و تهاجمی استفاده میکند، شما میتوانید 48 ساعت بعد از عمل به فعالیت عادی خود بازگردید و شما نباید تا یک مدت زمان مشخص فعالیت های سنگین انجام بدهید.

لازم به ذکر است که این عمل هیچگونه عوارضی ندارد و ریسک کمتری در پیوند مو در ابرو وجود دارد و هر نتیجه ناخوشایند اغلب شامل موهای در حال رشد میشود که در جهت اشتباه کاشته شده اند که در جهت اشتباه رشد میکنند و یا رشد نمیکنند.

در چنین روشی با وجود یک پزشک متخصص و ماهر هرگز شاهد این اتفاقات نخواهید بود.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد کاشت ابرو برای مردان مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره 02144067005 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *