کاشت ابرو

مراحل کاشت ابرو از صفر تا صد

مراحل کاشت ابرو از صفر تا صد

مراحل کاشت ابرو از صفر تا صد

اگر دچار ریزش ابرو و یا اسکار ابرو شده اید، احتمالا تا حالا راه های مختلفی مانند استفاده از لوازم آرایشی و یا تتو کردن را برای برطرف کردن این مشکل امتحان کرده اید اما هیچ کدام از این راه ها، نمی توانند به طور دائمی مشکل شما را حل کنند. اگر دنبال یک راه حل دائمی و همیشگی هستید، کاشت ابرو را امتحان کنید.

مراحل کاشت ابرو از صفر تا صدکاشت و پیوند ابرو یک درمان کاملا طبیعی برای ریزش ابرو ها است که توسط پزشک زیبایی و یا متخصص پوست و مو انجام می شود. در این روش از مو های طبیعی خود فرد برای پیوند استفاده می شود و پس از انجام کاشت، ابرو ها به طور کاملا طبیعی رشد می کنند و هیچ تفاوتی با ابروهای قبل از ریزش نخواهند داشت.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت ابرو + مشاوره رایگان

فرایند کاشت و پیوند ابرو مراحلی دارد و اقداماتی هستند که باید قبل و همچنین بعد از کاشت آن ها را انجام دهید تا به نتیجه ی مطلوب برسید. در این مطلب این مراحل را به شکل کامل برای شما توضیح می دهیم.

مرحله اول: چه نیازی به کاشت ابرو دارید؟

طبیعتا اولین مرحله در کاشت ابرو تصمیم گیری است و پاسخ به این سوال که آیا اصلا نیازی به کاشتن ابرو دارید یا نه؟

احتمالا اولین فایده ای که برای ابرو ها در نظر می گیرید این است که باعث می شوند صورت شما زیبا به نظر برسد و بتوانید احساسات خود را به کمک آن ها بروز دهید.

جالب است بدانید که در مباحث زیبایی شناسی نیز این امر ثابت شده است که داشتن ابروهایی پرپشت و متقارن، باعث می شود تا تناسب بیشتری بین اجزای صورت شما ایجاد شود و به نوعی به صورت شما شکل جذابی می دهد.

همچنین ابرو های سالم در زنان باعث می شوند آن ها جوان تر از سن واقعی خود به نظر برسند و در مردان نیز، نشانه ای از قدرت مردانگی و شادابی است.

مراحل کاشت ابرو از صفر تا صدفایده ی دیگر ابرو های سالم و متراکم، علاوه بر اینکه از چشم ها و آلوده شدن آن ها جلوگیری می کنند، این است که در بیان احساسات نیز به شما کمک می کند. انسان ها علاوه بر حرف زدن، از حالات صورت خود نیز برای ابراز احساسات و هیجانات استفاده می کنند و ابرو ها نقش مهمی در این زمینه دارند.

بسیاری از افراد بنا بر دلایل گوناگون مثل ژنتیک، مصرف دارو های خاص، تغییرات هورمونی، استفاده از مواد آرایشی نامناسب، بارداری و زایمان و غیره دچار ریزش ابرو ها می شوند و یا ابرو های آن ها به طور طبیعی کمرنگ و نازک است.

امروزه تکنیک های مختلف کاشت ابرو به همه ی این افراد این امکان را می دهد تا ابرو های خود را بکارند و به راحتی از مزایای داشتن ابروهایی پرپشت، طبیعی و زیبا برای همیشه برخوردار شوند.

مرحله دوم: انتخاب کلینیک مناسب برای کاشت ابرو

بعد از آن که دارو های مختلف برای بازیابی رشد ابرو های شما کارساز نبود و از راه حل های موقتی نیز خسته شدید و تصمیم گرفتید که ابرو های خود را بکارید، اولین قدم پیدا کردن کلینیک کاشت ابرو مناسب و معتبر می باشد.

کلینیک ها و مراکز پرشماری هستند که خدمات مربوط به کاشت و پیوند ابرو را انجام می دهند. اما یافتن بهترین کلینیک که از طریق آن بتوانید به نتیجه ی ایده آل برسید، به کمی تلاش و تحقیق نیاز دارد.

بنابراین تا زمانی که کلینیک مناسب را پیدا نکردید، از کاشت ابرو ها در مراکز متفرقه و نامطمئن خودداری کنید. سپس وقتی کلینیک مورد اعتماد خود را انتخاب کردید، پیش از هر چیز برای شما یک جلسه ی مشاوره و معاینه برگزار می شود.

مرحله سوم: تنظیم یک جلسه مشاوره با پزشک متخصص کاشت ابرو

هدف از این جلسه، بررسی شرایط شما است تا مشخص شود آیا کاندیدای مناسبی برای کاشت ابرو هستید یا نه. متخصص ابرو های شما را معاینه می کند، درباره ی علت ریزش یا کم پشت بودن ابرو ها اطلاعات جمع می کند و همچنین سوابق پزشکی شما و دارو هایی که مصرف می کنید را بررسی می کند.

در این جلسه شما نیز می توانید سوالات خود را بپرسید و تمام ابهاماتی که راجع به کاشت ابرو دارید را برطرف کنید.

علاوه بر آن، متخصص نیز درباره ی تکنیک های کاشت و نتایجی که با کاشت ابرو می توان به دست آورد صحبت می کند تا بتوانید به یک دیدگاه واقع گرایانه نسبت به کاشت و پیوند ابرو برسید و انتظارات خود را با واقعیت هماهنگ کنید.

مرحله چهارم: اقدامات قبل از کاشت ابرو

برای گرفتن بهترین نتیجه ی ممکن از کاشت ابرو، اقداماتی هستند که باید از قبل از انجام کاشت آن ها را انجام دهید و آماده ی کاشت شوید. اغلب این اقدامات توسط دکتر شما به شما گفته خواهد شد، در ادامه مهم ترین آن ها را بررسی می کنیم.

دارو های رقیق کننده ی خون را در فاصله ی کوتاهی تا انجام کاشت مصرف نکنید. از مصرف مشروبات الکلی و دخانیات و سیگار برای حداقل دو هفته قبل از کاشت خودداری کنید. در روز انجام کاشت، لباسی بپوشید که درآوردن آن از سمت یقه نباشد و به راحتی از جلو درآورده شود.

خوب است روز موعد پیوند ابرو، یک همراه با خود داشته باشید که شما را به خانه ببرد. چرا که اثر داروهای بی حسی ممکن است چند ساعتی با شما بماند و نتوانید رانندگی کنید.

این ها کلیدی ترین مواردی هستند که در مرحله ی قبل از کاشت ابرو باید رعایت کنید.

مرحله پنجم: کاشت ابرو چگونه انجام می شود؟

این که بدانید کاشت و پیوند ابرو چگونه انجام می شود، به شما کمک می کند که با استرس و اضطراب کمتری به استقبال کاشت بروید.

کاشت ابرو همان طور که گفته شد،‌ یعنی برداشتن مو ها از روی سر و پیوند آن ها در ابرو ها. برای این کار، پزشک مو ها را با ریشه های آن که فولیکول نام دارند از نواحی مانند پشت گوش ها برداشت می کند؛ چرا که مو ها در این ناحیه بیشترین شباهت را به مو های ابرو دارند.

سپس این فولیکول ها در پوست ابرو کاشته می شوند. پزشک هم برای برداشت فولیکول ها و هم برای جای گذاری آن ها برش های ریزی را در پوست ایجاد می کند. همه ی این مراحل تحت دارو های بی حسی موضعی انجام می شوند بنابراین شما هیچگونه درد و سوزشی احساس نخواهید کرد.

تکنیک ها و روش های مدرن کاشت ابرو به این منظور توسعه می یابند که هیچ گونه درد و سوزشی حس نشود و تا جای ممکن این فرایند راحت و بی دردسر باشد.

انجام مراحل کاشت ابرو چقدر طول می کشد؟

به طور کلی کاشت ابرو یک عمل سرپایی محسوب می شود و بین دو تا سه ساعت وقت می گیرد. این که از چه تکنیکی استفاده شود، مهارت و تجربه ی دکتر و تعداد فولیکول هایی که کاشته می شود در مدت زمان کاشت اثر گذار هستند.

مرحله ششم: بعد از کاشت ابرو چه اتفاقاتی می افتد؟

به طور کلی دوران نقاهت بعد از کاشت ابرو ، بسیار سریع و راحت است. تکنیک ها و تجهیزات مدرن کاشت باعث شده اند تا این فرایند به طور شگفت انگیزی بدون عوارض جدی باشد. در روز های اولیه احتمال دارد در ناحیه ی ابرو دچار خراش های کوچکی شوید اما جای نگرانی ندارد. البته باید از خاراندن آن ها خودداری کنید.

فولیکول هایی که در پوست ابرو جای گذاری شده اند، به کمی زمان نیاز دارند تا به شرایط جدید عادت کنند و خود را وفق دهند. در این مدت،‌ مو های کاشته شده دچار ریزش می شوند که طبیعی است و در واقع با این ریزش جا برای مو های ابروی جدید و قوی باز می شود.

در چند هفته ی ابتدایی فقط کافی است از انجام فعالیتهای سنگین بدنی و یا مصرف الکل و دخانیات پرهیز کنید تا پوست سر و ابرو ها به طور کامل بهبود یابند. بعد از گذشت چند ماه، ابرو های شما به طور کامل رشد خواهند کرد و می توانید تا همیشه از داشتن ابرو های پرپشت و طبیعی لذت ببرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *