کاشت ابرو

کاشت ابرو طبیعی یا میکروبلیدینگ کدام بهتر است؟

کاشت ابرو طبیعی یامیکروبلیدینگ

کاشت ابرو طبیعی

کاشت ابرو طبیعی؟ در این مقاله، ” کلینیک پوست و مو رز” در مورد کاشت ابرو طبیعی و میکروبلیدینگ بصورت کامل توضیح می دهد و به تفاوت ها، مزایا و معایب هر کدام هم اشاره می کند؛ با ما همراه باشید. در حال حاضر دو راه برای پرتر کردن ابروها بصورت طولانی مدت وجود دارد: کاشت ابرو طبیعی و میکروبلیدینگ.

وقتی ابروهای شما شروع به ریزش می کند، چند تا گزینه پیش رویتان دارید؛ به ابروهایتان کاری نداشته باشید و امیدوار باشید که در طول زمان خود به خود پر بشوند، با لوازم آرایشی جاهای خالی ابروهایتان را پر کنید و یا اینکه به فکر روشی باشید که در طولانی مدت بتواند ابروهای شما را پرپشت و زیبا نگه دارد. انتخاب بین این دو روش برای بسیاری از بیماران کار سختی است.

کاشت ابرو طبیعی

برای این که بتوانید راحت تر و مطمئن تر تصمیم بگیرید که از کدام روش استفاده کنید، لازم است تا مزایا و ویژگی های هر روش را بدانید و با عواقب آن آشنا شوید. ما در این مقاله به بررسی تفاوت های این روش ها پرداخته ایم و به شما کمک خواهیم کرد تا تصمیم نهایی را بگیرید.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت ابرو + مشاوره رایگان

قبل از پیوند ابروها ، شکل و سایز ابروها بطور دقیق توسط بیمار انتخاب می شود. در پیوند ابرو از موهای پشت سر یا حتی از بدن فرد استفاده می شود و این موها را به اصطلاح “موهای اهدا کننده” می نامیم.

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که آیا ممکن است این موهای اهدا کننده دچار ریزش شوند؟ در پاسخ باید بگوییم موهای ناحیه ی اهدا کنند که معمولا از پشت گوش ها و پشت سر برداشت می شوند، موهایی هستند که فولیکول های آن ها در برابر هورمون هایی که سبب ریزش مو می شوند بسیار مقاوم هستند و هرگز دچار ریزش نمی شوند.

حتی اگر ابروی شما دچار تاسی کامل در یک ناحیه شده باشد، با انتقال این فولیکول های جدید و کاشتن آن ها در ناحیه ی مورد نظر، پس از چند هفته موهای جدید که در برابر ریزش مقاوم هستند شروع به رشد خواهند کرد.

بنابراین پزشکان با اعتماد به نفس کامل ماندگاری موهای طبیعی کاشته شده را تضمین می کنند و لازم نیست در این مورد به دل خود نگرانی راه دهید.

از فولیکول های موهای اهدا کننده برای پیوند ابرو استفاده می شود. معمولا در هر ابرو از 50 الی 300 گرافت استفاده می شود که باز هم بستگی به شکل و سایز ابروی انتخابی بیمار دارد.

کاشت ابرو طبیعی

مهارت پزشکی که برای شما کاشت ابرو را انجام می دهد بسیار حائز اهمیت است. چرا که باید به این نکته توجه کند که موهای ابرو با چه الگویی رشد می کنند و فولیکول ها را طوری بکارد که با مسیر و جهت رشد دیگر موهای ابرو هماهنگ و قرینه باشد.

به همین دلیل گفته می شود که پزشکی که کاشت ابرو انجام می دهد باید بسیار خوش سلیقه و ظریف باشد چرا که کاری که انجام می دهد نیاز به ذوق هنری و دقت بسیار بالا دارد.

هر گرافت هم شامل 1 یا 2 تار مو می شود. متخصص پیوند ابرو توجه زیادی به قوس، زاویه و انحنای هر دو ابرو می کند و مدت زمان کاشت هم حداکثر تا 5 ساعت طول می کشد و در بعضی از بیماران، مدت زمان کاشت ابرو طبیعی کمتر است.

برای کاهش درد در حین پیوند ، متخصص از لیدوکائین برای بیهوشی موضعی استفاده می کند.

عوارض کاشت ابرو طبیعی

عوارض کاشت ابرو طبیعی کاملا موقتی ست و شامل قرمزی، ورم و خارش ابروها می شود.

نکات مهم درمورد کاشت ابرو

با گذشت چند هفته از پیوند ابرو، ابروها شروع به ریزش می کنند و بلافاصله ابروهای جدید شروع به رشد می کنند. بیمار می تواند نتایج نهایی کاشت ابروهایش را 6 الی 12 ماه بعد ببیند. با رویش ابروها لازم است هر 10 روز ابروهایتان را اصلاح کنید.

اصلاح ابروها به شکل هر ده روز یک بار شاید برای شما کمی سخت به نظر برسد و فکر کنید که برایش وقت ندارید. اما این امر موقتی است تا زمانی که موهای ابروی کاشته شده به طور کامل رشد کنند و با موهای طبیعی ابرو هماهنگ شوند.

دلیل آن این است که چون فولیکول ها از دیگر نواحی بدن برداشت شده و به ابرو منتقل شده اند، سرعت و جهت رشد آن ها با فولیکول های طبیعی ابرو هماهنگ نیست و سریع تر از موهای ابرو رشد می کند. این باعث می شود که ابروها شکل نا هماهنگ و نا متقارنی پیدا کنند پس باید هر ده روز ابروها را اصلاح کنید.

این اصلاح منظم باعث می شود بعد از گذشت چند ماه فولیکول ها سرعت و جهت رشد موهای خود را با موهای ابرو هماهنگ کنند و آن وقت دیگر نیازی به این اصلاح منظم و زود به زود نخواهید داشت.

ریزش اولیه در ابروها باعث نگرانی بسیاری از افرادی می شود که کاشت ابرو را انجام داده اند. اما باید بدانید که این ریزش کاملا طبیعی و قابل انتظار است و در واقع نشانه ی خوبی است از این که فولیکول های تازه کاشته شده به درستی جای گذاری شده اند و فرایند رشد موهای جدید از آن ها آغاز شده است.

این ریزش مقدمه ای است برای رشد موهای جدید و قوی تر. همان طور که گفته شد بین شش الی دوازده ماه طول می کشد تا نتیجه ی نهایی کاشت ابرو مشخص شود و به نتیجه ی ایده آل برسید.

دلیل این زمان نسبتا طولانی این است که روند رشد مو ها در بدن به شکل دوره ای است و موهای کاشته شده باید طبق این روند رشد کنند تا به رشد کامل برسند.

در این مدت به تدریج مو هایی که از فولیکول ها رشد می کنند ضخیم تر و پر پشت تر می شوند به نحوی که در پایان دوازده ماه، دیگر قادر نخواهید بود موهای کاشته شده را از مو های طبیعی تشخیص دهید.

مزایای کاشت ابرو طبیعی

کاشت ابرو نتایج کاملا طبیعی را برای بیمار به دنبال دارد زیرا از موهای خود فرد استفاده می شود. یکی دیگر از مزیت های پیوند ابرو، این است که پیوند در یک مرحله انجام می شود و این فرآیند برای بیمار خسته کننده نیست.

همچنین می شود گفت مهم ترین مزیت کاشت ابروی طبیعی این است که نتیجه ی آن همیشگی است و با یک بار انجام کاشت ابرو، مشکل کم پشتی موهای ابروی خود را برای همیشه حل خواهید کرد.

میکروبلیدینگ

میکروبلیدینگ، نوعی از تاتو است که می تواند ابروها را پرپشت کند و شکل ابروها را هم تغییر بدهد. میکروبلیدینگ بصورت دستی و در سالن های آرایشی انجام می شود.

ابتدا شکل و سایز ابروها مشخص می شود و از یک ابزار کوچک برای ایجاد خراش در لایه سطحی پوست ابروها استفاده می شود و سپس دستگاه، رنگدانه ها را به زیر پوست ابرو می فرستد.

خطوطی که در ابروها ایجاد می شود بصورت نامنظم هستند و باعث می شود تا موهای ابرو به صورت طبیعی دیده بشوند. برای کاهش درد هم از کرم موضعی استفاده می شود.

معمولا میکروبلیدینگ تا دو ساعت طول می کشد. بعد از اتمام کار، موهای ابرو تیره تر به نظر می رسند ولی بعدها تا 40 درجه رنگ ابروها روشن تر می شود.

عوارض میکروبلیدینگ

عوارض میکروبلیدینگ شامل خونریزی، قرمزی، ورم و خارش ابروهاست.

نکات مهم در مورد میکروبلیدینگ

در میکروبلیدینگ (نسبت به تاتو) از جوهر کمتری استفاده می شود و این جوهر در زیر پوست قرار می گیرد و به عمق پوست راه پیدا نمی کند که در نتیجه نتایج طولانی مدتی را به دنبال نخواهد داشت و در طول زمان، خط های آن ناپدید می شود.

معمولا مدت ماندگاری میکروبلیدینگ، از 1 الی 3 سال متغیر است و بعضی از بیماران هر 4 ماه برای میکروبلیدینگ ابروهایشان به سان آرایشی مراجعه می کنند.

مزایای میکروبلیدینگ

در میکروبلیدینگ می توان به کمک دستگاه، موهای ظریفی را روی ابروها ایجاد کرد که باعث جلوه ی طبیعی ابروها می شود.

کاشت ابرو طبیعی یا میکروبلیدینگ؟

انتخاب بین این دو روش بستگی به شما دارد. اگر به دنبال نتایج طولانی مدت و ابروهایی طبیعی تر هستید، می توانید از کاشت ابرو طبیعی استفاده کنید.

توجه داشته باشید که تمام مراحل پیوند ابرو طبیعی توسط پزشک متخصص کاشت ابرو طبیعی انجام می شود ولی در میکروبلیدینگ که در سالن های آرایشی انجام می شود، افرادی فاقد تخصص مراحل میکروبلیدینگ را انجام می دهند که ممکن است ابروها خونریزی زیادی کنند.

مزیت مهم کاشت ابرو نسبت به میکروبلیدینگ این است که در کاشت ابرو شما با یک بار هزینه کردن مشکل ابرو های خود را برای همیشه حل می کنید و دیگر نیازی به هزینه ی مجدد ندارید.

دلیل آن این است که در کاشت ابرو همان طور که گفته شد از موهای طبیعی استفاده می شود و فولیکول های تازه کاشته شده پس از گذشت چند ماه کاملا به شکل مو های ابروی طبیعی شما رشد می کنند و مطلقا هیچ تفاوتی ندارند.

اما در میکرو بلدینیگ همان طور که گفته شد هر چند سال یک بار باید برای تجدید آن به سالن آرایشی مراجعه کنید و دوباره هزینه کنید. ضمن آن که نتیجه ی آن به اندازه ی کاشت ابرو طبیعی نخواهد بود. چرا که در کاشت ابرو از موهای خودتان استفاده می شود و هیچگونه مواد خارجی وارد بدن نمی شود.

اطلاع و آگاهی بیمار نکته مهمی ست که همواره پزشکان به آن توجه می کنند و از قبل به بیمار در مورد عدم مصرف الکل، سیگار، قلیان، آسپرین، ایبوپروفن، ویتامین ای، سیر، روغن ماهی و غیره هشدار لازم را می دهند زیرا در صورت مصرف هر یک از موارد نام برده، امکان دارد ابروها خونریزی شدیدی در حین پیوند ابرو و میکروبلیدینگ داشته باشند.

عکس کاشت ابرو طبیعی

شما عزیزان گرانقدر میتوانید از طریق این لینک عکس های پیوند ابرو طبیعی کلینیک پوست و مو رز را مشاهده نمایید.

فیلم کاشت ابرو طبیعی :

همچنین از طریق این لینک میتوانید نمونه فیلم کاشت ابرو طبیعی را مشاهده نمایید و نظرات خود را در رابطه با پیوند ابرو کلینیک پوست و مو رز اعلام نمایید.>> کلینیک پوست و مو رز ارائه دهنده خدمات پوست و مو و زیبایی با استفاده از جدیدترین و بروزترین تجهیزات پزشکی می باشد.

* توجه : این مقاله کاملا اختصاصی می باشد و کپی از آن پیگرد قانونی خواهد داشت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *