کاشت ابرو

جراحی کاشت ابرو در چند مرحله انجام می شود؟

جراحی کاشت ابرو در چند مرحله انجام می شود؟

جراحی کاشت ابرو

اگر ابرو های شما بنا بر هر دلیلی دچار ریزش شده اند و یا اگر به طور طبیعی ابرو های کم پشت و نازکی دارید که از آن ها چندان راضی نیستید، می توانید با انجام جراحی کاشت ابرو به شکل کاملا طبیعی صاحب ابروهایی زیبا، متراکم و جذاب شوید.

جراحی کاشت ابرو در چند مرحله انجام می شود؟کاشت طبیعی ابرو ها امروزه به لطف پیشرفت علم و معرفی روش های مدرن، دست کمی از معجزه ندارد چرا که در عرض تنها چند ماه بعد از انجام پیوند ابرو، ابرو های شما طوری رشد می کنند که گویی هرگز دچار ریزش ابرو نشده بودید.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت ابرو + مشاوره رایگان

درصد موفقیت بسیار بالای این جراحی باعث شده است تا روز به روز به تعداد متقاضیان کاشت ابرو اضافه شود. این روش نسبت به روش های دیگری که برای جبران ریزش ابرو استفاده می شود مزیت های بسیاری دارد.

به عنوان مثال، شما با یک بار انجام پیوند ابرو برای همیشه صاحب ابرو های سالم و طبیعی خواهید شد که دقیقا مانند دیگر مو های ابرو های شما رشد می کنند و دیگر دچار ریزش نمی شوند. علاوه بر آن از آن جایی که در این روش از مو های طبیعی خود شما برای کاشت استفاده می شود، هیچ گونه مواد خارجی به بدن شما وارد نخواهد شد و عوارض و خطرات جانبی شما را تهدید نمی کند.

به طور کلی کاشت طبیعی ابرو ها دو مرحله دارد. مرحله ی اول برداشت مو ها همراه با فولیکول های آن از ناحیه ی اهدا کننده ی سر می باشد. مرحله ی دوم کاشت این فولیکول ها در پوست ابرو.

جراحی کاشت ابرو در چند مرحله انجام می شود؟برای برداشت فولیکول ها بسته به این که چه تکنیکی برای جراحی اجرا شود، از ابزار های مختلفی استفاده می شود. معمولا از یک ابزار قلم مانند که با دقت بسیار بالا فولیکول ها را استخراج می کند استفاده می شود.

سپس داروی بی حسی موضعی در ناحیه ی ابرو تزریق می شود و بعد از آن برش های بسیار ریزی در پوست ابرو ایجاد می شوند تا فولیکول ها در آن ها جای گذاری و کاشته شوند.

کل فرایند کاشت ابرو از ابتدا تا پایان آن، حدود ۲ الی ۳ ساعت به طول می انجامد. معمولا با یک بار انجام پیوند ابرو تراکم مطلوب در مو های ابرو ایجاد می شود و نیازی به جلسات بیشتر نیست؛ اما برای افرادی که می خواهند ابرو های متراکم تر و پهن تری داشته باشند، ممکن است به بیش از یک جلسه کاشت نیاز باشد.

بهترین روش کاشت ابروی طبیعی

با پیشرفت تکنولوژی روش ها و تکنیک های مدرنی برای کاشت طبیعی ابرو ها به صورت طبیعی معرفی شدند. هدف این روش ها این است که هم شما حین انجام پیوند ابرو کاملا راحت و آسوده باشید، هم بعد از پیوند ابرو دچار هیچ گونه عوارضی نشوید و هم نتیجه ی کاشت کاملا طبیعی و زیبا به نظر برسد.

این که بهترین  و جدیدترین روش کاشت ابرو کدام است، برای هر متقاضی کاشت پاسخ متفاوتی دارد. چرا که افراد مختلف ویژگی های متفاوتی دارند و همچنین انتظارات و هدف آنها از انجام کاشت متفاوت است.

بنابراین نمی شود برای همه ی متقاضیان کاشت طبیعی ابرو یک نسخه پیچید و یک روش را به عنوان بهترین روش کاشت معرفی کرد. روش های مختلف کاشت مزیت های متفاوتی دارند که باعث می شود هر کدام از آنها برای برآورده کردن نیاز عده ای خاص از متقاضیان کاشت کاربرد داشته باشد؛ به عبارت دیگر یک تکنیک جراحی که برای شما بهترین نتیجه را به همراه داشته است، ممکن است برای دوست شما اصلا مناسب نباشد و نتیجه ی دلخواه او کسب نشود.

پزشک شما با بررسی شرایط مو های ابروی شما و این که می خواهید تا چه حد تراکم و پهنای ابروی خود را افزایش دهید، بهترین روش را برای شما انتخاب می کند.

جراحی کاشت ابرو با مو های فر ممکن است؟

همان طور که احتمالا می دانید، برای کاشت ابرو در زنان از مو های سر استفاده می شود. معمولا این مو ها از ناحیه ی پشت گوش برداشته می شوند که بیشترین شباهت را از نظر ضخامت و جنس به مو های ابرو دارند.

حال ممکن است برای افرادی که روی سر خود مو های فرفری دارند این سوال پیش بیاید که آیا کاشت طبیعی ابرو به صورت طبیعی برای آن ها هم ممکن است و آیا نتیجه ی آن طبیعی به نظر خواهد رسید؟

پاسخ هر دو سوال مثبت است. فرقی ندارد که مو های سر شما چه حالتی دارند. وقتی این فولیکول ها در ناحیه ی ابرو کاشته شوند، پس از گذشت تقریبا شش ماه، به تدریج به محیط جدید عادت می کنند و ویژگی فولیکول های اطراف خود را به خود می گیرند.

به عبارت دیگر، مو های کاشته شده بعد از آن که به طور کامل رشد کردند، کاملا شبیه به دیگر مو های ابرو می شوند و حتی به سختی می توان تشخیص داد که کدام یک از تار های مو در ابرو کاشته شده هستند و کدام یک طبیعی.

آیا جراحی کاشت ابرو درد دارد؟

درست است که کاشت ابرو از نظر علم پزشکی یک جراحی محسوب می شود؛ اما این عمل نسبت به جراحی های دیگر مانند عمل بینی و یا عمل قلب، بسیار جزئی تر و آسان تر انجام می شود.

حتی برای کاشت ابرو نیازی به اتاق عمل نیست و در مطب دکتر به شکل سرپایی انجام می شود. در حین انجام کاشت، داروهای بی حسی موضعی تزریق می شوند تا شما هیچ گونه درد و سوزشی را حس نکنید.

پس از آن که کاشت به پایان رسید، می توانید بلافاصله به خانه بروید و نیازی به بستری شدن و تحت مراقبت قرار گرفتن نخواهد بود.

بعد از آن که اثر داروهای بی حسی از بین برود، ممکن است کمی احساس درد در ناحیه ی ابرو ها و یا ناحیه ای که مو ها برای پیوند ابرو از آن جا برداشت شده اند داشته باشید. این درد بسیار خفیف و گذرا خواهد بود و حتی اگر تحملش برای شما سخت شد، می توانید از دارو های تسکین دهنده ی درد استفاده کنید.

دوران نقاهت جراحی کاشت ابرو چقدر است؟

همان طور که گفته شد کاشت ابرو یک عمل سرپایی است و به همین دلیل دوران نقاهت آن نیز بسیار کوتاه و آسان سپری خواهد شد. به طور معمول پوست در ناحیه ی اهدا کننده و ناحیه ی ابرو، بعد از گذشت حدود یک هفته ترمیم خواهد شد.

دکتر شما ممکن است برای جلوگیری از بروز عفونت دارو های آنتی بیوتیک را به مدت چند روز تجویز کند. هر چند با روش های مدرن کاشت ابرو بسیار بعید است که عفونت و التهاب را تجربه کنید.

در نهایت بعد از گذشت حدود سه ماه، نتایج اولیه ی پیوند ابرو خود را نشان می دهند و متوجه تغییر ظاهر خود خواهید شد.

آیا می شود ابروی کاشته شده را رنگ کرد؟

در ابتدا اشاره کردیم که از مزیت های مهم کاشت ابرو این است که مو های کاشته شده به شکل کاملا طبیعی رشد می کنند و هیچ تفاوتی با دیگر مو های ابرو نخواهند داشت. این به آن معنا است که هر کاری که با ابرو های طبیعی خود می کنید، با ابرو های کاشته شده نیز می توانید انجام دهید و مانعی برای آن وجود ندارد.

البته از آن جایی که اکثر رنگ هایی که برای مو استفاده می شوند دارای مواد شیمیایی قوی هستند، بهتر است در هفته های ابتدایی پس از انجام کاشت مو از رنگ کردن مو های ابرو خودداری کنید. چرا که هنوز شکاف های پوست ابرو به طور کامل ترمیم نشده اند و مواد شیمیایی موجود در رنگ ها می تواند باعث بروز مشکلاتی شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *