تزریق بوتاکس

ورزش بعد از تزریق بوتاکس

ورزش بعد از تزریق بوتاکس

ورزش بعد از تزریق بوتاکس

بوتاکس، برندی است که در فرمول خود دارای بوتولینوم کلستریدیوم است که یک توکسین محسوب می شود و برای تضعیف ماهیچه ها، کاهش انقباضات صورت و درمان پلک زدن غیر ارادی از آن استفاده می شود. متخصص ها، بوتاکس را در بخش هایی از صورت تزریق می کنند تا چین و چروک ها و خطوط صورت را از بین ببرند.

نتایج بوتاکس 4 تا 6 ماه ماندگاری دارد و بعد از تزریق بوتاکس، برای مدت زمانی کوتاهی نباید ورزش کرد.

ورزش بعد از تزریق بوتاکس

این زمان به دلیل اینکه عمل تزریق کردن بوتاکس دارای دوره ی نقاهت بسیار کوتاه مدتی می باشد کم بوده و افراد می توانند به راحتی با سپری کردن این زمان نسبت به انجام ورزش و همچنین از سرگیری تمرینات خود همانند روزهای قبل اقدام کنند اما بهتر است در روزهای ابتدایی این تمرینات به صورت سبک تر انجام شود.

دریافت تخفیف ویژه تزریق بوتاکس + مشاوره رایگان

تزریق کردن بوتاکس معمولا با هدف از بین بردن چین و چروک های موجود بر روی صورت انجام می شود. افراد ممکن است به دلایل مختلفی دچار این مشکل در نواحی مختلف بدن از جمله صورت خود شوند.

روش های مختلفی هم برای از بین بردن این مشکل وجود دارد که افراد می توانند با به کار گیری این روش ها نسبت به حل مشکل خود اقدام کنند و از مزایای این روش ها برخوردار گردند.

یکی از روش ها تزریق کردن بوتاکس می باشد که به دلیل به روز بودن و همچنین پیشرفته تر شدن با گذشت زمان توانسته است یکی از بهترین گزینه ها برای به کارگیری و از بین بردن مشکل مورد نظر افراد باشد.

تزریق کردن بوتاکس در کشورمان جزو روش ها پر متقاضی می باشد که این مورد می تواند یکی از دلیل های افراد برای انجام این روش باشد زیرا پر متقاضی بودن می تواند گویای داشتن مزایای خوب یک روش باشد.

تزریق کردن بوتاکس به دلیل اینکه عوارض کمی دارد و در برخی مواقع این روش تقریبا بدون عوارض بوده و افراد می توانند با انجام و به کار گیری روش ذکر شده صرفا از مزایای آن بهره مند شوند.

تزریق کردن بوتاکس برای افرادی که تقریبا سنشان بالا می رود برای مثال بازه ی زمانی 35 تا 50 سال می تواند بسیار مناسب بوده و کارایی بسیار خوبی داشته باشد.

علاوه بر این هزینه های انجام تزریق کردن بوتاکس در مقایسه با روش های دیگر مناسب و مقرون به صرفه تر می باشد و افراد می توانند از روش تزریق کردن بوتاکس بهره مند شوند.

مواردی که می توان در هزینه های به وجود آمده برای افراد تاثیرگذار باشد عبارت است از :دستمزد پزشک متخصص، محل تحت تزریق، میزان تزریق، نوع کلینیک و دیگر موارد که تاثیر چندانی نخواهد داشت.

اثرات بوتاکس

اثرات جانبی تزریق بوتاکس در اکثر بیماران بیش تر از 24 تا 48 ساعت باقی نمی ماند. در طول این چند ساعت، بیماران به استراحت بیشتری نیاز دارند و نباید فعالیت سختی را انجام بدهند تا دچار سردرد نشوند.

ورزش های ایروبیک، سردرد را تشدید می کند و تا چند روز نباید این ورزش را انجام داد. عوارض داروی بوتاکس با ورزش بدتر می شود زیرا حرکات ورزشی باعث می شود تا فرد عرق کند.

ورزش بعد از تزریق بوتاکس

افتادگی پلک که در نتیجه انتقال بوتاکس به نقاط دیگر صورت بوجود می آید هم میتواند اثرات جانبی بدتری را به دنبال داشته باشد و باعث بسته شدن چشم و از کار افتادگی بیشتر ماهیچه ها بشود.

به بیماران توصیه می شود که تا 12 ساعت به صورت خود فشاری وارد نکنند و از فعالیت هایی که باعث تعریق شدید می شود هم خودداری کنند.

افراد معمولا برای این که بتوانند نتایج کامل تری از انجام این عمل بگیرند نسبت به رعایت این نکته حساس می شوند و معمولا به جای 12 ساعت 24 ساعت را بدون این که فشاری به خود وارد کنند می گذرانند.

برای جلوگیری از انتقال بوتاکس به سایر بخش ها به بیماران توصیه می شود تا از انجام ورزش خودداری کنند.

ورزش کارانی که برای انجام این عمل به یک پزشک متخصص و یا کلینیک های زیبایی مراجعه می کنند معمولا در زمان هایی که در تعطیلات هستند برای انجام این کار مراجعه می کنند و پس از انجام تزریق دوره ی نقاهت آن را به راحتی و بدون درد سر سپری می کنند.

اما افرادی که به هر دلیلی نمی توانند در یک زمان آزاد برای انجام تزریق بوتاکس اقدام کنند معمولا دچار مشکلاتی می شوند. افراد بهتر است برای انجام تزریق کردن بوتاکس عجله ای نداشته باشند و این عمل را در زمانی که مطمئنا ورزش نخواهند کرد انجام دهند. زیرا در صورتی که پس از انجام تزریق فشاری به ناحیه ی تحت تزریق وارد شود ممکن است تزریق بوتاکس را دچار مشکلاتی کند.

ورزش صورت در حین تزریق بوتاکس و بعد از آن

برای اینکه بوتاکس بتواند به عمق ماهیچه ها نفوذ پیدا کند، بیماران تشویق می شوند تا تا ورزش های صورت را بدون دست زدن و تماس با صورتشان انجام بدهند.

بیماران باید در همان بخشی که میخواهند بوتاکس تزریق کنند، ماهیچه های خود را منقبض کنند و برای 5 ثانیه نگه دارند و بعد آن را رها کنند. با فشار آوردن به ماهیچه هایتان میتوانید آن ها را منبقض کنید.

سایر حرکات صورت شامل اخم کردن، نگاه با چشم نیمه باز و یا جمع کردن لب ها است که بستگی به بخشی از صورت دارد که میخواهید بوتاکس تزریق کنید. شما میتوانید 4 ساعت بعد از تزریق بوتاکس هم این حرکات صورت را تکرار کنید.

سایر ورزش های صورت هم برای بیمارانی که برای درمان مشکلات و اختلالات مربوط به ماهیچه های خود در سایر بخش های بدن بوتاکس تزریق کرده اند هم الزامی است.

کشش و انبساط ماهیچه هایی که در آنها بوتاکس تزریق شده است، باید بلافاصله بعد ازتزریق صورت بگیرد؛ مخصوصا در بیمارانی که برای درمان اسپاسم ها (انقباضات بیش از حد) ماهیچه ای مثل دیستروفی عضلانی (تحلیل و فشاد عضلانی) و اختلالات دماغی (مثل اختلال در گفتار) بوتاکس تزریق کرده اند.

کشش عضلات باید آرام و منظم صورت بگیرد. از کشش عضلات به سمت خودتان و انجام حرکات کششی سخت خودداری کنید.

بیمارانی که برای ماهیچه های پای خود بوتاکس تزریق کرده اند هم ممکن است به جلسات ورزش درمانی اضافه ای برای راه رفتن درست خود نیاز داشته باشند زیرا به دلیل غیر فعال شدن اسپاسم، این بیماران برای راه رفتن با مشکلات زیادی مواجه می شوند.

این بیماران از وسیله هایی مثل واکر و غیره استفاده کنند تا بتوانند کمی راه بروند. البته یک روز قبل از تزریق بوتاکس هم نباید ورزش های سختی را انجام بدهید و ضربان قلب و فشار خون بیمار هم توسط متخصص چک می شود.

بیمارانی که روز قبل از تزریق بوتاکس را به فعالیت های سخت و شدید بپردارند، شاهد کبودی زیادی در بخش مورد نظر هستند.

افرادی که در زمینه شنا فعالیت می کنند نیز می توانند برای انجام بوتاکس اقدام کنند اما این دسته از افراد نیز بهتر است زمانی برای انجام این کار مراجعه کنند که برای مدتی از شنا کردن دور بمانند این مدت زمان بسیار کوتاه مدت می باشد اما برای اطلاع دقیق افراد می توانند به یک پزشک متخصص مراجعه کرده و از وی اطلاعات بهتری دریافت کنند.

گفتنی است که این دسته از افراد می توانند پس از انجام تزریق خود به استخر بروند و حتی درون آب قرار بگیرند اما به گونه ای که صورت آن زیر آب نرفته و دچار فشار قرار نگیرد.

معمولا شناگران پس از انجام تزریق مدت زمان دوره ی نقاهت آن را بدون رفتن به استخر سپری می کنند و مشکلی را برای گذراندن این دوران نخواهند داشت. پس از این گذشت دوره ی نقاهت نیز این افراد باید مراقب ناحیه ی محل تزریق باشند.

4 نکته در مورد ورزش بعد از بوتاکس که بر نتایج تاثیر زیادی می گذارد

اگر عضو فعال باشگاه هستید، شاید برایتان خیلی سخت باشد که نتوانید بعد از تزریق بوتاکس ورزش کنید. به بیماران توصیه می شود که تا 24 ساعت بعد از تزریق بوتاکس از انجام فعالیت های شدید ورزشی خودداری کنند. 4 نکته ای که باید بعد از تزریق بوتاکس در نظر بگیرید عبارتند از:

  1. چرا از شما خواسته می شود که بعد از تزریق بوتاکس ورزش نکنید؟ چون بعد از تزریق بوتاکس، پروتئین های مختلفی که در بوتاکس وجود دارند، پخش و پراکنده می شوند. افزایش جریان خون با افزایش ضربان قلب میتواند تاثیرات منفی در بوتاکس داشته باشد. در کل، همه ی این عوامل دست به دست هم میدهند تا تزریق بوتاکس نتایج خوبی را برای شما به دنبال نداشته باشد.
  2. پاک کردن عرق روی ابروهای شما یک ماساژ کوچک به شمار می آید و می تواند باعث جابجایی مواد بوتاکس تزریق شده بشود. در کلاس یوگا هم نباید دستتان را روی قلبتان بگذارید و به طرف پایین خم بشوید. به بیماران توصیه می شود که راست بایستند و برای 4 ساعت اول دراز هم نکشند.
  3. از استفاده از ماسک های فشرده صورت هم خودداری کنید. فشاری که ماسک می تواند بر روی صورت شما وارد کند باعث می شود که بوتاکس به یک بخش دیگر از صورت منتقل بشود.
  4. بوتاکس یک روش بسیار موثر برای درمان خطوط خنده، خطوط پنجه کلاغی و سایر خطوط و چین ها است. در مورد برنامه های ورزشی خود حتما با متخصص صحبت کنید زیرا متخصص به شما راهنمایی های ویژه ای می کند و یا اینکه برنامه ورزشی شما را تغییر می دهد تا تاثیر منفی روی بوتاکس نداشته باشد.

مواردی که به آن ها اشاره شد جز مهم ترین تاثیر گذاری هایی انجام تزریق بوتاکس می باشد. افراد می توانند با رعایت نکاتی که ذکر شد و همچنین نکاتی که توسط پزشک متخصص برای آن ها ارائه خواهد شد از مزایای کامل این عمل برخوردار شده و مشکل خود را به صورت کامل حل کنند. افراد معمولا به هدفی که قبل از انجام تزریق داشته اند رسیده اند.

ماندگاری بوتاکس در کسانی که به طور مرتب ورزش می کنند

با انجام ورزش و فعالیت هایی که ضربان قلب را بالا می برند، از ماهیچه های صورتمان بیشتر استفاده می کنیم.

هر چقدر بیشتر ورزش کنیم، عضلات صورت ما بیشتر دچار کشش می شوند. افرادی که به طور منظم وزش می کنند، قطعا این حرکات ورزشی می تواند بر نتایج بوتاکس هم تاثیر بگذارد. افرادی که با وزنه ها ورزش می کنند، کشش های بیشتری را در ماهیچه ها و عضلات خود بوجود می آورند.

ورزش، سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد و در نتیجه ماندگاری بوتاکس کمتر می شود زیرا بدن می تواند زودتر بوتاکس را تجزیه کند و آن را سریع تر خرد کند. تزریق بوتاکس در ماهیچه های ضعیف تر، ماندگاری بیشتری را به دنبال دارد.

افراد در صورتی که بتوانند مراقبت های بیش تری از ناحیه ی محل تزریق خود در زمان ورزش کردن به عمل بیاورند می توانند این میزان تاثیر گذاری و ماندگاری را افزایش داده و از مزایای انجام روش فوق به صورت کامل تر بهره مند شوند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق بوتاکس  مشورت نمایید.

جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *