لیپوماتیک

خطر آمبولی در لیپوماتیک

خطر آمبولی در لیپوماتیک

خطر آمبولی در لیپوماتیک

یکی از مسائلی که همه ی افراد در هنگام شروع درمان های زیبایی به آن فکر می کنند، عوارض جانبی و راه های پیشگیری و رفع آنها می باشد. هر درمان زیبایی با توجه به شیوه انجام آن، عوارض مخصوص به خود را خواهد داشت. آمبولی نیز یکی از عارضه های پیکرتراشی می باشد.

یکی از مهم ترین مسائلی که در روش های لاغری و خروج چربی های اضافی از اندام ها مورد توجه بیماران قرار می گیرد، خطر آمبولی در لیپوماتیک است. آمبولی که به معنای وارد شدن چربی ها به داخل رگ های خونی می باشد از جمله خطراتی می باشد که در برخی از جراحی های زیبایی وجود دارد.

دریافت کد تخفیف لیپوماتیک در کلینیک رز + مشاوره رایگان

خوشبختانه در عصر حاضر با حضور متد هایی نوین و پیشرفته احتمال آمبولی در لیپوماتیک به عدد صفر بسیار نزدیک شده است.

خطر آمبولی در لیپوماتیک 

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

>> احتمال آمبولی چیست؟

آمبولی که به معنای ورود چربی های اضافی به داخل رگ های بدن می باشد، در اکثر تکنیک های بکار گرفته شده جهت لاغری موضعی بدن مشاهده می شود.

امروزه با توجه به اینکه محققان تلاش زیادی در رفع عوارض جراحی های زیبایی دارند، دستگاه هایی هوشمند و پیشرفته را ابداع کرده اند تا در مقایسه با شیوه های بکار گرفته شده در دهه های اخیر میزان بروز هرگونه عارضه ای را به حداقل ممکن برساند.

خطر آمبولی در لیپوماتیک

دستگاه لاغری لیپوماتیک از جمله دستگاه های جدید و به روزی است که در سراسر نقاط دنیا و در بهترین کلینیک های تخصصی زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد و ریسک ابتلا به آمبولی را در بیماران به صفر رسانده است.

این دستگاه ها میزان چربی هایی که کاملا خرد شده است را در بهترین حالت و بالاترین کیفیت ممکن از اندام خارج می کند و اجازه نمی دهد سرعت کار به حدی پایین باشد که احتمال ورود آن ها به داخل رگ های خونی وجود داشته باشد.

خطر آمبولی در لیپوماتیک

لاغری موضعی بدن با جراحی لیپوماتیک از جمله روش هاییست که طی آن چربی های اضافی از اندام مورد نظر که مبتلا به چاقی است تخلیه خواهد شد. برای انجام این روش بیمار باید حتما توسط یک جراح متخصص معاینه شود.

در حقیقت باید به این نکته توجه داشت که اگر جراح، تخصص و مهارت کافی را در شناخت اندام های مختلف بدن نداشته باشد و از تجربه کافی در انجام این جراحی برخوردار نباشد خطر آمبولی در لیپوماتیک بسیار بالا خواهد بود.

آمبولی از جمله عارضه هایی است که آسیب های جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت. از جمله نکات مهمی که بیماران باید به آن اهمیت دهند انتخاب ” بهترین مراکز لیپوماتیک ” و معتبر است که زبده ترین پزشکان و جراحان در آن این جراحی زیبایی را انجام می دهند.

هر چقدر مهارت و تجربه جراح در استفاده از این دستگاه بیشتر باشد و علم بیشتری در رابطه با نحوه انجام آن و آناتومی بدن داشته باشد، ریسک ابتلا به آمبولی در وی کاهش خواهد یافت. در نتیجه انتخاب پزشک اولین و مهم ترین اولویت بیماران باید در نظر گرفته شود تا مابقی گام ها به درستی برداشته شده و فرد با هیچگونه خطری مواجه نشود.

علاوه بر این میزان سرعت عمل جراح و وارد بودن به کار دستگاه نیز مهم است. بالا بودن سرعت کار و تخلیه کردن سریع چربی ها موجب می شود که احتمال دخول آن ها به رگ ها به حداقل میزان ممکن برسد و هرگز چنین موضوعی اتفاق نیفتد.

گرچه جراحی لیپوماتیک نیازی به بیهوش کردن بیمار و استفاده از بخیه ندارد اما متاسفانه در برخی از کلینیک ها دید شده است که تکنسین ها بیشتر فرآیند انجام عمل را برعهده دارند.

در صورتیکه لیپوماتیک یک جراحی تخصصی است و حتما باید توسط فوق تخصص جراحی زیبایی و در کلینیک با امکانات کافی و مناسب انجام گیرد تا ریسک تمامی خطرات احتمالی از جمله آمبولی در آن به صفر برسد.

جالب است بدانید علت اینکه خطر آمبولی در لیپوماتیک کم است بخاطر اجرای موارد لازم قبل از جراحی می باشد.

جراح ابتدا آزمایشات مورد نیاز را از بیمار دریافت خواهد کرد و سپس با بررسی نمودن مقدار وزن و توده های چربی در اندام مورد نظر، تصمیم نهایی برای انجام عمل لیپوماتیک را خواهد گرفت. در صورتیکه چنین روندی توسط پزشک اجرا شود، بیمار دیگر هیچگونه نگرانی نخواهد داشت.

احتمال آمبولی در لیپوماتیک چقدر است؟

برای بسیاری از بیماران این سوال پیش خواهد آمد که آیا احتمال آمبولی در لیپوماتیک بالا است؟ متخصصان در رابطه با این سوال این جواب را ارائه داده اند که همه جراحی های زیبایی بدون شک دارای عوارضی می باشند که در جراحی لیپوماتیک، آمبولی یکی از این عوارض است.

احتمال بروز آمبولی در لیپوماتیک تنها به یک فاکتور بستگی ندارد و باید چندین مورد در ایجاد چنین عارضه ای مورد بررسی قرار گیرد که در مطالب بالا به چند مورد مهم اشاره شد و در ادامه به مابقی بحث خواهیم پرداخت.

در حالت کلی آمبولی زمانی رخ می دهد که یک عمل مدت زمان زیادی طول بکشد و بیش از یک ساعت و نیم باشد. از طرفی یکی دیگر از عواملی که سبب بالا رفتن احتمال بروز آمبولی می شود، عدم انتخاب کاندیدای مناسب برای انجام لیپوماتیک می باشد.

در نظر داشته باشید مواردی را که افراد تقریبا بیست الی سی کیلو اضافه وزن دارند و طی یک جلسه ممکن است وزن زیادی را از دست بدهند. بدون شک از دست دادن این وزن و تخلیه چربی ها به سرعت انجام نمی شود و مدت زمان زیادی طول خواهد کشید.

در نتیجه باید انتظار داشت که خطر آمبولی هم به تبع آن بالا رود.

لازم به ذکر است که آمبولی پس از لیپوماتیک بیشتر زمانی اتفاق می افتد که حجم چربی های برداشته شده بسیار زیاد باشد. همچنین برخی از افراد بعد از تزریق چربی به بدن دچار آمبولی خواهند شد.

برای جلوگیری از ابتلا به آمبولی، بهترین راهکار پیشگیری و تشخیص زودرس پزشک می باشد. مراقبت هایی که برای پیشگیری از ابتلا به آمبولی انجام می شود، شامل اکسیژن رسانی و تهویه کافی به مراجعه کننده، هیدراتاسیون بدن، پیشگیری از ترومبوز وریدی عمیق و جلوگیری از خونریزی دستگاه گوارش در ارتباط با تغذیه و کاهش استرس می باشد.

یکی از تاثیرگذارترین عوامل برای جلوگیری از ایجاد آمبولی، پزشک متخصص می باشد. اینکه وی از دانش و اطلاعات کافی برای انجام این درمان مطلع بوده و از تکنیک هایی استفاده نماید که کمترین آسیب را به بدن مراجعه کننده وارد کند، از مهمترین مسائل خواهد بود.

بطور مثال پزشک متخصص در هنگام استفاده از کانولا باید کوچکترین قطر کانولا را انتخاب کرده و استفاده نماید. استفاده از کانولا با قطر 3 میلیمتر از بروز آمبولی جلوگیری خواهد کرد.

سعی نکنید برای شکسته شدن بیشتر چربی ها از کانولایی با نوک تیز استفاده نمایید. بهترین کانولا برای عدم بروز آمبولی و سایر عوارض، ابزاری است که دارای نوکی صاف است.

پزشک ماهر باید بداند که به جای استفاده از تکنیک های wet و dry از تکنیک های Superwet  و Tumescent استفاده نماید.

یکی از راه های درمان آمبولی، مصرف داروی پروفیلاکسی کورتیکواستروئید می باشد. این دارو با تشخیص پزشک تجویز شده و فرد مبتلا به آمبولی آن را در بازه های زمانی خاص مصرف خواهد کرد. توجه داشته باشید که مصرف خودسرانه این دارو می تواند عوارضی با خود به همراه داشته باشد.

اگرچه آمبولی خطرات زیادی به همراه خواهد داشت و در لیپوماتیک کمتر کسی دچار آمبولی می شود، اما تنها با تشخیص سریع و درمان به موقع، فرد بطور کامل بهبود یافته و درمان خواهد شد.

آیا کاهش خطر آمبولی در لیپوماتیک، تنها مزیت این روش است؟

لیپوماتیک یک جراحی زیبایی است که متقاضیان زیادی را در سراسر نقاط جهان به خود اختصاص داده است. تمامی کشور های پیشرفته از این روش برای برداشت دائمی چربی های مازاد اندام ها استفاده می کنند.

لیپوماتیک از جمله شیوه هاییست که با تکنیک های روز دنیا همخوانی دارد و حتی سبب خروج چربی ها به گونه ای سالم خواهد شد که بتوان مجددا از آن استفاده کرد.

طرفداران لیپوماتیک با توجه به اینکه این روش را بسیار کارا و مفید می دانند آن را موثرترین روش در داشتن یک اندام صاف و زیبا بر می شمارند.

ویژگی های شگفت انگیز لیپوماتیک موجب شده است تا در مردان و زنان به عنوان یک متد کاملا حرفه ای آن را بشناسند و برای لاغر شدن اندام های بدنشان آن را انتخاب کنند.

در این روش بیماران تنها کم شدن احتمال آمبولی در لیپوماتیک را تجربه نمی کنند بلکه لیفت و جمع شدن پوست که از مهم ترین فرآیند های طبیعی قابل اجرا طی این عمل می باشد، به وضوح در لاغر نمودن هر عضو یا اندام بدن قابل مشاهده است.

پس از لیپوماتیک انقباضاتی در سطح پوست پدید می آید که سطح پوست را کاملا کشیده و جمع می کند. بدین ترتیب افراد نیازی به انجام لیفت مجدد و یا کشیدن پوست خود ندارند.

البته نباید این موضوع را فراموش کرد که این موضوع تنها برای افرادی که پوستشان از خاصیت انعطاف پذیری مناسبی برخوردار است، صادق خواهد بود. این درمان مزیت های دیگری نیز خواهد داشت. مزایای دیگر پیکر تراشی در زیر بیان شده است.

1- حذف چربی های اضافی

یکی از اصلی ترین اهداف لیپوماتیک، حذف چربی های انباشته شده در شکم و سایر اندام های بدن می باشد. اگرچه بدن بطور کلی به کمی چربی برای جذب شوک و صدمه های وارده در طول روز، گرم نگه داشتن بدن و ذخیره انرژی نیاز خواهد داشت، اما مقدار زیاد چربی نیز برای فرد مشکلاتی بوجود خواهد آورد.

از جمله این مشکلات ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و ظاهر نامناسب اندام مورد نظر می باشد. البته شایان ذکر است که لیپوماتیک تنها توانایی حذف چربی های زیر پوستی را داشته و قادر به کاستن چربی هایی که موجب ابتلا به بیماری هایی عروقی می شوند، نخواهد بود.

2- کاهش سلولیت های پوستی

سلولیت که به صورت فرورفتگی هایی در پوست نشان داده خواهد شد، علل متفاوتی دارد. از جمله عوامل ایجاد سلولیت می توان به قرار گرفتن زیاد در برابر نور آفتاب، وراثت، مصرف غذاهای چرب و ناسالم و غیره اشاره کرد.

برخی از افراد بر این باورند که سلولیت تنها ناشی از اضافه وزن و داشتن چربی های انباشته شده می باشد در حالی که ممکن است افراد لاغر اندام نیز از سلولیت رنج ببرند.

با این وجود لیپوماتیک می تواند با حذف چربی های این ناحیه به کاهش سلولیت کمک کند.

3- افزایش اعتماد به نفس

بسیاری از افراد به دلیل ناراضی بودن از اندام، احساس شرمساری کرده و در بسیاری از مجامع عمومی حاضر نمی شوند. بطور مثال ممکن است فردی از داشتن چربی های اضافی در ناحیه شکم رنج برده و به همین دلیل از شنا کردن در استخرهای عمومی خودداری کند.

با انجام پیکرتراشی حس زیبایی و جوانی به فرد بازگشته و اعتماد به نفس وی افزایش خواهد یافت.

4- افزایش سلامت عمومی بدن

از آنجایی که طی این درمان، چربی های اضافی از بدن مراجعه کننده حذف می شود، فرد تحرک بیشتری پیدا کرده و به تغییر شیوه زندگی خود ترغیب خواهد شد.

داشتن زندگی سالم با حذف غذاهای مضر و مصرف غذاهای مفید و بالا بردن تحرک با ورزش و فعالیت های بدنی ممکن بوده و در سلامت عمومی بدن فرد تاثیرگذار خواهد بود.

5- فرم دهی به بدن با از بین بردن چربی های سفت شده

همانطور که میدانید  لیپوماتیک برای چربی هایی بیشترین تاثیر را دارد که سفت و سخت شده باشند و نابودی آنها با ورزش و رژیم های غذایی ممکن نباشد.

در این زمان لیپوماتیک با حذف این چربی ها به کانتور بدن کمک خواهد کرد.

6- درمان ایمن و موثر

این درمان مورد تایید سازمان غذا و دارو آمریکا می باشد. اگرچه ممکن است با عوارض جانبی جزئی همراه باشد، اما با انتخاب پزشک ماهر و زبردست، انجام تمامی مراقبت های قبل و پس از درمان و رعایت دستورالعمل های پزشک می توان تا حد زیادی این عوارض را کاهش داد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیپوماتیک و مراقبت های بعد از آن مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *