لیزر موهای زائد

رفع موهای زائد به صورت دائمی

رفع موهای زائد به صورت دائمی

رفع موهای زائد به صورت دائمی

لیزر موهای زائد یک روش عمل زیبایی محبوب برای افرادی است که از وکس و تراشیدن موهای زائد خسته شده اند.

رفع موهای زائد به صورت دائمی

این فرایند شامل تابش نور متمرکز در فولیکول های مو است، سپس رنگدانه مو نور را جذب می کند و می سوزاند.

لیزر مو های زائد برای افرادی که روش های مختلف برای از بین بردن مو های زائد بدن خود را امتحان کرده اند و با این روش ها به نتیجه دلخواه خود نرسیده اند، بسیار ایده آل به نظر می رسد. چرا که لیزر، موثر ترین و قدرتمند ترین روش برای از بین بردن مو های زائد محسوب می شود.

شرکت در جشنواره لیزر موهای زائد کلینیک رز + دریافت کد تخفیف

این فرآیند شدید، فولیکول های مو را از بین می برد و برای خلاص شدن از شر موهای زائد صورت، موهای روی پاها و موهای زائد ناحیه بیکینی استفاده می شود. موهای زیر بغل نیز با استفاده از روش لیزر قابل برداشتن هستند.

رفع موهای زائد به صورت دائمی

اکثر افراد تمایل دارند تا از شر موهای زائد خود برای همیشه خلاص شوند اما واقعیت این است که هیچ روش 100٪ تضمینی برای از بین بردن دائمی موهای زائد وجود ندارد.

حتی با استفاده از لیزر، نمی توان مو های زائد را به طور کامل برای همیشه از بین برد اما این روش، فرد را برای مدتی بسیار طولانی، از دغدغه ای به نام تراشیدن موهای زائد خلاص می کند و شرایط ایده آلی را برای او به وجود می آورد. برای دائمی کردن این فرآیند و یا طولانی تر کردن زمان تاثیر آن نیز، راهکار هایی وجود دارد.

آیا می توان از شر موهای زائد برای همیشه راحت شد؟

لیزر موهای زائد یک عمل زیبایی برای از بین بردن موهای زائد در طولانی مدت می باشد که باعث آسیب دیدن یا از بین رفتن فولیکول مو می شود. با این حال، مو ممکن است دوباره رشد کند، خصوصاً اگر در طول عمل laser hair removal فولیکول آسیب دیده مو از بین نرود.

در لیزر موهای زائد، پرتو باریک و قدرتمند، توسط رنگدانه های موجود در فولیکول های مو جذب می شوند و با این فرآیند، فولیکول ها آسیب می بینند تا موی زائد فرد دیگر رشد نکند.

با این وجود حتی با سپری کردن یک دوره کامل درمانی که چندین جلسه به طول می انجامد، ممکن است همه فولیکول ها از بین نروند و پس از مدت زیادی، رشد موهای زائد دوباره آغاز شود.

با این وجود پس از سپری کردن یک دوره درمانی کامل، موهای زائد بدن فرد حتی در صورت رشد مجدد، بسیار نازک تر و نامحسوس تر می شوند و کم تر از گذشته برای فرد آزاردهنده خواهند بود.

به همین دلیل، بسیاری از پزشکان در حال حاضر لیزر موهای زائد را به عنوان راه حلی مناسب برای از بین بردن موهای زائد در طولانی مدت عنوان می کنند.

لیزر موهای زائد از نور برای هدف قرار دادن رنگدانه در موهای فرد استفاده می کند. در طی عمل زیبایی لیزر موهای زائد نور از زیر ساقه مو به داخل فولیکول مو عبور می کند. گرمای ناشی از نور لیزر، فولیکول موهای زائد را از بین می برد و مو دیگر نمی تواند رشد کند.

لیزر مو های زائد، یک فرآیند امن و کاملا علمی به شمار می رود و پیشرفت تکنولوژی، میزان تاثیر آن را در گذر زمان افزایش داده است. از آن جایی که لیزر نمی تواند از لایه های پوست عبور کند، استفاده از این دستگاه، هیچ ضرری برای بافت ها و اندام های درونی بدن نخواهد داشت.

با این وجود این فرآیند حتما باید در شرایط کاملا استاندارد و کنترل شده صورت بگیرد تا هیچ آسیبی به پوست فرد نرساند.

زیبایی پوست و خلاصی از موهای زائد با لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد در سال های اخیر بسیار محبوب بوده است و پیشرفت هایی در فناوری لیزر باعث شده است که برای همه نوع رنگ مو و پوست مناسب باشد.

در گذشته، تنها افرادی که دارای پوست های روشن و مو های تیره بودند، می توانستند از دستگاه لیزر موهای زائد استفاده کنند و دیگران باید به سراغ روش های دیگری می رفتند اما امروز افرادی با ویژگی های کاملا متفاوت و متنوع، قادر به استفاده از این دستگاه هستند.

به همین جهت اهمیت زیادی دارد که انتخاب دستگاه، حتما با توجه به ویژگی های ظاهری خاص هر فرد صورت بگیرد و این انتخاب، به بهترین شکل ممکن انجام شود تا بهترین نتیجه ممکن را به همراه داشته باشد.

اگر چشم انداز برداشتن موهای زائد و داشتن پوست صاف برای شما جذاب است، ممکن است بخواهید اکنون سرمایه گذاری خود را روی laser hair removal شروع کنید.

لیزر موهای زائد با هدف قرار دادن فولیکول موهای زائد کار می کند. انرژی نور حاصل از لیزر وارد پوست می شود و توسط ملانین اطراف فولیکول مو جذب می شود.

ملانین به طور طبیعی در فولیکول موهای زائد وجود دارد و هنگامی که در مرحله مناسب رشد مو با لیزر هدف قرار گرفتید، فولیکول موهای زائد بیش از حد گرم می شود و آسیب می بیند و از رشد بیشتر مو جلوگیری می کند.

مزیت اصلی laser hair removal این است که به طور بالقوه در زمان و هزینه در روش های جایگزین از بین بردن موهای زائد مانند اپیلاسیون، اصلاح و ژیلت باعث صرفه جویی می شود.

افرادی که این فرآیند را تجربه می کنند، نه ناچار به تحمل درد زیادی مثل وکس هستند و نه ناچار هستند که این کار را بارها و بارها مثل اصلاح با تیغ، انجام بدهند.

در واقع لیزر مو های زائد، بهترین نتیجه را با کم ترین عارضه جانبی برای افراد به ارمغان می آورد. در نتیجه، افرادی که این فرآیند را پشت سر می گذارند، هیچ عارضه خاصی را تجربه نخواهند کرد.

لیزر موهای زائد علاوه بر فواید زیبایی شناختی، دارای برخی از مزایای پزشکی نیز می باشد. این موارد شامل پیشگیری از موهای زائد است که گاهی اوقات می تواند منجر به جوش و آبسه شود.

از بین بردن موهای زائد هم موجب کاهش تعریق در بدن می شود و هم نقش مهمی در کاهش عفونت ها و بعضی از بیماری ها دارد. تجمع مو های زائد در بدن، گاهی منجر به بروز برخی از عفونت ها خواهد شد.

آیا نتایج به دست آمده از لیزر موهای زائد دائمی است؟

برداشتن مو از یک فولیکول مو نابود شده دائمی است. با این حال، افرادی که تحت عمل زیبایی لیزر موهای زائد قرار می گیرند، می توانند انتظار داشته باشند که برخی از موهای زائد موجود در منطقه مورد نظر دوباره رشد می کنند.

با گذشت زمان، می توان مجدداً موهای زائد منطقه را درمان کرد تا تعداد موهای زائدی که دوباره رشد می کنند کاهش یابد. در بعضی موارد، حتی ممکن است همه موهای زائد از بین بروند.

رشد مو یا عدم رشد مو بستگی به عوامل بی شماری از جمله ژنتیک فرد بستگی دارد. بیشتر افراد متوجه می شوند که وقتی موها دوباره رشد می کنند، سبک تر و کم تراکم تر از قبل است.

از آن جایی که شرایط هر فرد با فرد دیگر تفاوت دارد، نمی توان انتظار داشت که نتیجه حاصل از لیزر مو های زائد برای همه افراد، کاملا یکسان باشد.

در نتیجه هر کس به نسبت شرایط اولیه بدن خود، میزان ضخامت مو های خود، ناحیه انتخاب شده برای لیزر مو های زائد و همچنین نحوه و دستگاه انجام فرآیند، نتایج خاص خودش را از لیزر مو های زائد خواهد گرفت.

این امر به این دلیل است که حتی اگر laser hair removal منجر به از بین بردن دائمی موهای زائد نشود اما به فولیکول مو آسیب می رساند و باعث نازک تر و کم تراکم شدن موهای زائد می شود.

اگر یک فولیکول مو آسیب دیده از بین نرود، در نهایت مو مجدداً رشد می کند. از بین بردن هر فولیکول مو می تواند دشوار باشد، بنابراین بیشتر افراد شاهد رشد مجدد مو هستند.

هنگام انجام لیزر موهای زائد، امکان درمان مجدد آن وجود دارد، بنابراین افرادی که می خواهند تمام موها را از بین ببرند ممکن است به چندین درمان نیاز داشته باشند.

یک دوره کامل از لیزر موهای زائد، به چند جلسه نیاز خواهد داشت. تعداد این جلسه ها در بعضی از نقاط بدن بیشتر خواهد بود. پس از کامل شدن این دوره، فرد برای مدت نسبتا زیادی دیگر شاهد رشد مو های زائد در بدن خود نیست. در صورت شروع رشد دوباره موهای زائد پس از سپری شدن یک دوره زمانی، فرد می تواند یک دوره درمانی دیگر از لیزر را انتخاب کند. در این صورت احتمال دائمی شدن فرآیند افزایش پیدا خواهد کرد.

در واقع افرادی که لیزر موهای زائد را به صورت منظم و در فواصل درست انجام می دهند و برای یک مدت طولانی این فرآیند را تکرار می کنند، شانس زیادی برای دائمی کردن نتایج ناشی از لیزر مو های زائد خواهند داشت.

در بعضی موارد، موها ممکن است خیلی سبک، خیلی کوتاه یا در برابر درمان مقاوم باشند. در این موارد، فرد ممکن است روش های دیگر از بین بردن موهای زائد را انتخاب کند.

در صورت از بین رفتن فولیکول مو، لیزر موهای زائد دائمی است. هنگامی که فولیکول مو فقط آسیب دیده باشد، در نهایت مو مجدداً رشد می کند.

میزان زمان لازم برای رشد مجدد مو بستگی به چرخه منحصر به فرد رشد مو در افراد دارد. بعضی از افراد موهایی دارند که سریعتر از سایرین رشد می کنند.

بیشتر افراد می توانند در طی چند ماه انتظار رشد مجدد مو را داشته باشند. وقتی این اتفاق بیفتد، آن ها می توانند برای درمان های مجدد اقدام کنند.

چه راهکاری برای دائمی بودن نتایج لیزر موهای زائد وجود دارد؟

به طور کلی برای دائمی شده اثرات laser hair removal هشت جلسه در طی چهار تا هشت هفته، برای اکثر مناطق کافی است. پزشک متخصص شما فرکانس و قدرت درمان با لیزر را برای مطابقت با پاسخ شما تنظیم می کند.

یک جلسه در هر قسمت از بدن حدود 15-60 دقیقه طول می کشد. مناطق کوچکتر صورت سریعتر انجام می شوند. برای مثال، درمان لب فوقانی، دو دقیقه طول می کشد تا لیزر شود.

اگرچه متقاضیان لیزر موهای زائد برای دیدن نتایج دائمی و کامل باید تمام جلسات را تمام کنند، اما حتی پس از جلسه اول لیزر موهای زائد تفاوت قابل ملاحظه ای در رشد مو ایجاد می شود.

اهمیت بسیار زیادی دارد که افراد، بر اساس برنامه ریزی از پیش تعیین شده عمل کنند و در زمان درست، در جلسات مختلف حاضر شوند. اگر حضور آن ها در این جلسات بدون نظم خاصی صورت بگیرد، ممکن است نتایج نهایی فرآیند برای آن ها مطلوب نباشد.

به طور کلی لیزر موهای زائد توسط سازمان های غذا و دارو برای رفع دائمی مو تأیید نشده است زیرا می توانند برای مدت طولانی و با چندین درمان باعث کاهش و از بین بردن موهای زائد شود.

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد برای ماندگاری بیشتر نتایج

به مدت یک یا دو روز پس از لیزر laser hair removal ناحیه تحت درمان پوست شما مانند آفتاب سوختگی به نظر می رسد و احساس سوختگی می کنید. کمپرس و مرطوب کننده های خنک ممکن است کمک کنند.

ممکن است چند ساعت اول بعد از laser hair removal قرمزی و تورم را متوجه شوید. برای کاهش هرگونه ناراحتی، یخ را در ناحیه تحت درمان قرار دهید. اگر بلافاصله پس از لیزر موهای زائد، واکنش پوستی داشته باشید، پزشک ممکن است یک کرم استروئید را در ناحیه درمان شده اعمال کند.

به طور معمول عوارض جانبی ناشی از لیزر موهای زائد، خیلی زود از بین می روند و هیچ مشکلی برای فرد ایجاد نمی کنند.

پس از لیزر موهای زائد و بین درمان های برنامه ریزی شده از قرار گرفتن به مدت طولانی در معرض نور آفتاب به مدت شش هفته و یا طبق دستور پزشک خودداری کنید. روزانه از یک ضد آفتاب با SPF حداقل 35 درصد استفاده کنید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیزر موهای زائد صورت مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *