پوست و مو

از بین بردن جوش صورت با ماسک خانگی

از بین بردن جوش صورت با ماسک خانگی

از بین بردن جوش صورت با ماسک خانگی

از بین بردن جوش صورت با ماسک خانگی یکی از بهترین روش های درمان است زیرا در این حالت مواد طبیعی به کار می رود، که احتمال ایجاد عوارض می توان گفت تقریبا صفر است.

آیا شما نیز تاکنون از به کار بردن روش های بی شمار برای از بین بردن جوش های موجود بر روی صورت خسته شده اید؟ و برخی از روش های به کار رفته نه تنها سبب درمان نشده بلکه مشکلات جدید تری را به وجود آورده است ؟

از بین بردن جوش صورت با ماسک خانگیوجود جوش بر روی صورت مشکل اکثریت ما است و در این راستا مواد شیمیایی بسیاری توسط شرکت های تولیدی لوازم آرایشی و بهداشتی روانه ی بازار شده ولی هر کدام از آن ها معایب و مزیت های خاص خود را دارند و ممکن است استفاده از آنها برای یک پوست خاص موفق آمیز باشد و برای دیگر نه .

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

در ادامه به روش های مختلفی برای از بین بردن جوش صورت با ماسک خانگی اشاره کردیم ، با ما همراه باشید تا با استفاده از مواد طبیعی به آسانی برای همیشه از لک و منافذ باز موجود بر روی پوستتان رها شوید.

راهکارهای یاد شده توسط متخصصین زیبایی ارائه شده و همه ی مواد لازم برای از بین بردن جوش صورت با ماسک خانگی تقریبا در هر آشپزخانه ای موجود است.

از بین بردن جوش صورت با ماسک خانگیاز بین بردن جوش صورت با ماسک خانگی: ماسک بخار عسل با دارچین

ماسک بخار عسل با دارچین یکی از محبوب ترین روش ها برای از بین بردن جوش صورت با ماسک خانگی است ، همه ی افرادی که گرفتار جوش های آزار دهنده ای هستند می توانند به راحتی از این ماسک استفاده کنند.

عسل توانایی آن را دارد که باکتری های جوش ساز را از بین ببرد و از طرفی دیگر دارچین به عنوان یک ماده ی ضد التهابی می باشد به همین دلیل مخلوط آن ها گزینه ی بسیار خوبی برای از بین جوش صورت با ماسک خانگی است.

 1. مواد مورد نیاز برای تهیه ی ماسک:
 2. یک قاشق چایخوری دارچین
 3. دو قاشق چایخوری عسل

روش تهیه و استفاده از ماسک :

برای از بین بردن جوش صورت با ماسک خانگی ،  ابتدا صورت خود را با پاک کننده ای بشویی و سپس آن را به آرامی خشک کنید.مخلوط  عسل و دارچین را آماده کرده و به آرامی بر روی صورت خود قرار دهید،به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صبر کنید و سپس صورتتان را با آب گرم بشویید.

بخار دادن صورت زمانی که ماسک بر روی پوستتان است نتیجه ی دلخواه بهتری خواهد داشت زیرا در این حالت مواد یاد شده به طور کامل بر پوست شما جذب خواهد شد.

همچنین برای از بین بردن جوش صورت با ماسک خانگی می توانید محلولی به نسبت ۱ به ۳ از سرکه و آب خنک تهیه کنید و هر هتنه چندین با از آن به عنوان شیر پاک کن استفاده کنید. سرکه توانایی آن را دارد که  PHصورت شما را به اعتدال برساند و مانع رشد باکتری ها شود.

از بین بردن جوش صورت با ماسک خانگی: ماسک شیره ی توت فرنگی

برای از بین بردن جوش صورت با ماسک خانگی استفاده از ماسک شیره ی توت  فرنگی یکی دیگر از گزینه های موفق آمیز است. ماسک ضد جوش توت فرنگی به طور ویژه توسط متخصصان پوست توصیه می شود.

مخلوط توت فرنگی با آبلیمو به آسانی می تواند منافذ صورت را ترمیم کند ، توت فرنگی با دارا بودن ویتامین  Cو خاصیت آنتی اکسیدان به راحتی التهاب پوست شما را درمان خواهد کرد .

اسید آکریلیک موجود در آبلیمو نه تنها سلول های مرده بر روی پوست شما را از بین می برد بلکه سبب کاهش چربی اضافی و البته باکتری های موجود بر روی صورت خواهد بود.

مواد لازم برای تهیه ی ماسک :

 1. دو عدد توت فرنگی
 2. یک قاشق چایخوری آبلیمو
 3. روش تهیه ی ماسک

برای از بین بردن جوش صورت با ماسک خانگی کافی است توت فرنگی له شده  را با آبلیمو مخلوط کرده و فر روی پوست صورتتان قرار دهید بعد از گذشت ۱۵ دقیقه می توانید آن را بشویید ، همه ی ماسک های خانگی به کار رفته باید به طور منظم برای مدت خاص مورد استفاده قرار گیرد تا نتیجه ی مطلوب به دست آید و گر چه در اولین مرحله ممکن است شاهد تغییرات جزئی شوید ولی در مراحل بعدی بدون تردید نتایج بهتری قابل مشاهده است.

در نظر داشته باشید موارد ذکر شده به عنوان بهترین روش برای از بین بردن جوش صورت با ماسک خانگی است ولی اگر شما پوستی حساس داشته باشید ممکن است برخی از آنها برای شما گزینه ی خوبی نباشد، پیشنهاد ما این است هر کدام از آن ها را برای یک یا دو بار امتحان کنید اگر نتیجه ی رضایت بخشی از یکی از آنها به دست آوردید می توانید آن را در اولویت قرار دهید.

از بین بردن جوش صورت با چند ماسک خانگی: ماسک توت فرنگی و ماست

ماست توت فرنگی با ماست از دیگر روش های از بین بردن جوش صورت با ماسک خانگی است. لاکتیک اسید موجود در توت فرنگی با مرطوب ساختن و آبرسانی کافی صورت ایده آل ترین ماسک می باشد همچنین با استفاده از آن می توان سلول های موجود بر روی پوست را از بین برد.

جال است بدانید توت فرنگی همچنین سرشار از اسید سالیسلیک می باشد که به طور ویژه خاصیت ضد جوش دارد به همین دلیل استفاده از آن برای از بین بردن جوش های صورت گزینه ی بسیار موثری خواهد بود.

مواد مورد نیاز برای تهیه ی ماسک :

 1. دو عدد توت فرنگی له شده
 2. یک قاشق ماست

روش تهیه ی ماسک :

برای از بین بردن جوش صورت با ماسک خانگی  ، ابتدا توت فرنگی ها را به طور کامل له کرده و با ماست مخلوط کنید ، حال ماسک به دست آمده را به طور کامل بر روی پوستتان قرار دهید، بعد از گذشت ۲۰ دقیقه آن را بشویید.

در همان اولین بار شاهد تغییرات قابل ملاحظه ای خواهید بود.

برای از بین بردن جوش صورت با ماسک خانگی این روش می تواند دراهکار بسیار مناسبی در نظر گرفته شود زیرا علاوه بر از بین بردن جوش های مزاحم با استفاده از آن می توان پوستی نرم و البته عاری از سلول های مرده داشت.

از بین بردن جوش صورت با ماسک خانگی: ماسک جوش شیرین با عسل

روش های از بین بردن جوش صورت با ماسک خانگی متعددی موجود است و کارایی آن ها از پوستی به پوست دیگر فرق می کند. استفاده از ماسک جوش شیرین به همراه عسل از دیگر روش های از بین بردن جوش صورت با ماسک خانگی است که همواره رضایت کافی را به دلیل کار آمد بودن داشته است.

جوش شیرین موجود در این ماسک خاصیت ضد باکتری دارد و مخلوط شدن آن با سایر مواد سبب به وجود آمدن نتایج مثبت خواهد بود.

مواد لازم برای تهیه ی ماسک :

 1. یک قاشق چایخوری عسل
 2. یک قاشق چایخوری جوش شیرین
 3. یک قاشق چایخوری روغن نارگیل

روش تهیه ی ماسک :

ابتدا همه ی مواد موجود را به طور کامل با هم مخلوط کنید سپس آن را بر روی پوست تان قرار دهید.

حال به مدت یک تا دو دقیقه صورت خود را مالش دهید و سپس اجازه دهید ماسک به مدت ۱۵ دقیقه باقی بماند ، اینک می توانید آن را با آب بشویید.

از قرار دادن ماسک اطراف چشم و لب ها خودداری کنید.حال که با روش های مختلف از بین بردن جوش صورت با ماسک خانگی آشنا شده اید زمان آن رسیده است که برای همیشه از جوش های مزاحم بر روی پوستان خلاص شوید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو  مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *