کاشت مو

کشیدن سیگار بعد از کاشت مو و مصرف الکل بعد از کاشت مو

کشیدن سیگار بعد از کاشت مو ومصرف الکل بعد از کاشت مو

 کشیدن سیگار بعد از کاشت مو و تاثیر ترک سیگار بر مو :

عوارض کشیدن سیگار بعد از کاشت مو چیست ؟ با ” کلینیک پوست و مو رز ” همراه باشید تا در مقاله عوارض کشیدن سیگار بعد از کاشت مو، برای شما بیشتر توضیح بدهیم.

تا حدودی همه ی افراد از مضرات سیگار و انواع دخانیات وابسته به آن مطلع می باشند. اما تاثیر سیگار بر کاشت مو چیست و چگونه می توان به بهبودی پس از انجام کاشت مو، کمک نمود.

کشیدن سیگار بعد از کاشت مو

موفقیت در کاشت مو یا پیوند مو به عوامل زیادی بستگی دارد.

یکی از این عوامل مهم این است که بیمار قبل و بعد از کاشت مو، سیگار، قلیان، الکل، دارو، ویتامین، محصولات گیاهی و مواد مخدر مصرف نکرده باشد. یعنی می بایست شخصی که عمل کاشت مو را گذارنده است به عوارض کشیدن سیگار بعد از کاشت مو اهمیت دهد و این مسئله را شوخی نگیرد!

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

بیمار باید با پزشک متخصص کاشت مو خود صادق باشد و هر گونه مصرف سیگار، قلیان، الکل، دارو، ویتامین، محصولات گیاهی و مواد مخدر را با او در میان بگذارد.

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید کشیدن سیگار بعد از کاشت مو و همچنین، قلیان، الکل، مواد مخدر، دارو، ویتامین، محصولات گیاهی بر روی عمل کاشت مو تاثیر منفی می گذارد.

 

کشیدن سیگار بعد از کاشت مو

 

کاشت مو کشیدن سیگار

کشیدن سیگار و سایر دخانیات و مواد مخدر بر سلامت بدنی فرد مصرف کننده تاثیر زیادی خواهد داشت. اما مضرات این مواد تنها به این نقطه ختم نشده و برای مصرف کننده، در سایر زمینه ها نیز مشکل آفرین خواهد بود.

یکی از بزرگترین مشکلاتی که مصرف سیگار، قلیان، الکل، دارو، ویتامین، محصولات گیاهی و مواد مخدر می تواند برای بیمار کاشت مو میتواند به دنبال داشته باشد.

خطر خونریزی شدید در حین کاشت مو و حتی بعد از آن است. حالا نحوه اثر هر یک را با دقت بررسی می کنیم:

 

 کشیدن قلیان بعد ازکاشت مو و کشیدن سیگار بعد از کاشت مو

سیگار و قلیان : سیگار و قلیان از تنباکو، نیکوتین و کلی مواد دیگر ساخته شده اند و این مواد شیمیایی تاثیرات منفی زیادی روی بدن ما می گذارند. سیگار و قلیان، عامل اصلی ابتلا به سرطان و جزو ” بیماران قلبی ” هستند.

کشیدن سیگار بعد از کاشت مو برای فردی که عمل کاشت مو را پشت سر گذاشته است، تاثیر منفی روی عمل کاشت مو آن فرد می گذارد زیرا خونرسانی به گرافت های جدید کاشته شده کاهش می یابد.

یکی از عوامل تاثیرگذار بر رشد فولیکول های کاشته شده، گردش خون می باشد که با مصرف سیگار و قلیان و بروز مشکلاتی همانند اختلال در گردش خون، مانع از این رشد خواهید شد.

سیگار و قلیان قابلیت ارتجاعی رگ های ظریف پوست را هم کاهش می دهند. بعد از کاشت مو هم فولیکول های مو به جریان خون مناسبی نیاز دارند تا موهای جدید بتوانند رشد کنند.

پزشکها توصیه می کنند که دو هفته قبل از کاشت مو، بهتر است سیگار و قلیان را ترک کنید و حتی بعد از کاشت مو هم سیگار و قلیان نکشید.

کشیدن سیگار بعد از کاشت مو، جدا از کاهش خونرسانی به فولیکول ها، باعث افزایش ترشحات خونی از پوست سر می شود و زخم های سر هم زود خوب نمی شوند. بیمار با نکشیدن سیگار و قلیان می تواند به گرافت ها، زمان کافی برای التیام را بدهد.

اگر بیماری نمی تواند سیگار و قلیان را برای چند هفته کنار بگذارد، پزشک ریسک های احتمالی آن را برای او توضیح می دهد و او را قانع می کند که با کشیدن سیگار و قلیان به نتایج ایده آل خودش نخواهد رسید.

مشروب بعد از کاشت مو

روزانه عده زیادی از مردم، از مشروب و سایر نوشیدنی های الکلی مصرف می کنند. اما مصرف الکل نه تنها تاثیرات مثبتی بر نتایج حاصل از کاشت مو نخواهد گذاشت، بلکه پس از مصرف، فرد را درگیر عوارض و خطراتی نیز خواهد کرد.

اگرچه اجتناب از مصرف مشروب و نوشیدنی های حاوی الکل کمی دشوار خواهد بود اما می تواند بر زیبایی ظاهری و نتایج hair transplant  تاثیر مستقیمی بگذارد.

مصرف الکل بعد از کاشت مو : طی مطالعات انجام شده، مشخص شد که الکل منجر به رقیق شدن خون می شود.

بنابراین اتانول موجود در الکل، شراب، آبجو و سایر نوشیدنی های الکلی منجر به خونریزی شدید در حین عمل کاشت مو می شود.

خونریزی در حین انجام کاشت مو بر نتیجه نهایی تاثیرگذار بوده و مهار آن دشوارتر خواهد بود.

علاوه بر اینکه الکل در خونریزی در حین انجام درمان، دخالت خواهد داشت، پس از درمان نیز فرد دچار خونریزی خواهد شد.

همانطور که میدانید، خونریزی از ناحیه ای از بدن، یعنی پوست آن ناحیه به خوبی ترمیم نشده و خون به سمت بیرون از بدن خواهد آمد در نتیجه زمینه ابتلا به عفونت افزایش خواهد یافت.

با افزایش مدت زمان خونریزی، دوران نقاهت و بهبودی فرد نیز افزایش یافته و در نتیجه آن، احتمال ابتلا به عوارض جانبی نیز افزایش خواهد یافت.

الکل خون را رقیق می کند و باعث لخته شدن خون هم می شود. ” بهترین پزشکان کاشت مو ” توصیه می کنند که بیمار در هفته ای که جراحی کاشت مو دارد و همچنین هفته بعد از کاشت مو، الکل و سایر نوشیدنی های الکی را مصرف نکند.

اگر قصد شروع مصرف الکل پس از Hair transplant را دارید، در ابتدا باید آرام آرام و با مقدارهای کم شروع کرده و سپس میزان مصرف را افزایش دهید.

این کار موجب شده که مضرات الکل بر روند بهبودی و سلامتی فولیکول های کاشته شده تاثیر منفی نگذارد.

با دلایل ذکر شده باید متوجه شده باشید که عدم مصرف الکل قبل و بعد از کاشت مو، می تواند خطر خونریزی بیش از حد و ابتلا به سایر عوارض جانبی احتمالی را تا حد زیادی کاهش دهد.

 مصرف تریاک بعد از کاشت مو

تاثیر تریاک بر کاشت مو : مواد مخدر از جمله کوکائین و تریاک می تواند تاثیرات غیر قابل پیش بینی روی بدن بیمار داشته باشد.

بزرگترین عارضه زمانی اتفاق می افتد که کوکائین با لیدوکائین (ماده ای که در بیهوشی به کار می رود) ترکیب بشود زیرا باعث طولانی تر شدن مدت بیهوشی بیمار می شود. مواد مخدر روی پلاکت های خون هم تاثیر می گذارند و باعث انعقاد و لخته شدن خون می شوند.

دارو : بسیاری از داروها باعث افزایش خونریزی در حین عمل کاشت مو و بعد از آن می شوند. داروهایی مثل وارفارین، کلوپیدوگرل، آسپیرین، ایبوپروفن، ناپروکسن و غیره باعث انسداد جریان خون می شوند و در نتیجه خون را رقیق کرده و خونریزی افزایش می یابد.

اگرچه برخی از این داروها همانند آسپرین دارویی بدون نسخه بوده و فرد به راحتی به آن دسترسی خواهد داشت، اما بر خونریزی و عوارض جانبی ناشی از آن موثر خواهد بود.

بیشتری داروهایی که بر افزایش خونریزی تاثیرگذار بوده، مربوط به رفع بیماری های قلبی می باشند. در نتیجه افراد مبتلا به بیماری های قلبی که از داروهایی خاص استفاده می نمایند باید دقت بیشتری در مصرف داروها داشته باشند.

البته این تاثیرات باز هم بستگی به دوز دارو دارد. قرص های رژیمی هم با کاهش و افزایش انعقاد خون، تاثیرات منفی را به دنبال دارند. در صورتی که داروی خاصی مصرف می کنید، حتما به پزشک خود اطلاع بدهید.

تداخلات دارویی یکی از بزرگترین مشکلات در هنگام استفاده و مصرف داروها می باشد. استفاده از داروهایی که خواصی متضاد و متقابل هم دارند، موجب ایجاد عوارض جانبی خطرناک خواهد شد.

به یاد داشته باشید که بروز عوارض جانبی می تواند بر مدت زمان دوران نقاهت تاثیر منفی گذاشته و بهبودی را به عقب بیندازد.

به همین دلیل در صورت داشتن هرگونه بیماری و یا مصرف داروهایی خاص قبل از انجام درمان، به پزشک اطلاع داده تا وی از شرایط پزشکی شما مطلع بوده و برای بهبودی هرچه سریعتر، داروهایی متناسب با وضعیت شما تجویز نماید.

ویتامین ها و محصولات گیاهی : از بین ویتامین ها، ویتامین E می تواند باعث افزایش خونریزی بشود. قبل و بعد از کاشت مو از مصرف هر گونه مکمل، بخصوص ویتامین E خودداری کنید.

علاوه بر ویتامین E، ویتامین C نیز رقیق کننده خون بوده و بر میزان خونریزی در حین و پس از کاشت مو تاثیر خواهد گذاشت. در نتیجه دو هفته قبل از شروع درمان، از مصرف اینگونه ویتامین ها که سبب رقیق شدن خون خواهند شد، خودداری شود.

از محصولات گیاهی مثل سیر، زنجبیل، جنسینگ، خرما، بذر کتان و غیره می تواند برای بیمار خطرناک باشد و باعث خونریزی بشود.

به جای استفاده از این منابع از دیگر مواد موجود و مفید برای بدن استفاده نمایید. مواد غذایی زیر، جایگزین مناسبی برای مواد فوق می باشند.

1- پروتئین ها

همواره برای ترمیم اندام ها سعی کنید از مواد تشکیل دهنده آنها استفاده نمایید. مو نیز در ساختار خود دارای پروتئین است به همین دلیل برای بهبودی و ترمیم موی کاشته شده می توانید از منابع حاوی پروتئین نظیر مرغ، ماهی، تخم مرغ، شیر و پنیر، لوبیا، آجیل و اسیدهای آمینه استفاده نمایید.

2- اسیدهای چرب امگا 3

یکی از مزایای اسیدهای چرب امگا 3 برای ترمیم و رشد مو می باشد. این اسیدهای چرب برای عملکردهای مختلف بدن مفید می باشند. اسیدهای چرب امگا 3 در منابعی نظیر ماهی قزل آلا، گردو و آووکادو نیز یافت می شوند.

3- ویتامین ها

سعی کنید برای تامین ویتامین های مورد نیاز بدن خود از برنج قهوه ای، کلم بروکلی، اسفناج، لوبیای سیاه، کاهو، فلفل، بادام و کدو استفاده نمایید.

این منابع سرشار از انواع ویتامین های مورد نیاز بدن بوده و به ترمیم موهای کاشته شده و از بین بردن هرگونه زخم موجود بر سر کمک خواهند کرد.

لازم به ذکر است که مصرف زیاد ویتامین ها نیز باعث بروز سکته مغزی خواهد شد. در حد اعتدال از هر ویتامین و پروتئینی مصرف کرده تا دچار عوارض پس از آن نگردید.

 

امیدواریم مقاله جامع “کشیدن سیگار بعد از “کاشت مو” برای شما کاربر گرامی مفید واقع گردیده باشد.

در ” کلینیک پوست و مو رز متخصص پوست و مو، از تمام بیماران، اطلاعات بالا را می پرسد تا بهترین نتایج حاصل از کاشت مو را برای شما عزیزان به ارمغان بیاورند.>> کلینیک پوست و مو رز ارائه دهنده خدمات پوست و مو و زیبایی  با استفاده از جدیدترین و بروزترین تجهیزات پزشکی می باشد.

* توجه : این مقاله کاملا اختصاصی می باشد و کپی از آن پیگرد قانونی خواهد داشت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *