کاشت مو

دوام عمل کاشت مو چقدر است ؟

دوام عمل کاشت مو چقدر است ؟

دوام عمل کاشت مو چقدر است ؟

شما با برخورداری از موهای زیبا می توانید با اعتماد به نفس بیشتری در جامعه و در جمع دوستان و اطرافیان خود حضور پیدا نمایید. عوامل بسیاری زیادی از جمله بیماری ها، افزایش سن، استرس و اضطراب موجب ریزش مو شود بنابراین شما می توانید با کاشت مو از دوباره زیبایی خود را دست یابید.

دوام عمل کاشت مو چقدر است ؟در واقع با پیشرفت علم و فناوری دستگاه های جدید، روش های بهینه برای ترمیم مجدد مو ها بکار می روند که اغلب دائمی و بدون عارضه می باشد و شما میتوانید با خیالی آسوده آن را انجام دهید. از میان کلیه روش های درمانی ترمیم مو بسیار موثر است.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

کاشت مو یکی از محبوب ترین درمان های زیبایی مخصوصا در بین مردان می باشد. بسیاری از افراد برای بازگرداندن موهای از بین رفته از این روش برای بازگشت دوران جوانی و زیبایی خود استفاده می کنند.

دلایل زیادی برای ریزش موها وجود دارد. از دلایل ریزش موها می توان به ابتلا به بیماری خاص نظیر سرطان، آلودگی های محیطی و آلاینده های موجود در هوا، افزایش سن، استفاده مداوم از رنگ های شیمیایی و وسایل گرمایشی مانند سشوار و اتو مو و غیره اشاره نمود.

امروزه کاشت مو توسط متخصصان  زیبایی بسیار طبیعی انجام می شود. عمل پیوند مو را شما می توانید در یک روز توسط متخصصان انجام دهید اما نتیجه رشد و بازگشت موها به حالت قبل، ممکن است که چند ماه پس از کاشت مو مجدد شروع به رویش نماید.

دوام عمل کاشت مو چقدر است ؟کاشت مو چگونه انجام می شود؟

حدود ۶۰ درصد از مردان و ۵۰ در صد از زنان در سراسر جهان نوعی ریزش مو را تجربه کرده اند. در واقع برای رفع این مشکل اغلب از محصولات بدون نسخه پزشک و یا درمان های بی نتیجه استفاده می کنند.

کاشت مو یکی دیگر از روش های رویش مجدد مو است. اولین پیوند مو در سال ۱۹۳۹ در ژاپن با موهای تک سر انجام شد. در دهه های بعد، پزشکان تکنیک پلاگین را توسعه دادند. این تکنیک شامل پیوند زدن موهای بزرگ موجود در سر بود.

با گذشت زمان جراحان برای به حداقل رساندن ظاهر موهای پیوند شده در پوست سر، استفاده از پیوند های کوچکتر و میکرو را آغاز کردند. به عبارت ساده، جراح فولیکول های مو را از قسمت های پرپشت تر برداشته و به قسمت های کم پشت یا طاس سر منتقل می کند.

معمولا موها از قسمت پشت سر گرفته شده و به جلوی سر انتقال داده می شود.  fut و  fue دو روش پیوند مو هستند. عمل کاشت مو معمولا سرپایی است و بدون بیهوشی تحت بی حسی موضعی صورت می گیرد و فرد هنگام عمل هیچ گونه دردی را احساس نمی کند.

در کاشت مو به روش fue، پزشک از جدا کردن  کاشت واحدی فولیکول ها برای از بین بردن و نابودی طاسی استفاده می کند. به این صورت که واحد به واحد فولیکول ها را از ناحیه اهداکننده جدا کرده و در ناحیه گیرنده می کارد.

اما در کاشت مو به روش fut پزشک به صورت نواری فولیکول ها را جدا کرده و در نواحی گیرنده می کارد. به همین دلیل ممکن است برش هایی در نواحی گیرنده استفاده شود اما موهای اطراف برش ها، مانع از ظاهر شدن آنها پس از درمان خواهند شد. به همین دلیل قابل مشاهده نمی باشند.

بسته به نیاز موهای فرد و تشخیص پزشک برای انتخاب نحوه درمان، مدت زمان لازم متغیر می باشد.

معمولا مدت زمانی که کاشت مو به طول می انجامد حدود 3 الی 8 ساعت است.

به مدت یک روز سر فرد پانسمان می شود و بعد معاینه پزشک سر شستشو داده می شود. موهای تازه پیوند داده شده نباید دستکاری شوند و البته تا روز پانزدهم از بین خواهند رفت. موهای کاشته شده دو هفته بعد مجدد رشد خواهد کرد که این نشانه موفقیت عمل ترمیم مو می باشد.

کاشت مو (hair transplant)به طور معمول موفق تر از محصولات بدون نسخه ترمیم مو است؛ اما عواملی وجود دارد که باید در کاشت مو در نظر بگیریم :

در قسمت های پیوند زده شده حدود ۱۰ تا ۸۰ درصد از موها طی سه الی چهار ماه به رشد مجدد ادامه می دهند. موهای پیوند شده نیز مانند موهای معمولی به مرور زمان نازک می شوند.

عکس کاشت مو

معمولا  افرادی که دارای فولیکول خفته هستند، دارای پیوند مو موثر تری هستند.

مطالعات معتبری که در سال ۲۰۱۶ انجام شد نشان می دهد که پلاسما درمانی می تواند به ۷۵ درصد یا بیشتر موهای پیوند زده شده کمک کند تا به رشد کامل باز گردند.

آیا می توان از کاشت مو نتایج دائمی انتظار داشت؟

اگر به برخی از فاکتورهای لازم توجه شده و تمامی آن فاکتورها لحاظ شوند، می توان گفته که پاسخ به این سوال مثبت است. در واقع ماندگاری نتایج حاصل از درمان، در گرو مراقبت هایی از جانب مراجعه کننده و بکارگیری تخصص هایی از جانب پزشک خواهد بود.

پیاز موهای پیوند زده شده به سلول های اطراف متصل می شوند و با استفاده از رگ های خونی در ناحیه تغذیه می شوند. با توجه به این نکته نیز اگر پیوند مو ها دچار ریزش شوند، پیاز مو فعال باقی می ماند و باعث رشد مجدد مو خواهد شد.

عامل دیگری که در دوام کاشت مو حائز اهمیت می باشد این است که، پیاز مو از چه ناحیه ایی از سر پیوند داده می شوند. موهایی که از قسمت پشت سر گرفته می شوند و در قسمت طاس قرار می گیرند، دوام طولانی مدتی دارند و دچار ریزش نمی شوند.

برخی از افراد به دلیل عدم داشتن تعداد فولیکول های لازم و یا عدم برخورداری از فولیکول هایی با جنس مرغوب، از موهای نواحی دیگری از بدن نظیر دست ها، پاها و غیره استفاده می کنند. این روش از کاشت مو BHT نام دارد.

اگرچه در کاشت مو به روش BHT نیز مراجعه کننده به نتایج دلخواه خود خواهد رسید اما انجام این روش نیازمند دقت و تخصص بیشتری می باشد. زیرا در این صورت پزشک موظف است موهایی را جدا کرده و در نواحی گیرنده پیوند دهد که از نظر جنس، ضخامت و سایر فاکتورها با موهای سر تناسب داشته باشند.

در غیر این صورت نتایج نهایی حاصل از کاشت مو طبیعی به نظر نرسیده و درمان با شکست مواجه خواهد شد.

سوالی که باید قبل از انجام عمل کاشت مو از خود بپرسید، این است که کدام جراح یا متخصص را در زمینه کاشت مو انتخاب کنیم؟ انتخاب این که چه کسی کاشت مو را برای شما انجام دهد مهم ترین تصمیم شماست.

پزشک متخصص فولیکول های سالم را شناسایی کرده و از آنها برای پیوند مو استفاده می نماید. هورمون دی هیدروتستوسترون یا DHT یکی از عوامل ریزش مو می باشد.

فولیکول های سالم در برابر این هورمون مقاوم بوده و با عدم ریزش، موجب جلوگیری از طاسی سر خواهند شد. همچنین پزشک متخصص به شرایط لازم یک کاندید مناسب کاشت مو اطلاع داشته و در صورت بررسی مراجعه کننده و عدم تایید وی برای شروع درمان، درمان های دیگری نظیر لیزر درمانی یا PRP معرفی خواهد کرد.

با پیدا کردن بهترین دکتر کاشت مو در منطقه زندگی خود می توانید از نتیجه مطلوب کار خود اطمینان نسبی حاصل کنید.

آیا کاشت مو نیاز به تمدید دارد؟

معمولا بعد از انجام عمل کاشت مو ریزش مو اضافی اتفاق می افتد، این مسئله کاملا طبیعی و مورد انتظار است. این ریزش موقتی در عمل کاشت مو به دلیل شرایط استرس موسوم به telogen effluvium   که در صورت وجود تورم شدید به پوست سر در طی عمل ترمیم مو صورت می گیرد، ایجاد می شود.

این شرایط حدود ۳ تا ۴ ماه بعد از عمل از بین می رود و بعد از آن چرخه رشد موها به حالت طبیعی مجدد باز می گردد و رشد موهای سالم صورت می گیرد. در حالت استاندارد و معمولی بعد از عمل کاشت مو، دیگر مو نیازی به تمدید مجدد وجود ندارد.

لازم به ذکر است که کاشت مو برای پوشاندن طاسی سر بوده و مانع از ریزش موهای اصلی مراجعه کننده نمی شود. در بسیاری از اوقات پس از گذشت چند سال از کاشت مو، موهای اصلی که در زمان انجام Hair transplant  حضور داشتند، دچار ریزش می شوند.

در این زمان می توان با استفاده از داروهایی نظیر ماینوکسیدیل و فیناستراید، ریزش موهای اصلی را متوقف نمود اما موهای کاشته شده از بین نخواهند رفت.

چه عواملی بر دوام کاشت مو موثر هستند؟

کاشت مو به یک راه حل موثر برای ترمیم مو در نتیجه ریزش مو شناخته می شود. اکثر افرادی که داوطلب جراحی کاشت مو هستند، این سوال را از خود می پرسند: که آیا یک روش دائمی خواهد بود یا خیر؟ در این بخش به روش های مختلف ترمیم مو و اثر گذاری هر کدام از آن ها به تفصیل می پردازیم.

عوامل مختلفی وجود دارند که در رشد مو و ترمیم مو های پیوند زده شده تاثیرگذار هستند. از جمله مهمترین آنها می توان به نوع  روش کاشت مو که انتخاب شده است اشاره کرد.

طبق نظر متخصصان پوست و مو استفاده حداقل یک ماه از محلول ماینوکسیدیل که در درمان ریزش مو موثر است، می تواند  عمل کاشت مو شما را بهبود بخشد. این محلول یک درمان موضعی است که از طرف پزشک برای درمان ریزش مو تجویز می شود.

با انجام دادن مشاوره با جراح و متخصص کاشت مو می توانید بهترین شیوه کاشت مو را انتخاب کنید. سه نوع روش اصلی برای این کار وجود دارد:

  1. Fue استخراج واحد فولیکولی
  2. Fut پیوند واحد فولیکولی
  3. Atp پیگمانتاسیون پیشرفته تریکو

Fue محبوب ترین شیوه کاشت مو است که با استفاده از تیغه هایی برای برداشتن فولیکول های مو از منطقه اهدا کننده که به طور معمول از پشت سر می باشد، به منطقه گیرنده صورت می گیرد.

اگر این روش به درستی انجام شود، طول عمر آن دوام خواهد داشت.

در روش دیگر کاشت مو، fut یک نوار مو از سطح مورد نظر برداشته می شود و جراح آن را به گروه های کوچکی از فولیکول های مو تقسیم می کند و مجددا آن ها را در قسمت طاس جای گذاری می کند. این روش سریع تر و ارزان تر از روش قبلی است و در آن بیشتر از موهای خودتان استفاده می شود.

Atp  نوعی تتو کردن با جوهر مخصوص است که به مدت ۷ سال ماندگاری دارد و برای آقایان با مدل موهای کوتاه و تراشیده مناسب است.

از دیگر روش های افزایش کارایی کاشت مو، عمل به دستورالعمل های پزشک است. در زیر به تعدادی از این موارد اشاره شده است.

1- با کمی زاویه رو به بالا بخوابید.

در هنگام خواب از چندین بالش برای بالا آوردن گردن و سر خود استفاده نمایید. این امر به جلوگیری از سوزش، خارش و خونریزی بیش از حد کمک می کند. سعی کنید حداقل یک هفته از این روش پیروی کنید تا دوره نقاهت پایان یابد.

2- به گرافت ها آب نزنید.

اولین شستشوی موها توسط پزشک و در کلینیک انجام می شود بنابراین از شستن خودسرانه سر خود به مدت 48 ساعت خودداری نمایید.  سپس می توانید با استفاده از آب ولرم و شامپو شروع به شستن موهای خود کنید.

این روش از شستن موها باید به مدت 2 هفته دنبال شود. در انتخاب نوع شامپو نیز از پزشک خود کمک بگیرید زیرا وی بیشتر از شما در مورد این مسئله اطلاعات دارد. این کار مانع ایجاد زخم های بیشتر بر سر می شود.

3- در صورت داشتن تورم کمی فشار وارد نمایید.

وارد کردن کمی فشار به گرافت ها برای جلوگیری از تورم و یا خونریزی بلامانع است. بسیاری از افراد از هدبندی که در ناحیه پیشانی خود قرار میدهند برای کاهش تورمات  نواحی پیشانی و اطراف چشم استفاده می کنند.

علاوه بر هدبند می توانید از یک پارچه تمیز برای اعمال فشار به مدت 5 الی 10 دقیقه استفاده نمایید. همچنین از ایجاد هرگونه خراش و یا کندن زخم ها خودداری نمایید. این امر می تواند موجب خونریزی بیشتر و آسیب به گرافت ها شود.

4- از انجام فعالیت های سنگین خودداری نمایید.

حدود یک هفته پس از پیوند موی طبیعی باید از انجام فعالیت هایی که موجب افزایش ضربان قلب می شوند، خودداری نمایید. این فعالیت ها شامل دویدن، دوچرخه سواری، تنیس و یا حتی بلند کردن اجسام سنگین نیز می شوند.

نتیجه عمل کاشت مو ممکن است بلافاصله بعد از عمل به دلیل چرخه رشد مو قابل مشاهده نباشد و حدود ۴ ماه تا یک سال بعد می توانید شاهد تغییرات باشید؛ و از انجام عمل زیبایی خود رضایت کامل را کسب نمایید و زیبایی تان را دو چندان نمایید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک کاشت مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *