کاشت ابرو

ماندگاری کاشت ابرو و عوامل موثر در آن

ماندگاری کاشت ابرو و عوامل موثر در آن

ماندگاری کاشت ابرو

کاشت ابرو در کلینیک تخصصی پوست و مو رز برای زنها و مردهای مختلفی انجام می شود. در مردها، بخش خارجی ابروها به دلایل ژنتیکی دچار ریزش می شوند ولی در زنها عامل اصلی ریزش ابروها، اصلاح بیش از حد ابروها است.

حدودا 50 درصد از افراد فقط به یک بار کاشت ابرو نیاز دارند و بقیه بیماران هم به دو جلسه کاشت ابروی طبیعی نیاز پیدا می کنند. میزان ماندگاری، یکی ار مسائل مهم کاشت ابرو است و دغدغه کسانی محسوب می شود که دوست دارند برای کاشت ابروهای خود اقدام کنند.

ماندگاری کاشت ابرو

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت ابرو + مشاوره رایگان

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

آنها قصد دارند به جای روش های موقت با ماندگاری کوتاه، روشی را برای خودشان در نظر بگیرند که در همه سال های بعدی همراه آن ها باشد و زیبایی را به ارمغان بیاورد. ابروها یکی از مهم ترین اجزای چهره هستند و دیگر هیچ کسی نمی تواند این حقیقت را انکار کند.

اهمیت این عضو های حساس از صورت به ویژه زمانی مشخص می شود که ابروها دچار ریزش شده باشند و جای خالی آن ها، خودش را نشان دهد. اگر چه ریزش ابروها و از دست دادن آن ها برای هیچکس خوشایند نیست اما این موضوع اصلا نباید دلیلی برای نگرانی در افراد باشد. چرا که امروزه این نگرانی به سادگی و با انجام یک عمل ساده، برطرف خواهد شد.

هدف کاشت ابرو نه تنها ایجاد ابروهای ایده آل برای بیمار است، بلکه بیشتر برای برگرداندن حجم از دست رفته ابروها انجام می شود. به نظر شما ماندگاری کاشت ابرو چقدر است؟ آیا بعد از مدتی ابروها مثل قبل کم پشت می شوند؟

آیا چند سال بعد از کاشت ابرو، باید دوباره برای کاشت اقدام کنیم؟

فولیکول موهای لازم برای کاشت در ابرو از اسکالپ یا پوست سر گرفته می شود و این موها بعد از کاشت در ابرو به رشد طبیعی خود ادامه می دهند.

فولیکول های برداشت شده اساسا به مناطقی از سر تعلق دارند که نسبت به ریزش مو، مقاوم هستند. منطقه پشت سر، بهترین نقطه ممکن برای انتخاب شدن به عنوان بانک مو به شمار می رود. 

البته مردان برای کاشت مو، به سراغ موهای سایر نقاط بدن نیز می روند اما به طور کلی برای کاشت ابروها، استفاده از موهای پشت سر منطقی ترین و ایده آل ترین انتخاب به نظر می رسد. چرا که این موها معمولا صاحب مقاوم ترین فولیکول ها هستند.

در نتیجه زمانی که این تغییر را به وجود می آورید، ابروهای جدید شما دیگر با خطر ریزش روبرو نخواهند شد. نتایج کاشت ابرو به خودی خود، بسیار پردوام است اما این موضوع به چند عامل مختلف نیز بستگی دارد. اینکه کاشت ابرو در چه شرایطی انجام شود و فرد چطور از نتایج کار مراقبت کند، در همیشگی بودن ماندگاری ابرو های جدید موثر به نظر می رسد.

ماندگاری کاشت ابرو

تنها مسئله ای که برای بیماران باید توضیح داده بشود این است که به دلیل ماهیت این موها که از کف سر گرفته شده اند، رشد زیادی دارند و در نتیجه اصلاح یک هفته در میان ابروهای جدید الزامی است. ابروها در دوره تلوژن (یا دوره شوک) می ریزند و چند ماه بعد موهای ابرو دوباره رشد می کنند.

در سال اولی که کاشت ابرو انجام شده است، ضخامت تار موهای بیشتر است و ابروها پرتر بنظر می رسند.

بعضی از بیماران به دلایل مختلفی برای کاشت مجدد ابروهایشان اقدام می کنند؛ مثل بیمارانی که در دوره ریکاوری کاشت ابرو به دستورات متخصص توجهی می کنند و به فولیکول های کاشته شده براحتی آسیب می زنند.

دسته ای دیگر از بیماران هم هستند که از اولین جلسه کاشت ابرو نتایج خوبی نمی گیرند و تمایل دارند تا با دومین جلسه کاشت ابرو بتوانند به ابروهای دلخواه خود برسند. معمولا دومین جلسه کاشت ابرو بیشتر به عنوان ” ترمیم ابرو ” شناخته می شود و نواقص جلسه اول کاشت ابرو را تحت پوشش خود قرار می دهد.

دو سال بعد از اولین جلسه کاشت ابرو، همراه با تغییرات فرد و هورمون ها موهای کاشته شده هم دچار تغییراتی می شوند؛

مثلا جنس و ضخامت آنها رفته رفته تغییر می کند یا بخاطر بیماری خاصی شروع به ریزش می کنند؛ پس فاکتورهای داخلی هم در ریزش ابروهای کاشته شده نقش زیادی دارند.

آن دسته از بیمارانی که بعد از کاشت ابروهای خود دچار هیچ تغییرات هورمونی نمی شوند، شاهد نتایج ماندگارتری از کاشت ابرو خواهند بود.

در واقع اگر یک بار به هر دلیلی ابرو های اولیه خود را از دست داده اید، این اتفاق می تواند برای ابرو های کاشته شده شما نیز اتفاق بیافتد. شما همواره ممکن است در معرض ریزش ابرو قرار بگیرید.

البته ابروهای جدید با توجه به نوع فولیکول های خود، صرفا با بالا رفتن سن دچار ریزش نمی شوند اما همیشه ممکن است اتفاق های دیگری برای ابروهای شما رخ بدهد. پس از کاشت ابرو، دیگر همه چیز به خود شما بستگی خواهد داشت.

اگر یک سبک سالم تر از زندگی را انتخاب کنید، اگر مراقبت ابرو های خود باشید، اگر مسائل تغذیه ای و ورزشی را رعایت کنید و از انواع بیماری ها و احتمال ضربه دور بمانید، برای همیشه ابروهایی درجه یک خواهید داشت.

چه عواملی در ماندگاری نتایج کاشت ابروها نقش دارند؟

  1. تعداد فولیکول های کاشته شده در هر یک از ابروها در جلسه اول
  2. توقعات بیمار از نتیجه کاشت ابرو
  3. تکنیک های مورد استفاده توسط متخصص در حین کاشت ابرو
  4. رسیدگی مرتب به ابروها
  5. رژیم غذایی بیمار و مصرف مواد مغذی جهت تقویت ابروها

علاوه بر موارد ذکر شده، انجام مراقبت های لازم از سوی فرد نیز در این مورد بسیار مهم است. پرهیز کردن از آرایش زیاد و همچنین استفاده نکردن از موچین در روزهای پس از انجام کاشت ابرو، تاثیر مثبت خاص خودشان را در ماندگاری بیشتر ابروها پس از کاشت ایفا خواهند کرد.

ایا امکان دارد که فولیکول ابروهای کاشته شده بعد از مدتی دیگر رشد نکنند؟

بله این امکان وجود دارد؛ مخصوصا اگر بعد از کاشت ابرو همچنان بیمار به اصلاح بیش از حد ابروهای خود ادامه بدهد و به فولیکول ها زمانی برای رشد دوباره نداشته باشند.

در بسیاری از موارد از دست دادن چند فولیکول، تاثیر چندانی بر نتایج کاشت ابرو نمی گذارد. بیماران می توانند 3 الی 5 سال بعد دوباره ابروهایشان را ترمیم کنند. البته تکرار ترمیم ابروها مانعی ندارد.

این موضوع به طور کلی، به تعداد فولیکول های از دست رفته بستگی دارد. به هر اندازه که فولیکول های بیشتری دوام آورده باشند، نیاز به ترمیم ابروها نیز کم تر خواهد بود.

با این وجه هیچ اشکالی ندارد که مدتی پس از کاشت ابرو، دوباره به پزشک مراجعه کنید و ضعف های باقی مانده را نیز از بین ببرید. این کار موجب می شود که شما نتایجی قطعی و مطمئن از کاشت ابرو به دست بیاورید و ابروها را به شکل و ظاهر دلخواه و مطلوب خودتان برسانید.

ترمیم ابرو نسبت به کاشت آن، پروسه ساده تری دارد و به زمان کوتاه تری نیز خواهد داشت. چرا که این بار پایه های اولیه کار، به شکل مناسبی وجود دارند.

آیا کاشت ابرو در افرادی که کاندید مناسب تری محسوب می شوند، نتایج بهتری را به دنبال دارد؟

تمام زن ها و مردهایی که میخواهند ابروهایشان را تغییر بدهند و آن را پرپشت تر نشان بدهند، می توانند کاندید کاشت ابرو بشوند.

دغدغه بسیاری از خانم ها این است که از کاشت ابرو انتظار نتایج طبیعی تر و بهتری را نسبت به سایر روش ها دارند. در این شرایط، ترمیم ابرو می تواند برای این دسته از بیماران مفید باشد.

ترمیم ابرو به راحتی بر روی ابروهای تاتو هم قابل اجرا است و نتایج طبیعی را برای بیماران خانم به دنبال دارد. البته تمامی این افراد نمی توانند به راحتی برای کاشت یا ترمیم ابروهاشان اقدام کنند بلکه باید از قبل ارزیابی بشوند.

برای ارزیابی بیمار به فاکتورهای زیادی توجه می شود؛ مثل وضعیت موهای سر، نقاط اهدا کننده فولیکول و همچنین خود ابروها و جنس آنها. خیلی از افراد بانک موی خوبی برای اهدا دارند ولی بخاطر بیماری های مختلف نمی توانند برای کاشت یا ترمیم ابرو اقدام کنند.

هر چه فرد کاندید مناسب تری برای کاشت ابرو باشد و از وضعیت بهتری برخوردار باشد، میتواند نتایج خوبی از کاشت ابروهایش بگیرد. افرادی که سالم هستند و دچار اختلالات هورمونی نیستند، نتیجه ای که از کاشت ابروهایشان می گیرند برای همیشه ماندگاری دارد.

بهترین کاندیداها برای انجام کاشت ابرو، افرادی به شمار می روند که ابروهای خود را در اثر ضربه های جدی، مسائل ژنتیکی، و یا برداشتن بیش از حد با موچین از دست داده باشند. توصیه می شود افرادی که هنوز بیش از حد جوان هستند نیز چنین کاری را انجام ندهند و برای کاشت ابروها، حداقل کمی صبر کنند.

آزمایش های اولیه در کلینیک، به وضوح نشان خواهند داد که آیا شما گزینه مناسبی برای این کار هستید یا خیر. اگر شما گزینه خوبی برای کاشت ابرو نباشید، پزشک شما را در این زمینه مطلع خواهد کرد.  

مقایسه ماندگاری نتایج میکروبلیدینگ و تاتو نسبت به کاشت ابرو

بسیاری از زنها در اطراف خود افرادی را می بیند که از روش میکروبلدینگ برای رسیدن به ابروهایی پرپشت استفاده کرده اند و تقریبا راضی هستند ولی بهتر است قبل از اینکه نسبت به انجام میکروبلیدینگ اقدام کنند، در مورد آن خوب فکر کنند و تمام جوانب آن را در نظر بگیرند.

نتایج میکروبلیدینگ شاید برای ماه های اول شما را حیرت زده کند ولی روش دائمی محسوب نمی شود. تاتو با میکروبلیدینگ تفاوت های زیادی دارد و به بخش عمیق تری از پوست وارد می شود ولی میکروبلیدینگ وارد لایه های عمیق پوست نمی شود.

تاتو به مرور زمان کمرنگ تر می شود ولی باز هم روی پوست مشخص است و میتوان با لیزر آن را از روی پوست پاک کرد. میکروبلیدینگ روشی تقریبا دائمی است و فقط رنگدانه های خاصی را روی ابروها باقی می گذارد و برعکس کاشت ابرو، از موهای واقعی هیچ استفاده ای در این روش ها نمی شود.

میزان ماندگاری میکروبلیدینگ بین 12 تا 15 ماه است. میزان ماندگاری میکروبلیدینگ و تاتو به جنس پوست هم بستگی دارد؛ میکرولیدینگ و تاتو روی پوست چرب ماندگاری کمتری دارند.

ماندگاری کمتر میکروبلیدینگ و تاتو نسبت به کاشت ابرو باعث می شود که این روش ها به تعداد جلسات منظم و زیادی نیاز داشته باشند و در نتیجه از نظر اقتصادی هم مقرون به صرفه نیستند.

این انتخاب در نهایت به «هدف» شما از ایجاد تغییر روی ابروها بستگی دارد.

اینکه برای بلند مدت به دنبال ایجاد تغییر در ابروها هستید یا کوتاه مدت، اینکه می خواهید برای این کار چقدر هزینه کنید، این که می خواهید چه ظاهری داشته باشید، اینکه طبیعی بودن نتیجه چقدر برای شما مهم است و اینکه دوست دارید از بین یک پزشک متخصص و یک فرد تجربی چه کسی این کار را برای شما انجام دهد، مسائلی هستند که در این انتخاب و حتی ماندگاری نتایج به دست آمده اثر می گذارند.

با توجه با تفاوت هایی که به آن اشاره کردیم، میزان ماندگاری کاشت ابرو از هر دو روش تاتو و میکروبلیدینگ بسیار بیشتر است.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد عمل زیبایی کاشت ابرو مشورت نمایید.

جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *