پوست و مو

آیا مزوتراپی عوارض هم دارد؟

آیا مزوتراپی عوارض هم دارد؟

آیا مزوتراپی عوارض هم دارد؟

مزوتراپی روش درمانی است که در گذشته برای درمان اختلالات عروقی و لنفاوی کاربرد داشته است؛ اما با گذشت زمان و تحقیقاتی که محققان در این زمینه و بر روی این روش درمانی انجام دادند، به این نتیجه رسیدند که مزوتراپی میتوانند در موارد دیگری نیز کاربرد داشته باشد.

آیا مزوتراپی عوارض هم دارد؟به همین جهت این روش یکی از روش های درمانی است که امروزه در موارد بسیار زیادی همچون جوانسازی پوست و از بین بردن چین و چروک و سفت شدن پوست صورت و همچنین از بین بردن چربی های اضافی بدن، سلولیت، چربی، لاغری و نیز در درمان ریزش مو بسیار مورد استفاده قرار میگیرد.

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

از این شیوه درمانی نه تنها برای انجام عمل های جوانسازی استفاده می شود، بلکه می تواند در مواردی همچون درمان اختلالات استخوانی، مفاصل و حتی پسوریازیس نیز بسیار کارآمد و موثر باشد. به همین جهت بسیاری از پزشکان امروزه استفاده از این شیوه درمانی را توصیه میکنند.

چرا که در درمان به شیوه مزوتراپی، ترکیباتی همچون مواد معدنی، ویتامین ها و سایر مواد مغذی که همگی از جمله مواد مورد نیاز بدن برای انجام فعالیت های آن هستند، به بدن تزریق میشود و در نتیجه باعث بالا رفتن کارایی آن و درمان بسیاری از مشکلات میشود.

پس از کشف این موضوع که چربی بدن با تزریق موادی به بدن می تواند به طور چشمگیری کاهش یابد، سبب شد تا درمان از طریق مزوتراپی به یکی از پرکاربردترین روش های درمانی در زمینه لاغری و از بین بردن سلولیت های نواحی مختلف بدن تبدیل شود.

از آنجایی که بسیاری از افراد از انجام روش های تهاجمی تر مانند عمل های جراحی ترس دارند و یا بنا به دلایلی نمی توانند تحت عمل جراحی قرار بگیرند، این روش برای آنها  می تواند گزینه مناسبی باشد.

آیا مزوتراپی عوارض هم دارد؟اگرچه مزوتراپی یکی از کم خطرترین و کم تهاجمی ترین روش های درمانی موجود در مقایسه با دیگر روشها برای درمان بسیاری از مسائل مربوط به جوانسازی و یا غیر زیبایی است، اما با این وجود افرادی که قصد انجام مزوتراپی را دارند، ترجیح میدهند تا در صورت وجود عوارض احتمالی با این شیوه درمانی نیز از آن به خوبی آگاه باشند.

به همین جهت در اینجا به توضیح نکاتی در رابطه با مزوتراپی و عوارض احتمالی آن می پردازیم. تا به شما در انتخاب گزینه مناسب خود به منظور انجام هر گونه عمل جوانسازی یا درمانی با استفاده از روش مزوتراپی کمک کند.

از آنجایی که در درمان با روش مزوتراپی تنها ناحیه تحت درمان مورد تزریق ترکیبات مورد نظر قرار میگیرد به همین جهت عوارض جانبی ناشی از آن نیز بسیار اندک است؛ اما در مواردی نیز عوارضی گزارش شده است که در ادامه به توضیح درباره آنها می پردازیم.

واکنش آلرژیک در درمان مزوتراپی

از آنجایی که در درمان مزوتراپی جدای از استفاده از ترکیبات معدنی و ویتامین ها گاها با توجه به نوع درمان ممکن است از برخی داروها نیز استفاده شود که این امر می تواند برای برخی از افراد واکنش های آلرژیک سریع یا همراه با تاخیر را به همراه داشته باشد.

برای مثال در درمان ریزش مو یا از بین بردن چربی ها اضافی بدن و سلولیت ها در نواحی مختلف بدن، در کنار ترکیبات معدنی و مغذی برخی دارو ها نیز برای تحریک فولیکول های مو به رشد مجدد یا از بین بردن سلول های چربی نیز تزریق میشود.

اگر فردی به داروهای تزریق شده در حین انجام مزوتراپی حساسیت داشته باشد، این مساله می تواند برای او مشکل ساز بوده و واکنش های آلرژیکی را به همراه داشته باشد. به همین جهت توصیه میشود تا قبل  از انجام هر گونه درمان از طریق مزوتراپی با پزشک در رابطه با حساسیت های دارویی خود صحبت کنید.

عفونت های پوستی در درمان مزوتراپی

یکی از کاربردهای بسیار زیاد مزوتراپی درمان و از بین بردن چین چروک و خطوط ایجاد شده بر روی صورت است؛ که بسیاری از پزشکان معتقد هستند با ترکیباتی که در تزریق از طریق مزوتراپی وجود دارد، فرایند کلاژن سازی در پوست تحریک میشود.

با تحریک کلاژن سازی و افزایش گردن خون در ناحیه تحت درمان پس از مدتی چین و چروک و خطوط ایجاد شده از بین میروند؛ اما در مواردی ممکن است فرد به جای مشاهده نتایج مثبت دچار عفونت های پوستی در ناحیه تزریق شده شود.

بروز عفونت های پوستی میتواند به دلایل مختلفی رخ دهد. یکی از آنها عدم توجه و مراقبت صحیح بعد از انجام این روش است که در صورت توجه به توصیه های پزشک متخصص می توانید از بروز چنین مشکلی تا حد زیادی جلوگیری کنید.

یکی دیگر از علل ایجاد عفونت های پوستی می تواند، به دلیل وجود مشکل در ترکیبات تزریقی به ناحیه مورد نظر باشد. به همین دلیل توجه به این نکته که درمان مزوتراپی خود را می بایست در یک مرکز و کلینیک معتبر و توسط متخصص انجام دهید، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

بروز زخم و کبودی در محل تزریق

درست است که مزوتراپی یکی از کم تهاجمی ترین روش های درمانی برای بسیاری از موارد است و مانند بسیاری از روش های درمانی دیگر هیچ گونه برش در محل درملان ایجاد نمی شود؛ اما باید این نکته را در نظر گرفت که در این روش نیز در هر صورت عمل تزریق به لایه میانی پوست شما انجام میشود.

به همین دلیل ممکن است پس از انجام عمل تزریق، در محل تزریق کبودی، زخم یا تغییر شکل به وجود بیاید. این موارد هر کدام می توانند به دلایل متفاوتی رخ دهند. یکی از این دلایل می تواند حساسیت بالای شما نسبت به تزریق باشد.

در مواردی که پوست شما نسبتا به هرگونه تزریق و یا بریدگی حساس باشد. ممکن است پس از تزریق در مزوتراپی نیز پوست شما دچار کبودی و یا تورم شود که در بسیاری از موارد این امر عادی بوده و پس از مدتی از بین خواهد رفت.

اما در ماوردی نیز کبودی، زخم یا تغییر شکل ناشی از تزریق در درمان مزوتراپی به دلیل عدم تسلط و تخصص کافی پزشک شما در هنگام تزریق مواد مغذی به پوست شما باشد. از همین جهت به شدت توصیه میشود که درمان مزوتراپی خود را توسط یک متخصص انجام دهید.

عوارض ناشی از از بین بردن چربی با استفاده از مزوتراپی

با وجود اینکه امروزه با کشف تاثیر بسیار زیاد درمان مزوتراپی در از بین بردن چربی های اضافی بدن و لاغری و نیز از بین بردن سلولیت ها در نواحی مختلف بدن، همچنان محققان به درستی نمی دانند که در این شیوه درمانی چه اتفاقی در می افتد که سلول های چربی شکسته می شوند.

به همین جهت به طور کامل مشخص نیست که پس از از بین رفتن و شکستن سلول های چربی در  بدن چه فعل و انفعالات دیگری اتفاق می افتد؛ و این کار می تواند چه تاثیری بر روی سایر اندام ها و بافت های بدن داشته باشد.

هر چند که امروزه افراد بسیار زیادی هستند که از مزوتراپی (mesotherapy) به منظور لاغری و از  بین بردن چربی ها و یا سلولیت بدن خود استفاده می کنند و از نتیجه آن بسیار راضی هستند و این روش درمانی را به سایر روش ها ترجیح می دهند.

اما با این حال توصیه میشود که قبل از انجام هر گونه درمانی به منظور جوانسازی یا درمانی و با هر نوع روشی چه مزوتراپی چه سایر روش های موجود حتما تمام جوانب را در نظر بگیرید و از کم خطر بودن روش درمانی خود مطمئن شوید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *