کاشت مو

آیا کاشت مو بیهوشی دارد؟

آیا کاشت مو بیهوشی دارد؟

آیا کاشت مو بیهوشی دارد؟

بسیاری از فعالیت های زیبایی مثل عمل جراحی بینی، به کمک بیهوشی صورت می گیرند. با این وجود کاشت مو معمولا تنها به کمک بی حس کردن منطقه وسیعی از سر انجام می شود.

آیا کاشت مو بیهوشی دارد؟افرادی که کاشت مو را پشت سر می گذارند، معمولا در جریان این فرآیند درد چندانی احساس نمی کنند. در واقع میزان درد در این فعالیت اصلا به نحوی نیست که پزشک را مجبور به استفاده از بیهوشی برای فرد و تحمیل ریسک های این کار به او کند.

دریافت مشاوره رایگان و تخصصی کاشت مو

عدم نیاز به بیهوشی، یکی از دلایلی است که ریسک های فعالیت پیوند طبیعی مو را به شکل قابل توجهی پایین می آورد. اگر می خواهید بدانید که چرا در این فرآیند از بیهوشی استفاده نمی شود، چه جایگزینی برای بیهوشی وجود دارد و به طور کلی نحوه انجام کار برای کاهش احساس درد در فرد چگونه است، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

کاشت مو با بی حسی موضعی

به طور کلی برای انجام فرآیند کاشت مو، از بی حسی موضعی استفاده می شود. قبل از شروع این فعالیت، پزشک ناحیه برداشت فولیکول ها و همچنان محل کاشت آن ها در سر را بی حس می کنند تا در جریان فرآیند، فرد متقاضی با احساس درد چندانی روبرو نشود.

این بی حسی موجب می شود که احساس اضطراب در فرد نیز پس از شروع فرآیند تا حدود زیادی از بین برود. گاهی افراد با نگرانی زیاد به سراغ پیوند طبیعی مو می روند اما پس از تجربه بی حسی، این نگرانی دیگر برطرف خواهد شد.

آیا کاشت مو بیهوشی دارد؟همچنین در کنار بی حسی، گاهی از آرام بخش های سبک نیز استفاده می شود تا فرد این فرآیند را به راحتی پشت سر بگذارد و در زمان انجام کار، هیچ حس ناخوشایندی را تجربه نکند. البته که آستانه تحمل افراد متفاوت است. بعضی از افراد حتی به این آرام بخش ها نیز برای انجام کاشت مو نیاز نخواهد داشت.

تاثیر آرام بخش سبک بر کاشت مو

تاثیری که آرام بخش در پیوند طبیعی مو ایجاد می کند، تا حدود زیادی شبیه تاثیر ناشی از بیهوشی است. البته بدون آن که هوشیاری فرد کاملا از دست برود. این آرام بخش ها، خطرات و ریسک های ناشی از بیهوشی را نیز ندارند.

وقتی از بیهوشی برای فرد استفاده می شود، او به خواب می رود و دیگر چیزی از لحظه های انجام فرآیند را به خاطر نمی آورد اما با استفاده از بی حسی موضعی و آرام بخش، فرد کاملا هوشیار است و به خوبی می داند که چه اتفاقی در حال رخ دادن است.

راهکارهای کاهش احساس درد در کاشت مو

به طور کلی، کاشت مو درد چندانی به افراد تحمیل نمی کند. این درد به هیچ وجه غیرقابل تحمل نیست. با این وجود در کنار استفاده از بی حسی موضعی که اصلی ترین راهکار برای کاهش احساس درد در جریان این فعالیت به شمار می رود، روش های دیگری نیز وجود دارند که می توانند درد ناشی از کاشت مو را به حداقل برسانند.

کمپرس سرد: استفاده از کمپرس سرد، همواره برای کاهش احساس درد موثر است. البته باید در زمان استفاده از این کمپرس، دقت کافی به عمل بیاید. طبیعتا اگر قرار باشد پزشک چنین کاری انجام دهد، دقت کافی را در این مورد خواهد داشت. چرا که کمپرس به هیچ وجه نباید به فولیکول های کاشته شده در سر فرد فشار وارد کند.

منقبض کننده عروق: گاهی برای افراد از منقبض کننده های عروق استفاده می شود تا در جریان فرآیند، درد کم تری را احساس کنند. این اتفاق البته به ندرت رخ می دهد اما به طور کلی، انقباض عروق باعث کاهش سرعت گردش خون در بدن می شود و این موضوع موجب کاهش احساس درد در سر فرد خواهد شد.

پرهیز دارویی: یکی از توصیه های مهم به افراد برای از بین بردن پیچیدگی و همچنین احساس در جریان فرآیند کاشت مو، این است که در روزهای منتهی به انجام این فعالیت، به سراغ مصرف دارو های رقیق کننده خون مثل آسپرین و همچنین نوشیدن نوشیدنی های الکلی نروند.

افرادی که این توصیه را جدی نمی گیرند، ممکن است در طول کاشت مو با عوارض جانبی زیادی روبرو شوند و درد زیادی را نیز در سر خود احساس کنند.

چرا بیهوشی انتخاب خوبی برای کاشت مو نیست؟

شاید برای شما این سوال ایجاد شود که چرا کاشت مو به کمک بیهوشی صورت نمی گیرد؟ چرا پزشکان در همان ابتدا، فرد را بیهوش نمی کنند و سپس همه این فرایند را در همان حالت انجام نمی دهند تا او به طور کلی هیچ چیزی را احساس نکند؟

برای پاسخ دادن به این پرسش ها، چند دلیل خاص وجود دارد. اگر چه ممکن است که استفاده از بی حسی موضعی در مواردی بسیار کمیاب، موجب بروز واکنش های آلرژیک شود اما به طور کلی ریسک بی حسی موضعی قابل مقایسه با ریسک ها و مشکلات احتمالی بیهوشی به نظر نمی رسد.

ریسک بالا گاهی بیدار شدن افراد از بیهوشی، با مشکلات زیادی همراه می شود. این احتمال وجود دارد که فرد پس از سپری کردن بیهوشی، به خوبی بیدار نشود. در نتیجه بیهوشی ریسک های یک فعالیت را به شدت بالا می برد.

قطع ارتباط: بیهوشی موجب می شود که ارتباط پزشک و فرد در جریان فرآیند کاملا قطع شود و این اصلا مناسب نیست. چرا که در بسیاری از موارد پزشک در جریان انجام این فعالیت با فرد متقاضی ارتباط برقرار می کند و نکاتی را با او در میان می گذارد و همچنین نظرات او را نیز درباره نتایج نهایی کار، می شنود.

ضربه زدن به ریتم فرآیند: به طور کلی در زمان انجام پیوند مو، پزشک چند بار به فرد استراحت می دهد و از او می خواهد که با انجام این استراحت، دوباره آمادگی مطلوب این فعالیت را به دست بیاورد. استفاده از بیهوشی اما به این ریتم روتین و همیشگی لطمه می زند.

استرس بالا: استفاده از بیهوشی در یک فرآیند زیبایی، موجب بالا رفتن چشمگیر استرس و نگرانی در افراد و اعضای خانواده می شود. عدم استفاده از بیهوشی، یکی از دلایلی است که موجب شده کاشت مو به چنین محبوبیتی در تمام دنیا دست پیدا کند. اساسا افراد با خیال راحت و بدون نگرانی این فعالیت را پشت سر می گذارند.

آیا اثرات بی حسی موضعی، ادامه دار است؟

یکی از نگرانی ها در مورد استفاده از بی حسی موضعی در پیوند طبیعی مو، این است که بی حسی در سر برای مدت زیادی ادامه داشته باشد.

در شرایط عادی، این بی حسی در مدت کوتاهی پس از انجام فرایند از بین می رود اما گاهی نیز این احتمال وجود دارد که زمان ماندگاری آن کمی طولانی تر شود. احتمال بروز چنین وضعیتی بسیار کم است اما نمی توان کاملا تضمین داد که بی حسی ماندگار هرگز ایجاد نشود.

این موضوع تا حدود زیادی به شرایط انجام فرآیند بستگی دارد. اگر کاشت مو را در بهترین مرکز کاشت مو و زیر نظر یک پزشک ماهر و متخصص انجام دهید، احتمال بروز عوارضی از این دست برای شما به حداقل خواهد رسید.

در نقطه مقابل نیز اگر برای پیوند طبیعی مو به یک کلینیک غیرمجاز مراجعه کنید، با درصد زیادی امکان دارد که برای مدتی بسیار طولانی شاهد بی حسی در سر خود باشید.

تخصص پزشک، تجهیزات مناسب و استفاده از روش های مدرن پیوند مو، چنین ریسکی را تا حدود زیادی از بین می برد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *