پوست و مو

آیا طب سوزنی بر زیبایی پوست تاثیر دارد

آیا طب سوزنی بر زیبایی پوست تاثیر دارد

>> آیا طب سوزنی بر زیبایی پوست تاثیر دارد

امروزه روش های مختلفی برای زیباتر جلوه دادن چهره وجود دارد مانند روش های از بین برنده چین و چروک که جوانی را به پوست باز می گردانند.

 

آیا طب سوزنی بر زیبایی پوست تاثیر دارد

 

استفاده از طب سوزنی هم باعث زیباتر، جوانتر و شادابتر نشان دادن چهره می شود. ممکن است این سوال برای شما ایجاد شود که چگونه سوزن های کوچک مورد استفاده در این درمان می تواند بر جوانتر و زیباتر نشان دادن چهره تاثیرگذار باشد؟

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

اکثر مردم اصول اولیه انجام درمان طب سوزنی را شنیده اند و می دانند که انجام این درمان می تواند باعث بهبودی بسیاری از بیماری ها شود؛ اما ممکن است درباره ی تاثیر درمان طب سوزنی زیبایی پوست و چهره چیزی نشنیده باشید که در پایین به این موضوع پرداخته شده است.

 

آیا طب سوزنی بر زیبایی پوست تاثیر دارد

>> چگونگی تاثیرگذاری طب سوزنی بر زیبایی پوست صورت

درمان طب سوزنی عملی در طب سنتی چینی است که از سوزن های فوق العاده ریز استفاده می شود و همانطور که می داند تاثیر های مثبت زیادی بر اعضای داخل می گذارد اما علاوه بر تاثیر گذاری این درمان در داخل بدن، بر روی بافت های بیرون بدن هم می تواند تاثیرگذار باشد.

برای این که بدانید درمان طب سوزنی چه تاثیراتی می تواند بر زیبایی پوست و ظاهر بگذارد لازم است با طریقه تاثیرگذاری درمان زیبایی چینی بر زیبایی پوست آشنا شوید.

فرد متخصصی که درمان طب سوزنی را انجام می دهد در محل های مورد نیاز طبق تشخیص خودش سوزن ها را بر پوست جای گذاری می کند. سپس بعد از گذشت 10 دقیقه سوزن ها را خارج می کند.

در واقع با فرد متخصص درمان طب سوزنی با وارد کردن سوزن های ریز بر پوست باعث ایجاد زخم های بسیار ریز به نام میکروتروما می شود. بدن برای بستن این زخم های کوچک جریان خون و تولید کلاژن را افزایش می دهد.

در نتیجه افزایش تولید کلاژن و افزایش جریان خون بعد از انجام درمان زیبایی چینی باعث تغذیه و احیای پوست می شوند و چهره شما جوان تر و روشن تر به نظر می رسد. به این دلیل که افزایش تولید کلاژن درمان طب سوزنی به کاهش چین و چروک های صورت و زیبایی پوست هم کمک می کند.

 

>>‌ تاثیرات طب سوزنی بر پوست

درمان طب سوزنی از سوزن های ریز که هر کدام اندازه یک رشته مو نازک هستند برای کاهش التهاب، درد، بهبودی یا مدیریت شرایط مزمن و تنظیم هورمون ها در بدن استفاده می کند؛ اما این سوزن های ریز همانطور که گفته شده است بر زیبایی پوست هم تاثیرات مثبتی می گذارد.

در پایین به برخی از تاثیرات مثبت انجام درمان طب سوزنی اشاره شده است.

 • باعث بهبود گردش خون می شود: همانطور که گفته شد با ایجاد زخم های ریز در طی درمان زیبایی چینی باعث افزایش گردش خون به پوست شما می شود. خون باعث انتقال مواد مغذی و کلاژن به پوست شما می شود که در این صورت به بهبود بافت پوست شما کمک می کند و باعث می شود که پوست شما درخشان تر به نظر برسد.
 • خطوط چین و چروک ها را کاهش می دهد: زمانی که سوزن به پوست شما در طی درمان طب سوزنی وارد می شود، بدن شما تولید کلاژن را برای پوشاندن زخم ها آغاز می کند. تولید کلاژن هم همانطور که گفته شد به کاهش چین و چروک کمک می کند. در واقع درمان زیبایی، سلامت کلی شما را از داخل که بر چهره شما نمایان می شود بهبود می بخشد.
 • باعث بهبود عضلات و بافت های پوست شما می شود: درمان طب سوزنی پوست و عضلات شما را تحریک می کند و با مستحکم کردن آن ها باعث سفت شدن و بهبود ظاهر لکه ها می شود.
 • باعث بهبود آکنه می شود: طبق تحقیقاتی که توسط پزشکان طب سوزنی انجام گرفته مشخص شده است که درمان زیبایی چینی بر روی آکنه و لکه های حاصل از آکنه تاثیر گذار است.
 • باعث بهبود حالت ارتجاعی پوست می شود.

 

>>‌ مزایا و معایب طب سوزنی برای زیباسازی پوست

درمان طب سوزنی باعث لیفت صورت و جوانی چهره می شود و در صورتی که جوش های هورمونی داشته باشد با تاثیر بر هورمون های شما جوش های شما تا حد زیادی کاهش می یابد و حتی در صورتی که جوش های شما هورمونی نباشد می تواند باعث بهبود آن ها شود.

اما ممکن است بعد از انجام درمان طب سوزنی به دلیل زخم های ایجاد شده توسط سوزن های مخصوص درمان زیبایی چینی با برخی از عوارض جانبی آن مواجه شوید. در پایین به برخی از عوارض جانبی درمان زیبایی چینی اشاره شده است.

 • عفونت خفیف
 • خونریزی
 • کبودی
 • قرمزی
 • معمولا درمان طب سوزنی به افراد باردار توصیه نمی شود به این دلیل که اگر اشکالی در درمان زیبایی چینی رخ دهد می تواند باعث تحریک زایمان در افراد باردار شود که زایمان زودرس را به دنبال داشته باشد.

در صورتی که شما اختلال خونریزی دارید یا دارو های رقیق کننده خون مصرف می کنید احتمال کبودی و خونریزی بعد از انجام درمان طب سوزنی بسیار زیاد است.

بنابراین توصیه می شود در صورت داشتن اختلال خونریزی یا مصرف داروهای رقیق کننده حتما قبل از انجام درمان زیبایی چینی به پزشک متخصص طب سوزنی خود مراجعه کنید.

اما درمان زیبایی چینی یکی از بی خطر ترین درمان ها برای زیبایی پوست شناخته شده شده است و در صورتی که پزشک متخصص طب سوزنی برای شما درمان زیبایی چینی را انجام دهد با هیچ یک از عوارض گفته شده مواجه نمی شوید.

 

>> انجام چه کار هایی بعد از انجام طب سوزنی برای زیبایی پوست لازم است؟

علاوه بر این که انجام درست درمان طب سوزنی اهمیت زیادی بر نتیجه پایانی درمان زیبایی چینی دارد، رعایت نکات مراقبتی درمان طب سوزنی از اهمیت بالایی برخوردار است. به همین دلیل بعد از انجام درمان زیبایی باید به انجام نکات مراقبتی درمان زیبایی برای نتیجه بهتر بپردازید.

در پایین به برخی از این نکات مراقبتی بعد از انجام درمان طب سوزنی اشاره شده است.

 • یکی از سوال هایی که اکثر افرادی که تحت درمان طب سوزنی قرار می گیرند می پرسند این است که می توانند بعد از انجام درمان زیبایی ورزش انجام دهند؟ بله بعد از انجام درمان طب سوزنی انجام ورزش سبک حتی می تواند به عنوان یک مکمل خوب برای درمان زیبایی چینی هم باشد.
 • از مصرف الکل و قهوه پرهیز کنید. قهوه و الکل دو ماده رقیق کننده بدن هستند که مانع تاثیرگذاری طب سوزنی بر بدن می شوند.
 • از رژیم غذایی با غذاهای سالم استفاده کنید. به این دلیل که طب سوزنی علاوه بر این که بر زیبایی پوست تاثیر دارد باعث خارج شدن سموم از بدن هم می شود با مصرف غذای بی کیفیت مجددا سموم را وارد بدن خود نکنید.
 • در صورتی که بعد از انجام دمان زیبایی احساس درد کردید می تواند از کمپرس گرم برای کم کردن درد استفاده کنید.

کلینیک پوست و مو رز ارائه دهنده تمامی خدمات پوست و مو و زیبایی اعم از تزریق چربی و … می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *