لیزر موهای زائد

لیزر دایود بهتر است یا shr ؟

لیزر دایود بهتر است یا shr ؟

لیزر دایود بهتر است یا shr ؟

لیزر موهای زائد یکی از پرطرفدار ترین روش های حذف موهای زائد در دنیا است. طبق یک تحقیق در سال 2013، زنان به طور متوسط ​​72 روز اصلاح در سال را برای خلاص شدن از شر موهای ناخواسته که می توان برای همیشه در چند جلسه 30 دقیقه ای به واسطه لیزر موهای زائد از بین برد، در زندگی سپری می کنند.

لیزر دایود بهتر است یا shr ؟اصلاح، اپیلاسیون و ریختن مو به عنوان لیستی از مهمترین کار زیبایی شناخته شده و لیزر موهای زائد نیز در زمره این کارها قرار گرفته است.

شرکت در جشنواره لیزر موهای زائد کلینیک رز + دریافت کد تخفیف

لیزر SHR چیست ؟

SHR یک روش لیزر موهای زائد نوآورانه است که از پرتوهای نور متمرکز برای از بین بردن فولیکول های مو استفاده می کند. این روش در لیزر موهای زائد به معنای واقعی حذف آن از ریشه است.

SHR در واقع مخفف Super Hair Removal است و معنای آن از بین بردن فوق العاده ی موهای زائد است. این روش یک روش مدرن است و در از بین بردن موهای زائد به شکل دائمی، گامی رو به جلو برداشته است و نسبت به روش های قبل تر از خود مزیت های بسیاری دارد.

درد و سوزش در این روش نسبت به روش های قدیمی بسیار کمتر است و از لحاظ ایمنی و کاهش عوارض نا مطلوب هم کاملا قابل اعتماد و مورد تایید متخصصین است.

هر پالس نور یک طول موج فوق العاده باریک و خاص از انرژی است که توسط ملانین در فولیکول مو جذب می شود. این فرآیند به تدریج ملانین و فولیکول های مو را با استفاده از گرمای موثر گرم می کند تا موها را برای نتایج طولانی مدت از بین ببرد.

SHR یکی از بهترین روش های لیزر موهای زائد به حساب می آید. در واقع یک روش انقلابی جدید برای رفع موهای زائد به صورت دائمی که عملا بدون درد و عوارض جانبی است. در مقایسه با سایر روش های لیزر موهای زائد و IPL، SHR درمانی سریعتر، ایمن تر و بدون درد را به مشتری ارائه می دهد.

لیزر دایود بهتر است یا shr ؟عملکرد لیزر موهای زائد SHR چگونه است ؟

روش جدیدی که در دستگاه لیزر موهای زائد SHR به کار رفته است به گونه ای است که در روند لیزر موهای زائد به آرامی فولیکول های مو را گرم می کند و باعث ایجاد احساس سوزن سوزن شدن می شود که برخی از مشتریان آن را با یک ماساژ گرم مقایسه می کنند؛ و به گونه ای است که به راحتی کلی احساس شده توسط مشتریان در طول درمان لیزر موهای زائد کمک می کند.

چیزی که باعث شده لیزر SHR به عنوان یک انقلاب در زمینه ی لیزر موهای زائد شناخته شود این است که بر عکس اکثر قریب به اتفاق لیزرها که انرژی را به شکل وسیع و با شدت بالا به پوست و مو وارد می کنند، این لیزر به شکل شلیک های چند تایی اما با انرژی بسیار کم تر و ملایم تر فولیکول های موهای زائد را می سوزاند و آن ها را از بین می برد.

تکنیک های منحصر به فرد لیزرموهای زائد مورد استفاده در SHR باعث می شود همه انواع مو و پوست برای این درمان مناسب باشد. SHR همچنین یک روش جذاب برای رفع موهای زائد برای افرادی است که نمی خواهند از خورشید دور باشند، به این معنی که درمان های کاهش مو در تمام طول سال قابل انجام است.

در واقع حتی در روز های ابتدایی بعد از انجام لیزر می توانید از نور آفتاب لذت ببرید و لازم نیست مراقبت های ویژه ای را برای حفاظت از پوست خود به خاطر لیزر انجام دهید.

SHR با استفاده از گرمای کم، میزان گرمای جذب شده توسط پوست را کاهش می دهد بنابراین می توان این نوع لیزر موهای زائد را بر روی پوست های برنزه نیز انجام داد.

درمان موهای زائد با SHR برای مناطق حساس پوست بی خطر است و می توان از آن در صورت نیزاستفاده کرد، بنابراین می توانید موهای زائد روی لب فوقانی، سوراخ بینی و بین ابروها را برای همیشه از بین ببرید.

SHR را میتوان برای موهای زائد ساق پا، ناحیه بیکینی یا پشت نیز به کار برد و دیگر اجباری برای اصلاح کردن نیست.  بسته به منطقه ای که نیاز به SHR دارد، توصیه می شود مراجعه کنندگان در فواصل چهار هفته درمان لیزر موهای زائد را داشته باشند.

درمان های ریزش مو در فواصل منظم این اطمینان را حاصل می کند که ما در چرخه رشد مجدد طبیعی مو قادر به هدف قرار دادن موها در زمان مناسب هستیم. با پایان روند، فاصله بین درمانهای کاهش مو ممکن است به دلیل کند شدن چرخه رشد مجدد تا 6-8 هفته افزایش یابد.

لیزر دایود چیست ؟

لیزر دایود (Laser Diode Machine) یک وسیله نیمه هادی شبیه به یک دایود تابش نور است که به واسطه این تکنولوژی لیزر موهای زائد انجام می شود. لیزرهای دایودی مستقیماً می توانند انرژی الکتریکی را به نور تبدیل کنند. در دایودهای لیزر امروزی طیف مورد استفاده از طیف مادون قرمز تا طیف اشعه ماوراء بنفش بسیار متغیر است.

لیزر دایود از دایود های کوچک متعددی تشکیل شده است که در کنار هم و با تجمیع نور های خود، انرژی لیزری را ساطع می کنند.

دایودهای لیزری رایج ترین نوع لیزر موهای زائد تولید شده هستند؛ که در طول موج 800 تا 810 نانومتر عمل می کنند. این طول موج طولانی تر امکان نفوذ عمیق تر به پوست را فراهم می کند.

لیزر دایود به این صورت عمل می کند که انرژی قوی آن توسط اجسام تیره جذب می شود. یعنی چون عموما رنگ تارهای موی زائد نسبت به پوست تیره تر هستند، لیزر دایود آن ها را شناسایی می کند و از بین می برد.

پس از آن که لیزر به مو رسید، سپس به انرژی گرمایی تبدیل می شود و از آن جایی که طول موج بالایی دارد می تواند تا عمق بیشتری نفوذ کرده و به ریشه ی موها یا همان فولیکول های آن برسد.

از لحاظ علمی طول موج طولانی تر از آسیب دیدگی پوست و تغییرات رنگدانه ای که همان ملانین موجود در پوست است در طول فرایند لیزر موهای زائد جلوگیری می کند و مستقیماً فولیکول مو را هدف قرار می دهد. از این لحاظ نسبت به دستگاه هایی که با طول موج کوتاه تر کار می کنند برتری دارد.

چرا که ملاتونین نسبت به فولیکول ها در ارتفاع بالاتری قرار دارند و همان طور که گفته شد لیزر دایود تا عمق پوست نفوذ می کند و از ملاتونین ها بدون آن که به آن ها آسیبی برساند عبور می کند.

لیزر دایود در موهای درشت و تیره عملکرد خوبی دارد و برای موهای کمر یا بیکینی انتخاب خوبی است. همچنین از آنجایی که به مناطق عمیق تری از پوست نفوذ می کند باعث می شود احتمال بازگشت رویش مو ها به حداقل برسد.

در واقع لیزر دایود نسبت به دیگر دستگاه های موجود در بازار، موهای ضخیم و کلفت را در مدت زمان کمتری از بین می برد و به همین دلیل نسبت به دیگر دستگاه ها تعداد جلسات کمتری برای پایان فرآیند از بین بردن موهای زائد لازم دارد.

مقایسه لیزر دایود و SHR

قبل از هر چیز نکته ی مهمی که باید برای مقایسه ی لیزرها در نظر داشته باشید این است که ما در مقایسه ی انواع مختلف لیزرها، مهارت متخصصی که با آن دستگاه کار می کند را در یک سطح ثابت در نظر می گیریم.

اما حتما می دانید که نمی شود گفت همه ی متخصصان لیزر با هم برابر هستند و قطعا هر کدام از آن ها توانایی ها، مهارت و تجربه ی خاص خود را دارند که باعث می شود نتیجه ی کار آن ها با هم متفاوت باشد.

شما باید این نکته ی مهم را در انتخاب مرکزی که می خواهید در آن لیزر انجام دهید در نظر بگیرید و هرگز برای صرفه جویی در هزینه های لیزر، به سراغ مراکز متفرقه و ارزان قیمت که از تجربه و مهارت کافی برخوردار نیستند نروید. اگر بهترین و مدرن ترین دستگاه لیزر را به دست یک اپراتور نابلد بدهید، باز هم نمی تواند نتیجه ی مطلوب را بگیرد و شاید حتی به پوست شما آسیب برساند.

لیزر دایود می تواند در دمای بالا و رطوبت زیاد کار کند که طول عمر ژنراتور لیزر را به طور قابل توجهی طولانی تر می کند. این دستگاه لیزر موهای زائد در مقایسه با سایر انواع لیزر از نظر اندازه کوچکتر است و مساحت کاربرد کمتری دارد. به همین دلیل دو برابر طولانی تر از سایر دستگاه های لیزر همانند دستگاه لیزر SHR زمان می برد تا یک منطقه مورد نظر را لیزر کند.

که در نتیجه  زمان اضافی لازم برای درمان لیزر موهای زائد در همان ناحیه به طور معمول به معنای افزایش قابل توجه در هزینه درمان کلی در مقایسه با هزینه هایی است که در هنگام درمان با ماشینهای مؤثرتر مانند لیزر SHR انجام می شود که در زمان قابل توجهی کمتر می تواند به نتایج بهتری برسد.

لیزرهای دایود در مقایسه با دستگاه لیزر SHR برای بعضی از موها به همان اندازه موثر نیستند. لیزرهای دایود می توانند در مورد پوست روشن و موهای ریز بهتر به نتیجه برسند.

اما از طرفی این دستگاه لیزر موهای زائد نسبت به سایر دستگاه های لیزر ارزان تر است. همچنین  لیزر دایود به دلیل نفوذ به عمق بیشتری از پوست ممکن است کمی دردناک تر باشد.

در مقابل دستگاه لیزر SHR می باشد که مهمترین مزیت آن این است که با انواع پوست تیره سازگارتر است. در زمان استفاده فرد از درد کمتری برخوردار است. از نظر سرعت کارایی بالایی دارد و استفاده از آن بسیار راحت تر می باشد.

همان طور که بالاتر گفته شد برای از بین بردن دائمی موهای زائد به وسیله دستگاه SHR، به چهار الی شش جلسه لازم است.

این جلسه ها باید با فاصله ی چهار هفته ای از هم برگزار شوند. حفظ این فاصله ی چهار هفته ای بسیار مهم است تا در ایده آل ترین مقطع دوره ی رشد موها آن ها را سوزاند.

در انتها و وقتی دیگر فولیکول های موهای زائد ضعیف شدند، جلسات آخر با فاصله ی شش تا هشت هفته ای برگزار می شوند و پس از آن موهای زائد در ناحیه ی مورد نظر برای همیشه از بین می روند.

با استفاده از فناوری لیزر SHR می توان موها را سریعتر، نرم تر و با درد کم تر از بین برد. با استفاده از فناوری SHR، روش ریزش مو که حاوی رنگدانه مو است، فقط 50 درصد از انرژی را برای از بین بردن دائمی مو استفاده می کند.

50 درصد باقیمانده در طول درمان لیزر موهای زائد با فن آوری SHR در سلولهای بنیادی که مسئول تولید مو از طریق پوست هستند جذب می شود. به این ترتیب نیازی به تکانه های تک انرژی با انرژی بالا نیست تا نتیجه خوبی بگیرید. پوست با شش تا ده برابر انرژی کمتر اما با فرکانس بالا درمان می شود.

فن آوری SHR به آرامی پوست را با انرژی کم (48 درجه) اما با فرکانس بالا از طریق ملانین و سلول های بنیادی گرم می کند. به این ترتیب، حتی بهترین موها را می توان بهتر و به طور دائمی از بین برد.

کدام یک بهتر است لیزر دایود یا SHR ؟

به طور کلی استفاده از دستگاه لیزر موهای زائد مناسب برای از بین بردن موهای زائد بدن تا حد بسیار زیادی به شرایط فیزیکی فرد از جمله نوع پوست، رنگ پوست، ناحیه مورد نظر برای انجام عمل لیزر، میزان موهای زائد و جنس موی فرد بستگی دارد، همچنین به مدت زمانی که فرد می خواهد به نتیجه مورد دلخواه خود برسد و هزینه ای که می خواهد برای انجام لیزر موهای زائد بدن بپردازد.

از آن جایی که لیزر ها مقدار انرژی متفاوتی را نسبت به یک دیگر ساطع می کنند، بعضی از لیزرها موهای ضخیم و بلند را زودتر و راحت تر از دیگر لیزر ها از بین می برند.

اگر لیزر انرژی نسبتا پایینی داشته باشد طبیعتا از بین بردن موهای ضخیم به مدت زمان بیشتری نیاز دارد و حتی شاید باعث شود بیش از شش تا هفت جلسه فرد به مرکز بهداشتی مراجعه کند.

بدیهی است که تعداد جلسات بیشتر با هزینه ی بیشتری نیز همراه است. به همین دلیل از لحاظ اقتصادی برای متقاضیان لیزر به صرفه تر خواهد بود بنابراین از لیزرهایی استفاده کنید که قدرت کافی برای از بین بردن موهای زائد در تعداد جلسات کمتر را داشته باشند.

اما با توجه به توضیحات داده شده دستگاه SHR میتواند از کارایی بالاتر با هزینه ای کمتر نسبت به لیزر دایود برخوردار باشد؛ اما این را نیز نمی توان نادیده گرفت که دستگاه های لیزر مدام در حال پیشرفت بوده و دستگاه هایی جدید با کارایی بیشتر در حال عرضه شدن به بازار هستند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک زیبایی مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *