درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

لیزر دایود بهتر است یا shr ؟

لیزر دایود بهتر است یا shr ؟

لیزر موهای زائد یکی از پرطرفدار ترین روش های حذف موهای زائد در دنیا است. طبق یک تحقیق در سال 2013، زنان به طور متوسط ​​72 روز اصلاح در سال را برای خلاص شدن از شر موهای ناخواسته که می توان برای همیشه در چند جلسه 30 دقیقه ای به واسطه لیزر موهای زائد از بین برد، در زندگی سپری می کنند.

لیزر دایود بهتر است یا shr ؟اصلاح، اپیلاسیون و ریختن مو به عنوان لیستی از مهمترین کار زیبایی شناخته شده و لیزر موهای زائد نیز در زمره این کارها قرار گرفته است.

لیزر SHR چیست ؟

SHR یک روش لیزر موهای زائد نوآورانه است که از پرتوهای نور متمرکز برای از بین بردن فولیکول های مو استفاده می کند. این روش در لیزر موهای زائد به معنای واقعی حذف آن از ریشه است.

هر پالس نور یک طول موج فوق العاده باریک و خاص از انرژی است که توسط ملانین در فولیکول مو جذب می شود. این فرآیند به تدریج ملانین و فولیکول های مو را با استفاده از گرمای موثر گرم می کند تا موها را برای نتایج طولانی مدت از بین ببرد.

SHR یکی از بهترین روش های لیزر موهای زائد به حساب می آید. در واقع یک روش انقلابی جدید برای رفع موهای زائد به صورت دائمی که عملا بدون درد و عوارض جانبی است. در مقایسه با سایر روش های لیزر موهای زائد و IPL، SHR درمانی سریعتر، ایمن تر و بدون درد را به مشتری ارائه می دهد.

لیزر دایود بهتر است یا shr ؟عملکرد لیزر موهای زائد SHR چگونه است ؟

روش جدیدی که در دستگاه لیزر موهای زائد SHR به کار رفته است به گونه ای است که در روند لیزر موهای زائد به آرامی فولیکول های مو را گرم می کند و باعث ایجاد احساس سوزن سوزن شدن می شود که برخی از مشتریان آن را با یک ماساژ گرم مقایسه می کنند؛ و به گونه ای است که به راحتی کلی احساس شده توسط مشتریان در طول درمان لیزر موهای زائد کمک می کند.

تکنیک های منحصر به فرد لیزرموهای زائد مورد استفاده در SHR باعث می شود همه انواع مو و پوست برای این درمان مناسب باشد. SHR همچنین یک روش جذاب برای رفع موهای زائد برای افرادی است که نمی خواهند از خورشید دور باشند، به این معنی که درمان های کاهش مو در تمام طول سال قابل انجام است.

مشاهده مطلب
لیزر موهای زائد روی تاتو و تاثیر آن

SHR با استفاده از گرمای کم، میزان گرمای جذب شده توسط پوست را کاهش می دهد بنابراین می توان این نوع لیزر موهای زائد را بر روی پوست های برنزه نیز انجام داد.

درمان موهای زائد با SHR برای مناطق حساس پوست بی خطر است و می توان از آن در صورت نیزاستفاده کرد، بنابراین می توانید موهای زائد روی لب فوقانی، سوراخ بینی و بین ابروها را برای همیشه از بین ببرید.

SHR را میتوان برای موهای زائد ساق پا، ناحیه بیکینی یا پشت نیز به کار برد و دیگر اجباری برای اصلاح کردن نیست.  بسته به منطقه ای که نیاز به SHR دارد، توصیه می شود مراجعه کنندگان در فواصل چهار هفته درمان لیزر موهای زائد را داشته باشند.

درمان های ریزش مو در فواصل منظم این اطمینان را حاصل می کند که ما در چرخه رشد مجدد طبیعی مو قادر به هدف قرار دادن موها در زمان مناسب هستیم. با پایان روند، فاصله بین درمانهای کاهش مو ممکن است به دلیل کند شدن چرخه رشد مجدد تا 6-8 هفته افزایش یابد.

لیزر دایود چیست ؟

لیزر دایود یک وسیله نیمه هادی شبیه به یک دایود تابش نور است که به واسطه این تکنولوژی لیزر موهای زائد انجام می شود. لیزرهای دایودی مستقیماً می توانند انرژی الکتریکی را به نور تبدیل کنند. در دایودهای لیزر امروزی طیف مورد استفاده از طیف مادون قرمز تا طیف اشعه ماوراء بنفش بسیار متغیر است.

دایودهای لیزری رایج ترین نوع لیزر موهای زائد تولید شده هستند؛ که در طول موج 800 تا 810 نانومتر عمل می کنند. این طول موج طولانی تر امکان نفوذ عمیق تر به پوست را فراهم می کند.

از لحاظ علمی طول موج طولانی تر از آسیب دیدگی پوست و تغییرات رنگدانه ای که همان ملانین موجود در پوست است در طول فرایند لیزر موهای زائد جلوگیری می کند و مستقیماً فولیکول مو را هدف قرار می دهد. از این لحاظ نسبت به دستگاه هایی که با طول موج کوتاه تر کار می کنند برتری دارد.

لیزر دایود در موهای درشت و تیره عملکرد خوبی دارد و برای موهای کمر یا بیکینی انتخاب خوبی است. همچنین از آنجایی که به مناطق عمیق تری از پوست نفوذ می کند باعث می شود احتمال بازگشت رویش مو ها به حداقل برسد.

مقایسه لیزر دایود و SHR

لیزر دایود می تواند در دمای بالا و رطوبت زیاد کار کند که طول عمر ژنراتور لیزر را به طور قابل توجهی طولانی تر می کند. این دستگاه لیزر موهای زائد در مقایسه با سایر انواع لیزر از نظر اندازه کوچکتر است و مساحت کاربرد کمتری دارد. به همین دلیل دو برابر طولانی تر از سایر دستگاه های لیزر همانند دستگاه لیزر SHR زمان می برد تا یک منطقه مورد نظر را لیزر کند.

مشاهده مطلب
لیزر موهای زائد با دستگاه IPL

که در نتیجه  زمان اضافی لازم برای درمان لیزر موهای زائد در همان ناحیه به طور معمول به معنای افزایش قابل توجه در هزینه درمان کلی در مقایسه با هزینه هایی است که در هنگام درمان با ماشینهای مؤثرتر مانند لیزر SHR انجام می شود که در زمان قابل توجهی کمتر می تواند به نتایج بهتری برسد.

لیزرهای دایود در مقایسه با دستگاه لیزر SHR برای بعضی از موها به همان اندازه موثر نیستند. لیزرهای دایود می توانند در مورد پوست روشن و موهای ریز بهتر به نتیجه برسند.

اما از طرفی این دستگاه لیزر موهای زائد نسبت به سایر دستگاه های لیزر ارزان تر است. همچنین  لیزر دایود به دلیل نفوذ به عمق بیشتری از پوست ممکن است کمی دردناک تر باشد.

در مقابل دستگاه لیزر SHR می باشد که مهمترین مزیت آن این است که با انواع پوست تیره سازگارتر است. در زمان استفاده فرد از درد کمتری برخوردار است. از نظر سرعت کارایی بالایی دارد و استفاده از آن بسیار راحت تر می باشد.

با استفاده از فناوری لیزر SHR می توان موها را سریعتر، نرم تر و با درد کم تر از بین برد. با استفاده از فناوری SHR، روش ریزش مو که حاوی رنگدانه مو است، فقط 50 درصد از انرژی را برای از بین بردن دائمی مو استفاده می کند.

50 درصد باقیمانده در طول درمان لیزر موهای زائد با فن آوری SHR در سلولهای بنیادی که مسئول تولید مو از طریق پوست هستند جذب می شود. به این ترتیب نیازی به تکانه های تک انرژی با انرژی بالا نیست تا نتیجه خوبی بگیرید. پوست با شش تا ده برابر انرژی کمتر اما با فرکانس بالا درمان می شود.

فن آوری SHR به آرامی پوست را با انرژی کم (48 درجه) اما با فرکانس بالا از طریق ملانین و سلول های بنیادی گرم می کند. به این ترتیب، حتی بهترین موها را می توان بهتر و به طور دائمی از بین برد.

کدام یک بهتر است لیزر دایود یا SHR ؟

به طور کلی استفاده از دستگاه لیزر موهای زائد مناسب برای از بین بردن موهای زائد بدن تا حد بسیار زیادی به شرایط فیزیکی فرد از جمله نوع پوست، رنگ پوست، ناحیه مورد نظر برای انجام عمل لیزر، میزان موهای زائد و جنس موی فرد بستگی دارد، همچنین به مدت زمانی که فرد می خواهد به نتیجه مورد دلخواه خود برسد و هزینه ای که می خواهد برای انجام لیزر موهای زائد بدن بپردازد.

مشاهده مطلب
آیا لیزر موهای زائد سرطان زاست؟

اما با توجه به توضیحات داده شده دستگاه SHR میتواند از کارایی بالاتر با هزینه ای کمتر نسبت به لیزر دایود برخوردار باشد؛ اما این را نیز نمی توان نادیده گرفت که دستگاه های لیزر مدام در حال پیشرفت بوده و دستگاه هایی جدید با کارایی بیشتر در حال عرضه شدن به بازار هستند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک زیبایی مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

لیزر موهای زائد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع