کاشت مو

تفاوت کاشت مو در زنان و مردان چیست؟

تفاوت کاشت مو در زنان و مردان چیست؟

تفاوت کاشت مو در زنان و مردان چیست؟

شاید در گذشته کاشت مو بیشتر به عنوان یک فعالیت زیبایی مردانه شناخته می شد اما از آن جایی که ریزش مو تنها برای جنسیت خاصی اتفاق نمی افتد، کاشت مو نیز هم برای مردان و هم برای زنان انجام می شود.

تفاوت کاشت مو در زنان و مردانکاشت مو در مردان و زنان به طور کلی، تفاوت های زیادی دارد. چرا که نحوه از دست دادن مو ها در آن ها متفاوت است. با وجود همه این تفاوت ها، آن ها می توانند از بهترین نتایج این فرآیند برخوردار شوند.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

تفاوت کاشت طبیعی مو در مردان و زنان، به ویژگی های خاص آن ها مربوط می شود. به طور کلی این فرآیند می تواند در هر فرد، نسبت به فرد دیگر متفاوت باشد اما نتایج حاصل از آن، به طور معمول جذاب و امیدوارکننده است.

برای از بین بردن اثرات ریزش مو در چهره، راهکار های متعددی وجود دارد اما به جز پیوند مو، همه روش ها تنها موقتی هستند و نمی توانند برای همیشه، فرد را صاحب موهایی زیبا و کاملا طبیعی کنند.

هر سال مردان و زنان زیادی در سراسر دنیا ریزش مو را تجربه می کنند و بسیاری از آن ها نیز تصمیم به کاشت طبیعی مو می گیرند. فعالیتی که به شیوه های متفاوت اما با نتایج مشابه برای آن ها اتفاق می افتد.

تفاوت کاشت مو در زنان و مردانچرا کاشت مو در مردان و زنان متفاوت است؟

برای پاسخ دادن به این سوال که معمولا برای بسیاری از متقاضیان پیوند مو ایجاد می شود، در درجه اول باید به دلایل و نحوه ریزش مو در مردان و زنان اشاره کرد.

ریزش مو برای مردان و زنان، به دلایل مشابه اتفاق می افتد اما این دلایل، ظهور متفاوتی در چهره این دو گروه دارند. معمولا آلوپسی آندروژنیک به عنوان یکی از اصلی ترین دلایل ریزش مو شناخته می شود. این عامل به طور مستقیم تحت تاثیر تستوسترون یا همان هورمون جنسی مردانه است که مقداری از آن در بدن زنان نیز وجود دارد.

وقتی این بیماری به وجود می آید، زمان رشد در روند کاشت مو طولانی می شود، مو ها زمان بیشتری را در فاز استراحت سپری می کنند و در نتیجه، مو های فرد به تدریج کم تر رشد خواهند کرد. از آن جایی که هر فرد در طول روز تار های موی زیادی را از دست می دهد، اگر رشد مو های جایگزین اتفاق نیافتد، ریزش مو صورت می گیرد.

آن چه کاشت مو در مردان و زنان را «متفاوت» می کند، الگوی ریزش مو است. مرد ها در خط جلوی سر، به تدریج مو ها را از دست می دهند. ناحیه جلوی مو به تدریج به مرکز سر نزدیک می شود و معمولا در نهایت تنها در طرف و نواحی پشت سر، مو ها قابل مشاهده هستند.

در زنان اما الگوی ریزش مو، به طور معمول در وسط سر و رو به بیرون اتفاق می افتد. در حقیقت به تدریج یک فضای خالی نه چندان بزرگ، در فرق سر آن ها ایجاد می شود.

کاشت مو در مردان به چه شکل است؟

در یک نگاه کلی، کاشت مو در مردان ساده تر و سر راست تر است. چرا که معمولا در سر آن ها یک بانک موی قدرتمند برای انتقال فولیکول ها وجود دارد.

در پیوند مو مردان، گرافت ها از ناحیه بانک مو جدا شده و پس از تبدیل شدن به واحد های فولیکولی زیر میکروسکوپ، در قسمت های میانی و جلویی سر کاشته می شوند.

برای این کار دو متد اساسی وجود دارد. در متد FUT که روش سنتی تری به شمار می رود، فولیکول ها به شکل یک نوار از پشت سر فرد برداشته می شوند و در متد FUE برداشت فولیکول ها به صورت مجزا صورت می گیرد.

مدت کوتاهی پس از پایان فرآیند، مو های فرد دچار ریزش می شوند و پس از چند ماه، رشد مو های نهایی در سر او آغاز خواهند شد. پیوند مو به مردان، مو هایی متراکم، طبیعی و جذاب می بخشد و یک تغییر محسوس در چهره آن ها به وجود می آورد.

کاشت مو در زنان به چه صورت می باشد؟

بسیاری از مردان، خود به خود کاندیدا های خوبی برای کاشت مو هستند اما این موضوع برای خانم ها صدق نمی کند. مسئله اصلی به بانک مو مربوط می شود.

در مردان معمولا یک ناحیه پایدار و مقاوم به ریزش در سر یا بدن وجود دارد که فولیکول ها از آن برداشته شوند اما به طور معمول در زنان، منطقه با ثباتی برای استخراج فولیکول ها کمی سخت تر پیدا می شود.

در نتیجه اگر کاشت طبیعی مو نیز اتفاق بیفتد، فولیکول های کاشته شده خیلی زود در معرض ریزش قرار می گیرند و همه زحمات فرد هدر می رود.

کاشت طبیعی مو برای خانم ها معمولا با تکنیک FUE صورت می گیرد. آن ها نیز به خوبی می توانند از مزایای این فرآیند برخوردار شوند اما به طور کلی، پیوند مو در زنان کمی حساس تر است و به معاینه های بیشتری نیاز دارد.

از آن جایی که معمولا زنان به زیبایی مو بیشتر از مردان اهمیت می دهند، حتما باید این فعالیت را در شرایط بسیار مطلوب و زیر نظر یک پزشک متخصص، ماهر و مسلط انجام بدهند تا به بهترین نتایج ممکن دست پیدا کنند.

کاندیدا های مناسب کاشت مو در مردان

همان طور که گفته شد، درصد بسیار زیادی از مردان با توجه به الگوی ریزش موی مردانه، می توانند کاشت طبیعی مو را به راحتی پشت سر بگذارند. در حقیقت مردان برای تبدیل شدن به کاندیدا های کاشت مو، به شرایط خاصی نیاز ندارند.

در میان مردان، تنها افرادی که از سلامتی قابل قبولی برخوردار نیستند، با بیماری های خونی، پوستی، آلرژیک و عفونی دست و پنجه نرم می کنند، ریزش مو هنوز در سر آن ها به ثبات کافی نرسیده و همچنین دائما در حال مصرف دخانیات هستند، نمی توانند پیوند مو انجام بدهند.

سایر افراد معمولا هیچ مشکلی برای پشت سر گذاشتن این فرآیند ندارند.

کاندیدا های مناسب کاشت مو در زنان

در ریزش مو زنان، اوضاع کمی پیچیده تر از مردان است. در نتیجه بانوان قبل از انجام آزمایش ها و معاینه های لازم، نمی توانند به این اطمینان دست پیدا کنند که حتما کاندیدای مناسبی برای این فعالیت به شمار می رود. با این وجود افراد زیر از شانس بیشتری برای موفقیت در این فعالیت برخوردار هستند:

1-    افرادی که ریزش مو در سر آن ها به دلایل مکانیکی مثل استفاده بیش از حد از سشوار ایجاد شده.

2-    افرادی که الگوی ریزش مو در آن ها کمی نزدیک به ریزش موی مردانه است.

3-    افرادی که ریزش مو را به خاطر سوختگی، تصادف و ضربه شدید تجربه کرده اند.

4-    افرادی که قبلا جراحی پلاستیک انجام داده اند و آثار به جا مانده از جراحی در ظاهر آن ها، روی رشد مو ها تاثیر گذاشته است.

آیا کاشت مو برای شما مناسب است؟

در یک نگاه کلی، ریزش مو برای مردان معمول تر است. آمار نشان می دهد که 90 درصد مردان بعد از 21 سالگی در مقطعی از زندگی این پدیده را تجربه می کنند. در زنان اما از هر 3 نفر بعد از 40 سالگی، تنها یک نفر به ریزش مو دچار می شود.

در نتیجه طبیعی به نظر می رسد که مردان، متقاضیان اصلی کاشت طبیعی مو باشند. همان طور که گفته شد با توجه به الگوی ریزش مو مردانه، انجام این فرآیند برای آن ها ساده تر است اما بانوان نیز می توانند پس از انجام معاینه های لازم، این فعالیت را برای خودشان در نظر بگیرند.

اگر می خواهید مطمئن شوید که کاشت طبیعی مو برای شما مناسب است، باید ابتدا در جلسه های مشاوره با پزشک در کلینیک های زیبایی شرکت کنید. شما با هر جنسیتی، در صورت گرفتن تایید از پزشک، می توانید از مزایای کاشت طبیعی مو برخوردار شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *