رژیم غذایی مناسب جهت بهبود سریعتر پس از عمل بینی

رژیم غذایی مناسب جهت بهبود سریعتر پس از عمل بینی

عمل بینی یکی از  معدود عمل هایی است که می تواند در فرم ظاهری صورت تغییرات شگفت انگیزی را ایجاد کند. این عمل به رینوپلاستی نیز معروف است. امروزه همانطور که می دانیم بازار جراحی های زیبایی بسیار گرم است.

 

رژیم غذایی مناسب جهت بهبود سریعتر پس از عمل بینی

 

جراحی زیبایی عمل بینی اگر توسط پزشک ماهر و متخصص در زمینه عمل بینی صورت گرفته باشد نمی تواند مشکلات حادی را برای شما بعد از رینوپلاستی به وجود بیاورد. از این رو افراد بسیاری با مراجعه به کلینیک های معتبر عمل بینی را به راحتی انجام می دهند.

بعد از دوره بهبودی این افراد با تغییرات اساسی در ظاهر خود روبرو می شوند. در واقع دوران بهبودی تا حدود زیادی به مراقبت های بعد از رینوپلاستی نیز مربوط است.

 

رژیم غذایی مناسب جهت بهبود سریعتر پس از عمل بینی

 

اگر شما توصیه های پزشک بعد از جراحی زیبایی رینوپلاستی را نادیده بگیرید می تواند عوارض جبران ناپذیری برای شما به همراه داشته باشد.

یکی از این نکات تغذیه و رژیم غذایی مناسب بعد از جراحی بینی است. این امر می تواند تا حدود زیادی مشکلاتی که ممکن است بعد از جراحی برای شما پیش بیاید را از بین ببرد. برای این منظور می خواهیم شما را با رژیم های  مناسب بعد از رینوپلاستی آشنا کنیم.

 

دوران نقاهت پس از عمل جراحی بینی چگونه خواهد بود؟

با توجه به اینکه جراحی بینی شما به چه صورت انجام می گیرد می تواند دوران نقاهت متفاوتی را برای آن پیش بینی کرد. در برخی از موارد ممکن است که جراحی بینی به صورت سرپایی انجام شود. به این صورت که بیهوشی عمومی یا موضعی برای عمل بینی بر روی شما انجام می شود.

بعد از بیهوشی، جراح برش هایی را در بینی شما ایجاد می کند . همچنین استخوان یا غضروف های بینی شما را در مناطقی که دارای برجستگی است تغییر می دهد. بعد از آن پوست بینی بخیه زده می شود.

ممکن است رینوپلاستی به دلیل ایجاد زیبایی انجام شود و یا با توصیه پزشک برای حل مشکلات تنفسی و یا برداشتن پولیپ های موجود در بینی، انجام شود. هر یکی از این دلایل می تواند بیمار را با مشکلاتی روبرو کند.

انتخاب نوع بیهوشی برای جراحی بینی

ممکن است که بینی گوشتی و یا غضروفی باشد در این صورت ممکن است بعد از عمل بینی ، افراد دوران نقاهت متفاوتی را طی کنند. با این وجود دوران نقاهت می تواند دارای دوره مخصوصی باشد که باید بعد از جراحی بینی طی کنید.

این دوران می تواند بسته به ویژگی های سلامت هر فرد نیز متفاوت باشد. می توان گفت که در مدت یک هفته بعد از رینوپلاستی، دکتر قالب یا اسپلینت را از بینی شما جدا می کند. در هفته دوم تورم و کبودی در اطراف چشم و بینی شما کمتر می شود و علائم آن تا حدودی از بین می رود.

در هفته سوم تا چهارم بعد از جراحی بینی می توانید به راحتی به فعالیت های روزانه خود بپردازید. در هفته ششم استخوان های بینی دارای پایداری نسبی هستند. می توانید تمرینات سخت تر را به راحتی در این زمان انجام دهید.

بعد از گذشت 6 ماه به طور کلی ورم و بی حسی و یا احساسات نامناسب دیگر در شما از بین می رود و به صورت کاملا طبیعی می توانید زندگی خود را داشته باشید. تا یک سال بعد از عمل بینی ظاهر کلی و فرم بینی شما مشخص می شود.

البته راهکارها و توصیه هایی وجود دارد که می تواند به شما در کمتر کردن زمان بهبودی بعد از عمل بینی کمک کند. این توصیه ها توسط پزشک می تواند بسیار مثمر ثمر واقع شود. 

 

پس از عمل جراحی بینی نیاز به رژیم غذایی خاص است؟

همانطور که می دانیم بعد از عمل های جراحی نیاز است که بیمار تا مدتی رژیم غذایی متفاوتی را داشته باشد تا زخم های عمل سریعتر بهبود یابد و بخیه ها بتوانند به راحتی جذب شوند. برای این منظور ممکن است که پزشک بعد از عمل بینی برای شما رژیم غذایی خاصی را مد نظر قرار داده باشد.

هر چقدر که شما به توصیه های پزشک خود بهتر عمل کنید و آنها را پشت گوش نیندازید می توانید بهبودی و درمان خود را سریعتر مشاهده کنید. از جمله عوارض که بعد از جراحی بینی می توانید مشاهده کنید ایجاد استرس در شما است.

استرس میتواند متابولیسم بدن شما را افزایش دهد و نیاز شما را به کالری بیشتر کند. اگر برای تامین کالری مورد نیاز خود از رژیم های غذای سالمی استفاده نکنید، ممکن است عوارض ناگواری را برای شما به همراه داشته باشد.

در واقع بعد از عمل بینی تا هفته اول باید از نوشیدنی و یا غذاهای آبکی استفاده کنید تا امکان باز شدن بخیه ها در بینی وجود نداشته باشد و عمل بینی با تغییر شکل در فرم مواجه نشود.

علت کبودی چشم بعد از جراحی بینی

همچنین به دلیل اینکه ممکن است شما در اثر خوردن غذاهای سفت و جویدنی دچار درد در بینی خود شوید برای این منظور بعد از رینوپلاستی خوردن غذاهای جویدنی در هفته اول توصیه نمی شود.

تا حد امکان از خوردن فست فود و غذاهایی که ارزش غذایی مناسبی ندارند پرهیز کنید تا نیاز دوباره به عمل بینی نباشد.

 

تاثیرات ناشی از رژیم غذایی بر نتایج جراحی زیبایی عمل بینی 

می توان گفت که هر چقدر شما در نحوه مصرف غذای خود بعد از عمل بینی دقت کنید می توانید نتایج مثبت رینوپلاستی را بهتر مشاهده کنید. جراحی بینی یکی از عمل هایی است که هم برای درمان مشکلات بینی و هم برای ایجاد زیبایی در افراد انجام می شود.

برای این منظور می توانید با رعایت رژیم غذایی مناسب در ایجاد فرم مناسب بینی خود تاثیر گذار باشید. می توانید با رژیم غذایی مناسب به فرم مورد نظر در بینی خود برسید. در بعضی از مواقع بعد از عمل بینی ممکن است که بینی شما فرم کج به خود بگیرد.

در این صورت ممکن است که عمل بینی مجددا به صورت سرپایی انجام گیرد. مسائل مختلفی می تواند در ایجاد همچنین مواردی نقش داشته باشند. اما آن چیزی که بعد از جراحی بینی بسیار حائز اهمیت است رعایت توصیه ها و مراقبت های بعد از عمل بینی می تواند عنوان شود.

ژیم غذایی مناسب یکی از این توصیه هایی هست که باید به آن عمل کرد. در واقع نکات بسیار دیگری بعد از رینوپلاستی توسط پزشک به شما ارائه می شود که می تواند در نتایج بعد از رینوپلاستی تاثیر گذار باشد.

 

رژیم غذایی مناسب پس از جراحی زیبایی عمل بینی

 در حالت کلی رژیم های غذای سالمی وجود دارد که باید آنها را در برنامه روزانه خود بگنجانید تا از سلامت اندام برخوردار شوید. این غذا ها باید حاوی پروتئین، ویتامین، آهن،کلسیم و بسیاری دیگر از مواد مورد نیاز بدن باشند.

  • مصرف مرغ و ماهی را بعد از رینوپلاستی در سبد غذایی خود بگنجانید.
  •   لبنیات می تواند کلسیم مورد نظر استخوان های شما را فراهم کند. یکی از موادی که می تواند در فرم بینی بعد از عمل تاثیر گذار باشد کلسیم است.
  •   حبوبات می تواند منبع بسیار مناسبی برای تامین پروتئین های بدن شما باشد.
  •   با خوردن انواع میوه ها بعد از عمل بینی ویتامین های مورد نیاز بدن خود را از این طریق به راحتی فراهم کنید.
  •   از مصرف موادی مانند شکر، قند، الکل و مصرف کافئین جلوگیری کنید. این مواد می توانند رشد استخوان را با مشکلات زیادی روبرو کنند و مواد مورد نیاز برای رشد استخوان را از بین ببرند.
دوام نتیجه جراحی بینی چقدر است ؟

بدیهی است که بعد از عمل بینی نیاز به این مواد بی از پیش احساس می شود. شما باید موادی را که از ارزش غذایی بالایی برخوردا هستند، استفاده کنید تا بتوانید در مدت زمان کمکی به ساختار مورد نظر خود بعد از عمل بینی نزدیک شوید.

 

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد جراحی بینی و شرایط آن مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند شوید.

جراحی بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
مکان یاب